Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

White Widow | Black Sugar

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Полях ги с 4 литра разтвор, както преди да ги окастря, изпънатото тъмнозелено го полях с леко занижени стойности на Flores, а за останалите три добавих пълна доза Flores. Минаха около 36 часа от поливката и все още си изглежат по абсолютно същия начин като 2 часа след поливката - поне не се влошават. Саксиите и на четирите все още са много тежки и със сигурност още няколко дни няма да поливам. Кофти се получи, че последния път полях само с 3 литра и ги оставих два дни без да поливам, на третия ми се наложи да отсъсвам, а на четвъртия ден вече беше късно. Вероятно ако вместо 3 литра вода, тогава ги бях полял с 4 литра, или го бях полял вечерта преди да замина, всичко щеше да бъде наред. Оттогава си повтарям само едно - опитът се натрупва с грешките. И все пак ме е яд колко добре изглеждаха преди инцидента.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Ако знаеш, че ще отсъстваш трябва някакъв план да си направиш, така че да могат да те почакат и аванс да има по възможност🙂Но се случва, особено сега като почнем да щъкаме насам натам пролет, лято.... 🤷Трябва да се предвижда. Аз лятото по тази причина изобщо не гледам,само от септември до април гледам да имам растения, но тази година, мисля едни аутота, пък ще внимавам да не стане същото нещо....
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравейте, днес са на ден 80 от поникване и ден 44 от цъфтеж. Сякаш вече започнаха да се пооправят след белята, това най-гладното обаче става все по-жълто, въпреки максималните дози от Flores и Boost, които му дадох. От този момент минаха 60 часа от последната поливка и така като гледам саксиите, все още не са за поливане и най-рано утре-вечер ще им е следващата поливка. Не знам какво мога да направя за това гладното, но изглежда нямам друга алтернатива освен да чакам да дойде време за поливка и само на него да му дам завишени дози Flores и Boost дори спрямо таблицата. Останалите сякаш изглеждат добре, Cal-Mag дефицитите на най-тъмното лекичко се разпостраняват, но все пак е много далеч от миналия ми гроу. Ситуацията с температурата е интересна - при мен са обърнати деня и нощта и през тъмния им период вчера отново нямаше как да се справя без климатика, защото навън температурата удари 26 градуса. В момента при мен е някаква невероятна суша, навън ми показва по-малко от 20% влажност, без овлажнител и в стаята е толкова. Пуснал съм овлажнителя нонстоп на пълна мощност, изпарявам около 3-4 литра вода на денонощие и пак ми е трудно да се впиша във VPD-то. И все пак по-добре така, отколкото да не мога да сваля влагата. През светлия период засега нямам проблеми, успявам да задържа около 25-26 градуса на върховете, като от вчера опитах нов метод да сваля температурата - охлаждам около литър вода на 3-4 градуса и смесвам с останалите 4 литра като внимавам все пак да не стане твърде студена водата. Така ми се струва, че овлажнителят сваля допълнително някой-друг градус, без да излагам цветята на екстремен студ. Дори си мисля лятото ако го напълня с ледена вода и го пусна в стаята, дали няма да охлажда? :D
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
foto_no_exif (2).jpg
Gugi
Градинар
Градинар
Мнения: 196
Регистриран на: 19 Дек 2021, 19:19
Has thanked: 136 times
Been thanked: 182 times

MasterBlaster написа: 09 Апр 2022, 09:30 Здравейте, днес са на ден 80 от поникване и ден 44 от цъфтеж. Сякаш вече започнаха да се пооправят след белята, това най-гладното обаче става все по-жълто, въпреки максималните дози от Flores и Boost, които му дадох. От този момент минаха 60 часа от последната поливка и така като гледам саксиите, все още не са за поливане и най-рано утре-вечер ще им е следващата поливка. Не знам какво мога да направя за това гладното, но изглежда нямам друга алтернатива освен да чакам да дойде време за поливка и само на него да му дам завишени дози Flores и Boost дори спрямо таблицата. Останалите сякаш изглеждат добре, Cal-Mag дефицитите на най-тъмното лекичко се разпостраняват, но все пак е много далеч от миналия ми гроу. Ситуацията с температурата е интересна - при мен са обърнати деня и нощта и през тъмния им период вчера отново нямаше как да се справя без климатика, защото навън температурата удари 26 градуса. В момента при мен е някаква невероятна суша, навън ми показва по-малко от 20% влажност, без овлажнител и в стаята е толкова. Пуснал съм овлажнителя нонстоп на пълна мощност, изпарявам около 3-4 литра вода на денонощие и пак ми е трудно да се впиша във VPD-то. И все пак по-добре така, отколкото да не мога да сваля влагата. През светлия период засега нямам проблеми, успявам да задържа около 25-26 градуса на върховете, като от вчера опитах нов метод да сваля температурата - охлаждам около литър вода на 3-4 градуса и смесвам с останалите 4 литра като внимавам все пак да не стане твърде студена водата. Така ми се струва, че овлажнителят сваля допълнително някой-друг градус, без да излагам цветята на екстремен студ. Дори си мисля лятото ако го напълня с ледена вода и го пусна в стаята, дали няма да охлажда? :D

foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
foto_no_exif (2).jpg
Здравей , на мен това растение не ми изглежда като гладно , по-скоро проблем с корените и поливането , другото което подозирам е преторяване .
По-скоро е спряло да усвоява (заключило) някой елементи , чел съм информация че високи нива на калий може да доведат до дефици на калций в цъфтежа .
Gugi
Градинар
Градинар
Мнения: 196
Регистриран на: 19 Дек 2021, 19:19
Has thanked: 136 times
Been thanked: 182 times

