Mary's Diary •●○●•

Публикувай отговор
Семена марихуана
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

Палатка + лампа и филтър вент на марс Хидро комплекта им от 1000w лед или реална 200w консумация. Семка sweet seeds Gorilla Girl F1. Добавил съм капково и 2 малки вентилатора + 1 голям за обдухване вътре в бокса. Старта на проекта беше на 27 Юни като семката се показа на 3ти Юли спървите листа. Торовете са на бетър органикс всичките като ще описвам какво съм сложил. Почвата е от миналия гроу който беше прекратен по рано поради непредвидени обстоятелства. Преди да посадя Мери в почвата и добавих Био медиа про 1.5 Г и Био баланс медиа 0.2г в 2л вода и напръсках и напръсках почвата. Самата почва беше на терасата ми повече от 3 месеца на външни температури и ми се струваше каквото и да имаше в нея беше изчерпано. Почвата е на janeco light mix. Саксията е платняна 19л от комплвкта на марс хидро. До сега съм поливал няколко пъти като разбира се бях преполял малко :). Растението се развива по бавно от колкото първото растение което гледах. Правя аналогия защото всичко е 1 към 1, но смятъм, че е ок защото все пак си изглежда свежо и доволно ( може да е различен фенотип или там каквото се води или почвата да е слаба или преторена аз я третирах като преторена и за това беше само на вода до сега ) . Вчера за 1ви път напръсках с 0.25мл к + амино + 2 капки хайдрейт и 1.7г nano breathe разтворени в 0.5л вода. Пръскането беше листно и след това остатъка 480мл изхвърших в канала :). Днес полях с 2л вода с 0.7 мл био вег и 1.5 мл био инишиейт в 2л вода с капковото. Почвата е почти суха след предишните ми преполивания, преди това поливане. Отворен съм към всякакви съвети. За сега смятам че всичко върви с 1 седмица забавяне спрямо първия ми опит ще сложа снимки за сравнение тъй като и първата ми семка също беше сложена за покълване на датата 27ми и имам снимки ден по ден :).

Това е овърал като инфо ако имате нужда от още само пишете и ще се помъча да отговоря.

А се снимчици ( петънцата са от пръскането, пропуснах да кажа че всеки ден преди да изгаснат лампите пръскам листно с чиста водичка от 20ти нататък. Също така поливките са правени само с вода която е отлежала поне 2 дена и пръсканията офк. ) :
20210722_201313-min.jpg
20210722_201426-min.jpg
Това е предното ми растение на същата дата ( само за сравнение ):
thisss-min.jpg
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Много спретнато браво.....само така!!!!!
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

Днес полях с 3.2л вода с 1 мл био вег и 2 мл био инишиейт. Вентилаторите бачкат на 1ва степен и 3те ама си е топличко. Лампата е на 50% на ~50см

Кога да топирам. Купил съм си и мрежи за SCROG. Ще я покажа друг път.

Снимков матрял:
1-min.jpg
2-min.jpg
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Вече можеш да топираш, поне аз така съм правил на толкова голямо, че и по-малко растение. За мен си е голям риск да се гледа едно единствено растение. Всичко може да му се случи и почваш от нулата наново. И на СКРОГ не съм фен също.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3208
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7144 times
Been thanked: 4763 times

И аз мисля, че и без мрежа ще можеш да го оформиш и разпънеш, а без нея може и да се върти, изважда, третира, кълца и тн. Мрежата за да има смисъл трябва да се сложи на подходящо ниво и да не я надраства в цъфтежа много.... Може да го топнеш вече да се разклонява..... Връхчето може да си го направиш на резервно клонингче....
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

Ок ще го топна. Да махна ли и листа и ако да от най горните които правят сянка нали ?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3208
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7144 times
Been thanked: 4763 times

MixedGreens написа: 27 Юли 2021, 11:34 Ок ще го топна. Да махна ли и листа и ако да от най горните които правят сянка нали ?
Засега почакай с листата, те ще помогнат да израсне по-бързичко, все още му трябват големите. Тях като стане по гъсто храстче може да ги почистиш един два пъти в подходящи моменти. Аз съм им ги махала всички и съм ги оставяла само връхчета и пак става добре, но в началото както е при теб по-скоро да го позабави.
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

Topped. Надявам се съм го топирал ок. Гледах в нета :). Cheers!


topped-min.jpg
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Не знам дали знаеш, но ако са оставени повече от два върха един до друг няма да станат еднакви на височина и сила всички. Най-еднакво става като оставиш само два и като дойде време ги топираш и стават четири еднакви върха, После ако искаш може да топираш тези четири върха и стават осем еднакви.
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

kot написа: 28 Юли 2021, 20:56 Не знам дали знаеш, но ако са оставени повече от два върха един до друг няма да станат еднакви на височина и сила всички. Най-еднакво става като оставиш само два и като дойде време ги топираш и стават четири еднакви върха, После ако искаш може да топираш тези четири върха и стават осем еднакви.
Ако съм те разбтал правилно фокусирам се само върху главния връх и го топирам 3 пъти, за да се получиат 8 главни върха и всички останали малки върхове се премахват като по този начин всичко отива за 8те главни като се оставят само листата защото те си остават надолу от върховете така или инъче. Нали така ? Ако да Кога се премахват по долните. Сега главните върхове са изключително малки. Горе долу още колко вегетация да очаквам и не трябваше ли по рано да го топирам за да го отгледам по този начин. Супер мн ми се пафка хубав коз, а нямам и някакъв ... само боклуци на улицата ...
thissss-min.jpg
Под малки върхове имам предвид върховете които се получават между стеблото и големите листа листата.

Веднага ли се топират новите върхове от главния ?
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”