Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Vetrushka Outdoor 2019

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Искам да попитам нещо. Луната защо не влияе на цъфтежа outdoor. Ако се гледа в бокс, най- малкия пропуск на светлина вътре ги обърква растенията, а на вън луната не им влияе е по- този начин. Вчера поливах, когато беше тъмно, луната така добре осветяваше всичко, чак хвърляха сянка растенията, а не им пречи в цъфтежа?
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Vetrushka написа: 11 Сеп 2019, 11:02 Искам да попитам нещо. Луната защо не влияе на цъфтежа outdoor. Ако се гледа в бокс, най- малкия пропуск на светлина вътре ги обърква растенията, а на вън луната не им влияе е по- този начин. Вчера поливах, когато беше тъмно, луната така добре осветяваше всичко, чак хвърляха сянка растенията, а не им пречи в цъфтежа?
Причините са много, като една от тях е че растенията са привикнали с лунната светлина благодарение на милионите години естественна еволюция. Другата причина е, че светлината от Луната е в пъти по-малко, като количество от необходимото за фотосинтезата на канабиса. Всъщност е от 300 до 1000 пъти по-малко светлина от нужната за фотосинтезаата. Също така самите растения са развили рефлекси с които да минимизират ефекта от Лунната светлина върху фотосинтезата им. (Говорим за рефлекси за естественна лунна светлина, а не за такива от изкуствена от лампи)

Много малко растения успяват да фотосинтзират на лунна светлина, такива "растения" са водораслите и други дребен фитопланктони.

Всъщност темата е необятно широка. Много градинари подценяват влиянието на Луната, а всъщност тя е от ключово значение както за растения, така и за хората и животните. Това съм го повтарял много пъти, как водата влияе на женската менструация и дори оказва влияние на забременяването на жените. Не случайно гестационни седмици (месеца на бременност) се изчислява според базата на лунарните месеци, като се вземе дата от последната редовна менструация на жената. Не случайно има хора, които не могат да спят, когато има Пълнолуние. По същият начин Луната влия на Приливите, на Отливите, както и на покачването на вода (сокове) в растенията. Луната влия и на покълването на семената.

Още прадедите ни са познавали астрономията и са знаели, че небесните тела влият както на растенията (посевите им), така и на животните им и на самите хора и на техният начин на живот.

Има изключително дълбоки проучвания за ефекта на Луната върху растенията. Един от най-известните земеделски лунни календари е Биодинамичния Лунен Календар на Мария Тун.

Има опредени лунни дни в който небесата се отварят и молитвите биват чути и се сбъдват най-бързо. Както в определени фази на Луната е добре да правим или да не правим определени неща за да имаме най-малко съпротивление и трудности. (фази за отдих и фази за действие и т.н. )

Дори учителя Петър Дънов е съобразил Житният Режим с фазите на Луната и това не е случайно, защото Луната влияе и на глада и на детокса на тялото и на много други процеси в нас, които не винаги разбираме и осъзнаваме.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Ето в този момент се изкъпах там!Ние жените направо вием на пълнолуние,мъжа ми вика,че трябва да се затварят като върколаци,чесън,кръстове…:DИ не мога да спя изобщо,сънувам странни неща,събуждам се често.....Като бях по...хм малка не ми влияеше никак,но сега много.Междудругото и аз мислех да го задам този въпрос и аз съм се чудила как така,наистина по някой път хвърлят сенки и е супер светло,ходя си из гората без фенер!
Прикачени файлове
IMG_0153.JPG
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Inna написа: 11 Сеп 2019, 18:24 Ето в този момент се изкъпах там!Ние жените направо вием на пълнолуние,мъжа ми вика,че трябва да се затварят като върколаци,чесън,кръстове…:DИ не мога да спя изобщо,сънувам странни неща,събуждам се често.....Като бях по...хм малка не ми влияеше никак,но сега много.Междудругото и аз мислех да го задам този въпрос и аз съм се чудила как така,наистина по някой път хвърлят сенки и е супер светло,ходя си из гората без фенер!
Къпането във водоеми на лунна светлина си е магическо изживяване.

