Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Моля Ви за съвети

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Marselle669
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Ное 2021, 01:24
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Привет на всички. От около седмица имам проблем с едно от растенията,а именно избледняване на листата, забавен растеж, пожълтяване в краищата.

Растението е фото. Ден 54 от семка, почва БиоБиз Lightmix, pH 6 постоянно, торове БиоБиз цялата серия, лампите са HPS 600w реални, 3 ден от цъфтеж на 12-12, влажност ВЕЧЕ 50-60 % , беше повече във вегетацията, температура 24-25 градуса, постоянно вентилация и циркулация на въздуха. Останалата част от градината е окей, питането ми е конкретно за това растение. Всичко започна Около преди 20 дни - пресадено от 9л в доста по-голяма "саксия" ,и около него има доста автомати, което досега не е било проблем де. Хлороза, дефицит, какъв точно е проблемът ?

Благодаря предварително.
Прикачени файлове
20220201_224252.jpg
20220201_224245.jpg
20220201_224233.jpg
20220201_224219.jpg
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Здравей Marselle669 , трябва им Калции и Магнезии, но аз бих добавил и Желязо. Просто от опит съм разбрал, че най-ефективно и добре е когато се дават 3-те елемента заедно. Всичко е нормално и ще се оправят. На биобиз почвите точно първо се изчерпва Калция и Магнезия. Също така в самата почва има малко храна, а ти си им направил дълга вегетация, а дългата вегетация също си изисква тези 2 елемента. Добре изглеждат. Дай им Cal + Mag + Fe и ще луднат.
Тези които не са автоматици, а са фотопериодни можеш да ги оформиш и поразчистиш. Успех с проекта.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Повечето имат добавено желязо като botanicare cal mag ако този който гледаш няма, може да погледнеш някой друг ако искаш всичко да ти е едно или да го дабавиш както ти е казал firstcitizen.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”