Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Vetrushka Outdoor 2019

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте от доста време все исках да отида до градината, но понеже има все още сняг не исках да оставям следи. Обаче днес снега вече беше доста малко и свърших малко полезна работа. Никой не беше стъпвал в доста голям периметър цяла зима, което може много да ме радва. Нямаше никакви следи, а аз често съм ходил в близост, но не и до мястото. Реших да прекопая, извадих дънерите от миналата година, бяха на една педя отрязани от земята. Изчистих корените, изхвърлих една част от пръста и ги полях с Байкал и Ензими,
Миналата година на Скънка и Крита бях сложил Микориза, на Мама Мия и ЛСД, нямаше и се вижда разликата в корените. Едното е корена на Мама мия, а другото на скънка.

Все още не съм решил какво ще гледам. На този етап ще стартирам 2 семки Biddy Early regular на Serious Seeds, 2-рото ще е Critical + 2.0 на Dinafem. Другите 2 все още не съм решил какви да бъдат. Трябва ми нещо което да започва да цъфти рано и да са готови, най- късно края на септември, приемам и съвети за сортове.

Mama Mia
mamamia.jpg
Afgan Kush& Skunk
skunk.jpg
miko1.jpg
miko0.jpg
all.jpg
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Аз ще пробвам Durban Poison на Dutch Passion.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте, аз вече подготвих стартовите саксии и съм пуснал регулалирте във вода да видим дали ще се разпукат, че са доста стари семките. Спрях се на следните сортове. Biddy Early (regular) Serious Seeds, ще повторя сортовете Mama Mia и Critical + 2.0, другото ново, което ще пробвам е Sapphire OG на Humboldt Seeds. Ако не тръгнат регуларите или излязат мъже ще пусна Durban Poison на Dutch Passion. Спрял съм се на по- бързи сортове и повече експерименти няма да правя със сортове, които цъфтят повече от 8 седмици. Sapphire OG го дават за изключително корав сорт на студ, мухал и плесен. Има хора които са успявали да извадят реколта на 3000 метра надморско равнище. За това ще го тествам как е на значително по- ниско.
Храната основно ще е на Gunakolong + мой неща.
Миналата седмица прекарах 5 чувала овча оборска тор, доста добре прегоряла. Тези дни чакам да ми пристигне и ЧКЧ-то, аз щях да оправя и дупките, но ударих греда с доставката на червеите. Смятам да разделя на 4-те дупки 3кг, Bad Guano, Fish powder и имам малко останала пепел от палмите. Смятам да разширя още малко дупките и да ползвам старата пръст + новите неща от началото на поста.
Тази година стартовите саксии са ми от 5 литра и смятам да изкарам по- големи растения този път на вън. Другите, по- малки саксии са за градината със Скорпи, ама за тях в друга тема :roll: Ще бъдат тупирани още вътре поне 2-3 пъти. Смятам тази година, Mama Mia да я тупирам повече от миналата. Тя не показа никакъв стрес и успя да напълни всички разклонения доста добре. Обаче последните тупирания мисля да са края на Юни месец и повече няма да ги пипам. Мисля, че заради тупиранията им бавя излишно цъфтежа.
20190304_005543.jpg
20190304_005828.jpg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте, днес запретнах ръкави и свърших цялата подготовка за тази година. Взех добро ЧКЧ и днес го премъкнах към тайната градинка. Извадих цялата стара пръст. Миналата година съм се пресилил с размера. Грубо казано са между 200-230 литра най много.
Дупките са 4 на всяка съм сложил по 100 литра ЧКЧ, 70 литра оборска тор, не съм сигурен колко, но около 4-5 лопати от старата пръст, като първо я изчистих много добре от корените. Този път съм сложил повече перлит от миналата година. Тъй като не е агро перлит, го бях пресял през сито и след това го измих, понеже имаше доста прах по него. Разделил съм на 4-те 3кг Bad Guano и 3кг Fish Powder.
Полях всяка дупка с по 10 литра с разтвор от Байкал, Ензими и Root Juse на Bio Bizz. Сега ще ги оставя така да "втасват" и зависи от времето, средата на Май месец ще бъдат изкарани цветята.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Къртиш брат - ебаси якото. Дупките никога не са големи. Винаги са малки. Още гледам на първата снимка с чувалите най-дясната дупка какъв красив слой има една педя надоло - турбо. Доломит?
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Не е доломит, тази година не съм слагал. Така изглежда, защото почвата на 10 см. е суха, а надолу си е мокро. Миналата година имаше само на Mama mia и LSD и не видях никаква разлика с другите две. Имам чувство, че indoor върши повече работа в малък съд.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте, при нас вече семките дойдоха. След няколко дни ще ги пускам да се разпукват. Ако всичко е наред мисля да им дам 20-30 дни вегетация. Тъй като ще има и еднакви сортове в 2-те градини, мисля да пробвам и някой клонинг, да не хабя всички семки. Най- вероятно, ще направя още една дупка. Не мога да избера 4 сорта, харесват ми всичките, но няма да имам и възможност да се грижа за повече.
Приготвил съм вече помещението за вегетиране, то си ми е стария бокс.
90х50см е размера с височина 2 метра, лампата е 400 вата MH на Osram, това ще е 2-ро вегетиране с нея. Обдухващ вентилатор със щипка, изкарващия е 670 кубика на час 3 скорости. За контрола на влагата ще използвам домашен овлажнител за въздух. Резервоара му е 5 литра и ми стига за около 2-3 дни с едно зареждане. Ще използвам и cooltube, първоначално мисля да ги пусна от 60-70см. , след това ще я смъквам постепенно. Смятам да ги пусна на 14.5 часа светъл цикъл, като всяка всяка седмица, ще увеличавам светлината с по 10 минути. Това го правя с цел, да са горе долу на еднакъв светлинен режим вътре и на вън. Някой цветя, които се вегетират на 24/0 и след това се изкарат на късия ден, спрямо лампата започват да цъфтят. Някой се връщат във вегетация, но не искам да ги обърквам и ще гледам да е с минимално стрес.
Почвата в която ще ги стартирам е леката на био бизз, към нея съм добавил на саксия от 5 литра, по 50 грама гуано и 50 грама рибна пудра. Саксиите са стартирани преди повече от месец, поливал съм с байкал, ензими и роот на био бизз.

