Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Открито 2022 / Outdoor Season 2022 (Обща тема)

Публикувай отговор
Семена марихуана
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

psihonavta написа: 30 Май 2022, 17:53 Малко ъпдейт с моите моми. За една седмица доста са дръпнали.. даже къшчетата са станали 40см и листата са им колкото ръката ми. Един път поливани с гроу, блум и по шепичка чкч около стъблото. Авто лимончето беше топирано от някаква коза преди седмица и даже мислех, че ще загине, но уви избута и пуска две връхчета.. също показа и пестилчета. Като цяло ще имам проблем с рогатите и ще трябва да се погрижа за защитата. Нямам възможност да пренеса мрежа, но намерих един топ бодлива тел в гаража, ще забия 4 кола и ще направя една градинка 5-6кв.м. Точно ще пресявам по още 2 от тях. Поръчал съм 20тина автомата, но тях по-натам и различни експерименти.. Като цяло започнах на базик нещата и не мислех, че ще излезе нещо.. но страшно много се кефя като ги видя след няколко дена колко са пораснали и свежи :) Май повече ще ми хареса гледането от колкото пушенето :D Поздрави и усмивки!
Ако съдя по снимките са ок. Но за чий си им давал блум, ако става дума за фотопериодните де, не че е фатално, но няма смисъл на този етап. Колкото до скромния ми опит с автоматиците, внимавай с торовете за вегетация, автоматиците имат къса вегетация, и тоя азот от торовете за вегетация после ще ти преебе цъфтежа. Фотопериодните са друга бира. От няколко добре гледани фотопериодни ще изкараш много повече като добив,сила и качество, отколкото от 20ина автоматика. Просто новите градинари се подлъгвате по етикетите от типа "от семка до жътва 2 месеца" и аз съм се хващал на времето като удавник за сламка по тея писания... Аз предпочитам да си съсредоточа усилията,времето ,нервите и парите върху няколко фотопериодни растения, отколкото да се занимавам с автоматици. Ти спомена, че гледаш и фотопериодни, нали? Като свърши сезона, искрено и с най-добри чувства ти пожелавам ти да си обереш растенията може да ги сравниш фотопериодните с автоматите от А до Я. Догодина бих те посъветвал да заложиш на комбинацията 4-5 фотопериодни сорта и 2-3 автоматика. Успешен сезон ти желая!
psihonavta
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 29 Окт 2020, 21:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 17 times

Следя дозите както ги дават по етикет... за жалост излъгах, че са на биобиз... Атами са. Всички са мега свежи и не виждам някакви проблеми. Пускам ги първо под Марс Хидро ТС600 и когато не съм вкъщи ги изкарвам на южната тераса. Светлинния период го симулирам спрямо продължителността на деня. Засега вс е ок! Не търся количество.. пуша малко. Просто искам да пробвам различни сортове и да намеря подходящия за мен. Къшовете са фото, другото е авто. Просто искам дребни растения, скрити по тревите... Първи гроу ми е и искам да се уча от грешките си. Избирам автота с добри гени.. вече има.. чета форумите от 10тина години поне и съм насъбрал някаква обща информация.. но се оказа, че и е забавно и ще ми стане хоби :)
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

3121515 написа: 30 Май 2022, 13:58 Здравейте, бих искала да попитам няколко въпроса относно отглеждането на моите бебчета.
1. Поливане с чешмяна вода, прекарана през филтрираща кана, престояла един ден или дъждовна престояла вода е по-подходящо?
2 Тези саксии Airpots 19l достатъчни ли са за целия период на отглеждане?
3 Мисля, че съм хванала някакви гадинки по растенията, ще приложа снимки, ако може да ми помогнете с някакъв съвет дали мога вече да ги третирам с нещо и какво?
IMG_20220530_132927.jpg
4 Тази година съм закъсняла с покълването и реално първите две листенца се показаха началото на май, това означава ли, че цъфтежа ще се удължи?
Благодаря от сърце предварително на всеки отзовал се!
1. Престояла чешмяна вода е достатъчно, не ти трябват филтриращи кани. Дъждовната вода също е опция и не е нужно да е престояла
2. Да
3. Вземи си масло от нийм
4. Не, цъфтежа си започва, когато намалее денят и не зависи от това кога си засадила растението.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

