Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Закрито 2022 / Indoor Season 2022 (Обща тема)

Заключено
Семена марихуана
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

при мен едната семка беше точно като тези, дори след няколко дни в почвата ей така я намерих.
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 668
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1565 times

Защо не пробвате някой път директно засяване в почвата и да сложите продупчено парче от торба хваната с ластик около саксията за лек парников ефект? Даже аз мокря почвата с микс от руут стимулатор и fulvic киселини, които подпомагат тръгването. Не е имало семка, която да не тръгне при мен по този начин, салфетката пак е вариант, но там съм имал такива, които не са тръгвали или са стигали именно до разпукване и до там.
Keep on growing :stone:
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 832 times

Spiral написа: 23 Яну 2022, 13:33 Защо не пробвате някой път директно засяване в почвата и да сложите продупчено парче от торба хваната с ластик около саксията за лек парников ефект? Даже аз мокря почвата с микс от руут стимулатор и fulvic киселини, които подпомагат тръгването. Не е имало семка, която да не тръгне при мен по този начин, салфетката пак е вариант, но там съм имал такива, които не са тръгвали или са стигали именно до разпукване и до там.
Аз после така или иначе ги местя в саксии на който слагам стреч отгоре за подържане на влага
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Spiral написа: 23 Яну 2022, 13:33 Защо не пробвате някой път директно засяване в почвата и да сложите продупчено парче от торба хваната с ластик около саксията за лек парников ефект?
Точно така пуснах последната семка УайтУидоу при мене и си тръгна без никакъв проблем, даже реално излезе над почвата по-бързо след като беше забодена, отколкото някои други семки, които ги сложих вече покълнали по саксиите. Дори не съм добавял фулвик и стимулатори. Просто я сложих във влажната нова почва със стреч фолио с ластиче отгоре и излезе мисля че за 2 или 3 дни.
Иначе забелязах как накиснатите салфетки с К+Амино, горе долу за седмица започват да се покриват с бактерии (предполагам полезни за цветята). А също в саксиите със старата почва след миналия грол с храните на Бетър Органикс, имах живи червеи, каквите съм почти убеден, че нямаше когато стартирах грола!
k+.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Да ти кажа не знам по какво съдиш, че е полезно това, с което се покриват,на мен ми прилича на мухъл на снимката?! Не знам де.... Не бих ги пазила, по скоро на компоста и всеки път в прясно накиснати нови.....
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Inna написа: 23 Яну 2022, 15:38 Да ти кажа не знам по какво съдиш, че е полезно това, с което се покриват,на мен ми прилича на мухъл на снимката?! Не знам де.... Не бих ги пазила, по скоро на компоста и всеки път в прясно накиснати нови.....
Попринцип и на мен ми приличаше на мухъл, но понеже имам доста семки от някакви пушени козове в годините и си правих експерименти с тях, установих, че в "мухлясалата" семките покълват по-бързо отколкото в прясната. Нито една семка в прясната салфетка не покълна за 24 часа, а в мухлясалата имах семка дето показа коренче след 16 часа. И това са семки от една и съща глава, предполагам, че нямат еднаква кълняемост естествено, но все пак го споделям с вас като емпиричен опит. Може и да си права, може да е мухъл или просто да не е нищо полезно, защото не съм стартирал от онези семки по саксиите, да видя как ще растат нататък. Официалните си ги пуснах в прясна салфетка, да не прецакам нещата. Просто ми направи впечателение че тия салфетки събират някви "живини" по тях и семките покълват бързо в тях, затова си викам сигурно са полезни неща :)
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

iKAR написа: 23 Яну 2022, 16:37
Inna написа: 23 Яну 2022, 15:38 Да ти кажа не знам по какво съдиш, че е полезно това, с което се покриват,на мен ми прилича на мухъл на снимката?! Не знам де.... Не бих ги пазила, по скоро на компоста и всеки път в прясно накиснати нови.....
Попринцип и на мен ми приличаше на мухъл, но понеже имам доста семки от някакви пушени козове в годините и си правих експерименти с тях, установих, че в "мухлясалата" семките покълват по-бързо отколкото в прясната. Нито една семка в прясната салфетка не покълна за 24 часа, а в мухлясалата имах семка дето показа коренче след 16 часа. И това са семки от една и съща глава, предполагам, че нямат еднаква кълняемост естествено, но все пак го споделям с вас като емпиричен опит. Може и да си права, може да е мухъл или просто да не е нищо полезно, защото не съм стартирал от онези семки по саксиите, да видя как ще растат нататък. Официалните си ги пуснах в прясна салфетка, да не прецакам нещата. Просто ми направи впечателение че тия салфетки събират някви "живини" по тях и семките покълват бързо в тях, затова си викам сигурно са полезни неща :)
Може, може, със сигурност в началото са полезни и се завъждат, но после така поне аз не бих ги ползвала. Докато са пресни, след семките-на компоста ми се струва най-разумен вариант. Това на вид не ми харесва, може би греша .... 🤮😆
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Inna написа: 23 Яну 2022, 17:33 Може, може, със сигурност в началото са полезни и се завъждат, но после така поне аз не бих ги ползвала. Докато са пресни, след семките-на компоста ми се струва най-разумен вариант. Това на вид не ми харесва, може би греша .... 🤮😆
Ааа това изобщо не го коментираме, че изглежда гадно - изглежда, което не е гаранция че е вредно или полезно де :) Може и да е гадно, не бих рискувал наистина.
Иначе и копривата смърди и изглежда лошо, ама е разкошна 🐷 Беше писала преди време за една коприва дето си ползвала от колежка с над 5к ппм, та реших да замеря и моята.. 3600 ппм, добре е :)
А червеите се чудя добре ли направих, че ги оставих в саксиите.. знам че аерират почвата и снабдяват с азот, и си викам "няма лошо да има живинка в почвата".. Миналото лято имах много калинки там където гледам и сега ако и това лято има, може би ще се опитам да "задомя" малко в бокса. Този път понеже имам много грижи на главата, грола съм го подкарал малко на каквото стане и нямам много време, минавам, поливам и заминавам.. обаче растат идеално засега.. както някой тука беше писал "тези растения са корави и оцеляват въпреки всичките ни грижи" :D
locorocco
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Яну 2022, 19:56

Искам да попитам за гроубоксовете ? 300×300×200 са размерите дали някой може да ми каже приблизително колко растения може да побере и какво горе долу количество може да се извади на реколта ?
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

locorocco написа: 23 Яну 2022, 20:02 Искам да попитам за гроубоксовете ? 300×300×200 са размерите дали някой може да ми каже приблизително колко растения може да побере и какво горе долу количество може да се извади на реколта ?
Можеш да сложиш и 10 растения, можеш и 30, като само ти можеш да прецениш това въз основа на техниката на отглеждане която, ще използваш.
Всичко е много относително, като можеш да извадиш и 500г можеш и 15кг.
Научи основите за отглеждане и ще добиеш ясна представа какво може и какво не.
Заключено

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”