Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Джунглата на Икар

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Колеги, реших поне за цъфтежа да си отворя дневник, за да не спамя постоянно общатата тема с твърде многото ми въпроси.
Пети ден цъфтеж са днес.
Палатката е 60 на 60см, ако имам късмет до понеделник ще са преместени в 70 на 70см палатка (трябва да пристигне вече)
Успявам да поддържам около 50-60% влажност и 23-26° температура
6 растения, 4 сорта, MarsHydro TS1000 LED им свети, храня ги с основа и бустер на Bio Canna плюс ензими пак на Canna, всичко по схема.
За момента ме терзае един основен въпрос и той е кога да ги подстрижа? Знам че 21-ви и 42-и ден са един добре установен стандарт, за който София Кана е писал много пъти, но отдолу листата изобщо не взимат светлина вече, поклюмват и се чудя има ли смисъл да ги чакам до заветния 21-ви ден и какво всъщност ще остане от тях дотогава.. Дайте акъл, моля.
1.jpg
2.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

iKAR написа: 11 Фев 2022, 17:24 Колеги, реших поне за цъфтежа да си отворя дневник, за да не спамя постоянно общатата тема с твърде многото ми въпроси.
Пети ден цъфтеж са днес.
Палатката е 60 на 60см, ако имам късмет до понеделник ще са преместени в 70 на 70см палатка (трябва да пристигне вече)
Успявам да поддържам около 50-60% влажност и 23-26° температура
6 растения, 4 сорта, MarsHydro TS1000 LED им свети, храня ги с основа и бустер на Bio Canna плюс ензими пак на Canna, всичко по схема.
За момента ме терзае един основен въпрос и той е кога да ги подстрижа? Знам че 21-ви и 42-и ден са един добре установен стандарт, за който София Кана е писал много пъти, но отдолу листата изобщо не взимат светлина вече, поклюмват и се чудя има ли смисъл да ги чакам до заветния 21-ви ден и какво всъщност ще остане от тях дотогава.. Дайте акъл, моля.1.jpg
2.jpg
Може да почистваш по-всяко време докато си във Veg. основната препоръка за 21 и 42 дни след смяна 12/12 е защото повечето хора не искат и няма нужда да се почистват всеки ден по-малко.

Идеята е да го изчистиш много добре и да не се занимаваш.

Ако искаш да махаш листа сега махай смело.

Растенията Изглеждат отлично и няма да им е тясно в тази палатка. Започвай нов grow в новата.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Сега като видях новия комплект Марс който показа имаш опцията да преместиш растенията и да използваш двете лампи в по-голямата grow rent.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Обмислях го и този вариант, но така ще остана без палатка за вегетация, а именно това беше първоначалната идея. Ще видя сега как ще тръгне грола в новата палатка, как ще върви този дето вече цъфти и живот и здраве може по-натам просто да взема още 1 лампа, за да има 2 в цъфтежната палатка и 1 в тази за вегетация. Отивам да суча клони, че джунглата расте с часове :)
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Ако не мислиш да поддържаш клонинги постоянно, не бързай с това да имаш Veg. tent and flower tent нялко седмици ексра Veg. няма да те оставят без материал за пушене. Veg ти е 3-4 седмици и не е края на света за толова време.

Сега като имаш два комплекта и имаш семена, един от най-добрите варианти според мен е, местиш всичко в по-голямата палатка и слагаш двете лампи за почти целият цъфтеж и ако искаш да започнеш Veg. преди да си приключил цъфтеж сееш семената точно преди да са готови тези които цъфтят.

Последната седмица вадиш едната лампа и я слагаш за Veg. след седмица бешер и ти остатваш само още 2 седмици Veg преди да може да смениш 12/12 отново.

Отностно 3-та лампа когато дойде време (след година или когато си решил) го гледай така че да може да се използва в 70х70см и евентуално в 90х90см а не още една малка и да използваш много малки лампи в по-голяма палатка през целото време. Следващата ти лампа трябва да е 3000 сериа или по-голяма в зависимост какво пространство имаш, защото може да я намалиш и да я използваш в по-малко палатка но в същото време може да я използваш и в по-голяма.

Като имаш опит може да отглеждат 1 път в годината с една палатка и да имаш за цяла година, като цяло това е по-безопастно.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Благодаря! Идеята е добра, даже пробвах 2-те лампи в новата палатка, влизат от ръб то ръб, но си е напълно възможно! В момента обаче имам 2 вкоренени клонинга, които отрязах съвсем експериментално още когато топирах растенията, оставих ги в пропагатор под една нощна лампа 24/0 и почти се бях решил да ги махам когато вчера с изненада установих че са се вкоренили и дори са се протегнали към лампата лекичко. Не ми се иска да ги губя, вече съм ги сложил в палатката и при първа възможност още довечера ще ги сложа в почва. Евентуално ще направя с тях и още 2 семки паралелно втори грол (трябваше да взема повече клонинги, но тогава както казах ги отрязах за проба без почти никакъв план какво точно ще ги правя). След това ако се представя добре като резултат щом приключа и двата грола може да преместя лампите в по-голямата палатка и да пробвам един грол по този начин, който казваш мощно с двата панела :) Иначе се стремя лека полека да придобия опита точно да мога да гледам по един грол годишно. Сега с втория, който стартирам ще ми е интересно да видя как се случват нещата с клонингите, има ли нещо по-особено или просто ще си влязат във вегетация сега като ги сложа в саксии и ще си растат нормално докато не ги обърна в цъфтеж..
cc.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Супер си направим че си клонирал. Сега в момента имаш избор.
Ако ги сложиш под лампата за 4-5 седмици ще запълнят цялата палака и ще са готови за цъфтеж.