psihonavta написа: 30 Май 2022, 20:04 Следя дозите както ги дават по етикет... за жалост излъгах, че са на биобиз... Атами са. Всички са мега свежи и не виждам някакви проблеми. Пускам ги първо под Марс Хидро ТС600 и когато не съм вкъщи ги изкарвам на южната тераса. Светлинния период го симулирам спрямо продължителността на деня. Засега вс е ок! Не търся количество.. пуша малко. Просто искам да пробвам различни сортове и да намеря подходящия за мен. Къшовете са фото, другото е авто. Просто искам дребни растения, скрити по тревите... Първи гроу ми е и искам да се уча от грешките си. Избирам автота с добри гени.. вече има.. чета форумите от 10тина години поне и съм насъбрал някаква обща информация.. но се оказа, че и е забавно и ще ми стане хоби :)
Има фотопериодни, които стават по метър и педесе и толкоз.
Prpl606
Градинар
Градинар
Мнения: 83
Регистриран на: 16 Юни 2021, 08:11
Has thanked: 5 times
Been thanked: 46 times

Някой може ли да помогне
Защо са пожълтели така листата
Прикачени файлове
20220601_082947.jpg
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Prpl606 написа: 01 Юни 2022, 08:42 Някой може ли да помогне
Защо са пожълтели така листата
Така като гледам е само на долните листа, или греша. При мене така се скапваха долните листа, от поливки от дъждове и т.н., ако нагоре е ок хубавко и зелено по върховете не се притеснявай. И още нещо - да знаеш едно листо има продължителност на живота 3-4 месеца, през цъфтежа е нормално някои по-дърти листа листа да почнат да умират.
Последно промяна от FikiStoraro на 01 Юни 2022, 13:57, променено общо 1 път.
Prpl606
Градинар
Градинар
Мнения: 83
Регистриран на: 16 Юни 2021, 08:11
Has thanked: 5 times
Been thanked: 46 times

FikiStoraro написа: 01 Юни 2022, 13:42
Prpl606 написа: 01 Юни 2022, 08:42 Някой може ли да помогне
Защо са пожълтели така листата
Така като гледам е само на долните листа, или греша. При мене така се скапваха долните листа, от поливки от дъждове и т.н., ако нагоре е ок хубавко и зеленто по върховете не се притеснявай. И още нещо - да знаеш едно листо има продължителност на живота 3-4 месеца, през цъфтежа е нормално някои по-дърти листа листа да почнат да умират.
Не не ,напротив най отгоре са най жълти
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Почвай да анализираш как с какво и колко си ги хранил кво сим давал и т.н. поливки и пр.
R3S1S7
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 18
Регистриран на: 06 Ное 2020, 00:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

На 25ти миналия месец беше пусната семката, а вчера бяха и трансплантирани в земята, как ви изглеждат и как бихте ме насочили да поливам? Почвата е biobizz all mix и нямах възможност да я полея преди да сложа растенията в нея бяха поляти на следващия ден (демек днес) и снимките са заснети 5минути след поливането. Сложил съм им 2 литра вода общо за 3те (по 0.66л. на растение) това ми е първи гроу и приемам всякакви препоръки. :passj:
Прикачени файлове
3E29E638-950B-4B02-9C4D-6FA877F78D42.jpeg
F9B91E2C-0C8F-494E-8057-390141E5A399.jpeg
40D3A48A-B472-4557-9CBE-07FBC4C51182.jpeg
R3S1S7
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 18
Регистриран на: 06 Ное 2020, 00:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

R3S1S7 написа: 01 Юни 2022, 20:08 На 25ти миналия месец беше пусната семката, а вчера бяха и трансплантирани в земята, как ви изглеждат и как бихте ме насочили да поливам? Почвата е biobizz all mix и нямах възможност да я полея преди да сложа растенията в нея бяха поляти на следващия ден (демек днес) и снимките са заснети 5минути след поливането. Сложил съм им 2 литра вода общо за 3те (по 0.66л. на растение) това ми е първи гроу и приемам всякакви препоръки. :passj:

Оп обърках се поляти са с общо 4 литра (по 1.33л на растение)
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”