Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Прекалено бавен растеж и наранени листа

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
radev2000
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Дек 2021, 11:36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Здравейте, за първи път отглеждам, като семената ги закупих от SeedsMafia. Става въпрос за "AUTO WHITE WIDOW CBD FEMINIZED". Закупих 6 семена, сложих ги в мокра салфетка и след като излязоха коренчета ги засадих в хартиени чашки. Първата седмица растяха добре, но предимно на височина (гледам в интернет, че този сорт в началото е нисък с повече листа, при мен тръгнаха високи с малко листа). След около 10-15тия ден рязко спряха да растат, при което предположих, че вече им трябва по- голям контейнер и ги преместих в по- големи контейнери (14 литрови). След пресяването вече минаха 2 седмици и растежа е все така бавен, няма никакво подобрение, като гледам и че новите листенца са наранени, изглеждат като че ли са цепнати на места (в стаята няма никакви насекоми). Първите листенца "Cotyledon leaves" (не знам как се казват на бг) взеха да пожълтяват и упадат, като някои още от началото излязоха само с едно листенце. Условията са ми доста първични, поради нисък бюджет, но до колкото четох са приемливи. Осигурил съм им постоянна температура между 22-23 градуса, осветление (първоначално 20/4, от 10-тина дена 24/0, няма разлика след смяна на режима) с 2 LED лампи E27 30W 2700LM 4000K на разстояние 70cm. Засадени са в универсална био почва, не помня марка/тип, но беше с добри нутриенти, допълнително имам от градината останали домашни хранителни добавки за растения (обелки от банани, черупки от яйца, сушени водорасли и др.), които използвам за подхранване на други растения и мога да ги добавя, както и ХортиГроу 20-20-20, но не виждам признаци за определен дефицит (може и да греша). Единственото, което не съм осигурил/проверил е влажността на въздуха и нивото на pH в почвата, поради липса на оборудване, както и вентилатор. Възможно ли е да са ми изпратили други семена, които не са автоматици и затова да растат по- бавно? Четох, че има хора на които са обърквали семената, така че имам едно наум, но ми е първо отглеждане и не мога да преценя. Това са растения на 1 месец, изобщо не изглеждат като такива, тези размери гледам, че са като за 2 седмични растения, даже и по- зле. Имам приятел който отглежда в къде къде по- лоши условия и няма никакви проблеми... Ще съм много благодарен ако някой има идея от какво може да е!
Прикачени файлове
IMG_20211230_122251.jpg
IMG_20211230_122239.jpg
IMG_20211230_122228.jpg
IMG_20211230_122133.jpg
IMG_20211230_122116.jpg
IMG_20211230_122039.jpg
IMG_20211230_122004.jpg
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

radev2000 написа: 30 Дек 2021, 13:49 Здравейте, за първи път отглеждам, като семената ги закупих от SeedsMafia. Става въпрос за "AUTO WHITE WIDOW CBD FEMINIZED". Закупих 6 семена, сложих ги в мокра салфетка и след като излязоха коренчета ги засадих в хартиени чашки. Първата седмица растяха добре, но предимно на височина (гледам в интернет, че този сорт в началото е нисък с повече листа, при мен тръгнаха високи с малко листа). След около 10-15тия ден рязко спряха да растат, при което предположих, че вече им трябва по- голям контейнер и ги преместих в по- големи контейнери (14 литрови). След пресяването вече минаха 2 седмици и растежа е все така бавен, няма никакво подобрение, като гледам и че новите листенца са наранени, изглеждат като че ли са цепнати на места (в стаята няма никакви насекоми). Първите листенца "Cotyledon leaves" (не знам как се казват на бг) взеха да пожълтяват и упадат, като някои още от началото излязоха само с едно листенце. Условията са ми доста първични, поради нисък бюджет, но до колкото четох са приемливи. Осигурил съм им постоянна температура между 22-23 градуса, осветление (първоначално 20/4, от 10-тина дена 24/0, няма разлика след смяна на режима) с 2 LED лампи E27 30W 2700LM 4000K на разстояние 70cm. Засадени са в универсална био почва, не помня марка/тип, но беше с добри нутриенти, допълнително имам от градината останали домашни хранителни добавки за растения (обелки от банани, черупки от яйца, сушени водорасли и др.), които използвам за подхранване на други растения и мога да ги добавя, както и ХортиГроу 20-20-20, но не виждам признаци за определен дефицит (може и да греша). Единственото, което не съм осигурил/проверил е влажността на въздуха и нивото на pH в почвата, поради липса на оборудване, както и вентилатор. Възможно ли е да са ми изпратили други семена, които не са автоматици и затова да растат по- бавно? Четох, че има хора на които са обърквали семената, така че имам едно наум, но ми е първо отглеждане и не мога да преценя. Това са растения на 1 месец, изобщо не изглеждат като такива, тези размери гледам, че са като за 2 седмични растения, даже и по- зле. Имам приятел който отглежда в къде къде по- лоши условия и няма никакви проблеми... Ще съм много благодарен ако някой има идея от какво може да е!
Здравей и добре дошъл във форума. От Seedsmafia семената и растенията правят проблем. Не само, че не е това, което ти пращат, а и често не се развиват както трябва. Ако това са растения на 1 месец, на твое място бих го откъснал и бих и поръчал семена от Seedsman. Също така умишлено ли гледаш CBD?
Ако можеш подобри осветлението.
Изобщо е рано за торене. Според мен и в началото и преполял леко и за това е имало пожълтяване на първичните листа, защото при преполиване се заключва увояването на вечещества, забавя се растежа и жълтеят листа въпреки, че има храна в почвата, корена е удавен и не може да се храни.

