Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

White Widow | Black Sugar

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравейте, Гръсти приятели! Все още Blue Dream от миналия гроу имат няколко дни да доизсъхнат в палатката, но правя новия дневник с идеята да събера мнения, като така да се опитам да изградя максимално добър план за този гроу. Днес ми пристигна комплекта с BioCanna, съответно 1л. Bio Flores и по 250ml от Bio Vega, Bio Boost и Bio Rhizotonic, както и BioCanna Bio Terra Plus 50л. почва. Давам си сметка, че Bio Boost-а вероятно няма да ми стигне, но все пак реших така да започна. Реших се да стартирам общо 4 феминизирани семки в този гроу - по две от White Widow и Black Sugar, и двете на Seedsman. Условията си остават 70х70х160см. палатка на Mars Hydro с TS1000 и 350-кубиковия вентилатор на CAN. Ще стартирам семките в кофички от кисело мляко, след което отиват в 4 11-литрови саксии. Основното ми питане е дали е удачно да използвам нещата на BioBizz, които ми останаха от миналия гроу. Имам останали около 20-25л. Light Mix почва, почти пълна бутилка Root Juice, както и почти пълна бутилка Cal-Mag. От другите имам малко останали. Питането ми към протата е как най-добре може да се оползотвори почвата и Root Juice, защото не ми се иска просто да ги изхвърлям. Добра идея ли е да стартирам семките в BioBizz Light Mix почвата, или ще бъде по-добре да използвам BioCanna Bio Terra Plus от самото начало? Добра идея ли е в началото освен Bio Rhizotonic и Bio Vega, да слагам и BioBizz Root Juice?

Благодаря на всички, които помагат със съвети и съвсем скоро очаквайте равмосметка за Blue Dream! Бъдете здрави, приятели! :roll:
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Отностно почвата някой беше писал че става много сбита, ако имаш останала Light Mix аз бих доабвил 25% към BioCanna на цялото количества което имаш и директно в нея започвам новия grow.

Отностно торовете може да ги смесваш но не е препоръчително.

Cal-Mag може да го използваш не е проблем
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Много благодаря за конкретната препоръка, така ще направя с почвата и ще ползвам само Cal-Mag след средата на вегетацията. В края на цъфтежа мисля към програмата на BioCanna да добавя и меласа.
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

Използвай първите 2 седмици Root Juice.То е за развитие на корените и няма опасност да ги изгори. Аз почнах да слагам voodoo juice, което е еквивалент на RJ от самото начало и доста добре тръгнаха.
Аватар
mravkatrevoman
Градинар
Градинар
Мнения: 267
Регистриран на: 12 Окт 2020, 20:45
Has thanked: 641 times
Been thanked: 371 times

Аз не останах особенно доволен от блек шугара им нещо . Не казвам че нямам лична вина ,но малък добив типичен критикал е за мен тоя сорт . Клоните ми винаги са били тънки главите рехави и леки . Имат нужда от връзване изправяне и тн . Според мен изчакай колкото може повече вегетацията да стане дебел корена . Повтарям със сигурност и аз имам вина , но 2 пъти съм гледал критикъл 1 път шугара и всеки път едно и също . Не бих си поръчал втори път този сорт . Кана споменава много често за sour diesel им и наскоро останах доста добре впечатлен . Иначе безплатното си е беплатно . На харизан кон зъбите не се броят просто сравнявам различните сортове и си казвам моето мнение и опит .
:roll:
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Тук не съм на същото мнение, Това че са безплатни не трябва да ви подмамя да ги отглеждате ако имате възможност да си позволите това което искате.

Като цяло новите/днешните видове са доста добри с по-високи показатели.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Вчера в около 15:00 сложих в дехлорирана вода семките и 7-8 часа по-късно ги сложих във влажни салфетки и в найлон. Преди малко проверих семките и двете White Widow бяха пуснали малки коренчета, но двете Black Sugar дори нямаха наченки на покълване. Все пак реших да сложа всички семки в кофички, пулвелизирах с малко престояла вода и ги сложих в палатката, като им нахлузих найлонови пликове и ще чакам да изникнат. От утре мисля да започна да им държа лампата пусната.
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Този гроу нещо не започва добре. Всъщност изобщо не започва. Станаха повече от 48 часа откакто сложих семките в почвата и все още нито едно от 4-те не се е показало. Нито тези с пробили коренчета, нито останалите две. Лампата върви непрекъснато и се държат около 25 градуса. Очаквах вече да са се показали поне тези с коренчетата. Лоша работа. :|
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

изчакай още малко и при мен така се забави първото ама после като тръгна с часове расте
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Сега разгледах внимателно началото на твоя дневник, наиситна едната семка се е забавила много, преди да изникне. Опасявам се да не съм прецакал семките при съхранението. Стояха си във фабричните найлонови спейсбегчета в хладилника на тъмно. Утре ще им е трети ден в почва, надявам се да има развитие, поне при някое от четирите.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”