Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Закрито 2022 / Indoor Season 2022 (Обща тема)

Заключено
Семена марихуана
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ден 50 цъфтеж при мен колеги, всички дефицити са овладяни, даже са леко опарени :) Заради голямата разлика в цъфтежните времена на двата сорта и липсата на място за отделно сушене, ще трябва да ги режа заедно в някакво осреднено компромисно време. Бъбългъмъра вече съм го гледал и както отбеляза София Кана не е особено тежък сорт, тоест спокойно мога да му дам да попрезрее малко и да изчака Блу Дрийма да стане готов.
111.jpg
222.jpg
333.jpg
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Забравих да кажа, че лампата (TS1000) е на 20см. 100% от върховете и няма проблеми, стига температурата да се поддържа в норма, което тия месеци е лесно. В другата палатка по стечение на обстоятелствата останах само с един клонинг БлуДрийм, ама пък стабилен клонинг, на който днес му е 1ви ден 12/12, ще видим какво ще стане като стречне и го поразпъна още малко. Преди да го флипна съм си взел още клонинги, защото клонингите са нещо прекрасно, което пести време и пари :)
cl.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Честита Коледа! И аз на влязох в цъфтеж, но няма да пускам актуални снимки, нито цяла тема. Това са клонингите, които направих, а големите цветя са по 4 от двата вида-Критикал и Тангерин дрийм, които тук на снимките вече са 2,3 дни 12/12 в 6 литра. Но крайните ще са 11 литра, просто ще изчакам подходящият момент да идат в тях,за да имат хубава форма без много висок клонак..От малки в чашките ги топирах по няколко пъти, а наскоро ги бях кропнала, както се вижда на едната снимка, с цел да им станат стъбълцата здрави. Ще има и едно почистване като ги видя кое как ще му е крайния размер...... Весели празници! 🎅 :weed5:
Прикачени файлове
20221216_000132.jpg
Чашите 500мл,идеални за разсад и за навън
Чашите 500мл,идеални за разсад и за навън
Тук си избирах 8 по-еднаквички да са
Тук си избирах 8 по-еднаквички да са
Леко кропнати в начало на цъфтеж
Леко кропнати в начало на цъфтеж
20221225_220533.jpg
20221225_220519.jpg
20221225_220526.jpg
Alex
Градинар
Градинар
Мнения: 139
Регистриран на: 10 Авг 2022, 20:48
Has thanked: 68 times
Been thanked: 84 times

Честита Коледа на всички.
Имам питане относно отглеждане в кокос.В момента имам автомати и мисля следващия гроу да е в коко,интересува ме какъв обем трябва да са саксиите мисля да ползвам 10-12 л и също така пластмасови,текстилни или кошница за последните четох че се използват за кокос но не съм сигурен (корените няма ли да излизат отстрани)
Благодаря предварително и весело посрещане на Нова година
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Alex написа: 26 Дек 2022, 22:42 Честита Коледа на всички.
Имам питане относно отглеждане в кокос.В момента имам автомати и мисля следващия гроу да е в коко,интересува ме какъв обем трябва да са саксиите мисля да ползвам 10-12 л и също така пластмасови,текстилни или кошница за последните четох че се използват за кокос но не съм сигурен (корените няма ли да излизат отстрани)
Благодаря предварително и весело посрещане на Нова година
Аз ще спомена каквото знам от четене и комуникация, тъй като в кокос не съм гледала, освен клонинги да правя в него. А колегите ще допълнят. Доколкото ми е известно не ти трябват големи съдове, зависи и колко големи цветя, но до 10 литра, даже съм виждала идеално направени и в 5-7литра.Тъй като кокосът е бедна среда и фактически се използва като хидро, като гъба, постоянно с нещо специализирано за дадената фаза на развитие трябва да е леко напоен, да не изсъхва, но и да не вкисва. Много му е важно правилното мокрене. Значи ще ти трябва такава серия торове, най добре същата като въпросния кокос за по - сиг. Също така за саксиите аз бих се спряла лично на пластмасови, защото платнените аерират, но пък съхнат в страни по особен начин и не знам това как ще се отрази на мокренето. Иначе съм виждала и в платнени, аз бих взела пластмасови, но нека тези, които са гледали да кажат. Тук ксто цяло не сме пробвали повечето хидро и кокос и ще е интересно такъв дневник.
Alex
Градинар
Градинар
Мнения: 139
Регистриран на: 10 Авг 2022, 20:48
Has thanked: 68 times
Been thanked: 84 times

