Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Набираме хора за превод от Английски на Български език

Предложения и въпроси за Grysty.com
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Оk,аз мога,но малко по-свободен превод,който да звучи удачно на БГ,може и да сменя някои думи,които преценя,че няма да променят смисъла......Примерно(от първия пост):
"Има няколко важни неща,които да обмислите,когато избирате оптималното време за бране на вашата реколта от канабис.Има различни фактори,които трябва да се вземат под внимание при вътрешно или външно отглеждани растения.Един от тях е разликата между сатива и индика в продължителността на цъфтежа и крайния ефект.Има разлика и между по-ранното и късно обиране ако търсите съответно ефект в главата или повече в тялото.Това е въпрос на химия,защото това,което наистина имаме предвид под "узряване"е сързано директно с био химията и състоянието на растението по време на жътва.Последна,но не по важност е концепцията за "прозореца на жътвата",откъдето аз ще започна."Ако ви харесва така,ще го преведа първия след като си тръгне свекърва ми:) :bong:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

"Има няколко важни неща,които да обмислите,когато избирате оптималното време за бране на вашата реколта от канабис.Има различни фактори,които трябва да се вземат под внимание при вътрешно или външно отглеждани растения.Един от тях е разликата между сатива и индика в продължителността на цъфтежа и крайния ефект.Има разлика и между по-ранното и късно обиране ако търсите съответно ефект в главата или повече в тялото.Това е въпрос на химия,защото това,което наистина имаме предвид под "узряване"е сързано директно с био химията и състоянието на растението по време на жътва.Последна,но не по важност е концепцията за "прозореца на жътвата",откъдето аз ще започна.
"Прозорец за жътва"
Този термин означава периода, през който растението е в оптимално състояние за бране."Прозорецът"се отваря,когато растението започне узряване ,а по някое време започва да презрява,което показва затварянето на оптималния прозорец на обиране.
За повечето индики,отглеждани на затворено прозореца е с около 2 седмици продължителност(+/-няколко дни за различните видове).При вътрешно отглеждане ако се премине от 18/6часа светлинен режим към 12/12 часа при повечето индики са необходими около 8 седмици за пълно узряване.

Колкото до аутдор(външно отглеждане)мога да говоря само от опит за 45 паралел и времето за цъфтеж там.В този район съм забелазал,че пика за обиране на повечето индики започва от началото на октомври или късния септември и продължава до към края на Октомври,като понякога навлиза и в ноември(при меко време някои години или в парник).Любимото ми време за обиране на хубава Блубери индика е втората,до третата седмица на Октомври.

За сатива,отглеждана вън или на закрито прозореца може да продължи да бъде отворен доста по-дълго.При някои сативи отнема повече оит 13 седмици за да узреят напълно на закрито.Навън узряването им може да продължи и през ноември,дори декември,ако условията са подходящи.

Ефект в главата или тялото?

Важно е да с енаправи преценка според предпочитанията ви,дали в главата или тялото да се усеща повече ефекта.Добрият ефект в главата може да повелия позитивно състоянието на ума, действа повече умствено и психически;докато добрият ефект в тялото маподобява повече наркотично въздействие.Като цяло ефектът в главата е по-вдигащ,докатро ефекта в тялото е по-свалящ.Един здравословен микс от тези две състояние би бил подходящ.
Сативите и обраните в ранната фаза на "прозореца"реколти биха имали повече ефект в главата,докато индиките и обраните в късната фаза на този прозрец растения биха имали повече ефект в тялото.По това правило бихме могли горе долу да прецените какво предпочитате.Ако предпоитате много свеж,психо ефект в главата рано обраната сатива(но не извън прозореца добавям от себе си)би била най-добре.Ако искате наркотично,свалящо усещане в тялото тогава добрият избор би била късно обрана индика.За най-добър микс от двете състояния може да експериментирате с късно обрана сатива или рано до средно обрана индика.

