Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Открито 2022 / Outdoor Season 2022 (Обща тема)

Публикувай отговор
Семена марихуана
CBD_4uk
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Сеп 2022, 10:09
Has thanked: 10 times
Been thanked: 6 times

Здравейте, искам да Ви попитам за съвет. Обрах растението ( Purple Queen от royalqueenseeds) миналата неделя, т.е. вече 10-тина дена. От тогава е в проветриво помещение, на сянка. Листенцата са изсъхнали, но главите на пипане стоят меки, мазни и много лепкави, като топъл маджун. Да чакам ли още, или да прибирам в буркани?
Успех на всички!
wefelwel
Градинар
Градинар
Мнения: 93
Регистриран на: 17 Май 2019, 13:53
Has thanked: 75 times
Been thanked: 65 times

Ако всички листа са сухи значи е изсъхнало. Имай предвид, че ако ги прибереш и още има някъде зелени листа ще отдаде влага. Отдаде ли влага почва да се спарва и може да мухляса. Прибери ги и проверявай през 2 дена какво става.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

CBD_4uk написа: 09 Ное 2022, 17:36 Здравейте, искам да Ви попитам за съвет. Обрах растението ( Purple Queen от royalqueenseeds) миналата неделя, т.е. вече 10-тина дена. От тогава е в проветриво помещение, на сянка. Листенцата са изсъхнали, но главите на пипане стоят меки, мазни и много лепкави, като топъл маджун. Да чакам ли още, или да прибирам в буркани?
Успех на всички!
Когато клонките на главите се чупят, а не се огъват е готово. Внимавай, да не го затвориш в буркан мокро, защото ще мухляса. Колкото по бавно съхне, толкова по добре.
CBD_4uk
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Сеп 2022, 10:09
Has thanked: 10 times
Been thanked: 6 times

Vetrushka написа: 09 Ное 2022, 18:50
CBD_4uk написа: 09 Ное 2022, 17:36 Здравейте, искам да Ви попитам за съвет. Обрах растението ( Purple Queen от royalqueenseeds) миналата неделя, т.е. вече 10-тина дена. От тогава е в проветриво помещение, на сянка. Листенцата са изсъхнали, но главите на пипане стоят меки, мазни и много лепкави, като топъл маджун. Да чакам ли още, или да прибирам в буркани?
Успех на всички!
Когато клонките на главите се чупят, а не се огъват е готово. Внимавай, да не го затвориш в буркан мокро, защото ще мухляса. Колкото по бавно съхне, толкова по добре.
Притеснявам се да не пресъхне, защото няма да ме има 3 седмици и съм пред въпроса да го прибирам ли или не...?
А според вас има ли вариант да го прибера на не толкова проветриво място, не в буркани, а в хартиени пликове например. Хем да не съхне много, хем да не се спарва и мунлясва?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3192
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7125 times
Been thanked: 4750 times

CBD_4uk написа: 10 Ное 2022, 15:47
Vetrushka написа: 09 Ное 2022, 18:50
CBD_4uk написа: 09 Ное 2022, 17:36 Здравейте, искам да Ви попитам за съвет. Обрах растението ( Purple Queen от royalqueenseeds) миналата неделя, т.е. вече 10-тина дена. От тогава е в проветриво помещение, на сянка. Листенцата са изсъхнали, но главите на пипане стоят меки, мазни и много лепкави, като топъл маджун. Да чакам ли още, или да прибирам в буркани?
Успех на всички!
Когато клонките на главите се чупят, а не се огъват е готово. Внимавай, да не го затвориш в буркан мокро, защото ще мухляса. Колкото по бавно съхне, толкова по добре.
Притеснявам се да не пресъхне, защото няма да ме има 3 седмици и съм пред въпроса да го прибирам ли или не...?
А според вас има ли вариант да го прибера на не толкова проветриво място, не в буркани, а в хартиени пликове например. Хем да не съхне много, хем да не се спарва и мунлясва?
Да, ако няма да те има по добре да не са в буркани или първо в хартиен пакет да попива, влагата. Сложи ги сега в хартиени и после с хартията в наилони и отвори след 24 часа, сигурно ще са се навлажнили видимо. Смени им хартиите със сухи и ги поразбъркай. Това е вид кмринг да изкара вътрешната влага. Така се намаля шанса за мухъл. Но ако ги затвориш 2,3 седмици може да ги прецакаш. В такъв случай по добре пресушени, отколкото мухлясали, защото второто е непоправимо.
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 892
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1414 times

