Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Веганството Почти ме уби

Нещо за хрупане
Семена марихуана
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1870 times

Днес попаднах на доста интересно видео, което искам да споделя с вас

Случая на Дафни Релодед, която в своето видео обяснява, че наистина е вярвала в идеята на веганите за спасяването на планетата и се е борила за социални права, но в един момент е осъзнала, че мозъкът й е промит. Подобно на останалите върли привърженици на диетата, тя не приемала чуждо мнение в спор. Отказвала да чуе научните факти и това, което хората, хапващи си месо й казват.

Дафни била веган почти десет години. И приключила тази авантюра след като кожата й станала суха, получила екзема, органите й спирали да работят, имала камъни в бъбреците и още много, много диагнози. Няколко пъти влизала в болница и накрая отново се върнала към месото.

Много от коментарите под видеото й в YouTube разказват историите на други хора, които са пострадали по подобен начин.

Има и такива, които обясняват, че заради здравословното си състояние, просто не могат да ядат месо. Те за пореден път доказват, че човек трябва да яде това, от което организмът му има нужда, а не това, което обществото му налага.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/notifikacii/2019/02 ... ahi.402118
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Тя тази си изглежда въобще малко...тъпичка:)какво прегръща това дърво,не вижда ли че е отрязано хахаха То и диета да си наложиш пак трябва акъл:)
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Inna написа: 15 Фев 2019, 14:54 Тя тази си изглежда въобще малко...тъпичка:)какво прегръща това дърво,не вижда ли че е отрязано хахаха То и диета да си наложиш пак трябва акъл:)
Каза го много добре . Браво !
admin написа: Днес попаднах на доста интересно видео, което искам да споделя с вас

Случая на Дафни Релодед, която в своето видео обяснява, че наистина е вярвала в идеята на веганите за спасяването на планетата и се е борила за социални права, но в един момент е осъзнала, че мозъкът й е промит. Подобно на останалите върли привърженици на диетата, тя не приемала чуждо мнение в спор. Отказвала да чуе научните факти и това, което хората, хапващи си месо й казват.

Дафни била веган почти десет години. И приключила тази авантюра след като кожата й станала суха, получила екзема, органите й спирали да работят, имала камъни в бъбреците и още много, много диагнози. Няколко пъти влизала в болница и накрая отново се върнала към месото.

Много от коментарите под видеото й в YouTube разказват историите на други хора, които са пострадали по подобен начин.

Има и такива, които обясняват, че заради здравословното си състояние, просто не могат да ядат месо. Те за пореден път доказват, че човек трябва да яде това, от което организмът му има нужда, а не това, което обществото му налага.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/notifikacii/2019/02 ... ahi.402118
Тая изобно не изглежда, като достоверен източник на информация. Всяка монета има 2 страни. Мога да ви споделя, че аз по едно време ядох по 1 кг месо на ден (Чиста лудост, като дори съм си купувал цели прасета и крави... :( ) след което станах вегетарианец, а след това веган. От както съм веган не съм боледувал нито от грип, нито от друга болест... имал съм само сезонна хрема от определено растение, което цъфти в определен период на годината. От както съм веган здравословното ми състояние се подобри многократно. Жена ми от както е веганка се излекува от неизлечима болест (според модерната медицина). Каквото и да ми разправя няма да й повярвамм, защото вярвам в друго в което се обедих в резултатите със собствените си очи. Колкото клипове и хора ми изкараш против веганството, толкова мога да ти изкарам ЗА веганството. Веганството не е само диета, а е философия, начин по които възприемаш живовата - МИР , Любов и неагресия .

Отделно всичко, което не се прави правилно може да те разболее или убие. Особено силно важи за диетите! Познавам вегани, които надебеляха след, като станаха вегани, защото се хранят грешно. Човек храни ли се грешно се разболява, храни ли се правилно е здрав.