Благодаря ти, че ни го сподели :)
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте, при мен малко се усложняват нещата и на този етап ходя рядко при цветята. Няма да мога да правя хубави снимки, но ако имам възможност ще снимам. Не бях ходил една седмица, цветята изглеждаха учудващо добре, за такъв период без вода. Днес съм полял всички за поне седмица напред. При мен и тази година, сланата няма да ме подмине и ще видим какви щети ще има.
Направих няколко снимки само на отделни върхове, беше тъмно и няма как да ползвам светкавицата.
Снимките са под ред Critical Kush 2 снимки, Big Bang, Afgani kush x Skunk, Sapphire og и единия автомат.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте, най- накрая от 15 дни отидох един път и по светло. При мен имаше в петък и в събота сутрин слана. Температурата на самата земна повърхност беше -5,5 градуса, а на върха на растенията -2.6 Така бяха 2 сутрини, като бързо се стопляше през деня. Щетите са минимални, ако не знаех, че имало слана нямаше да предположа.

Нахраних днес всичко без клонингите и автоматите. Дадох по 200 грама пепел и по 100 гуано, на всеки корен. Не съм поливал, защото очаквам тази вечер и утре да вали при мен. Имам по някоя и друга гъсеница, махах ги ръчно, колкото успях да видя.
През седмиците, ще пробвам да прибера автоматите и тогава след валежите, ще нахраня и клонингите. Петната по растенията са от фунгицид от преди 20 дни е пръскано. Малко съм ги занемарил, но сега с открития ловен сезон е голям риск да посещавам градината през деня, почти е невъзможно. Имам познати от дружинката и ми каза, че днес няма да ходят и го съчетах с моята почивка.
Снимките ги разделям в два поста.

Disel Auto
Disel Auto.jpg
Disel Auto2.jpg
Jack Berry XL Auto
Jack Berry XL Auto.jpg
Моята семка
moq.jpg
moq2.jpg
Саморасляка
samo.jpg
samo2.jpg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Ето ги и останалите...

Gelat OG
Gelat OG.jpg
Gelat OG2.jpg
Gelat OG3.jpg
Critical Kush
Critical Kush.jpg
Critical Kush2.jpg
Big Bang
Big Bang.jpg
Big Bang2.jpg
Afgani Kush x Skunk
Afgani Kush x Skunk1.jpg
Afgani Kush x Skunk2.jpg
Sapphire Og
Sapphire Og.jpg
Sapphire Og2.jpg
Клонинги:

Mama mia(1)
Mama miakl1.jpg
Mama miakl1_2.jpg
Sapphire Og
Sapphire Ogkl.jpg
Sapphire Ogkl1_1.jpg
Sapphire Ogkl1_2.jpg
Mama mia(2)
Mama mia(2).jpg
Mama mia(2)2.jpg
Afgani Kush x Skunk
Afgani Kush x Skunkkl.jpg
Afgani Kush x Skunkkl2.jpg
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Очудва ме, че при толкова много хранене има доста изядени от растнието листа.

Можеш ли да коментираш този аспект от отглеждането?
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Последната седмица от жегите се случиха едни неща и не се съм поливал по над 10 дни и няма как. Не мога да ги обгрижвам, както беше в началото. 3 седмици не бяха изобщо хранени, само на това в почвата.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Колеги, очаква се ново влошаване на времето и обилни валежи около 4-5 октомври има още време и не сигурно как точно ще се наредят нещата. Мисълта ми е, растенията (клонингите) са ми много гладни вече, ако ги нахраня стабилно и се наложи да ги режа, след 8 дни дали ще се усещат много торовете. Мисля да им дам Гуано, Пепел и Bloom на Kalong. Ако не ги нахраня обаче, не съм сигурен дали ще изкарат до края. И сега се чудя дали да ги храня или не. Тези в основните дупки ги храних преди 3 дни, но клонингите не са хранени от 3-ти септември.
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”