Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

White Widow | Black Sugar

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Не зная защо така се заблудих за опърлянето и лампата. Оставих един цял цикъл на 100% лампа от около 35см. височина от върховете и действително изглеждат добре. Температурата на върховете се качва до 26 градуса и малко нагоре, но се опитвам да държа нещата под контрол. Лятото определено ще бъде предизвиквателство да се гледа в стая, дори само със 150W LED лампа. Влажността я държа около 55-60%, което на 26 градуса в този етап ми се струва добре. Снощи полях с 4 литра развтор с традиционните препарати, Bio Heaven ще имам за още веднъж, след което обмислям да продължа поливането с Flores, Boost, Rhizotonic, CalMag и меласа.
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Ден 62 от поникване и ден 26 цъфтеж. Температурата в тъмната част е около 22º-23º, но през светлата едва я държа на 26º на върховете. Сутрин когато стаята започва да се огрява от слънцето, на върховете се достигат 27-28º. Гледам през светлия период да държа влажността в палатката около 55%. Главите и на четирите започват много хубаво да се захаросват. Сякаш Black Sugar ми изглеждат една идея по-напред с главунките. Довечера мисля за пръв път да добавя меласа към бъркоча и така да си карам до края. Колебая се дали да използвам Alg A Mic на BioBizz.
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (2).jpg
foto_no_exif (1).jpg
foto_no_exif (3).jpg
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

MasterBlaster написа: 22 Мар 2022, 08:44 Ден 62 от поникване и ден 26 цъфтеж. Температурата в тъмната част е около 22º-23º, но през светлата едва я държа на 26º на върховете. Сутрин когато стаята започва да се огрява от слънцето, на върховете се достигат 27-28º. Гледам през светлия период да държа влажността в палатката около 55%. Главите и на четирите започват много хубаво да се захаросват. Сякаш Black Sugar ми изглеждат една идея по-напред с главунките. Довечера мисля за пръв път да добавя меласа към бъркоча и така да си карам до края. Колебая се дали да използвам Alg A Mic на BioBizz.

foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (2).jpg
foto_no_exif (1).jpg
foto_no_exif (3).jpg
При мен влагата е зор много... Трудно се вдига над 50% и когато пръскам с вода из стаята и палатката. Следващия гроу ще си взема увлажнител на 100%.
Според мен 21/22° е по добре брат. Не е ли малко топло? Незнам но по мои наблюдения по хладно им е по добре (мое мнение) Меласата незнам кога да я почвам чесно казано.
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

SmokeMachine написа: 22 Мар 2022, 09:40 Според мен 21/22° е по добре брат. Не е ли малко топло? Незнам но по мои наблюдения по хладно им е по добре (мое мнение) Меласата незнам кога да я почвам чесно казано.
Няма две мнения по въпроса, че по-хладно е по-добре. Проблемът е, че стаята е обитаема и е трудно да поддържам по-ниски температури. Овлажнителят дори в тази фаза го използвам доста интензивно до прозорчето на палатката. Освен за поддържането на влагата, овлажнителят също така отнема една идея от топлината.
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

MasterBlaster написа: 22 Мар 2022, 09:51
SmokeMachine написа: 22 Мар 2022, 09:40 Според мен 21/22° е по добре брат. Не е ли малко топло? Незнам но по мои наблюдения по хладно им е по добре (мое мнение) Меласата незнам кога да я почвам чесно казано.
Няма две мнения по въпроса, че по-хладно е по-добре. Проблемът е, че стаята е обитаема и е трудно да поддържам по-ниски температури. Овлажнителят дори в тази фаза го използвам доста интензивно до прозорчето на палатката. Освен за поддържането на влагата, овлажнителят също така отнема една идея от топлината.
Трудно ще е при теб с температурата наистина. При мен е стая в къщата която не се отоплява а само седи отворена парното да обръща въздуха. На затворена врата спът на 16/17° на отворена става към 19/20° но при Влажност 40% (когато спът)
Ако е отворена вратата и е ден при тях, температурата става към 27/28 ° и им идва много. Аз държа затворена врата когато е ден, за да влиза в палатката по хладен въздух, защото лампата е на 100% мощост и грее яко,а когато спят им отварям вратата за влиза топличко от коридора и да не пада на 16° а да държи 20/21°
Дано всичко е наред и без проблеми до края. Успех братле.
Поздрави
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Бластъре, супер са. При мене таралянкам между 25°-28° при влага 40-50% дневно. И не мога да проветрявам постоянно зверски, понеже в съседната палатка имам вегетация, че и един клонинг в адаптация.. Но доколкото съм чел и наблюдавам сега, вдовицата носи на жега (нея съм я повдигнал най-много в моята градина).Тъй че специално за тях бъди спокоен с високата температура. И с тези 55% влажност дето поддържаш, направо си си в перфектна VPD рамка за периода според мен!
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

