Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Закрито 2022 / Indoor Season 2022 (Обща тема)

Заключено
Семена марихуана
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Vetrushka написа: 31 Май 2022, 15:07 Това, че растението е било слабо, може би не си го изчакал достатъчно. Някой сортове им трябва много повече да седят в бурканите, не няколко седмици, а няколко месеца. Ако си го сушил бързо, е възможно затова да не е толкова ароматен. Ще му трябва повече време да отлежава. Давам ти за пример, последния ми outdoor от миналата година. От всички сортове, само Пейоте Скитълс ми идваше слаб и откровено не ми хареса, както ти казваш ми идваше слаб. Оставих го и изобщо не го бях пипал до преди 2 седмици. Тогава реших да го пробвам, ами нищо общо с това, което съм пробвал по нова година от него. Направо си напушва жестоко и вкус си има. Сушенето и съхранението на материала е толкова важно, колкото и отглеждането! Даже някой хора казват, че отглеждането е само половината от целия процес.
Дадох им 73 дни цъфтеж, като последните две седмици нямаше особен напредък. За сушенето направих всичко възможно да го забавя, но ме достраша да ползвам овлажнителя, за да не мухляса и заради високата температура действително го изсуших доста бързо - за малко повече от седмица. Вероятно съм загубил аромат, но дори докато бяха живи, почти нямаха аромат. А за силата засега ще ги оставя настрана, ще послушам съвета ти и ще ги опитам пак след няколко месеца.
Inna написа: 31 Май 2022, 15:20 Здравей! Докато са малки бебета не е проблем 20/4, както казваш за първата седмица. После обаче в зависимост от плана ти внимавай за светлия период.Да не е повече от 16,17 часа мен ако питаш, защото от 18 нагоре после като изкараш на външния ден и може да цъфнат. Всъщност това може и да не е лошо, зависи колко големи и в кой месец ги изкараш на терасата. Гледай да са гъстички, лампата в началото ще е полезна, даже докъдето може-на нея, по-сбитички да са когато вече ще идат на тераса. И там също може да ползваш някакво пресаждане, защото ще сигурно много време да цъфтят после.... Да контролираш всячески размер, издължаване доколкото е възможно, топиране (като в по късен етап когато ще цъфти трябва да спреш, да не ги бавиш като им махаш върхове), привързване..... . Някакви дълги клечки да се веят няма смисъл. Може да се получи нещо интересно и успешно даже. 👍🤷
Много ти благодаря за съветите! Ако всички изникнат, ще мисля план в движение, определено доста ме ориентира.Това с издължаването може би ще бъде проблем, защото ще ми трябва повече светлина, а температурата и влагата са критични като няма палатка с цялото ѝ оборудване, а само лампата. Ако изобщо стане нещо, може да го постна тук.

:passg:
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Здравейте, някой знае ли с какво захранване да захрсаня два аксиални вентилатори. Един изкарващ300М3/ч
И един входен 150м3/ч. В сайта от банера има захранване с контрол ма температура и максимална скорост но е 5ампера, а вентилаторите до колкото прочетох са доста по малко, та въпроса с това захранване ще стане ли ако е намалено максимално, или веднага ще изгорят?
Използвам по мощен изкарващ вентилатор понеже ще ползвам за филтъра за 150м3/ч един след друг (един в края на тръбата и един в началото. Също мислех да не би да са прекалено мощни за бокс 50х50х150см.
Dimitxr
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Май 2022, 00:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Vetrushka написа: 30 Май 2022, 11:50
Dimitxr написа: 30 Май 2022, 03:12 Здравейте, имам нужда от помощ с този мъник, прибрах се днес и го видях паднал.
Моето предположение е преполиване или избързах(+прекалих) с торенето :D (ползвам тор Guanokalong Complete Organic).
С 2 крушки по 30W седят на 25/30 см от братлето и ме съмнява да е от разтягане за светлина, съседа му е свеж и си дърпа доволно.
Пускам снимки и на двете растения :)
Къде сбърках :( ?