Тъпо ми е да ти кажа да го махаш, но се е "запарачило" и колкото да го дундуркаш няма да покаже максимума си. С много зор ще го отгледаш и ще ти даде нещо.

Пак ти казвам ако можеш наблегни на по-качествени семена, защото единтвеното хубаво нещо на Seedsmafia е че пристигат бързо и до тук се изчерпват плюсовете им. Предпочитам да си купя семена от Seedsman, да ще пристигнат по-бавно, но за същите пари ще имаш мега яки сортове и растенията ще се развиват други темпове.

На 1 месец хубава вегетация трябва да има стебло като пръста ти.

Ако искаш си ги догледай, но е загуба на време и ресурс.

Снимай лампите, според мен може би идват малко слаби и пробвай да ги приближиш. Можеш да поръчаш нови семена и докато чакаш тези растения да екпериментираш и да придобиеш някаъв опит докато пристигнат качествените семена. След което експеримента да го подмениш с хубавите семена.

Качеството на семката ти е фундамента на грола.
Трябва и светлина, за дебели глави си трябва светлина. Поне опитай тези лампи да ги приближиш.

Успех с проекта.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1871 times

Лампите ги доближи на 10-15см (тези 70см са адски много) - Ако искаш да имаш някакъв макар и минимален успех ти трябват 4 броя лампи от този модел за ЕДНО растение.
Взимаш това и си решаваш проблема
https://growshop-bg.com/osvetlenie/comp ... o-v-t-250w
Цената е 165лв

Семките 100% са сбъркани и няма как да знаеш какво са ти продали, но ако е автомат то на ден 20-25 започва да цъфти...
Намали драстично поливките! Почвата изглежда много влажна за тези растения.

То така ако се замисля е възможно осветлението да е виновно за всичко... супер слабо е
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

WDScorpio е прав, че може да е от слабата светлина, но и Seedsmafia не са надежден източник на семена, редовно дават проблеми и не това, което представят, че е. Radev2000 и да си вземеш саксии или поне сложи нещо непрозиращо на тубите. До корените не трябва да достига светлина.
radev2000
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Дек 2021, 11:36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Благодаря за съветите и препоръките! Ще ги имам в на предвид и дано нещата се подобрят ако не за тези поне със сигурност за следващите растения. Ще ги държа до края пък каквото стане, и без това ми е за сефте, поне малко опит ще понатрупам за следващия път. Явно съм се подлъгал със семената от Seeds Mafia, ще търся от другаде, гледам че мненията за Seedsman са доста положителни. Ако са ми пратили някакви други семена мога ли вече да приема, че не са автомати, понеже вече са на 1 месец и малко а още не са се развили пък камо ли да цъфтят? Пък до колкото съм разбрал ако не са автоматици е хубаво да им осигурявам и тъмен период, а тези съм ги оставил на светнато за постоянно.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

radev2000 написа: 31 Дек 2021, 11:52 Благодаря за съветите и препоръките! Ще ги имам в на предвид и дано нещата се подобрят ако не за тези поне със сигурност за следващите растения. Ще ги държа до края пък каквото стане, и без това ми е за сефте, поне малко опит ще понатрупам за следващия път. Явно съм се подлъгал със семената от Seeds Mafia, ще търся от другаде, гледам че мненията за Seedsman са доста положителни. Ако са ми пратили някакви други семена мога ли вече да приема, че не са автомати, понеже вече са на 1 месец и малко а още не са се развили пък камо ли да цъфтят? Пък до колкото съм разбрал ако не са автоматици е хубаво да им осигурявам и тъмен период, а тези съм ги оставил на светнато за постоянно.
Напълно възможно е да не са автоматици (случвало се е не веднъж със Seedsmafi и не само), но да са ги продали за такива. А може и да са автоматици, но да са с малко по-късно цъфтване, (примерно могат на 1 месец и 2 седмици да почнат да цъфтят). По-добре и да не цъфтват сега, защото трудно ще изкараш 2 цигари от растение, ако цъфнат сега. Помили как да подсилиш светлинатата, със смъкване на лампата, но и с още някоя лампа. Вземи си един таймер той така или иначе ще ти трябва за следващ грол с фотопериодни.
Докато екпериментираш с тези, поръчвай семки от хубава банка, като Seedsman и в момента в който видиш, как се развиват читави семки под прилична светлина ще си кажеш Уау,
Но все пак ти си решаваш дали ще си поръчаш семена от друго място или не.
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Докато чакам seedman ,съм пуснал едни автоматични от Мафията......ще ти покажа в идеални условия ...колко сбъркано се развиват...още са малки.....но съм убеден че ще си останат малки.....и не щат да цъфтят и тва е!?!?!
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Светлината ти е за половин растение
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

CBD is legalized in Bulgaria,и можеш да си поръчаш концентрирано масълце. Има хубави и качествени. Гледай да са био и да са от страна с добър контрол на качеството. Цените варират, но не е много скъпо. Специално за CBD, не смятам че си заслужава риска с гледането! Ако и ти си фен на THC, като мен, да тогава улицата не може да ти предложи почти нищо, което да е с качеството на това което можеш да си отгледаш сам, и рискът си заслужава, докато CBD си поръчваш масло и си готов, за 1 ден имаш нужния лебен продукт и не се потиш ще ме хванат ли, ще се получи ли дибре и т.н.

My advice is CBD we buy, THC we grow!

:weed4:
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

И не си вземай ауто семки, гледай видеата в ютуб как да се подготвим за 1ви гроу от Скорпи, Фърст и СофиаКанабис. Там има всичко изброено 5 части са ако не се лъжа.
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”