И принципно за органично отглеждане вътре е много по-добре да се ползват сухи торове , защото при тях растението само преценява колко да си гризне , а когато се ползват течни органични е по-различно , първо те не са на 100% органични и рабоят по друг начин.
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Gugi написа: 09 Апр 2022, 13:39 И принципно за органично отглеждане вътре е много по-добре да се ползват сухи торове , защото при тях растението само преценява колко да си гризне , а когато се ползват течни органични е по-различно , първо те не са на 100% органични и рабоят по друг начин.
Започвам да се убеждавам, че има много истина в това. От други indoor дневници във форума оставам с впечатлението, че най-добрите органични гроуове са именно със сухи торове, а най-добрите indoor гроуове с течни торове са с минерално отглеждане. Работата е там, че в момента съм обзаведен с богата гама течни органични торове от органичната серия на Canna - имам Rhizotonic за поне още един такъв гроу, имам литър Flores, от който съм използвал има-няма 100-на милилитра, имам голямо количество Bio Vega и бутилка един литър неотворен Bio Boost. Със сигурност есента отново ще отглеждам органично със същите торове, но ще имам предвид сухите торове занапред.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

На този етап жълтите листа няма да се оправят и на мен лично не ми изглежда като дефиците а по скоро като листа които вече са жертвани заради пресушаването и каквото и са направиш ще продължат да умират (листата) .

Главите изглеждат много добре дори и на жълтите растения - белите косми са много добър знак, че пресушаването не е било прекалено и от това което се вижда ще си налеят нормално.

Продължавай да храниш с това което даваш сега без да увеличаваш дозите и наблюдавай sugar leaves за изгорели върхове за да не ги престориш.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Gugi написа: 09 Апр 2022, 13:39 И принципно за органично отглеждане вътре е много по-добре да се ползват сухи торове , защото при тях растението само преценява колко да си гризне , а когато се ползват течни органични е по-различно , първо те не са на 100% органични и рабоят по друг начин.
Най-накрая някой друг да отбележи че течните органични не са точно органични както ги рекламират.

Сухите органични за основното което се използва тук при мен във всички outdoor градини.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравейте, станаха 85 дни от поникване и 45 от цъфтеж. Тази вечер реших да им споделя три литра, защото миналия път ми се видяха твърде много 4 литра и протекоха доста. Това жълтото беше поувиснало сутринта, но веднага след поливката се понапери мъничко. Храненето го продължавам горе-долу същото, само им засилих бууста над максималните 4мл/л. Надявам се да се стабилизират нещата и да ги избутам до края без повече драми.

3 литра разтвор:
CalMag - 4ml.
Flores - 12ml.
Boost - 16ml.
Alg A Mic - 10ml.
1 чаена лъжица меласа.
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
foto_no_exif (2).jpg
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравейте, другари! Докарах ги до ден 86 от поникване и ден 50 цъфтеж. Миналия път малко обърках дните от поникване, но тогава Blue Dream-ът доста здраво ме държеше. :stone: Струва ми се, че ситуацията вече е под контрол и се съвзеха от пресушаването. Да, не изглеждат като най-напереното, но все пак са доста по-свежи. Сякаш достигнаха пика си на пиене и в последно време поливам през три или дори през два дни с по 3 литра разтвор, с торене както описах последно. Не ми се струва да горят повече sugar leaves и затова мисля да храня така до края - максимални дози Flores и над максималните дози Boost. От последната поливка реших да давам и големи дози от TopMax на BioBizz, би трябвало да помогне с вкуса и аромата, заедно с меласата. Интересно, че двете Black Sugar започнаха да ухаят доста приятно, за разлика от двете White Widow, които колкото и да ги душа, не усещам абсолютно никаква миризма. Преди два дни реших да опитам нещо малко по-екстремно за моите разбирания, а именно да сваля лампата по-близо до тях и да видя как ще им се отрази. Свалих я на около 20-25см, от върховете с уговорката да следя температурите, като през повечето време успявам да не надвишавам 25 градуса на върховете. Засега не наблюдавам никакви негативни ефекти - дори напротив. Надявам се така максимално да налеят главите, като в същото време тези по-надолу също да получат повече светлина. Като стана дума за мерене на височина, и моите ги изкарах между 70 и 75см. от почвата до върховете. Явно с колегата iKAR ги правим по един калъп. :toke: Както миналия път, така и този път явно заради страха ми да не ги опърля, малко ненужно ги издължих, но поне височината на палатката ми стигна и двата пъти. От друга гледна точка ми се вижда, че има и един основен плюс от това издължаване - доста добра циркулация на въздуха навсякъде и минимален шанс за мухъл. И все пак следващия път ще се опитам да се престраша и да се пробвам да ги направя топки.
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
Болното White Widow
Болното White Widow
Напереното Black Sugar
Напереното Black Sugar
Лявото White Widow
Лявото White Widow
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”