Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

White Widow | Black Sugar

Публикувай отговор
Семена марихуана
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

MasterBlaster написа: 27 Мар 2022, 22:29 Здравейте, при мен вече са ден 31 от цъфтеж и ден 67 от поникването. С две думи - жегата ми разказа играта. :D Трудно ще добутам до края на гроуа, днес вече и климатикът удари едно рамо и май ще е така до края. Все пак в светлия период успявам да постигна около 27 градуса на върховете при около 50-55% влажност. В тъмния днес едва смъкнах до 25. Мисля, че компенсирам високите температури с подходящата влажност и мисля, че всички герои се чувстват добре. Тази вечер им беше време за поливка и им разделих 4 литра разтвор, като за пръв път сложих и меласа и спях Rhizotonic. Все още няма филтър, не миришат. Много голямо удобство, надявам се да нямам проблем с миризмата този път. Ами друго не се сещам сякаш, ето го и 4-литвория разтвор.

Меласа около една пълна кафяна лъжичка
Biocanna Bio Flores - 12ml.
Biocanna Bio Boost - 16ml.
Biobizz CalMag - 3ml.

foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
Изглеждат супер. Не е ли малко 2 кафена лъжица меласата на 4л разтвор?? Питам за да знам колко г/д да давам и аз :)
Дано всичко е наред. Успех
Поздрави
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

iKAR написа: 27 Мар 2022, 22:38 Топ са момичетата! Ти си баща-мечта, братле! Браво!
Така е то родителството, спиш под климатика, за да им е добре на децата :D :D :D
Нямаш идея колко си прав, приятелю! Слагам едно по-дебело горнище, обувам по-дебелите чорапи и си кротувам, любувайки им се отстрани с усмивка на лице. След този гроу ще прибирам всичко и следващия път живот и здраве ще бъде чак есента, затова се стремя този път вече наистина да дам всичко от себе си, за да си подсигуря цялото лято.
SmokeMachine написа: 27 Мар 2022, 22:55 Изглеждат супер. Не е ли малко 2 кафена лъжица меласата на 4л разтвор?? Питам за да знам колко г/д да давам и аз :)
Дано всичко е наред. Успех
Поздрави
Благодаря за милите думи! Меласата може би е мъничко наистина, сега като се замисля аз толкова давах миналия път само на двете момичета. Другия път повече - тъкмо да е по-плавна дозировката.
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравейте, днес се пада ден 70 от поникване и ден 34 от цъфтеж. Реших вече да окастря доста сериозно големите листа и около час преди да загасне лампата запретнах ръкави. Премахнах кажи-речи всички листа, които си имаха стебла на всичките растения. Довечера предстои поливка и поствам този ъпдейт именно преди това, та да споделя какво съм намислил и дали е добра идея според вас. Първо мисля да намаля Bio Flores наполовина от максималната доза - от 4мл/л. на 2мл/л. Bio Boost мисля да си го дам на макималната стойност от 4мл/л. Обмислям да сложа и Alg A Mic на BioBizz - пише че са пресовани водорасли с ниски стойности на NPK и на теория би трябвало да помага при стрес. На едно от четирите растения попаднах на листо, което беше почти на върха, на което забелязах леко изразени дефицити. От скромния си опит го оприличавам на начална фаза на липса на калций и/или магнезий. Досега при всяка поливка давах превантивната доза от BioBizz около 0.8мл/л, но сега обмислям да засиля поне на 1мл/л. Меласата мисля да си я дам пак в малки количества. Също така поради доста сериозното редуциране на листна маса съм сигурен, че ще пият доста по-малко вода и обмислям дали вместо традиционните 4 литра разтвор за 4-те момичета, този път малко да намаля на 3 литра, защото и без това не съхнат особено бързо, а ми се иска да си отворя прозорец за реакция ако нещо се обърка, а не да ги чакам да изсъхнат и тепърва да вземам мерки. Довечера ще постна ъпдейт след поливката. Благодаря на всички за помощта, която оказвате на нас новобранците през цялото време!
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
foto_no_exif (2).jpg
foto_no_exif (3).jpg
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Тази вечер след святкането на лампата изглеждаха доста добре. Надявам се да нямат проблеми след кастренето. Полях с 3 литра разтвор:

BioCanna Bio Boost - 12ml.
BioCanna Bio Flores - 6ml.
BioBizz CalMag - 3.5ml.
BioBizz Alg A Mic - 8 ml.
1 чаена лъжица меласа.
foto_no_exif.jpg
Gugi
Градинар
Градинар
Мнения: 196
Регистриран на: 19 Дек 2021, 19:19
Has thanked: 136 times
Been thanked: 182 times

MasterBlaster написа: 30 Мар 2022, 22:55 Тази вечер след святкането на лампата изглеждаха доста добре. Надявам се да нямат проблеми след кастренето. Полях с 3 литра разтвор:

BioCanna Bio Boost - 12ml.
BioCanna Bio Flores - 6ml.
BioBizz CalMag - 3.5ml.
BioBizz Alg A Mic - 8 ml.
1 чаена лъжица меласа.

foto_no_exif.jpg
Нещо тия задните са много жълти , не съм го ползвал тоя кал маг на био биз , това максимална доза ли е ? Това листо дето беше снимал е начален дефицит на кал маг .
Как са температурите в бокса , става ли много топло ?
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Gugi написа: 31 Мар 2022, 12:29 Нещо тия задните са много жълти , не съм го ползвал тоя кал маг на био биз , това максимална доза ли е ? Това листо дето беше снимал е начален дефицит на кал маг .
Как са температурите в бокса , става ли много топло ?
По таблица я дават 0.8мл/л. за превенция и между 0.8-1.2мл/л. за коригиране на дефицит. Не виждам никъде посочено дали става въпрос за 8-ма седмица от поникване или 8-ма седмица след цъфтеж. 3.5мл на 3 литра ми се стори някаква приемлива стойност. Тези двете отзад наистина са една идея по-светли от другите, но на тази снимка се виждат по-жълти отколкото са в действителност. Все пак ще обмисля варианта тях да ги храня с една идея завишени количества Flores. В последните дни се справям с температурите - поддържам около 26 градуса на върховете в светлия период на 50-55% влажност. Тъмния период е около 22-23 градуса на около 45% влажност.
CALMAG_NUTRIENT-SCHEDULE-1.png
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравейте, днес става ден 73 от поникване и ден 37 от цъфтеж. Притеснява ме, че Cal-Mag дефицита на едното цвете започва да се разпостранява. Последния път полях с максимална доза Cal-Mag, не се сещам какво друго да направя при следващата поливка. Едва ли ще има чак толкова силни последствия за реколтата, но все пак ми се иска да елиминирам до максимум дефицитите и се чудя какви мерки да взема още. След 3-литровата поливка в сряда още са тежки и следващата поливка ще бъде най-рано утре-вечер.
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
foto_no_exif (2).jpg
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Привет! Пада се ден 77 от поникане и ден 41 от цъфтеж. За жалост се наложи да оставя цветята сами за една нощ, а се оказа, че точно тогава е било време за поливка и тази вечер намерих две от тях много пресъхнали с много клюмнали листа. Едното също беше драстично огладняло, вероятно миналия път въпреки по-концентрираните количества от Flores, му е дошло малко. Отново полях двете White Widow с повече Flores отколкото външните Black Sugar. Буквално минути след поливката посърналите цветя се поизправиха, но все пак са доста по-клюмнали отколкото обикновено. За жалост видях, че CalMag дефицитите на единия връх на едното продължават, но поне е само там, пък и вече минах средата на цъфтеж и не се притеснявам твърде много. За щастие и четирите се захаросват доста добре и вече сякаш започва да се усеща леко да понамирисват. Вероятно тези дни ще сложа филтъра.
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
foto_no_exif (2).jpg
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Надявах се да се оправят, но дори след като светна лампата тази вечер, трите растения все още са увиснали като на снимките от снощи. Поляти са много добре с максимални дози по таблица, пуснал съм интензивно изкарващия, поддържам около 23 градуса 35-40% влажност през тъмния и около 25-26 градуса на около 45% влажност през светлия период. Не мога да си простя как за една вечер съсипах цветята, които досега винаги изглеждаха толкова свежи и наперени.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Внимавай сега да не ги преполееш
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”