Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Blue Dream

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Привет, Гръсти приятели! :passj:

След редица постове в темата за бъдещите градинари реших да направя самостоятелна тема, въпреки че все още нямам налични нито семките, нито оборудването. Преди два дни поръчах 5 семки Blue Dream FEM, като за подарък ми дадоха още 5 семки Black Sugar FEM и още 3 семки White Widow FEM. В понеделник обмислям да поръчам Mars Hydro TS1000 и 70х70х160см палатката на Mars Hydro. Иска ми се да взема оборудването от офис на DHL, ако е възможно, за да се спести попълването на адрес, та не съм убеден как точно ще ги направя нещата. За изкарващ вентилатор се спрях на CAN-FAN RK 125L/350 + филтър CAN LITE 300PL 300m3 с регулатор на напрежението на Cornwall за вентилатора, един обдухващ вентилатор на Cornwall 15W с щипка и електронен таймер. Обмислям да стартирам две растения едновременно вътре, а именно Blue Dream и White Widow в почва на BioBizz All-mix заедно с Try-pack-а с торове на BioBizz, който съдържа Bio-Grow, Bio-Bloom и Top-Max торове, всеки по 250ml. Идеята ми е да започна в малки чашки или саксийки и след това да пресадя в по-големи финални саксии. Засега сякаш май е това, досега никога не съм гледал живо растение и ще се радвам на всякакви съвети и предложения! :roll:
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1446 times
Been thanked: 832 times

MasterBlaster написа: 04 Сеп 2021, 08:55 Привет, Гръсти приятели! :passj:

След редица постове в темата за бъдещите градинари реших да направя самостоятелна тема, въпреки че все още нямам налични нито семките, нито оборудването. Преди два дни поръчах 5 семки Blue Dream FEM, като за подарък ми дадоха още 5 семки Black Sugar FEM и още 3 семки White Widow FEM. В понеделник обмислям да поръчам Mars Hydro TS1000 и 70х70х160см палатката на Mars Hydro. Иска ми се да взема оборудването от офис на DHL, ако е възможно, за да се спести попълването на адрес, та не съм убеден как точно ще ги направя нещата. За изкарващ вентилатор се спрях на CAN-FAN RK 125L/350 + филтър CAN LITE 300PL 300m3 с регулатор на напрежението на Cornwall за вентилатора, един обдухващ вентилатор на Cornwall 15W с щипка и електронен таймер. Обмислям да стартирам две растения едновременно вътре, а именно Blue Dream и White Widow в почва на BioBizz All-mix заедно с Try-pack-а с торове на BioBizz, който съдържа Bio-Grow, Bio-Bloom и Top-Max торове, всеки по 250ml. Идеята ми е да започна в малки чашки или саксийки и след това да пресадя в по-големи финални саксии. Засега сякаш май е това, досега никога не съм гледал живо растение и ще се радвам на всякакви съвети и предложения! :roll:
Аз втория път си поръчах от европейския сайт .eu и пристигна по спиди всички беше много точно като узключим пе в кашона имале дупка 10х15см но нямаше липса
Аватар
mravkatrevoman
Градинар
Градинар
Мнения: 267
Регистриран на: 12 Окт 2020, 20:45
Has thanked: 641 times
Been thanked: 371 times

Не знам дали ще минеш само с трипъл пака на биобиз .аз ги ползвам и ще ти трябват според мен и другите бутилки щото биобиз са направили така че да имаш нужда от всичко да купиш.аз ползваю и био хевъна и активера и алгамиг и кал маг ще ти трябва задели още някой лев иначе ще са в недостиг на някое от веществата .
:roll:
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Благодаря ви за отговорите! В крайна сметка освен трите препарата в стартър пака, реших да поръчам и Calmag, Alg-a-Mic, Acti-Vera и Root Juice. Засега не съм поръчал Bio Heaven, но мога да го взема по всяко време, ако има някакви проблеми дори с всички останали препарати. Другият ми въпрос е дали мога да ползвам две капки във водата, в която да накисна семките за няколко минути преди посяването в почвата с някой от тези препарати на BioBizz? Просто наистина съм доста неуверен в себе си и искам да се презастраховам по всяки възможен начин, че семката ще излезе. :D
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1446 times
Been thanked: 832 times

