Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Имам нужда от малко насока

Перфектното място за публикуване на вашият дневник. Отглеждане на Марихуана, коноп, трева
Семена марихуана
G_w
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Май 2022, 08:23
Has thanked: 4 times

Здрасти на всички.
От известно време искам да си направя гроу бокс у нас. Силно съм ограничен от мястото и за това съм се спрял на гроу бокс 40х40х120см и ЛЕД панел 45w 30х30см Full Spectrum.
Спрял съм се на автоматици като за първо растение просто за да натрупам малко опит. Не съм гледал до сега и ще се води първия ми път :) :) :) .

Семка съм си харесал: Northern Lights AUTO
Почва: Biobizz light
Торове:
регулатор за Ph: Plagron Lemon Kick
Plagron Terra Power Roots, Plagron Terra Grow, Plagron Terra Bloom

Въпросите ми са :
1: Ще е достатъчна ли светлината и дали не е прекалено тясна палатката?
2: Ориентирал ли съм се добре като избор на почва / торове / семка?

Доста четох и имам нужда да смеля информацията за това се реших и престраших да попитам.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1873 times

Здравей,

На първо място - Лед панела е твърде слаб и не си заслужава никаква инвестиция в него. Търси нещо 100W+ от реномиран производител, който гарантира реална мощност и качество на чиповете.
Палатката е мъничка, но и в по-малко пространство съм гледал, ще ти свърши работа, но ако имаш възможно си вземи по-широка.
Автомата е хубаво растение и е ОК. Почвата е ОК.
Торовете не са ОК, защото са минерални, а за да отглеждаш с минерални торове си трябва малко опит и допълнителна техника за измерване на EC/PPM и PH. Хубаво е да се използва само вода, която е преминала обратна осмоза, за да може всичко да ти е в граници. Торовете са хубави, но не са за първо отглеждане.
Съветвам те да се насочиш към нещо друго от сорта на BioBizz, Guanokalong, Biocanna (Canna Bio) - Избираш и взимаш цялата серия и друго не ти трябва.
G_w
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Май 2022, 08:23
Has thanked: 4 times

Добро утро.
Apollo 4 LED (180W) добър избор ли?
Виждам ,че има по мощни панели 300w ( с малки размери ) но не знам да има ли някъква зависимист големина на палатката и колко вата да е панела.
Торовете ако взема тези: Biobizz Starter Pack което включва
Комплектът съдържа:
1L BioGrow
1L BioBloom
500mL TopMax
250mL BioHeaven
250mL RootJuice
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3192
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7125 times
Been thanked: 4750 times

G_w написа: 12 Май 2022, 08:54 Добро утро.
Apollo 4 LED (180W) добър избор ли?
Виждам ,че има по мощни панели 300w ( с малки размери ) но не знам да има ли някъква зависимист големина на палатката и колко вата да е панела.
Торовете ако взема тези: Biobizz Starter Pack което включва
Комплектът съдържа:
1L BioGrow
1L BioBloom
500mL TopMax
250mL BioHeaven
250mL RootJuice
Гледай Леда да е дневна светлина(сън лайт или дей лайт го пишеха май) , не лилав(фул спектрум според тях е син и червен). Също така да може да се намаля с димер(или както се казваше с копчето). Защото като са малки ще можеш да го ползваш много намален. Да, има зависимост, на голяма палатка трябва и мощна лампа, според пространството са. За твоята която си избрал (но това е много мъничко, на Марс май са 60/60)става към 150 вата, който да има опция за намаляване....С конкретният Аполо аз не съм запозната.... 🤷Има сега много китайски, които стават, разгледай добре. А пък ние рекламираме Марс, те имат цели такива комплекти палатка с всичко.
G_w
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Май 2022, 08:23
Has thanked: 4 times

Поръчах си:
MARS HYDRO TS 1000 FULL SPECTRUM DIMMABLE 150W LED GROW LIGHT с код за отстъпка "GRYSTI" :) :) :) Благодаря за което :) :) :)
Мисля ,че е най - добре. Те китайските са горе долу на цената на MARS-а и като за начинаещ мисля ,че не е добра идея да пробвам с тях ,че да не се откажа преди да съм започнал .
Когато пристигне ще снимам сетъпа и ще пиша пак.
Семката днес я поставих във чаша с вода. Като покълня ще я сложа направо в саксията и ще я гледам на слънце докато дойде LED панела.
Проблем ли ще е?
ВОДА: от чешмата да я оставям ли да престой 24 часа преди да поливам?
Да и коригирам ли pH до 6.5?
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1873 times

Здравей,

Направил си добър избор с ЛЕД панела.
Да се отглежда на слънце е ОК, но трябва да е цял ден на слънце, а не на прозорец, защото ще си имаш ядове после заради издължаването и слабото стебло.
Да, ще бъде проблем, защото това е автоматик и на него от ден 1-ви му трябват идеални условия, за да изкараш максимален добив. При автоматиците всяка греша ти коства доста в грамажа.
При органично отглеждане не се коригира ПХ - изключение правят ситуации в които водата е с много високо ПХ
Хубаво е да си вземеш Biobizz CALMAG и Biobizz ACTI VERA
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3192
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7125 times
Been thanked: 4750 times

А почвата не погледнах, пак ли на Био биз? За аутота та нещо лайт, защото те в растежа лесно се преторяват или изкривява в силна почва с много тор.
G_w
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Май 2022, 08:23
Has thanked: 4 times

Така.
Пуснах 3 семки. 2 от тях се пукнаха и до там.
Обаче имам една която мисля ,че ще тръгне. Утре ( Понеделник 16/05/2022 ) ще я пресея в саския.
Лампата пътува. Надявам се да се засекат с излизането на повърността на момичето :) :) :),
На терасата ми пече от сутрин чак до вечерта. Не искам да се вижда понеже имам любопитни съседи и .......... малко са консервативни.
За движението на въздуха вътре в палатката смятам да използвам Noctua nf-s12a. Имам 3 броя. Сигурно ще ги сложа вътре и 3 -те но това ще го реша когато почна да събирам всичко. Вентилация съм си поръчал AC infinity от EBAY и ми се струва ,че май достааа ще я почакам.
Публикувай отговор

Обратно към “Дневници - Отглеждане на Марихуана”