Огледайте вашите глави под увеличение
Ще го продължа след малко,че имам малко работа.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Огледайте вашите глави под увеличение
Когато говорим за различни изживявания,предизвикани от различни конопени продукти забелязваме вариации в био химията на растенията.Химикалите,които предизвикват тези преживявания се произвеждат в трихомите,разпространени по повърхността на цветовете(главите),прицветниците,листата и стъблата,като тяхното образуване започва около 4тата седмица от развитието на главите.Докато растението узрява се образуват все повече и повече трихоми.Горещо препоръчвам главите да се наблюдават с най-малко 30ь увеличителна лупа/микроскоп с увеличение(могат да се намерят евтино в Амазон и други сайтове,какот и в магазините).С помощта на увеличителния уред можем да изучим по-детаилно развитието на трихомите и тяхното узряване.
Доколкото се отнася до трихомите, високите с набъбнали, ясни, луковични глави са това,което се търси. Колкото по-плътна е концентрацията, толкова по-голяма е силата и потенциала им.
Цикълът на зрелостта на растенията
Започвайки от третата или четвъртата седмица от светлинния режим за цъфтеж, жлезистовите трихоми ще започнат да се образуват по повърхностите на листата, цветовете, прицветниците и стъблата. В същото време все повече и повече цветове (наричани още каликси) се развиват в гъсто сбити цветни клъстери.Близалата на младите цветове са ярко бели и стават червеникавокафяви с възрастта. Близалата и каликсите се развиват от дъното на главата към върха. По-старите, по-ниски близала(pistils) са първите, които стават червеникавокафяви.При повечето видове индика това обикновено се случва до шестата седмица от цикъла на цъфтеж. По това време чашките започват да набъбват.Набъбването на каликса е основен показател за пикова зрялост. Най-ниските, най-старите каликси набъбват първо, а подуването върви нагоре до най-високите, най-млади каликси на всяка глава.В пикът на зрялост повечето(около 90%) от каликсите ще изглеждат почти като осеменени,токова дебели стават.3/4 от близалата ще станат червеникаво-кафяви.При индиките това се случва ,когато навлязат в 7,към 8ма седмица.Към края на 8мата седмица повечето от цветовете ще бъдат подути и голямо количество трихоми ще са покрили главите.В този момент настъпва времето прецизно да се определи най-доброто време за жътва.Запомнете - търпението е добродетел и често е дисциплина,не бързайте при брането!
Признаците за зреене за повечето сативи са много сходни, с изключение на удълженото за по-дълъг период цъфтене и зреене.Понякога прозорците за бране на някои видове сативи биха могли да се отворят и затворят.За седмица или повече растението би могло да покаже признаци на узряване,но в последствие да покаже нов растеж, което може да намали за известно време силата и съотношението между трихоми/влакна.Обикновено ръста на влакна е придружен от увеличване на трихомите.Отново време и опит са ключовите елементи за преценка в такъв случай.
Промени в химията
Докато растението узрява през време на своя прозорец на узряване химията му се променя.Докато прозорецът се затваря, желаните от нас съединения започват да се разпадат на по-малко желани. На първо място, THC се разгражда в CBNs и CBDs.Коя конкретна комбинация от химикали е най-желана е чисто въпрос на вкус и избор, разработен с течение на времето и с опит.Нагласата и настройката също играят важна роля при определянето кой тип продукт е най-желан и ценен.Приятноот усещане в главата е подходящо за срещи и социални събития,докато индиката може да се ползва като вечерна ,лечебна билка(по-сваляща).Основното е, че тези различия са химически по характер и са необходими повече изследвания за по-пълно разбиране на това явление.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Като искам да поясня,че това с отварящите се и затварящи прозорци за бране на сативата не е така(дори мислех да го пропусна за да не се бъркат хората,но нали съм само преводач,няма да редактирам смисъла на текста),тя също узрява един път,само че по-късно,а това ,че на някой веднъж са му изсъхнали близалата,после е подобрил условията и те пак са избухнали не може да води до общи заключения.Не съм съгласна с този параграф,просто да си кажа.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

Аз също мога да ви помогна. Ако ми остане някакво време.BTW,искаме ли форума да се популяризира? Или да остане по-ундърграунд?
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Focktor написа: 13 Сеп 2019, 17:59 Аз също мога да ви помогна. Ако ми остане някакво време.BTW,искаме ли форума да се популяризира? Или да остане по-ундърграунд?
Супер! Да, опитваме се да популяризираме форума.
WeedY
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Сеп 2019, 09:40
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Аз мога да помогна с превода.
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения, Въпроси и Проблеми свързани със сайта”