Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

New дневник - indoor 1+1

Семена марихуана
nOP
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 16
Регистриран на: 04 Апр 2022, 10:03
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Здравейте на всички
Имам малко познания но въпреки всичко НЕ съм на ТИ а по скоро точно обратното бих казал НОВ съм в бранша.. гледал съм няколко пъти външно с почти плачевни резултати и питам за съвети относно отглеждането на закрито

палатки 1.00х1.00х2.00 - 2бр
2 лампи Silvania (ако не ме лъже паметта 2000к) и баласти по 400w и рефлектори
филтри 125ф-425" и вентилатори 125ф-350" ии около 30 семки автоматик
почва по препоръка от "прЕятел" - някакъв микс от видове твърдеше че е добра на ph и достатъчна за първите 20тина дни
боксовете съм ги потготвял сам саксиите също вързал съм филтри и вентилатори и каквото мисля че е необходимо
семките съм пуснал във вода преди 2 дни някои от тях бяха пукнати други се виждаше корен .. днес по късно мога да добавя и снимки

приемам всякакви мнения и като цяло искам да се фокусирам върху перфектното създаване на условията за в бъдеще

торове ? осветления ? вентилация ? кога се "подстригват" ?
как всъщност се осъществява целия процес с най малко главоболия и най добри резултати ?
nOP
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 16
Регистриран на: 04 Апр 2022, 10:03
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Здравейте отново на всички
Включвам се с молба за съвет относно влага и температура
Влагата варира между 30% и 60%
Когато се включи лампата температурата скача до 30" а влагата от 60% спада до 30%
Ако пусна вентилатор да дърпа температурата малко спада - същото е ако пусна вентилатор да духа към лампата - смъквам 2-3 градуса
Лампата е на повече от метър височина над тях
Успявам да сваля температурата до 26 но трудно и пусната ли е лампата влага няма - 30% до колкото знам е прекалено малко и в комбинация с 30 градуса ... да .. .
Овлажнител ли е решението >??

Относно храната с какво съветвате да ги храня ?
Едно от тях ми се струва доста дребничко спрямо останалите
Над земята са 7-8 дни поливал съм ги само с вода ..

Струват ми се добре но мисля че с подобни условия е мъчение за цветята

Ще благодаря предварително на всички ... ии Здраве
Прикачени файлове
IMG_20220415_083410.jpg
IMG_20220415_083405.jpg
IMG_20220415_083345.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Иначе си изглеждат много добре. Но да, особено малките имат нужда от 60,70%влага или поне 50,а температурата към 23-25,но поне да не минава 27,8......Освен овлажнител също и кул тюб(cool tube) за тези лампи, защото те сами по себе си много сушат и пекат и сега отделно времето се затопля. А с него ще могат да са по близо после до лампата без да ги изпържи. Лятото е много трудно с тях, изобщо индор повечето гледат през хладните месеци. Може да светят през нощта и по хладна та част на деня ако е възможно? А денем в най топлото да са на тъмно, то сигурно си се сетил де🙂Може засега да ги понапръскваш чат пат с вода докато вземеш някакъв овлажнител. Мокри гъби в купички и тн между тях, но те нямат много ефект.....
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравей! Аз самият се занимавам с това едва от няколко месеца и съм изключително начинаещ, за да давам съвети. Все пак този път реших да напиша моите разсъждения, пък ако за нещо съм в тотална грешка, моля някой колега да ме коригира. За влагата - в началото със сигурност е хубаво да са в прозореца между 23°-26° и 60%-75% влажност. Малко излизане от този прозорец вероятно не е проблем, но при всички случаи започва да влияе негативно на развитието на растенията. Условията са различни при всеки, но при мен сега пролетта въздухът навън е изключително сух - около 20%. При тези обстоятелства дори без лампа вътре в палатката е много сухо, какво остава като светне някаква лампа. Никога не съм ползвал HID лампи, но в твоят случай ми се струва, че в момента си с MH лампа, за които съм чел, че отделят най-много топлина от всички възможни варианти. MH лампите ги водят за най-добрият вариант за вегетация, но това с топлината и изсушаването на въздуха със сигурност трябва да се съобрази, за да не пречи на цветята, и условията да се овладеят така, че да се извлече максимума от такъв тип лампа. Аз използвам 150W LED лампа, която в сравнение с каквато и да е HID крушка би трябвало да е неколкократно по-хладна, като въпреки това изпитвам проблеми с температурата. Овлажител ползвам през цялото време и с него се опитвам да вместя условията в палатката в идеалните по VPD таблицата, според всеки етап от развитие на цветята. В момента съм към края на гроуа, като въпреки това се налага да изпарявам около 2-3 литра вода на денонощие, за да пазя около 35-40% влажност на 25°. Имай предвид също, че ултразвуков изпарител на вода помага за сваляне на температурата, особено ако се налее студена вода - пробвано. Не искам да те демотивирам или отказвам, но въпреки 150-ватовата ми лампа, лятото със сигурност няма да гледам, само заради температурите. С MH и HPS крушки температурата е значително повече и от там поддържането на оптимални условия спрямо LED лампите е по-трудно начинание. И все пак няма невъзможни неща - с климатик в стаята и ултразвуков овлажнител не виждам никакъв проблем да се изкара този гроу лятото. Успех с начинанието и се надявам се съм хвърлил някаква яснота, въпреки крехкия си опит!
nOP
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 16
Регистриран на: 04 Апр 2022, 10:03
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Inna написа: 15 Апр 2022, 10:42 Иначе си изглеждат много добре. Но да, особено малките имат нужда от 60,70%влага или поне 50,а температурата към 23-25,но поне да не минава 27,8......Освен овлажнител също и кул тюб(cool tube) за тези лампи, защото те сами по себе си много сушат и пекат и сега отделно времето се затопля. А с него ще могат да са по близо после до лампата без да ги изпържи. Лятото е много трудно с тях, изобщо индор повечето гледат през хладните месеци. Може да светят през нощта и по хладна та част на деня ако е възможно? А денем в най топлото да са на тъмно, то сигурно си се сетил де🙂Може засега да ги понапръскваш чат пат с вода докато вземеш някакъв овлажнител. Мокри гъби в купички и тн между тях, но те нямат много ефект.....

