Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Помощ! Уранжеви буболечки в почвата

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
omerta420
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 25 Мар 2024, 20:48
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Здравейте група, днеска посях няколко семки за таз годишния аутдоор. Всичко нормално, почвата е компост 50%, градинска почва 40% и 10% изгнил магарешки тор (Може да е на 9-10 годинки). Сега забелязах едни оранжеви миниатюрни буболечки които сновът из почвата. Мисля че е от компоста. Според вас на какво се дължи това и трябва ли да се притеснявам (Не знам дали са полезни микроорганизми или са вредители. За това реших да попитам тук, все някой се е сблъсквал с този проблем)
До сега не бях използвал компост и подобни буболечки не бих виждал.
Жалко че не мога да ги хвана на камерата за да ви ги покажа, но нещо ми подсказва че вие вече сте ги вижали
Прикачени файлове
imgonline-com-ua-dexif0B8uFPx58zuC.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Аз не се сещам, но поне не се сещам и за оранжеви вредители.. . 🤷Червейчета, трипс и акари са гадни.... Хубаво е да се започват в стерилна почва от пакет, поне докато са мънички, защото из двора не се знае какво има. И после чак компостите и тн. Не е задължително да е лошо нещо, но не знам и аз. Ако можеш да ги снимаш ще е добре, някой може и да е запознат.
omerta420
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 25 Мар 2024, 20:48
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Inna написа: 26 Мар 2024, 10:32 Аз не се сещам, но поне не се сещам и за оранжеви вредители.. . 🤷Червейчета, трипс и акари са гадни.... Хубаво е да се започват в стерилна почва от пакет, поне докато са мънички, защото из двора не се знае какво има. И после чак компостите и тн. Не е задължително да е лошо нещо, но не знам и аз. Ако можеш да ги снимаш ще е добре, някой може и да е запознат.
Ще опитам след малко да ги снимам. Но не се хващат на камерата защото са прекалено малки. Забелязах ги след като разрових малко почвата да сложа Фосфор и Калий. И като почнаха да движат леле грозна картинка 😀. Попринцип не стоят на повърхността.
Ще е много тъпо ако ми преебът всичко тия малки гадинки
omerta420
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 25 Мар 2024, 20:48
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Inna написа: 26 Мар 2024, 10:32 Аз не се сещам, но поне не се сещам и за оранжеви вредители.. . 🤷Червейчета, трипс и акари са гадни.... Хубаво е да се започват в стерилна почва от пакет, поне докато са мънички, защото из двора не се знае какво има. И после чак компостите и тн. Не е задължително да е лошо нещо, но не знам и аз. Ако можеш да ги снимаш ще е добре, някой може и да е запознат.
Снимах гадовете, снимките са правени на max zoom, за да се видят. За това качество то е лошо!
Много ще ме облекчиш като ми кажеш дали да опасни, или не :) . Благодаря предварително!
Прикачени файлове
photo_2024-03-26_16-15-24.jpg
photo_2024-03-26_16-15-18.jpg
photo_2024-03-26_16-15-16.jpg
photo_2024-03-26_16-15-14.jpg
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

според мен недей рискува с тая почва ,купи си от магазина и я подсили с чкч и някакви неща ама не прекалявай че ще изгорят . После като поникнат си ти захранваш с Неш за вег. дано тези бръмбари да не ти изиграят лоша шега ,но се подготви за нов разсад . с хубава и стерилна почва ,аз може да съм луд ,но даже пипам семките с стерилни пинцети или минимум допир с не стерилна среда .тоест киснат в вода после памук после съвсем внимателно най мн 6 8 мм в почвата до 10мм във водата може да сложиш (seedbooster) или както Инка каза тор от червей .успех
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

omerta420 написа: 25 Мар 2024, 21:09 Здравейте група, днеска посях няколко семки за таз годишния аутдоор. Всичко нормално, почвата е компост 50%, градинска почва 40% и 10% изгнил магарешки тор (Може да е на 9-10 годинки). Сега забелязах едни оранжеви миниатюрни буболечки които сновът из почвата. Мисля че е от компоста. Според вас на какво се дължи това и трябва ли да се притеснявам (Не знам дали са полезни микроорганизми или са вредители. За това реших да попитам тук, все някой се е сблъсквал с този проблем)
До сега не бях използвал компост и подобни буболечки не бих виждал.
Жалко че не мога да ги хвана на камерата за да ви ги покажа, но нещо ми подсказва че вие вече сте ги вижали


