Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпрос отностно халюциногенните гъби.

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Семена марихуана
BL0t_
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Май 2022, 23:29

Тъй, като съм почнал да ги отглеждам спрямо правилният начин, все пак съществува ли опастност или риск да поникнат, някакъв друг сорт гъби, които да се окажат смъртоностни или отровни?

Използвал съм тор от червен калифорнийски червей смесен с вермикулит, които след това съм навлажнил с минерална вода. Иначе използвах сварена царевица, която мухляса в плик за стерилизиране. И като изцяло съм направил всичко по стъпките. Просто не съм сигурен, ако резултатът ще е следователно очакваните гъби или ще излезнат различни.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3190
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7121 times
Been thanked: 4750 times

Мухълите са проблема, иначе едва ли ще излязат различни гъби, ако излязат са това, което си заразил, те се познават, че са същите, други не съм виждала да избиват.... . Всичко трябва да е стерилизирано и чисто за да се избегнат патогените. На мен ми мухлясаха и не съм сведуща, но това само знам. 🤷Излязат ли разни различни от здравословно, бяло мъхче, както и различен цвят мухъл-край.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1872 times

BL0t_ написа: 30 Май 2022, 23:45 Тъй, като съм почнал да ги отглеждам спрямо правилният начин, все пак съществува ли опастност или риск да поникнат, някакъв друг сорт гъби, които да се окажат смъртоностни или отровни?

Използвал съм тор от червен калифорнийски червей смесен с вермикулит, които след това съм навлажнил с минерална вода. Иначе използвах сварена царевица, която мухляса в плик за стерилизиране. И като изцяло съм направил всичко по стъпките. Просто не съм сигурен, ако резултатът ще е следователно очакваните гъби или ще излезнат различни.
Здравей

До тук виждам няколко грешки, като на първо място е сварената царевица... Защо сварена царевица, като трябва да е сурова? Тор от червен калифорнийски червей, за да се използва, трябва да се стерилизира на 220С за 80 минути във фурната. Използва се дестилирана или пречистена вода, а не минерална.
При създалата се ситуация е малко вероятно да поникне нещо друго, но е и малко вероятно да поникне каквото трябва. При наличието на какъвто и да е различен цвят мицел от БЯЛ всичко се изхвърля в кофата! При отглеждане на гъби най-важното нещо е да се стерилизира всичко и да е МНОГО чисто.
Съветвам те да започнеш с PF tek и едва след това да опиташ с monotub
Аватар
GGc,NeaR
Градинар
Градинар
Мнения: 37
Регистриран на: 11 Май 2022, 22:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 83 times

Няма лошо да гледате,ама в България расте естествено третата по сила псилоцибинка в света,вярно,сезонно е ,но се съмнявам от домашно гледане да стане нещо по-добро,поне мои познати ,които опитаха изкараха много слаби гъби.
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”