благодарско .. значи кул тюб и овлажнител
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

nOP написа: 15 Апр 2022, 12:42
Inna написа: 15 Апр 2022, 10:42 Иначе си изглеждат много добре. Но да, особено малките имат нужда от 60,70%влага или поне 50,а температурата към 23-25,но поне да не минава 27,8......Освен овлажнител също и кул тюб(cool tube) за тези лампи, защото те сами по себе си много сушат и пекат и сега отделно времето се затопля. А с него ще могат да са по близо после до лампата без да ги изпържи. Лятото е много трудно с тях, изобщо индор повечето гледат през хладните месеци. Може да светят през нощта и по хладна та част на деня ако е възможно? А денем в най топлото да са на тъмно, то сигурно си се сетил де🙂Може засега да ги понапръскваш чат пат с вода докато вземеш някакъв овлажнител. Мокри гъби в купички и тн между тях, но те нямат много ефект.....

благодарско .. значи кул тюб и овлажнител
Да, в общи линии и това което каза колегата е съвсем правилно и точно. 👍Може да видиш какво е VPD chart в тази връзка,полезно е. тези стойности, които казахме и двамата просто съм забелязала по самите цветя, че им харесват, но се оказва, че и по таблица са оптимални за добро развитие. После в цъфтеж могат и на по топло и сухо, но мине ли 29,30 градуса макс, не че не могат да деянят, но не е същото, съхнат близала и тн.... По големи растения също могат на малко по ниска влага, бебетата обичат по висока, както е навън разликата пролет, лято в сезоните. Пустинна жега не е желателна във всеки случай🙂
nOP
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 16
Регистриран на: 04 Апр 2022, 10:03
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Може да видиш какво е VPD chart в тази връзка,полезно е.

Изобщо не съм запознат с термина по справка и това което успявам да разбера е правопопорционално съотношение на влага / температура

ако е така то значи да - прави сте и съм напълно съгласен с неразбориите които сам съм си създал


..половината от бокса го получих като подарък едва ли не каквото успях и каквото ми казаха купих .. обещаната помощ и съдействие остана само на думи и съм пълен новобранец в отглеждането вътре таа ..без питане си оставам "в нас" а не да стигна до "Цариград" xD

10х отново
Gugi
Градинар
Градинар
Мнения: 196
Регистриран на: 19 Дек 2021, 19:19
Has thanked: 136 times
Been thanked: 182 times

nOP написа: 15 Апр 2022, 12:42
Inna написа: 15 Апр 2022, 10:42 Иначе си изглеждат много добре. Но да, особено малките имат нужда от 60,70%влага или поне 50,а температурата към 23-25,но поне да не минава 27,8......Освен овлажнител също и кул тюб(cool tube) за тези лампи, защото те сами по себе си много сушат и пекат и сега отделно времето се затопля. А с него ще могат да са по близо после до лампата без да ги изпържи. Лятото е много трудно с тях, изобщо индор повечето гледат през хладните месеци. Може да светят през нощта и по хладна та част на деня ако е възможно? А денем в най топлото да са на тъмно, то сигурно си се сетил де🙂Може засега да ги понапръскваш чат пат с вода докато вземеш някакъв овлажнител. Мокри гъби в купички и тн между тях, но те нямат много ефект.....

благодарско .. значи кул тюб и овлажнител
Най-важното е климатик , без него няма да стане с тези температури ще имаш много проблеми , ниската влага във вегетация не ок но и не е толкова фатално прото няма да се развията така добре и бързо както на високата влага.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Еми да, те и сега изглеждат добре, въпреки че е сухичко и топличко.... Но действително и климатика по някое ще се наложи, то още май не е дошъл, още се води хладно, а юни, юли още по зле...
nOP
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 16
Регистриран на: 04 Апр 2022, 10:03
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

включвам се отново привет на всички

като цяло с влагата успях да се спрява .. до някъде
нещата са следните :
температура светло 26-30 влага 41-47
температура тъмно 22-24 влага 60+ никога под 52 не съм я засичал
температурата .. предстои борбата с нея ( истинската не искам и да си помислям каква ще последва да бъде )
питам се ( и вас ) какви може да са причините някой от листата на едното да изглеждат като наядени изгорени или просто изчезнали
на друго имам пожълтяли
като и не накрая да имат такива разлики във височините
към момента съм ги поливал само с вода на 17 или 18 ден са над земята
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”