Наскоро се запознах с една жена - професионална спортиска. Тъкмо беше изкарала диета и на гладен стомах след диетата изяла мазни кюфтета и изпушила един масур. След което повръщала, защото й е станало лошо на стомаха, което е напълно нормално и на мен сами я ми се е случвало същото нещо. Това е един от много примери за грешно хранени. Има неписано правило, че колкото дни си на диета толкова дни трябва да се захранваш. Възможни са смъртни случай, ако си бил на диета дълго време (глад) и изпляскаш едно кебапче. Мога да ти дам хиляди примери в които хората си мислят, че се хранят правилно, а не се. Но най-важното е да ви доставя удоволствие това, което правите и ядете. За мен

За мен храната се превърна в нещо свещенно. Не ходя по кръчми, не ходя по заведения, а си я готвя аз или съпругата ми, или наши приятели, когато сме на гости. Вярвам, че тялото ми е храм и е важно какво слагам в него. Дори в един момент се хранех по 1 на ден със сурови зеленчуци и ядки, и мога да ти кажа, че беше невероятно, защото всяко ядене ми беше пир и наслада, което очаквах с желание и страст. При повече хора храненето се е превърнало в навик и третират тялото си като кофа, не осъзнавайки, че то ще спохожда целият им престой в този живот на Земята и че от тях зависи техните бъдести болести и изпитания.

Тази жена на колко години ти изглежда? Тя е веган и си гледа много от храна, забележи мъжа й как изглежда, които не е веган:


Хора аз бях ценител на месото. Любимите ми кюфтета бяха от диво свинско и еленско. Правел съм си различни домашни колбаси от суджици, през пъстърма до кайзери. Бях и вегетарианец, които си правеше домашно сирене, масло и кашкавал, но видях с очите си как БАБИ бият инжекции с хормони, както и други с витамини на кокошките си. Бият ги сами, дори не викат ветеринар. Видях как БАБИ (възрастни жени) сипват сухо мляко в млякото и добавят вода преди да го дадът на цистерната з мляко, защото им го изкупуват много евтино, видях, как добавят мляко с гной към млякото за цистерната и това ме отврати. Брат не си ли гледаш ти храната, не можеш да знаеш какво се случва с нея. Повярвай ми!
Хормоните в кокошите са брутални!!! По-добре си гледайте сами кокошките! Било то за яйца или за месо.


Един Съвет: Яжте каквото си искате, ама си го отглеждайте вие.





П.П Моето тяло няма да е гроб за други животни!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Според мен човек трябва да е умерен,ако консумира месо нека не е постоянно,нека има паузи и редуване.Веднъж месо на няколко дни нещо леко,венъж пиле,после постно,веднъж риба,а между тях малко повече сурово и/ или постно.Аз по себе си съм преценила,че постното е приятно да преобладава,както и хубав хляб да замени белия от магазина.Не съм спряла месото напълно,защото така съм преценила,но ако го употребявате много рядко хем ви е по-вкусно ,хем пак помагате на природата.Не бих гпо спряла и от съображения за ненасилие откровено казано,аз наскоро клах кокошка с брадва(не че ме кефи,но правя го без проблем ако се налага и затова ги гледаме все пак).Ако спирам или започвам някоя храна то е само от съображения свързани с моето тяло,не по идеология.Също така не започвайте диета заради някаква мода,гледайте си вашето тяло от какво има нужда специлано,дали му трябва по-мазничко,дали по-зеленко:)То горе долу се усеща,както и за пиенето на вода аз не пия по толкова вода,колкото дават по телевизията,че трябва да с е пие,а по толкова...колкото ми се пие:)Водата да е хубава също е важно.
Затова казвам,че не знам това момиче какво и как е яло,за да си извади такива кардинални заключения за веганството,дори каза,че салатата е боклук?!Също ми направи впечатление в нейните теории на конспирацията накрая,където казва,че хората щели да живеят в малки апартаменти без никаква кухня и щели да си топлят веганските полуфабрикати в микровълнова?!Ако това е купувала и така се е хранила разбирам защо не и се е получило:)При Фърст не виждам нищо подобно,виждам 5 вида баници,пици и всякакви разнообразни кюфтенца и вкусотии,нищо общо с микровълнова и бедна диета.:)Напротив ,доста е разнообразно дори сравнено с всеки ден бекон(понеже тя хвалеше бекона)и мЕсо.Има и една таква друга вълна,да се мразят веганите от месоядците,та не виждам причина защо някой призводител на бекон и такива храни да не наеме тази госпожица да плюе по салатите в поредица клипове.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