iKAR написа: 22 Мар 2022, 16:32 Бластъре, супер са. При мене таралянкам между 25°-28° при влага 40-50% дневно. И не мога да проветрявам постоянно зверски, понеже в съседната палатка имам вегетация, че и един клонинг в адаптация.. Но доколкото съм чел и наблюдавам сега, вдовицата носи на жега (нея съм я повдигнал най-много в моята градина).Тъй че специално за тях бъди спокоен с високата температура. И с тези 55% влажност дето поддържаш, направо си си в перфектна VPD рамка за периода според мен!
Благодаря ти за прекрасните думи, братле! Опитвам се да спазвам VPD стойностите по всяко време и мисля, че на цветята това много им харесва. При миналия гроу пенсионирах овлажнителя малко след като ги пуснах на 12/12, понеже тогава още не бях чел за VPD таблицата или поне не ѝ бях обърнал достатъчно голямо внимание и тогава се ръководех само от следното: Като са във вегетация искат влага, като са в цъфтеж искат сух въздух, за да не мухлясат главите. Да, ама се оказва, че зависимостта между периода, температурата и влажността на въздуха са светата книга за indoor отглеждане, както е казвал SofiaCannabis. При всеки от нас условията са различни и затова няма универални правила докога се използва овлажнител, дали ще се наложи ползването на абсорбатор за влага и т.н. Повечето колеги-градинари предполагам не използват овлажнител в този етап, но с тези температури намирам за много благоприятно спазването на VPD таблицата. Вероятно последните няколко седмици от гроуа малко ще изляза от идеалните условия, защото няма как да сваля температурата, но няма да рискувам мухъл с по-висока влажност и смятам да се целя около 45% накрая. Твоите също изглеждат брутално и много се радвам какъв гроу си спретнал! Вдовиците ни много си приличат, явно са им от стабилните гени на Seedsman. Интересно ще ми бъде какъв е ефекта от тези растения.
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравейте, при мен стана един малък проблем. За последно бях поливал миналия петък и все ми се струваха не достатъчно изсъхнали саксиите и снощи вече реших, че е дошъл момента за поливка. Двете Black Sugar си изглеждаха добре, но като ги махнах и видях, че всички листа надолу на White Widow бяха брутално увиснали надолу - очевидно и двете бяха прекалено пресъхнали. Използвах момента да ги окастря малко, така или иначе трудно стига светлина там. Интересно, че тази сутрин като ги видях, и двете вдовици, особено дясната, бяха много наперени нагоре. Знам, че е хубаво като са наперени нагоре, но такова нещо досега не бях виждал. Чак ме притеснява колко наперени са и затова реших да споделя снимка тук. :roll:
foto_no_exif.jpg
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравейте, при мен вече са ден 31 от цъфтеж и ден 67 от поникването. С две думи - жегата ми разказа играта. :D Трудно ще добутам до края на гроуа, днес вече и климатикът удари едно рамо и май ще е така до края. Все пак в светлия период успявам да постигна около 27 градуса на върховете при около 50-55% влажност. В тъмния днес едва смъкнах до 25. Мисля, че компенсирам високите температури с подходящата влажност и мисля, че всички герои се чувстват добре. Тази вечер им беше време за поливка и им разделих 4 литра разтвор, като за пръв път сложих и меласа и спях Rhizotonic. Все още няма филтър, не миришат. Много голямо удобство, надявам се да нямам проблем с миризмата този път. Ами друго не се сещам сякаш, ето го и 4-литвория разтвор.

Меласа около една пълна кафяна лъжичка
Biocanna Bio Flores - 12ml.
Biocanna Bio Boost - 16ml.
Biobizz CalMag - 3ml.
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Топ са момичетата! Ти си баща-мечта, братле! Браво!
Така е то родителството, спиш под климатика, за да им е добре на децата :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”