MasterBlaster написа: 07 Сеп 2021, 14:44 Благодаря ви за отговорите! В крайна сметка освен трите препарата в стартър пака, реших да поръчам и Calmag, Alg-a-Mic, Acti-Vera и Root Juice. Засега не съм поръчал Bio Heaven, но мога да го взема по всяко време, ако има някакви проблеми дори с всички останали препарати. Другият ми въпрос е дали мога да ползвам две капки във водата, в която да накисна семките за няколко минути преди посяването в почвата с някой от тези препарати на BioBizz? Просто наистина съм доста неуверен в себе си и искам да се презастраховам по всяки възможен начин, че семката ще излезе. :D
Пич вземи си една кутия от храна (като на снимката) след което згани една чисто бяла сълфетка без рисунки и бой по тях и я сложи на дъното на кутията ...навлажния тая сълфетка с регулирана пх вода около 6 или 6.5 след (сълфетката не трябва да плува а само да е навлажнена добре) след което слагаш семката и слагашоще една сълфетка отгоре и пак я навлажняваш с вода...и след 24 часа до 48часа ще имаш коренче .... после хващаш семката с пинсети и я поставяш в почвата на около 1 см 1.5см така постъпвам аз.
Прикачени файлове
20210907_173406_copy_1024x1820.jpg
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Благодаря за съветите! Докато чакам нещата, продължавам с въпросите и се извинявам, ако съм твърде досаден! Има ли проблем, ако сложа директно семките в All-Mix почвата на BioBizz? Питам, защото на някои места прочетох, че е твърде богата за бебета. Също така добра идея ли е да купувам Root Juice на BioBizz и добра идея ли е да го сложа в All-Mix почвата, преди да сложа семката вътре, или трябва да бъде с първото поливане? Добра идея ли е да заменя Root Juice с Bio Heaven като цяло? Благодаря!
Аватар
mravkatrevoman
Градинар
Градинар
Мнения: 267
Регистриран на: 12 Окт 2020, 20:45
Has thanked: 641 times
Been thanked: 371 times

За почвата си си отговорил вече сам. Правил съм го това с капването на 2 капки роот джуйс във водата . Не съм има проблем покълват си пак . Роота е за корени и се ползва първите 2 седмици био хевън си е през целия период на отглеждане . Дали е задължителен хевъна по скоро да . Той е главния доставчик на желязо и други микроелементи . Дали да замениш е въпрос на средства ако имаш лев купувай смело всичко няма да им е в повече със сигурност всяка бутилка си има различни свойства единствено био гроу и фиш микс са "еднакви" като и те не са но играят еднаква роля общо взето . Фиш микса не го ползвам аз силен ми идва ползвам си био гроу
:roll:
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Проблемът е, че вече поръчах 50л All-Mix и сега се чудя какво да правя. По таблицата ми стана ясно за Root Juice и Bio Heaven, но ми дойде малко нанагорна инвестицията едновременнно за цялото оборудване и затова се чудя кое може да се спести, но явно ще вземам всичко. В крайна сметка излиза, че тази почва ще изгори семената. :?
Аватар
mravkatrevoman
Градинар
Градинар
Мнения: 267
Регистриран на: 12 Окт 2020, 20:45
Has thanked: 641 times
Been thanked: 371 times

Ами вероятно ще им бъде силна просто си вземи от някъде почва за разсад или семена малък пак и ги засей в малки чашки и готова ще ти излезе 5 10 лв отгоре .после ги пресяваш в алл микса .
:roll:
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Така ще направя. За почвата за разсад предполагам от обикновен цветарски магазин ще свърши работа, при положение, че вътре ще стоят само няколко дни. При положение, че започвам в "цветарска почва за разсад", добра идея ли е да ѝ сипя първоначален разтвор например 1ml/литър Bio Grow например?
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”