С една дума какво е яла ,как и защо не става ясно,така нищо не доказва.И че е получила усложнения именно от това.Тя може да твърди много неща в клип.И какво,изяла е после една наденица и се е оправила веднага?:)Какво и пречи за 1000 долара да каже веганството ме уби?!Че и без пари,тя си знае,че ще има последователи сред месоядците.Дайте 500 лева и аз ще ви кажа в клип,че съм на диета от пръжки и се чувствам фантастично откакто ям само пръжки :D И хиляди любители на пръжките ще си споделят моя клип:)
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

А бе вий пушете по три кутии цигари на ден, пийте кафе вместо вода, после месото ви било виновно. Все пак от оранизъм до организъм си има разлика. Прабаба ми бог да я прости доживя до 90+,сутрин, обед и вечер удряше по една ракийца, от към меса въобще не се е ограничавала, на всичко слагаше свинска мас. Но всичко си приготвяше тя , аз ако взема да си купя една пещерска, или "винце" за лефче два литъра ще изпия цялата Менделеева таблица .....Затова ако искате добре свършена работа си я свършете вие!
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Josep92 написа: 14 Апр 2019, 14:28 А бе вий пушете по три кутии цигари на ден, пийте кафе вместо вода, после месото ви било виновно. Все пак от оранизъм до организъм си има разлика. Прабаба ми бог да я прости доживя до 90+,сутрин, обед и вечер удряше по една ракийца, от към меса въобще не се е ограничавала, на всичко слагаше свинска мас. Но всичко си приготвяше тя , аз ако взема да си купя една пещерска, или "винце" за лефче два литъра ще изпия цялата Менделеева таблица .....Затова ако искате добре свършена работа си я свършете вие!
Едно време месото е било полезно, а днес вече не е. Едно време баба ти си е отглеждала животните сама и е яла месо рядко, а не всеки ден. Отглеждането на животни е било свързано с тежка физическа работа и интензивно движение.
Днес по-голямата част от българското население е обездвижено.
Днешните меса, които ги продават по магазините са пълни с хормони, антибиотици и много отровни вещества. Животните се държат в тесни пространства за да не се движат, за да не изразходват енергия, а да трупат. Също така ги хранят с ГМО зърно. Не е проблем само месото, а примесите които слагат вътре. Пълнят месото с вещества, соли и вода за да ви продават вода на цената на месо. Пушените меса изобщо не ги пушат повече, а ги потапят в химия.

Посещавал няколко мандри, птицеферми, краварници, свинекомплекси, кладници и винпромове... и вътре е нещо страшно и не го казвам заради кръвта и труповеете, а защото добавят такива неща, които са отровни за човешкото тяло.

Отделно баба ти не е яла сладко от тези които се продават в магазина, а е яла само домашни неща или дори да е яла нещо от магазина то не е било толкова вредно.

В момента ако знаете какви Е-та слагат в бозата ще се оплашите. Е-та които причиняват рак, тумори, сърдечни заболявания, инсулти и куп други болести. Тези Е-та са забранени за бременни и кърмещи. Но производителите слагат тези Е-та, защото са 200 пъти по-сладки от захарта, което им спестява много разходи, а в същото време тези Е-та са изключително евтини, но в същото време тялото не обработва тези Е-та, защото това Е се топи на 220 градуса, а човешката температура не може да развие такава температура... .

Кой пие боза и безалкохолни? Освен възрастните, масово ги пият децата, когато закусват на училище.

На държавта изобщо не им пука за здравето на хората, както и на 99% от производителите на хранителни продукти не им пука за здравето на хората.

Баба ти е яла свинска мас, а не палмово масло, което го има вече дори в солетите. Палмовото масло е растително, но и то не се обработва от човешкото тяло, а се натрупва. Да не говорим, колко разрушителни е земеделската индустрия за палмово масло, защото унищожават гори за да сеят палмови полета, а те разрушават почвата. Дори слагат био палмово масло в био продуктите...ужас.