Inna написа: 27 Дек 2022, 13:56
Alex написа: 26 Дек 2022, 22:42 Честита Коледа на всички.
Имам питане относно отглеждане в кокос.В момента имам автомати и мисля следващия гроу да е в коко,интересува ме какъв обем трябва да са саксиите мисля да ползвам 10-12 л и също така пластмасови,текстилни или кошница за последните четох че се използват за кокос но не съм сигурен (корените няма ли да излизат отстрани)
Благодаря предварително и весело посрещане на Нова година
Аз ще спомена каквото знам от четене и комуникация, тъй като в кокос не съм гледала, освен клонинги да правя в него. А колегите ще допълнят. Доколкото ми е известно не ти трябват големи съдове, зависи и колко големи цветя, но до 10 литра, даже съм виждала идеално направени и в 5-7литра.Тъй като кокосът е бедна среда и фактически се използва като хидро, като гъба, постоянно с нещо специализирано за дадената фаза на развитие трябва да е леко напоен, да не изсъхва, но и да не вкисва. Много му е важно правилното мокрене. Значи ще ти трябва такава серия торове, най добре същата като въпросния кокос за по - сиг. Също така за саксиите аз бих се спряла лично на пластмасови, защото платнените аерират, но пък съхнат в страни по особен начин и не знам това как ще се отрази на мокренето. Иначе съм виждала и в платнени, аз бих взела пластмасови, но нека тези, които са гледали да кажат. Тук ксто цяло не сме пробвали повечето хидро и кокос и ще е интересно такъв дневник.
От канала в youtube на SofiaCannabis знам че няма нужда от големи саксии и се полива всеки ден,незнам с какво количество вода но имайки в предвид кокоса предполагам излишната течност ще истича без проблем.Мисля да използвам кокос на Canna и тяхната серия торове за кокос,мисля че ще е по лесно отглеждането в коко,разчитам на това че всичко необходимо е в торовете и ако си карам по схемата няма да има проблеми.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Alex написа: 27 Дек 2022, 14:22
Inna написа: 27 Дек 2022, 13:56
Alex написа: 26 Дек 2022, 22:42 Честита Коледа на всички.
Имам питане относно отглеждане в кокос.В момента имам автомати и мисля следващия гроу да е в коко,интересува ме какъв обем трябва да са саксиите мисля да ползвам 10-12 л и също така пластмасови,текстилни или кошница за последните четох че се използват за кокос но не съм сигурен (корените няма ли да излизат отстрани)
Благодаря предварително и весело посрещане на Нова година
Аз ще спомена каквото знам от четене и комуникация, тъй като в кокос не съм гледала, освен клонинги да правя в него. А колегите ще допълнят. Доколкото ми е известно не ти трябват големи съдове, зависи и колко големи цветя, но до 10 литра, даже съм виждала идеално направени и в 5-7литра.Тъй като кокосът е бедна среда и фактически се използва като хидро, като гъба, постоянно с нещо специализирано за дадената фаза на развитие трябва да е леко напоен, да не изсъхва, но и да не вкисва. Много му е важно правилното мокрене. Значи ще ти трябва такава серия торове, най добре същата като въпросния кокос за по - сиг. Също така за саксиите аз бих се спряла лично на пластмасови, защото платнените аерират, но пък съхнат в страни по особен начин и не знам това как ще се отрази на мокренето. Иначе съм виждала и в платнени, аз бих взела пластмасови, но нека тези, които са гледали да кажат. Тук ксто цяло не сме пробвали повечето хидро и кокос и ще е интересно такъв дневник.
От канала в youtube на SofiaCannabis знам че няма нужда от големи саксии и се полива всеки ден,незнам с какво количество вода но имайки в предвид кокоса предполагам излишната течност ще истича без проблем.Мисля да използвам кокос на Canna и тяхната серия торове за кокос,мисля че ще е по лесно отглеждането в коко,разчитам на това че всичко необходимо е в торовете и ако си карам по схемата няма да има проблеми.
Не знам дали е по-лесно, но резултати съм виждала страхотни в кокос. Да, като им спазваш нещата и с хубава темп/влажност /светлина би трябвало да се получат много добре.Тук отделно да те подсетя всичко да си измиеш и дезинфекцираш, което ще слагаш в мястото за отглеждане, защото паразитите много гадно прецакват. И да внимаваш с ръкави и тн, когато пипаш цветята. За поливането и аз не знам, да ежедневно е, но може би да не кисне дъното в изтеклото, тук ще ти помогнат тези, които разбират. Успех и показвай!
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 367
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 338 times

Inna написа: 26 Дек 2022, 12:01 Честита Коледа! И аз на влязох в цъфтеж, но няма да пускам актуални снимки, нито цяла тема. Това са клонингите, които направих, а големите цветя са по 4 от двата вида-Критикал и Тангерин дрийм, които тук на снимките вече са 2,3 дни 12/12 в 6 литра. Но крайните ще са 11 литра, просто ще изчакам подходящият момент да идат в тях,за да имат хубава форма без много висок клонак..От малки в чашките ги топирах по няколко пъти, а наскоро ги бях кропнала, както се вижда на едната снимка, с цел да им станат стъбълцата здрави. Ще има и едно почистване като ги видя кое как ще му е крайния размер...... Весели празници! 🎅 :weed5:
Знам, че тук не му е мястото, но проявявам интерес ts600 на марсхидро, гледам почнаха да ги продават и по бг шоповете. идеята ми е следната да си имам основен бокс за растеж и цъфтеж. И един оборотен за клонинги и разсад. Той ще е 60на 40 на 60 височина на ниска степен и предвид размерите на бокса тази лампа щадяща ли е за клонинги и т.н.
Gugi
Градинар
Градинар
Мнения: 196
Регистриран на: 19 Дек 2021, 19:19
Has thanked: 136 times
Been thanked: 182 times