Може да продължиш да режеш клонинги за да държиш малки и ще имаш клонинги за две палатки точно като приключваш сегашния цъфтеж.

Или може да ги държиш под нощната лампа за да стая малки и да ги преместиш под ЛЕД като сложиш семената.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Мислех да направя първия вариант и да напълня цялата палтка с двата клонига чрез няколко топирания и разпъване, обаче малко прецаках нещата и единия се спихна яко. Предполагам, че понеже беше показал по-малко коренчета явно не е бил готов да бъде преместен в палатката под лампата. Сега го преместих отзад на по-малко светлина и му сложих пак похлупак да вдигне влагата с надеждата да се оправи до няколко дни, ако не ще го махам. Другата грешка, която направих е че ги полях само с вода с малко ризотоник, а беше разумно да дам и SuperThrive витамини, за да преодолеят стреса по-лесно, просто забравих когато правих разтвора. Сега мисля все пак да пусна 2 семки да покълват, за да може да имам 4 или 3 (ако клонинга не оцелее) растения в палатката.
C1.jpg
В другата палатка нещата вървят нормално за момента, струва ми се че се стречват добре, тук таме придърпвам по някое разклонение за да не се разминават много. Последните 2 поливки бяха с пълна доза храна по таблица, и въпреки че върховете все още са типично светли, листата на растенията са си зелени към тъмно зелени и забелязвам леко парнато по връхчетата, затова последната поливка беше само с кал-маг, меласа. Единствено нетопираното УайтУидоу (най-отпред в ляво) е с по-светли листа, но няма дефицити и прецених че ще рискувам до следващата поливка когато ще му добавя малко ЧКЧ и ще дам само на него храна без бууст. Махнах само най-долните разклонения, понеже ме дразнеха да ги гледам неугледни и вечно в сянка, и сега ще изчакам до края на стреча, за да преценя какво още да почистя.
F1.jpg
Прикачени файлове
F2.jpg
Gugi
Градинар
Градинар
Мнения: 196
Регистриран на: 19 Дек 2021, 19:19
Has thanked: 136 times
Been thanked: 182 times

iKAR написа: 15 Фев 2022, 21:08 Мислех да направя първия вариант и да напълня цялата палтка с двата клонига чрез няколко топирания и разпъване, обаче малко прецаках нещата и единия се спихна яко. Предполагам, че понеже беше показал по-малко коренчета явно не е бил готов да бъде преместен в палатката под лампата. Сега го преместих отзад на по-малко светлина и му сложих пак похлупак да вдигне влагата с надеждата да се оправи до няколко дни, ако не ще го махам. Другата грешка, която направих е че ги полях само с вода с малко ризотоник, а беше разумно да дам и SuperThrive витамини, за да преодолеят стреса по-лесно, просто забравих когато правих разтвора. Сега мисля все пак да пусна 2 семки да покълват, за да може да имам 4 или 3 (ако клонинга не оцелее) растения в палатката.
C1.jpg
В другата палатка нещата вървят нормално за момента, струва ми се че се стречват добре, тук таме придърпвам по някое разклонение за да не се разминават много. Последните 2 поливки бяха с пълна доза храна по таблица, и въпреки че върховете все още са типично светли, листата на растенията са си зелени към тъмно зелени и забелязвам леко парнато по връхчетата, затова последната поливка беше само с кал-маг, меласа. Единствено нетопираното УайтУидоу (най-отпред в ляво) е с по-светли листа, но няма дефицити и прецених че ще рискувам до следващата поливка когато ще му добавя малко ЧКЧ и ще дам само на него храна без бууст. Махнах само най-долните разклонения, понеже ме дразнеха да ги гледам неугледни и вечно в сянка, и сега ще изчакам до края на стреча, за да преценя какво още да почистя.
F1.jpg
Когато клонинигите пуснат коренче , тогва трябва постепенно с дупките на кутията отгоре да ги свикнеш на по-ниска влага и чак след това се пресяват в саксийте това отнема 3-4 дни след вкореняване .
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Благодаря, това е важна стъпка, която съм пропуснал. Ще се опитам сега да го спася, ако не стане нищо, здраве да е. Другият клонинг се адаптира много добре към новите условия. А в палатката с цъфтящите се чудя защо няма пистили още, ден 10-ти от 12/12 е все си мислех че вече е редно да се покажат някъде, но нито едно от растенията няма нито един пистил все още. Ще чакам, друго няма какво да правя, рано е да намалям деня още.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”