Саксиите на снимките са 8 броя, 4 са за общата градина и 4 са моята. Цветята в общата градина ще бъдат стартирани седмица или две по- рано. За да не се разводняват нещата в 2-те теми, тук ще проследя вегетацията и на 2-те градини. След, като бъдат изкарани по- места, ще започнем да ги водим отделно 2-та дневника.

Бокса съм го измил целия с белина и от вътре и от вън, за да го изчистя от евентуални гадинки. Снощи пуснах всичко да видя как се държи температурата, на 15см. не дига повече 23 градуса, забелязах обаче, че доста прах е хванал и ще трябва да го избърша както трябва, същото се отнася и за стените на бокса, от белината седи малко като изцапано.
1ok.jpg
2ok.jpg
3ok.jpg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте, мен започнаха да ме сърбят ръцете и покрай разсада с доматите реших да пусна 3 семки от моя крит миналата година. Това го правя само с цел, да се занимавам с нещо, докато стартирам основните. Ще експериментирам с различни техники и методи. Ще ги пресея и в по- голям съд, около 2 литра. Накрая, ако остане някоя женска мисля да я пусна на вън. Не очаквам нищо от нея, но ей така само за единия опит.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте за една седмица разсада от доматите много добре тръгна, предполагам до края на седмицата ще е готов за пикиране и ще го занеса на село да го каляват в оранжерията и ще пускам основните семки. Семките от крита са на 6 дни от показване и запълниха малките саксии с коренчета. Две ги пресадих в почва на Bio Bizz Lihgt mix и едно съм го насадил в почвата от дупките. Имам съмнения, да не е много гореща и реших да я тествам в полеви условия. Още е много рано да кажа каквото и да е, ще видим как са след една седмица. За сега вървят много сбити и гъсти, след няколко дни мисля да ги преместя в другия бокс и да ги пусна на 12/12, за да им определя пола. Една женска ще оставя и мисля да я изкарам на вън да видя какво ще покаже.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Прикачени файлове
20190407_115911.jpg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

За последната седмица градинката стана, доста зелена. Добавих и 4 сандъчета с пипер, да се радват на лампата.
Другите 3 растения, са от 6 дни в новите саксии. В две от саксиите пръста е леката на Bio Bizz със съвсем малко оборска тор, а другата е с почва от мястото, средното растение е в нея. Добре се държи и няма никакви признаци да му е гореща. Това което ме притеснява е, че е много сбита. Най- вероятно ще добавя торф към дупките, малко да стане по- пухкава.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”