Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Закрито 2022 / Indoor Season 2022 (Обща тема)

Заключено
Семена марихуана
Alex
Градинар
Градинар
Мнения: 139
Регистриран на: 10 Авг 2022, 20:48
Has thanked: 68 times
Been thanked: 84 times

Gugi написа: 29 Дек 2022, 09:22
Alex написа: 27 Дек 2022, 14:22
Inna написа: 27 Дек 2022, 13:56 Аз ще спомена каквото знам от четене и комуникация, тъй като в кокос не съм гледала, освен клонинги да правя в него. А колегите ще допълнят. Доколкото ми е известно не ти трябват големи съдове, зависи и колко големи цветя, но до 10 литра, даже съм виждала идеално направени и в 5-7литра.Тъй като кокосът е бедна среда и фактически се използва като хидро, като гъба, постоянно с нещо специализирано за дадената фаза на развитие трябва да е леко напоен, да не изсъхва, но и да не вкисва. Много му е важно правилното мокрене. Значи ще ти трябва такава серия торове, най добре същата като въпросния кокос за по - сиг. Също така за саксиите аз бих се спряла лично на пластмасови, защото платнените аерират, но пък съхнат в страни по особен начин и не знам това как ще се отрази на мокренето. Иначе съм виждала и в платнени, аз бих взела пластмасови, но нека тези, които са гледали да кажат. Тук ксто цяло не сме пробвали повечето хидро и кокос и ще е интересно такъв дневник.
От канала в youtube на SofiaCannabis знам че няма нужда от големи саксии и се полива всеки ден,незнам с какво количество вода но имайки в предвид кокоса предполагам излишната течност ще истича без проблем.Мисля да използвам кокос на Canna и тяхната серия торове за кокос,мисля че ще е по лесно отглеждането в коко,разчитам на това че всичко необходимо е в торовете и ако си карам по схемата няма да има проблеми.
Минимум 5л саксия , аз лично предпочитам пластамасовите ако са няколко растения в 10-12 л звучи добре .При кокото се полива всеки ден и е хубаво да имаш поне 30% оттичане след поливка , слагат се в едни тави или нещо ако можеш сам да си измайсториш и се оттичат в съд предназначен за това. Не е толкова лесно както си го мислиш , кокото си е хидропоника а там всичко зависи от теб и контрола е по-голям , но ако знаеш какво и кога трябва.Трябват си и уреди и то качествени , за да можеш да си точен отделно повечето серии торове , които са за коко трябва да се ползват с вода пречистена през обратна осмоза. Според мен органичното е много по-лесно ,правиш една хубава почва и с няколко топдресинга си готов и само водичка!!
Не е лесно :x в почва на canna гледам в момента и тъпча с торове и по средата на цъфтежа започват да пожълтяват,в големи саксии 18л стигам до извода че не е дефицит причината а грешно PH старая се да го държа 6-6,5 не отдавна бях полял с доста по ниско PH около 4,меря го с течен тестер и незнам колко може да му се вярва,а при кокоса с точните дози от таблицата на торовете се надявам да е по лесно
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

6.5 е високо pH. Разликата между 6.00 и 6.5 е в пъти а не 0.5 както изглежда.

Трябва да си по точен с такива неща.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Вече така наречения предцъфтеж свършва скоро и започва същинското цъфтене. Почиствала съм ги надолу, но сигурно ще трябва още веднъж, засега така са ми много добре на форма, че няма място нито настрани, нито нагоре да растат много. С пресаждането изчаквам още малко, а пък може и в тях да останат, но 6 литра не е много до финал.... Може да торя с добавки пък, ще видим.... . Не бях торила(но като ги сложих в 6 литра почти моментално пуснах 12/12, а и почвата е микс от няколко без да добавям друго в нея, но си беше богата и с бактерии). снощи сложих за пръв път разреден Кана флорес докато чакат пресаждането да не огладнеят.Поливам с по около 500мл вода на цвете в 6 литра саксии през няколко дни, зависи от температурата в стаята......
Прикачени файлове
20221230_011447.jpg
20221230_011509.jpg
20221230_011525.jpg
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Колеги, за много години! При мен цветята са готови за бране, но ще им дам още 3 дни до пълнолунието :)
11.jpg
Blue Dream
Blue Dream
Blue Dream
Blue Dream
Bubblegummer от семка
Bubblegummer от семка
Bubblegummer клонинг
Bubblegummer клонинг
Gugi
Градинар
Градинар
Мнения: 196
Регистриран на: 19 Дек 2021, 19:19
Has thanked: 136 times
Been thanked: 182 times

iKAR написа: 03 Яну 2023, 18:51 Колеги, за много години! При мен цветята са готови за бране, но ще им дам още 3 дни до пълнолунието :)
11.jpg
22.jpg
33.jpg
44.jpg
55.jpg
Браво колега , добра работа си свършил.
Приятни забавления с реколтата :weed:
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

Жестока работа
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 832 times

Мисля че този гроу ти се получи май най добре.браво
Gugi
Градинар
Градинар
Мнения: 196
Регистриран на: 19 Дек 2021, 19:19
Has thanked: 136 times
Been thanked: 182 times

BuTaMuH написа: 03 Яну 2023, 22:42 Мисля че този гроу ти се получи май най добре.браво
Здравей , какво се случва с ALL GAS OG ?
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 832 times

Gugi написа: 04 Яну 2023, 09:04
BuTaMuH написа: 03 Яну 2023, 22:42 Мисля че този гроу ти се получи май най добре.браво
Здравей , какво се случва с ALL GAS OG ?
Довечера ще кача снимки заради теб колега.. :)
Alex
Градинар
Градинар
Мнения: 139
Регистриран на: 10 Авг 2022, 20:48
Has thanked: 68 times
Been thanked: 84 times

Здравейте,искам да попитам как се засажда в кокос?Когато покълне семката в кокоса ли я слагам или в блокче каменна вата и така в кокоса.
Заключено

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”