10 годишен тор ?! аз не бих си и помислял за това Неш ,защото както виждаш не знаеш ,какво ще излезе от не стерилна почва . колко дена са в почвата ,накисна ли ги в не хлорирана вода
omerta420
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 25 Мар 2024, 20:48
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Godzila написа: 26 Мар 2024, 17:13 според мен недей рискува с тая почва ,купи си от магазина и я подсили с чкч и някакви неща ама не прекалявай че ще изгорят . После като поникнат си ти захранваш с Неш за вег. дано тези бръмбари да не ти изиграят лоша шега ,но се подготви за нов разсад . с хубава и стерилна почва ,аз може да съм луд ,но даже пипам семките с стерилни пинцети или минимум допир с не стерилна среда .тоест киснат в вода после памук после съвсем внимателно най мн 6 8 мм в почвата до 10мм във водата може да сложиш (seedbooster) или както Инка каза тор от червей .успех
Проблема е че вече съм посадил семките. Дали ще е проблем да ги извадя от почвата и да ги пренеса във стерилна, от магазина. Нямам повече семки всичките ги наблъсках в тая гадна почва
omerta420
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 25 Мар 2024, 20:48
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Godzila написа: 26 Мар 2024, 17:17
omerta420 написа: 25 Мар 2024, 21:09 Здравейте група, днеска посях няколко семки за таз годишния аутдоор. Всичко нормално, почвата е компост 50%, градинска почва 40% и 10% изгнил магарешки тор (Може да е на 9-10 годинки). Сега забелязах едни оранжеви миниатюрни буболечки които сновът из почвата. Мисля че е от компоста. Според вас на какво се дължи това и трябва ли да се притеснявам (Не знам дали са полезни микроорганизми или са вредители. За това реших да попитам тук, все някой се е сблъсквал с този проблем)
До сега не бях използвал компост и подобни буболечки не бих виждал.
Жалко че не мога да ги хвана на камерата за да ви ги покажа, но нещо ми подсказва че вие вече сте ги вижали


10 годишен тор ?! аз не бих си и помислял за това Неш ,защото както виждаш не знаеш ,какво ще излезе от не стерилна почва . колко дена са в почвата ,накисна ли ги в не хлорирана вода
Вчера по това време ги сложих, малко преди да направя темата. Накиснах ги в дестилирана вода
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

почвата трябва да е влажна-не мокра или подгизнала че ще изгният . сложи върху кофичките един тънък найлонов плик прозрачен (цветни не съм слагал ) и мисля че иска светлина затова слагам прозрачен. дръж кофичките на температура 20 до 22 градуса по Целзий .найлоновия плик помага да се имитира парник затова е хубаво почвата да е нито прекалено мокра нито прекалено суха . стискаме палци
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

omerta420 написа: 26 Мар 2024, 17:19
Godzila написа: 26 Мар 2024, 17:13 според мен недей рискува с тая почва ,купи си от магазина и я подсили с чкч и някакви неща ама не прекалявай че ще изгорят . После като поникнат си ти захранваш с Неш за вег. дано тези бръмбари да не ти изиграят лоша шега ,но се подготви за нов разсад . с хубава и стерилна почва ,аз може да съм луд ,но даже пипам семките с стерилни пинцети или минимум допир с не стерилна среда .тоест киснат в вода после памук после съвсем внимателно най мн 6 8 мм в почвата до 10мм във водата може да сложиш (seedbooster) или както Инка каза тор от червей .успех
Проблема е че вече съм посадил семките. Дали ще е проблем да ги извадя от почвата и да ги пренеса във стерилна, от магазина. Нямам повече семки всичките ги наблъсках в тая гадна почва


Бъди позитивен :) най вероятно ще се покажат :) обаче не мога да кажа дали е по добрия вариант да се пипат ,най малкото защото може да са тръгнали да кълнят и да им спреш процеса .не мога да дам мнение за подобно действие .лично аз съм опитвал да пресъдя семката в друга почва и не ми се получи нищо .колкото повече бърникаш по зле може да стане .пак ти казвам не знам дали е удачен вариант ,изчакай мнение на някой по компетентен .ако в най лошия случай не се покажат поръчай си от гърците за за над 100 лв идват с безплатна доставка . нема какво да се обърка . Проба грешка и яко четене
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”