Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Моля за помощ, листата се извиват

Семена марихуана
Аватар
sunnybeach
Градинар
Градинар
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Апр 2022, 11:50
Has thanked: 87 times
Been thanked: 71 times

Моля за малко помощ.
Листенцата се извиват нагоре ,
Лампата е mars hydro ts 1000 ,2022 ъпдейтнатия модел. Темп. 24-27°С, светлинен режим 24/0, последно наторени с био кана вега, био кана бууст и малко калмаг.
Мислих,че лампата е прекалено близо ,но всъщност е на 60см. От тях и работи едва на 50%.
Във футон апп-а ми дава,че ппфд-то е 180-190 а дневнната светлина ,която получават за 24ч. е 24-5,а трябва да е 50.
Прикачени файлове
IMG_20220614_080501.jpg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Поливаш ли достатъчно в тази фаза трябва да започват да пият много вода. Това предполагам са автоматици, след като са на 24/0 и цъфтят. Био Вегата в тази фаза не ти трябва повече. Ако ползваш продуктите на Bio Canna, замени Bio Canna Vega с Flores. Трябва хубаво да поливаш и леко да изтича от саксията, за мен не ги поливаш правилно. Кой продукт ползваш за калций и магнезий ?
Лампата ти е дори прекалено далече в момента. Вегетирам на по големия модел TSW 2000 от 50 см, панела е на макс. 300 вата. Каква ти е влагата в бокса, влиза ли достатъчно свеж въздух при растенията. Какво ползваш за изкарващ вентилатор?
Аватар
sunnybeach
Градинар
Градинар
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Апр 2022, 11:50
Has thanked: 87 times
Been thanked: 71 times

Vetrushka написа: 14 Юни 2022, 10:43 Поливаш ли достатъчно в тази фаза трябва да започват да пият много вода. Това предполагам са автоматици, след като са на 24/0 и цъфтят. Био Вегата в тази фаза не ти трябва повече. Ако ползваш продуктите на Bio Canna, замени Bio Canna Vega с Flores. Трябва хубаво да поливаш и леко да изтича от саксията, за мен не ги поливаш правилно. Кой продукт ползваш за калций и магнезий ?
Лампата ти е дори прекалено далече в момента. Вегетирам на по големия модел TSW 2000 от 50 см, панела е на макс. 300 вата. Каква ти е влагата в
бокса, влиза ли достатъчно свеж въздух при растенията. Какво ползваш за изкарващ вентилатор?
Здравей,
Поливам малко ,защото в началото преполях малко И ме е страх да не се образува руут рот. Поливам с 500мл вода с тор всеки 3 дни (пх 6,3).
Имам и био флорес ,но мислих ,че трябва да пораснат още и затова се възползвах от азота ,който е във вегата,но ще премина към флорес щом се налага. Много бързо изтича от саксията буквално щом полея за 1 сек е изтекла(почва канна тера проф. Плюс).
За калмаг ползвам на канна тера кал-маг агент. За свеж въздух не съм много сигурен, отворено е само едно от прозорчетата долу в бокса а пред него стои влагоабсорбатора ,просто няма място ,тясно ми е пространството около бокса ,но пак има едни 30-40см където циркулира въздуха.
Влагата е 48-50-53% .
За изкарващ ползвам от марс хидро 4" изкарващ с филтър пред него. Той работи на 6та степен.
Също така пистилите почват да покафеняват (на индиката,тази долу вдясно),а не мисля че това е нормално. Едва втора седмица цъфтеж , а 6та седмица от покълването на семената
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Поливай смело, малко им е водата!
Аватар
sunnybeach
Градинар
Градинар
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Апр 2022, 11:50
Has thanked: 87 times
Been thanked: 71 times

Vetrushka написа: 14 Юни 2022, 12:01 Поливай смело, малко им е водата!
Много благодаря!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

