Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Моля за помощ, листата се извиват

Семена марихуана
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Пожълтелите листа повече няма да се оправят, тях не ги мисли толкова. Важно е да не се разпространява на горе. Не всички автоматици се развиват еднакво, едни са по бързи, други по бавни, дори да са един сорт. На снимките се виждат, че са в цъфтеж всички, това няма какво да те притеснява.
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 832 times

Не съм изчел всичко но както изглежда си в цъфтеж...ако все още даваш азот ти препоръчвам да го намалиш до 21 ден и след това да го спреш...забелязва се че връхчетата са започнали да прегарят и са доста маслени...
Аватар
sunnybeach
Градинар
Градинар
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Апр 2022, 11:50
Has thanked: 87 times
Been thanked: 71 times

Здравейте, първо искам да благодаря на всички за помощта, оценям я!
Днес цветята изглеждат мноооого по-добре(вижте снимката)
Вече ще знам как се полива правилно

Както се вижда пожълтяването на листата не спира нагоре, но поне се забави и растението изглежда в пъти по-свежо от вчера. Може би още не е могло да усвои хранителните вещества? Ще видим.

Сега се опитвам да се преборя с друг проблем- високата влажност.
Сума ти пари дадох за абсорбатор и пак рядко пада под 50, а работи по цял ден на макс и по 3 пъти на ден хвърлям по 2л вода. Не знам защо така се получава
Прикачени файлове
02C6AB5A-A711-4C74-BAFD-5A53AACEC43E.jpeg
FA02BBCC-6D4B-4A9C-924D-F31980A5F491.jpeg
E91267A2-D687-4987-B4C0-56ED549F495A.jpeg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Изгорелите връхчета са от повечето храна, може да е азот може и да е друго. До долните листа не стига много светлина затова ти жълтеят, не виждам нещо притеснително. Но още преди няколко дни ти казах, да спреш с азотните торове, а ти продължаваш да даваш. Нямаш нужда от Bio Vega, вече си в цъфтеж .
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 832 times

sunnybeach написа: 22 Юни 2022, 09:09 Здравейте, първо искам да благодаря на всички за помощта, оценям я!
Днес цветята изглеждат мноооого по-добре(вижте снимката)
Вече ще знам как се полива правилно

Както се вижда пожълтяването на листата не спира нагоре, но поне се забави и растението изглежда в пъти по-свежо от вчера. Може би още не е могло да усвои хранителните вещества? Ще видим.

Сега се опитвам да се преборя с друг проблем- високата влажност.
Сума ти пари дадох за абсорбатор и пак рядко пада под 50, а работи по цял ден на макс и по 3 пъти на ден хвърлям по 2л вода. Не знам защо така се получава
Да не би да си някъде в приземен етаж или мазе...там влагата е по висока.Другия вариант е че сами въьдух може да ти е много влажен (което ме съмнява) или самото помещение ит бякъде просмуква влагата и избива вътре.
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 832 times

И другото което колегата Ветрушка ти казва е да ги разчекнеш малко,че да може на всякъде да ги огрява равномерно и няма да има толкова жълти листа надолу.
Аватар
sunnybeach
Градинар
Градинар
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Апр 2022, 11:50
Has thanked: 87 times
Been thanked: 71 times

Здравейте ,

Мерси отново за съветите,
Био вегата я спрях , бях дал малко, защото реших, че може да е дефицит на азот.
Живея в приземен етаж и проблема с влагата продължава, каквото и да правя вече, под 50 не мога да я сваля, 55-60-65% е дори на моменти.
Но сега днес отварям да видя как са и… пълен шок- цялата почва е покрита с тези бели миниатюрни буболечки. Някои от тях бягат бързо, други си седят на едно място. Лупата ми е само х40 и не знам дали се виждат хубаво.
И са хиляди, може би стотици хиляди….
Прикачени файлове
FB82FFDF-9119-4A8E-B0B1-CCB7DE5BFA01.jpeg
929C914A-2D0C-43E2-9B22-5A246BECF80C.jpeg
EEADC59B-542C-48A7-BAFD-1B335907EE08.jpeg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

За тези гадинки не мога да кажа нищо :(
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 832 times

На мен предния гроу ми се явяваха подобни буболечки но нали имах акари и пръсках яко с нимазал и не им обърнах внимание....но бях забелязал,че по почвата ми беше направило мухал и си мислех че е от него.иначе и аз нищо не мога да кажа за тях....а тези дни като рязах видях 2 щуреца умрели вътре.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

sunnybeach написа: 24 Юни 2022, 09:07 Здравейте ,

Мерси отново за съветите,
Био вегата я спрях , бях дал малко, защото реших, че може да е дефицит на азот.
Живея в приземен етаж и проблема с влагата продължава, каквото и да правя вече, под 50 не мога да я сваля, 55-60-65% е дори на моменти.
Но сега днес отварям да видя как са и… пълен шок- цялата почва е покрита с тези бели миниатюрни буболечки. Някои от тях бягат бързо, други си седят на едно място. Лупата ми е само х40 и не знам дали се виждат хубаво.
И са хиляди, може би стотици хиляди….
От снимките не се вижда, но от описанието звучи като aphids или fungus gnats.

Това са двете основни неща в почвата в indoor grow. Може и нещо друго да е но се съмнявам.

Ще е хубаво сега като порастнат да снимаш възратен екземпляр.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”