Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпрос преди първи дневник

Семена марихуана
Аватар
sunnybeach
Градинар
Градинар
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Апр 2022, 11:50
Has thanked: 87 times
Been thanked: 71 times

Здравейте
закупих си комплекта на марс хидро - този който е с палатка 70х70см и лампа ts - 1000 - 150w
закупих също така семки от сийдсмен - два вида - автоматик и бързо цъвтящи
. след малко ще поръчам и торове , за да може всичко да е готово и да почвам :stone:

Моля помогнете ми с тези два въпроса:
1 - Тъй като тук където живея е адски трудно да се намери коз ми се налага да започна да си гледам , но имам заболяване и трябва възможно най - бързо да си отгледам - според вас кое е по - бързо автоматик или бързоцъвтящо - едното го дават 8 седмици а другото 7 само цъфтеж

2 - тъй като малко ме притеснява шума и мириса - живея в стая която е на приземен етаж и някой може да мине , може някой приятел да почука и да иска да влезе , въпросът ми е ще надуши ли нещо
знам че активния филтър върши работа , но дали ще неутрализира цялата миризма. Аз си взех гардероб ,сглобих го сложих вътре бокса и ми е много по - спокойно така , че нямам бокс насред стаята ми .
Изходната тръба трябва ли да излиза през прозореца задължително? Защото ще е малко явно , ако някой забележи.

Това са нещата които ме притесняват - да не мирише , да е сравнително тихо и първото отглеждане да стане бързо - от там нататък ще видим както се казва :passg:
Аватар
BG Sun_Rise
Градинар
Градинар
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Апр 2021, 11:15
Has thanked: 103 times
Been thanked: 352 times

1во какво ще рече бързо цъфтящо? За хубаво растение минимум 100 140 дни независимо дали е бързо цъфтящо или бавно цъфтящо.
2ро аз си взех сорт който го дават 6 седмици цъфтеж а излезна 90 дни цъфтеж.
3то филтера колкото и да е хубав от където и да излиза тръбата миризма ще има. Не е задължително да излиза през прозорец или комин.
Искаш да пушиш качество - отгледай си го сам! :weed4:
https://instagram.com/growbgsun?utm_medium=copy_link
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

BG Sun_Rise написа: 24 Апр 2022, 13:19 1во какво ще рече бързо цъфтящо? За хубаво растение минимум 100 140 дни независимо дали е бързо цъфтящо или бавно цъфтящо.
2ро аз си взех сорт който го дават 6 седмици цъфтеж а излезна 90 дни цъфтеж.
3то филтера колкото и да е хубав от където и да излиза тръбата миризма ще има. Не е задължително да излиза през прозорец или комин.
Дават му 6 седмици а то е излезло за 90 дни.... Баси... Двойно по дълго..
Аватар
BG Sun_Rise
Градинар
Градинар
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Апр 2021, 11:15
Has thanked: 103 times
Been thanked: 352 times

SmokeMachine написа: 25 Апр 2022, 00:24
BG Sun_Rise написа: 24 Апр 2022, 13:19 1во какво ще рече бързо цъфтящо? За хубаво растение минимум 100 140 дни независимо дали е бързо цъфтящо или бавно цъфтящо.
2ро аз си взех сорт който го дават 6 седмици цъфтеж а излезна 90 дни цъфтеж.
3то филтера колкото и да е хубав от където и да излиза тръбата миризма ще има. Не е задължително да излиза през прозорец или комин.
Дават му 6 седмици а то е излезло за 90 дни.... Баси... Двойно по дълго..
Ако не ти се вярва виж дневника ми BG Sun_Rise #1
Искаш да пушиш качество - отгледай си го сам! :weed4:
https://instagram.com/growbgsun?utm_medium=copy_link
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

Шума от вентс няма как да го скриеш. Аз гледам без филтър. Миризмата е само когато се сменя от ден към нощ. Автоцъвтящи семена не са за препоръчване за гледане от напълно начинаещ гроуър. Аз докато гледам в нас стъпват само хора който знаят.
Аватар
sunnybeach
Градинар
Градинар
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Апр 2022, 11:50
Has thanked: 87 times
Been thanked: 71 times

Благодаря на всички за отговорите. Не бях влизал от доста време, извинете ме. Най-големият ми проблем е миризмата. Не знам какво да правя ,а имам филтър
Аватар
BG Sun_Rise
Градинар
Градинар
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Апр 2021, 11:15
Has thanked: 103 times
Been thanked: 352 times

Няма какво да направиш
Искаш да пушиш качество - отгледай си го сам! :weed4:
https://instagram.com/growbgsun?utm_medium=copy_link
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

sunnybeach написа: 03 Май 2022, 07:42 Благодаря на всички за отговорите. Не бях влизал от доста време, извинете ме. Най-големият ми проблем е миризмата. Не знам какво да правя ,а имам филтър
Тия неща се мислят преди да се започне, а не когато замирише,
Аватар
sunnybeach
Градинар
Градинар
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Апр 2022, 11:50
Has thanked: 87 times
Been thanked: 71 times

Vetrushka написа: 03 Май 2022, 11:47
sunnybeach написа: 03 Май 2022, 07:42 Благодаря на всички за отговорите. Не бях влизал от доста време, извинете ме. Най-големият ми проблем е миризмата. Не знам какво да правя ,а имам филтър
Тия неща се мислят преди да се започне, а не когато замирише,

Аз главно се запознах с индоорс гроуинг от видеата на sofia cannabis ,преди това бях отглеждал само аутдоорс.
От тези видеа(подкастите имам предвид) добих представа,че карбонов филтър е напълно достатъчен да неутрализира миризмите. Така беше обяснено,че е напълно достатъчно ,за да си запазиш свободата, а сега се оказва,че изобщо не е така , а вече съм инвестирал над 850 евро и ще продължа да инвестирам,защото не ми се влиза зад решетките. Просто ще сложа един 6" изкарващ и още един филтър и ще ги държа включени като отварям палатката.. да видим какво ще се получи
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Какъв филтър ползваш, колко кг му е активния въглен. Има филтри и филтри, такива с по 2 кг и такива с по 20 кг. Ако беше написал миризма в търсачката има поне 20 мнения, че миризмата не е на 100% . Аз никога не съм се справял на 100%, преди 4-5 години, точно един автомат, като го отрязах 4 етажа над мен и 2 под мен се усещаше.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”