П.С: Писах по-рано от телефона, но много кратко и неясно!
Правилно си се ориентирал, светлината е прекалено малко. Какви са тия две крушки от 30 вата?
Мога да ти дам пример, че 300 вата лед панел в момента ми е на 40 см от цветята.
Ами крушките ги взех от OLX, като на този етап за това имах възможност(харесал съм един лед панел, но първо палатка :D), свалих ги надолу, в случай че им е слабо, но другото си расте без проблем и изглежда доста здраво!
Аз ще заключа, с това че почвата, която бях взел държеше много влага, взех си нова почва(главно кокос има и доста перлит), плюс че на дъното сложих камъчета и керамзит, та доста си го бях преполял, тази почва нямаше съхнене !
Твърде пресен съм още, доста любителски и непотготвен започнах и докато се разровя да разбера някои неща, стана беля!

ПС: Благодаря за отговора! Ще пиша ако имам въпроси и вие ако имате препоръки !
JoBanana
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Май 2022, 23:19

Интересувам се дали кокосовата вода беше добре за кореновата система . Специално тази е в опаковка 0.5л 100% кокосова вода.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

JoBanana написа: 02 Юни 2022, 17:57 Интересувам се дали кокосовата вода беше добре за кореновата система . Специално тази е в опаковка 0.5л 100% кокосова вода.
Кокосовата вода е полезна, но трябва да бъде 100% кокосова вода без добавки, ако на опаковката в съдържание пише нещо различно от кокосова вода по-добре не поливай с нея. Ако има добавки, можа да си убиеш растението.
Дозата е 50-100мл на 1л вода веднъж на 2-3 седмици
JoBanana
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Май 2022, 23:19

Вече ги напръсках с 50мл на 500мл вода, но е само 100% вода от кокос.
Ами имам почти всички от шишетата с торове на BIOBIZZ ,обаче нямам за корените .
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Играеш си на руска ролетка с живота и здравето на растението... Като нямаш нищо за корени - не слагаш нищо за корени.
В тези УЖ кокосови води има страшно много консерванти и подсладители
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Част от тях са пресадени, които бяха най-спешни. Почвата в 11литра е малко Био нова, малко Експерт микробал и останалото пск Експерт лайт микс. Добавих супер мъничко количество от Комплийт органикс, просто наистина много внимавам с храните на аутотата! 🙂Последните 2 са даже без Комплийт органикс, защото го забравих като не можах да обърка цялата почва наведнъж. Но нищо, той може и с вода да се добави, а може и да е излишен. Друго не съм давала, имам същите торове за цъфтеж от предишния гроу и много умерено ще ги използвам отново тях след известно време. Тези дни ще пресадя и останалите, които ми се сториха по-назад, за да няма период на сдух, защото всички бяха напълнила с корени 4те литра и нямат накъде.
Прикачени файлове
20220603_075135.jpg
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ето ги и моите госпожици в ден 40. Бялата Вдовица я гони някакъв магнезиев глад, нещо, което нямах възможността да установя в миналия грол с преторените растения :D Двете Блуберита се дръжат много добре, тук таме имат парнато, но като за температура 29 градуса в бокса на светло са си направо супер. След 2 дни ше поизчистя още някое голямо листо, вдовицата няма да я пипам, понеже четох, че не обича много къси подстрижки, и миналия път бях прекалил. Предстои им мощно хранене седмица-две и после полека лека ги почвам на вода до края.
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

О, добре са! 👍💜То са много глави, еднакво осветени и самото цвете трябва да ги храни. Иначе то си избира формата кое да му е с предимство, а тук-ние. 🤭Обилна вода яко в жегата да се понакисват. Така по-малко дефицит ще има. И аз едвам поддържам под 30,на моменти достига 30 и.... Затова ги лиших аутота та от някой час светлина, но да не свети поне в пика на жегата, защото условията са ми малко допотопни. оставих им и водата в чинийките и след малко видях, че я няма. Много съм ги скубала, но сега съм умерена, все още съм за ползите от подстрижките де, стига да са на място и поетапно и да не е прекалено.
Заключено

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”