Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Легализация #БГконоп

Всичко останало
Семена марихуана
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Темата ще използвам, за да качвам полезни материали свързани с легализацията

Аватар
Grystifan
Градинар
Градинар
Мнения: 53
Регистриран на: 27 Дек 2018, 15:18
Has thanked: 137 times
Been thanked: 72 times

И аз съм твърдо за братко ама мутрите тегаво да пуснат кокала.
FUCK THE SYSTEM :) :bong: :bong:
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Нещата изглеждат все по-добре в последните месеци, дойдоха канадците (International Cannabis Corp) и показаха пачка, като купиха Balkan Cannabis Corp (Македонска компация) която притежава 50% от българска компания, а останалите 50% са на един чичко и така дpyжecтвoтo пpитeжaвa 150 000 дĸa, c възмoжнocт зa зaĸyпyвaнe нa oщe 150 000 дĸa в България... Прогнозният приход за българската фирма за 2019г е 2.86 милиарда евро, а за Македония 144 милиарда евро. Това са ужасно много пари и много скоро нещата ще се обърнат в наша полза.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3207
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 4763 times

Мен обаче много не ме кефи разни "чичковци"да закупуват толкова декари в БГ откровено казано.Иначе това е добре за каузата,но за продажбите на такива площи земеделски земи незнайно точно на кого и откъде аз съм с особено мнение. Бих предпочела множество малки земеделци да се занимават с по-малки площи,но да са от БГ.Това са схеми на големите фирми и също не се надявайте,че на тези 150 000 декара ще се гледа био!Пише,че били приятно изненадани от хубавите качества на българската земеделска земя....:/Хммм,аз съм малко резервирана,макар и да искам легализация не я разбирам точно така,да ни изкупят големите фирми и да им дадат лицензи на тях. Дори си мисля,че така още по-трудно ще позволят на малките свободно отглеждане.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Четете ли? Четем :)
Книгата "Боен Клуб" на Чък Паланюк, фас и #БГКОНОП
Книгата "Боен Клуб" на Чък Паланюк, фас и #БГКОНОП
Доживяхме и тревата с филтър да ги пушим. Този фитър е много як, картонен е, с дупки е и спира малко, но спира от катрана. В същото време дима става много по-мек и приятен на вкус. Определено ми харесва да пуша тревата с такъв филтър, а и на дробчето му хареса :).
Билка, лисче и ролче с филтър
Билка, лисче и ролче с филтър
Късичка и тъничка, но като материала е добър и човек пуши сам му стигат и само няколко дръпки.
Късичка и тъничка, но като материала е добър и човек пуши сам му стигат и само няколко дръпки.
Главата от близо :)
Главата от близо :)
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Комисия на ООН премахна канабиса от списъка на опасните наркотици
Комисията по наркотичните вещества на ООН вчера одобри премахването на канабиса от списъка на опасните наркотици в Единната конвенция по упойващите вещества от 1961 г., съобщи Ройтерс.

Решението на комисията идва почти две години след препоръката за изваждането на канабиса от списъка с опасни наркотици на Световната здравна организация - с цел улесняване на медицинската му употреба.

Комисията, в която участват представители на 53-те страни членки, взе решението с 27 гласа "за", срещу 25 "против" и един "въздържал се". Предложението е подкрепено от САЩ и по-голямата част от Европа.
И така, след 59 години канабисът официално вече не фигурира в четвъртата част на Конвенцията, редом до опасни наркотични вещества като хероин, фентанил, ацетофин и други.

Какво следва?

Изваждането на канабиса от списъка с опасни наркотици не означава легализация. Неговото производство ще е обект на проверки, които са регламентирани за всички вещества, фигуриращи в първата част на Конвенцията, където продължава да фигурира и канабисът.
Според експертите обаче "преквалифицирането" на канабиса ще стимулира научните изследвания на медицинските му свойства, които от своя страна могат да се превърнат и в катализатор на легализацията на медицинската му употреба.

Промяната в "статуса" на канабиса идва в момент, в който все повече икономики разчитат на производството на индустриален коноп. Промяната ще позволи по-ясна правна регулация.

Друг ефект от изваждането на веществото от списъка с опасните наркотици е скачането на цените на акциите на канабиса. "Forbes" пише, че през последните 72 часа се наблюдава значително увеличение на цените - заради повишената активност на инвеститорите.

Къде по света канабисът е легализиран?


Към момента над 50 държави позволяват употребата на веществото за медицински цели.

В Канада, Уругвай и 15 американски щата употребата на канабис е напълно легална.

Перспективи:

Според изследване на инвестиционната банка Cowen пазарът на медицинска марихуана ще е 34 млрд. долара. към 2025 г.

Производството на индустриален коноп става все по-популярно, като само за миналата година в САЩ насажденията с растението са се увеличили с 368%, пише Financial times.

Според различни проучвания, в бъдеще се появяват все по-голям брой лекарствени продукти с канабидиол (CBD) в състава си. Канабидиолът е второто най-активно вещество на канабиса, което според изследванията регулира усещането на болка, както и апетита. Веществото подобрява съня и намалява чувството на тревожност. През 2018 г. СЗО публикува доклад, който доказа, че няма данни веществото да води до зависимост, както и препоръча декриминализацията на канабидиола.

Тези изследвания доведоха до бум на продуктите, съдържащи CBD, като днес веществото се съдържа във всякакви продукти - от храни, чайове и кафе до кремове и електронни цигари.

На този фон в голяма част от държавите, в това число и в България, правната рамка не разделя наркотичния канабис от "полезния", което и до голяма степен спира развитието на сектора.
Източник:OFFNews
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Публикувай отговор