Alex написа: 27 Дек 2022, 14:22
Inna написа: 27 Дек 2022, 13:56
Alex написа: 26 Дек 2022, 22:42 Честита Коледа на всички.
Имам питане относно отглеждане в кокос.В момента имам автомати и мисля следващия гроу да е в коко,интересува ме какъв обем трябва да са саксиите мисля да ползвам 10-12 л и също така пластмасови,текстилни или кошница за последните четох че се използват за кокос но не съм сигурен (корените няма ли да излизат отстрани)
Благодаря предварително и весело посрещане на Нова година
Аз ще спомена каквото знам от четене и комуникация, тъй като в кокос не съм гледала, освен клонинги да правя в него. А колегите ще допълнят. Доколкото ми е известно не ти трябват големи съдове, зависи и колко големи цветя, но до 10 литра, даже съм виждала идеално направени и в 5-7литра.Тъй като кокосът е бедна среда и фактически се използва като хидро, като гъба, постоянно с нещо специализирано за дадената фаза на развитие трябва да е леко напоен, да не изсъхва, но и да не вкисва. Много му е важно правилното мокрене. Значи ще ти трябва такава серия торове, най добре същата като въпросния кокос за по - сиг. Също така за саксиите аз бих се спряла лично на пластмасови, защото платнените аерират, но пък съхнат в страни по особен начин и не знам това как ще се отрази на мокренето. Иначе съм виждала и в платнени, аз бих взела пластмасови, но нека тези, които са гледали да кажат. Тук ксто цяло не сме пробвали повечето хидро и кокос и ще е интересно такъв дневник.
От канала в youtube на SofiaCannabis знам че няма нужда от големи саксии и се полива всеки ден,незнам с какво количество вода но имайки в предвид кокоса предполагам излишната течност ще истича без проблем.Мисля да използвам кокос на Canna и тяхната серия торове за кокос,мисля че ще е по лесно отглеждането в коко,разчитам на това че всичко необходимо е в торовете и ако си карам по схемата няма да има проблеми.
Минимум 5л саксия , аз лично предпочитам пластамасовите ако са няколко растения в 10-12 л звучи добре .При кокото се полива всеки ден и е хубаво да имаш поне 30% оттичане след поливка , слагат се в едни тави или нещо ако можеш сам да си измайсториш и се оттичат в съд предназначен за това. Не е толкова лесно както си го мислиш , кокото си е хидропоника а там всичко зависи от теб и контрола е по-голям , но ако знаеш какво и кога трябва.Трябват си и уреди и то качествени , за да можеш да си точен отделно повечето серии торове , които са за коко трябва да се ползват с вода пречистена през обратна осмоза. Според мен органичното е много по-лесно ,правиш една хубава почва и с няколко топдресинга си готов и само водичка!!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Peggy Zina написа: 28 Дек 2022, 21:42
Inna написа: 26 Дек 2022, 12:01 Честита Коледа! И аз на влязох в цъфтеж, но няма да пускам актуални снимки, нито цяла тема. Това са клонингите, които направих, а големите цветя са по 4 от двата вида-Критикал и Тангерин дрийм, които тук на снимките вече са 2,3 дни 12/12 в 6 литра. Но крайните ще са 11 литра, просто ще изчакам подходящият момент да идат в тях,за да имат хубава форма без много висок клонак..От малки в чашките ги топирах по няколко пъти, а наскоро ги бях кропнала, както се вижда на едната снимка, с цел да им станат стъбълцата здрави. Ще има и едно почистване като ги видя кое как ще му е крайния размер...... Весели празници! 🎅 :weed5:
Знам, че тук не му е мястото, но проявявам интерес ts600 на марсхидро, гледам почнаха да ги продават и по бг шоповете. идеята ми е следната да си имам основен бокс за растеж и цъфтеж. И един оборотен за клонинги и разсад. Той ще е 60на 40 на 60 височина на ниска степен и предвид размерите на бокса тази лампа щадяща ли е за клонинги и т.н.
Здравей! Върши работа като цяло, но не се намаля и аз бих предпочела ТС 1000 ако ще е подобна, по тази причина, защото в началото за клонинги може да се пусне наполовина и дори по-слабо, така се пести ток и става и за мънички. Докато ТС600(всъщност аз към края пускам и двете, защото за съжаление нямам отделно място за растеж) си пече на 150 вата и това си е, доста грее, иначе в последствие ми върши работа, но в началото трябва да е ненужно далеч. Добра идея е иначе да си имаш отделно местенце за растящи и клонинги и друго за цъфтеж, и аз бих желала. Може и да не е голямо, но е хубаво да имаш отделни, които бързо да се застъпят.Гледай да имаш височина нагоре, защото не са слабички и пак доста топлият, макар и да са лед.
Заключено

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”