Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Vetrushka Outdoor 2019

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Евала, че успя! :)
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте, това е следващото готово растение Sapphire Og (клонинг) Все още не съм го тествал на пушене, скоро му мина карантината, но все още не искам да пуша от него. Пусна ми 100 грама, учудващо добре на фона на малките дупки в които бяха всички клонинги.
Вторите снимки са на Big Bang преди трима, той е най- голямото растение тази година при мен. Много добри глави успя да направи, а го бях отписал, но и него все още не съм пробвал, поради същата причина.

Sapphire Og
Sapphire Og.jpg
Sapphire Og2.jpg
Sapphire Og3.jpg
Sapphire Og4.jpg
Sapphire Og5.jpg
Big Bang
BigBang.jpg
BigBang2.jpg
BigBang3.jpg
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Здравей, снимките с водният знак много ме изкефиха и главите изглеждат добре засмолени. Знам, че това с препаратите по растенията и карантиният срок те притеснява и за това попитах собственика на BetterOrganix за неговата гледна точка, той е директор на отдела по разработването на торовете им. Попитах го какво може да се направи по въпроса за изчистванто на растенията от препаратите. Като му разказах, че ториш органично, но част от растенията ги пръскаш, а другите не, както и че имаш няколко растения от пръсканите, които си обрал преди да е изтекъл карантинният период.
Казал съм му, че си пръскал с Куадрис и Суич на Syngenta и точно от тях ти остава по 1 седмица карантина. Отговора му:

Hey Buddy,..........

In answer to the question, NO! there is nothing that can be done, The
product is a systemic and this alters the plant at a cellular level. It
literally hijacks pathways deep inside the plant, re wiring it for a
different outcome. I would burn it, except the loss as payment for the
lesson and move on to a cleaner world

Not ideal but if we want to be in a world where we have ideas, then we
must at some point accept the changes are sometimes costly, or just
painful otherwise

Did you know, products like this actually select in favour of pathogens?
In the case of Roundup, it has been proven to actually encourage
Fussarium, and this is probably why so many tomato plants etc fail to
deliver across a growing cycle. As a sulfate, these salts also encourage
Ticks, these carry Lymes and that is a real life problem for human and
our pets health and of course wider creatures on which we depend.

https://cureforlymedisease.com/glyphosate/

Sorry I cant bring better news
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

И аз искам да си сложа такъв воден знак!:)Как?
Браво,честито,всичко изглежда много дебело и изхранено!
Пробвай да се пребориш друг път без такива неща и ще успееш накрая.За мен ключа е в превенцията,но пак не с химикали.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Roundup не е шега, пазете се от тези неща.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

admin написа: 03 Ное 2019, 21:12
И аз се опитах да му го кажа, ама не......... "той, там ми каза, че може"
Много пъти съм казвал на градинарите да не вярват на всичко, което чуят, прочетът или им кажат. Дори аз да ви кажа нещо, не ми вярвайте, а го проверете сами с ваш опит. Дори майка ви и баща ви да ви кажат нещо го проверете. Защото много хора ще ви подведът, несъзнателно без да го желаят. За това най-добрият вариант за да не бъдете несъзнателно подведени е преди всяко действеие да се обмислят всички гледни точки от възможно повече ъгли за да се разбре истината посредата. (вашата истина, която вие ще я усетите за такава) Но тя за да бъде обективна трябва да се разглежда от възможно повече гледни точки.

На мен ми е голямо хоби да обикалям агроаптеките. Независимо в кое населеномясто съм ако имам възможност и свободно време посещавам агроаптеките и понякога намирам невероятни съкровища много евтино, но за съжаление това, което съм остановил е че 80% от хората там си нямат никакъв халхабер от земеделие, а едно 40% от тях дори не са отгледали 1 растение в живота си въпреки, че продават препарати за растения.

Може би трябва да си направя тетрадка или тема за бисерите, които съм срещал в агроаптеките и в гроушоповете. Въпреки, че съм необразован и се занимавам със земеделие непрофисионално, като хоби, но с цялото ми уважение на 90% на агрономите в страната бих им скъсал дипломите. :D

В случая Ветрушка не те е послушал не за друго, а защото е искал да усети Независимост и Свобода на мнението си. Много пъти съм правил баси тъпите работи въпреки, че хората са ми казвали, че това е нещо лошо за мен, аз съм правил точно обратното. Това също се случва несъзнателно във всеки човек. Примерно, като ученик пропуших цигари и когато ги пропушвах в началото, всичко хора около мен (пушачи и непушачи) ми казваха "Недей да започваш да пушиш, много е вредно и е разход", а това по някакъв начин ме "мотивира" да искам да пуша още повече цигари и въпреки, че ми беше гадно в началото пропуших... Сега се радвам, че съм отказал цигарите.
В природата ни е да сме непокорни и да правим в много случай обратното на това, което ни казват.