Inna написа: 11 Ное 2022, 11:17
CBD_4uk написа: 10 Ное 2022, 15:47
Vetrushka написа: 09 Ное 2022, 18:50

Когато клонките на главите се чупят, а не се огъват е готово. Внимавай, да не го затвориш в буркан мокро, защото ще мухляса. Колкото по бавно съхне, толкова по добре.
Притеснявам се да не пресъхне, защото няма да ме има 3 седмици и съм пред въпроса да го прибирам ли или не...?
А според вас има ли вариант да го прибера на не толкова проветриво място, не в буркани, а в хартиени пликове например. Хем да не съхне много, хем да не се спарва и мунлясва?
Да, ако няма да те има по добре да не са в буркани или първо в хартиен пакет да попива, влагата. Сложи ги сега в хартиени и после с хартията в наилони и отвори след 24 часа, сигурно ще са се навлажнили видимо. Смени им хартиите със сухи и ги поразбъркай. Това е вид кмринг да изкара вътрешната влага. Така се намаля шанса за мухъл. Но ако ги затвориш 2,3 седмици може да ги прецакаш. В такъв случай по добре пресушени, отколкото мухлясали, защото второто е непоправимо.
Инче , а тези БОВЕДА който подържат влагата стават ли въобще за нещо те са като пликчета за чай :toke:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3192
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7125 times
Been thanked: 4750 times

grustman написа: 11 Ное 2022, 11:49
Inna написа: 11 Ное 2022, 11:17
CBD_4uk написа: 10 Ное 2022, 15:47

Притеснявам се да не пресъхне, защото няма да ме има 3 седмици и съм пред въпроса да го прибирам ли или не...?
А според вас има ли вариант да го прибера на не толкова проветриво място, не в буркани, а в хартиени пликове например. Хем да не съхне много, хем да не се спарва и мунлясва?
Да, ако няма да те има по добре да не са в буркани или първо в хартиен пакет да попива, влагата. Сложи ги сега в хартиени и после с хартията в наилони и отвори след 24 часа, сигурно ще са се навлажнили видимо. Смени им хартиите със сухи и ги поразбъркай. Това е вид кмринг да изкара вътрешната влага. Така се намаля шанса за мухъл. Но ако ги затвориш 2,3 седмици може да ги прецакаш. В такъв случай по добре пресушени, отколкото мухлясали, защото второто е непоправимо.
Инче , а тези БОВЕДА който подържат влагата стават ли въобще за нещо те са като пликчета за чай :toke:
О, е да. После може да си сложи такива, но тук колегите са по- запознати с тях. Аз на пресъхнал коз слагам свежо листо от коз и става добра влага, дори да го забравиш не е фатално.. . Също и други листа стават, чушки и тн. Но не мандарини и ябълки, защото придават други миризми, а и могат да спихнат вътре ако ги забравиш и става ужасен мазаляк. Но това са подръчни средства, тук колегите предпочитат боведата.
Аватар
GGc,NeaR
Градинар
Градинар
Мнения: 37
Регистриран на: 11 Май 2022, 22:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 83 times

Буркани,бурканчета,бурканченца.

Догодина съм пас с гледането.

foto_no_exif.jpg
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1441 times
Been thanked: 832 times

GGc,NeaR написа: 18 Ное 2022, 16:16 Буркани,бурканчета,бурканченца.

Догодина съм пас с гледането.


foto_no_exif.jpg
Евала.... така се прави. :weed4:
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 539 times
Been thanked: 384 times

GGc,NeaR написа: 18 Ное 2022, 16:16 Буркани,бурканчета,бурканченца.

Догодина съм пас с гледането.


foto_no_exif.jpg
Красота, личи перфекционизма
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”