sunnybeach написа: 14 Юни 2022, 11:50
Vetrushka написа: 14 Юни 2022, 10:43 Поливаш ли достатъчно в тази фаза трябва да започват да пият много вода. Това предполагам са автоматици, след като са на 24/0 и цъфтят. Био Вегата в тази фаза не ти трябва повече. Ако ползваш продуктите на Bio Canna, замени Bio Canna Vega с Flores. Трябва хубаво да поливаш и леко да изтича от саксията, за мен не ги поливаш правилно. Кой продукт ползваш за калций и магнезий ?
Лампата ти е дори прекалено далече в момента. Вегетирам на по големия модел TSW 2000 от 50 см, панела е на макс. 300 вата. Каква ти е влагата в
бокса, влиза ли достатъчно свеж въздух при растенията. Какво ползваш за изкарващ вентилатор?
Здравей,
Поливам малко ,защото в началото преполях малко И ме е страх да не се образува руут рот. Поливам с 500мл вода с тор всеки 3 дни (пх 6,3).
Имам и био флорес ,но мислих ,че трябва да пораснат още и затова се възползвах от азота ,който е във вегата,но ще премина към флорес щом се налага. Много бързо изтича от саксията буквално щом полея за 1 сек е изтекла(почва канна тера проф. Плюс).
За калмаг ползвам на канна тера кал-маг агент. За свеж въздух не съм много сигурен, отворено е само едно от прозорчетата долу в бокса а пред него стои влагоабсорбатора ,просто няма място ,тясно ми е пространството около бокса ,но пак има едни 30-40см където циркулира въздуха.
Влагата е 48-50-53% .
За изкарващ ползвам от марс хидро 4" изкарващ с филтър пред него. Той работи на 6та степен.
Също така пистилите почват да покафеняват (на индиката,тази долу вдясно),а не мисля че това е нормално. Едва втора седмица цъфтеж , а 6та седмица от покълването на семената
Здравей! Руут рот би се появил не ако поливаш с повече количество, а ако не оставяш да изсъхне. Платнените саксии през лятото трудно ще мъхлясат, но пък могат да съхнат в страни край четата на корените прекомерно, така платнена ли е трябва доста обилно да се полее според мен. Изтича бързо, защото почвата е като гъба, ако е изсъхнала и изпръхнала първоначално всичко отива на земята/в чинийката.Единия вариант е да оставиш после да си го дръпне от чинийката, другия-да полива бавно на почивки докато се увериш, че е добре и навсякъде напоена почвата.... Вземи една напълно суха гъба или от тези за бърсането на под междик моп и опитай да ги намокриш, ще видиш, че в първия момент водата не попива изобщо, особено на мопа, трябва да го мокриш доста, може би в кофа, мачкаш и тн, докато действително попие и стане мек. А корените не могат да кореспондират със суха почва и да дърпат каквото и да е от нея. Просто поливай бавно, на почивки докато саксията действително натежи от вода, но после пък оставяй и достатъчно(не прекалено) да изсъхва, това е цикъла мокро - сухо, който трябва да си нагодиш според твоите условия. С количество няма как на този етап да ги преполееш, но с прекалено често поливане се проличава преполиване. Също азотните торове намали, дай с цъфтежна вече и не прекалявай. Недополиване и жега води до допълнителни симптоми на преторяване.
Аватар
sunnybeach
Градинар
Градинар
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Апр 2022, 11:50
Has thanked: 87 times
Been thanked: 71 times

Здравейте,
Благодаря за съветите и на Ина, ще са ми от полза!

Моля за още помощ ,
Едно от растенията започна да има дефицит-
RQS critical auto- долните му листа пожълтяват , каквото и да правя не спират- пожълтяването започва отвътре навън на листото и след 1-2 дни нацяло в жълто.
Вчера и дадох 2мл био вега, 2мл био флорес, 1мл кал-маг, 1,3мл био бууст, разтворени в 1л вода пх 6,1

Вега и дадох , ако се окаже ,че е дефицит на азот, а калмаг, ако се окаже дефицит на магнезий
Прикачени файлове
C963BD9B-B82C-4BD0-98CE-524BA7C80CEF.jpeg
F02EE4CF-05D9-4B27-AC35-B5AE01AEA2FD.jpeg
E461DA5D-C3E0-404F-B3CF-1F5D46D23574.jpeg
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ако действително е дефицит, според мен е възможно и да е сяра, но нека някой по-вещ да каже. Снимките преди поливката ли са, защото и почвата ми се струва доста суха?
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Когато растението не се полива правилно и пълноценно всякакви дефицити може да покаже, но това не означава, че елементите ги няма, просто като няма вода, няма как да ги усвои. Почвата отново изглежда суха на барут, това е почва с 30% Кокос в нея, иска дори повече вода. В 10 литрови саксии имам стайни цветя в такава почва, попиват по над 2 литра вода.
Ина ти е обяснила много добре за поливането, явно имаш сухи джобове и водата директно излиза без да попие в почвата. Намокряш съвсем леко горния слой, колкото да се навлажни, след малко повтаряш процедурата и тогава вече полей по обилно. Полей първо едното растение, по начина който ти казвам и след това вдигни саксията и виж разликата с другата. Трябва да е значително по тежка, ако са еднакви, значи водата ти излиза на вън и нищо не остава за китката.
Аватар
sunnybeach
Градинар
Градинар
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Апр 2022, 11:50
Has thanked: 87 times
Been thanked: 71 times

Вчера полях обилно, точно както каза първо малко, след това още с около 2 литра вода и малко и изте около 300мл най-малко от саксията. Едното живна, но това с пожълтелите листа продължава по същия начин. На сутринта горния слой беше напълно сух. Днес пак ще полея да видим дали ще има малко подобрение.

ПП едно от растенията май ще се окаже фотопериодно, от две седмици насам има само няколко пистили
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”