Алкохола е изключително опасен наркотик, които много хора подценяват, а Алкохола разрушава изключително много човешкото тяло и здраве. Алкохола е на 2-ро място от най-много пристрастяващите наркотици в Света! Много хора от България, както и от цялото население на Земята са пристрастени към Алкохола. Алкохола е на топ 4 място по най-вредни наркотици в Света. Това какво продават в мрежата за "алкохол" е съвсем друга тема.

Алкохолът е депресант, който първоначално прави потребителя щастлив и по-малко резервиран, като същевременно притъпява повечето болки. Прекомерната консумация на алкохол влияе на преценката и дълбокото възприятие и може да предизвика сънливост, прекомерна ярост, безсъзнание и дори загуба на съзнание. Дългосрочната употреба на алкохол може да доведе до увреждане на черния дроб и нервната система, сексуални проблеми, високо кръвно налягане, трайно увреждане на мозъка и влошаване на двигателните умения.

Злоупотребата с алкохол има потенциал да разкъсва семействата, като освен това представлява риск за редица тежки здравословни условия. Ежегодишно умрелите от алкохол са толкова много, че реалната бройка не е известна.

Така, че изобщо не ми го хвали Алкохола.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

На нашата земя отрови, няма има дози. Еми щом е вреден алкохола, да почнем да се боцкаме, че по-полезно. :D Колко познати имам да не ви изброявам, които бяха запалени по Веган модата, и като станаха вегани като почна едно боледуване едни пъпки, ама боледуване ви казвам, не да кихнеш два пъти, едно ходене по болници, олеле майко. Върнаха се към месото и оздравяха.
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
BeginerGrower
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 11
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:33
Has thanked: 27 times
Been thanked: 25 times

Ех ама няма как да се сдържа от коментар,не можеш да кажеш че е по полезно,да си вземеш 1 кг месо, да го нарежеш и овкусиш с подправки, дали ще го опържиш или хвърлиш на скарата не е особено трудно занимание нали? а вече да си зготвиш нещо което няма месо, е много по полезно за човешкия организъм, друго е когато си играеш няколко часа в кухнята да има първо второ и трето, да си омесиш хляб иска време, не е като да го купиш готов, бързото приготвяне на месни продукти, може да става за минути но не е никак полезно, аз самия консумирам месни продукти, не отричам, но не може да се коментира че са полезни, евтиното накрая излиза доста скъпо, впрочем ако се замисли човек, и има желание може да си отглежда и консумира само и единствено негови продукти от градината, което е най важно в живота на всеки един от нас, познавам хора с големи дворове където предпочитат да си купуват всичко от магазина, а дворовете им така буренясват, не е никакъв проблем да се набави всичко от магазина, вече има избор но хора най важно е здравето, ценете го защото по магазините се намира изключително трудно това което може да си го произведете сами!
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Josep92 написа: 14 Апр 2019, 15:16 На нашата земя отрови, няма има дози. Еми щом е вреден алкохола, да почнем да се боцкаме, че по-полезно. :D Колко познати имам да не ви изброявам, които бяха запалени по Веган модата, и като станаха вегани като почна едно боледуване едни пъпки, ама боледуване ви казвам, не да кихнеш два пъти, едно ходене по болници, олеле майко. Върнаха се към месото и оздравяха.
Не е нужно човек да употребява дроги за да е щастлив. ( в това число влиза и Алкохола) Също така Алкохола пресича белтъците в тялото... . Алкохола е легален, защото успива и притъпява.

Аз и много мой приятели отказахме месото за да се лекуваме. Спирането на месото оказа лечебен и положителен ефект върху здравето ни. Спирането на месото мога да го сравня с отказването ми на тютюневите цигари. (по-добрите решения в моят живот)

Твойте приятели може да не са се хранили правилно. Всеки режим, които не се прави правилно има свойте рискове.
Отделно в техниях случай пъпките е възможно тялото да изкарва токсини по този начин.

Мой приятели точно излекуваха пъпки със спирането на месото и с налагането на по-рестриктивно хранене.

Всеки има право да избира, кое е най-добро за неговото тяло.
Публикувай отговор