Ако живеем съзнателно, се случват невероятно прекрасни неща във всеки един момент.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Ами да кажа, че поне на вкус не се различава, а аз не съм бил под карантина заради фунгицидите, Куадрис и Суич, те са с по 30 дни, а заради Карате зеон, който карантината му е цели 60 дни за тютюн, а на това не бях обърнал внимание.
Скорпи, да не се изказва по този начин, защото с тези фунгициди са пръскани и в общата градина, дори той купува препаратите в случая, ама карантината ми е от каратето, което е пръскано в края на Август месец.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Има препарати с който не бих пръскал изобщо никога, а да не говорим след определени фази на развитие на растението. Просто след определени фази, каквото и да правиш то остава в ДНК-то на растението и дори изменят растението на мулекулярно ниво. Помниш ли, че бях споделил една информация как влият различнити видове торовете и препрати на маслодайната роза. Щом торенето изменя така растенията, смятай как влият системни препарати.

Но всеки си отглежда растенията, както иска и това е му е едно от най-хубавите части на отглеждането. Ти си решил така и си направил така. Това е твоят избор.

За разлика от агронома, които ти е продал препаратите аз съм отглеждал тютюн. Не само съм го отглеждал, а и съм низъл, сушил и съм товарил бали с тютюн. Както и съм видял резултатите от тези препрати върху много други различни култури. Както не веднъж съм казвал аз тръгнах от химията и съм видял пълният капацитет на конвенционалното земеделие. Органичното земеделие превъзхожда конвенционалното земеделие!!! Които не го е осъзнал е глупак. :D

Никакъв шанс на вкус да не се различават. Това, че ти не можеш да я усетиш разлика, не означава, че няма.
Един организъм, колкото е по-чист, толкова е по-сетивен и с изостренни сетива е .(говоря за 5-те сетива и не само)
Примерно след като спрях да пуша цигари, по тотално друг начин почвах да усещам вкуса на тревата и на храната. Вкусовите ми рецептори се засилиха многократно. Примери мога да дам и с много други храни и вещества, които притъпяват рецепторите.

Брат, да не ти пука. Никой не ти търси морална отговорност, нас такива работи не ни интересуват. Нас ни интересуват снимки на красиви растения и големи глави, че да плакнем очите и да чешим крастата :D

Споко, другата година растенията ще са още по-добри, по-красиви и по-големи :)
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Аз ги знам тези неща, но когато не са ми под око и градината ми е била разкрита, нито съм можел да махам гъсеници ръчно нито да ги оглеждам. От 3-4 седмица, се наложи да ходя само вечерно време, след 10-11 и съм се крил като лисица в тръните.
За тези които не знаят, градината ми беше разкрита от ловджиите в селото и ме спаси това, че имах познат в дружинката, който ме предупреди. Затова и отрязах всичко за една седмица иначе такова хубаво време, още можеха да седят.
Ако градината ми е под мой контрол и мога да отида когато пожелая, никога няма да ползвам химия, аз съм против тези неща.

Подразни ме коментара на скорпи, защото сме го говорили с него какво да правим, а така се изказа, все едно той е бил против. Аз му казах какво да вземе, а той дори един от фунгицидите го нямаше и му дали друг, за който нищо не знам и него не съм пръскал при мен.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Vetrushka написа: 08 Ное 2019, 19:38 Аз ги знам тези неща, но когато не са ми под око и градината ми е била разкрита, нито съм можел да махам гъсеници ръчно нито да ги оглеждам. От 3-4 седмица, се наложи да ходя само вечерно време, след 10-11 и съм се крил като лисица в тръните.
За тези които не знаят, градината ми беше разкрита от ловджиите в селото и ме спаси това, че имах познат в дружинката, който ме предупреди. Затова и отрязах всичко за една седмица иначе такова хубаво време, още можеха да седят.
Ако градината ми е под мой контрол и мога да отида когато пожелая, никога няма да ползвам химия, аз съм против тези неща.

Подразни ме коментара на скорпи, защото сме го говорили с него какво да правим, а така се изказа, все едно той е бил против. Аз му казах какво да вземе, а той дори един от фунгицидите го нямаше и му дали друг, за който нищо не знам и него не съм пръскал при мен.
Твореца е бил с теб и те е пазил. Важното е че всичко е наред и си успял да прибереш реколтата. Прав си, едно е да ти е под ръка, а съвсем друго е да те дебнат и на риск да ги обслужваш. Както казах, евала, че успя да прибереш всичко.

Да не забравяме, че навремето сме пушили много по-лоши неща купени от дилърите.

Тъйче съм сигурен, че като свърши другия коз и на тоя ще му дойде реда, както си му е реда. Също така къде-къде по-добре отколкото да си купуваш.


Сигурен съм, че Скорпи не е имал за цел да те дразни с коментара си.
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”