Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Проект "Бонсай"

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Семена марихуана
The Tree
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Дек 2021, 13:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Здравейте.Ако решите, че тази тема не е за този форум е изтрийте.

За мен сезона приключи с момчета с качулки в гората,прокурори , 24 часа , 72 часа , адвокати доста пари назад и много бели косми (мога от първо лице да кажа как стоят наказателно нещата при фал с пребирането на реколтата, и какво трябва да се направи , за да се разминат нещата възможно най-леко 8-) ) .

Сега по същество. За напред аз няма да мога да се занимавам с хобито ми . Трябва да призная , че ми е доста мъчно от този факт , защото като се замисля колко много безсънни нощи имам в търсене на информация и ми става доста тъпо. Реших малко да изкривя нещата , и да започна да отглеждам Бонсай от съмото му начало. Ще си направя домашна почва, ще търся дървета от фиданки , и ще ги обучавам. Наясно ми е че се захващам с нещо , за което е нужно много търпение , но ще се заредя с него. Ако темата бъде одобрена , ще ви запозная как и с какво си направих подходящи субстрат за Бонсай , с какви купешки бонсай разполагам , и с мойте проекти. Засега Весела Коледа , и бъдете здрави!
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

The Tree написа: 24 Дек 2021, 13:40 Здравейте.Ако решите, че тази тема не е за този форум е изтрийте.

За мен сезона приключи с момчета с качулки в гората,прокурори , 24 часа , 72 часа , адвокати доста пари назад и много бели косми (мога от първо лице да кажа как стоят наказателно нещата при фал с пребирането на реколтата, и какво трябва да се направи , за да се разминат нещата възможно най-леко 8-) ) .

Сега по същество. За напред аз няма да мога да се занимавам с хобито ми . Трябва да призная , че ми е доста мъчно от този факт , защото като се замисля колко много безсънни нощи имам в търсене на информация и ми става доста тъпо. Реших малко да изкривя нещата , и да започна да отглеждам Бонсай от съмото му начало. Ще си направя домашна почва, ще търся дървета от фиданки , и ще ги обучавам. Наясно ми е че се захващам с нещо , за което е нужно много търпение , но ще се заредя с него. Ако темата бъде одобрена , ще ви запозная как и с какво си направих подходящи субстрат за Бонсай , с какви купешки бонсай разполагам , и с мойте проекти. Засега Весела Коледа , и бъдете здрави!
Здравей, съжелявам че така са се развили нещата при теб, но важното е че си успял да се разминеш възможно най-леко.

Добре си решил да преобразуваш умението си. Съветите ми са да почнеш от семка/костилка. Плодните дървета са по-ценни, екзотични и скъпи. Можеш да си събереш жълъди от гората по това време на годината. Можеш да намериш и много млади издънки на по 1-2 години около стволо на майчиното дърво.
Можеш да ги привързваш и усукваш във форми с тел. Можеш да ги стимулираш с лед диоди да ги насочваш. Можеш просто да ги подкастряш.
Като инструменти ти стигат й подръчни неща (хубави ножици, лопатка, нож, гребло за разравяне на корени, трион, четка, клещи-резачи, тесла, канап, тел и т.н.)
Можеш да си купиш екзотични семена приерно от баобаб , японски клен, японска вишна, екзотични плодни дървета, маслина, лози и много други. Както и декоративен мъх.
Между другото в момента е пододящ сезона за събиране на горски мъх, които е много добър за декорация.
Но и нашенски дървета стават например бял бор, смърч, дрян, кестен, чинар и габър.
От всяко дърво можеш да си направиш бонсай. Имал съм дървета, които съм гледал бонсай и после съм ги засаждал в градината.
Тенологията можеш да я прилагаш не само за дървата, а и за други растения.

Красиви ми са, но за мен е вид осакатяване на потенциала на дървото. Да, дава енергия, зеленина и свежест, и пречиства помещението, но същото растение вместо да е джудже в контейнер, може да бъде величествен гигант. Също така ако са на много години ако няма нужната духовна практика около тях ще акумилират страдание. Започват, като древна дзен будитска монашеска практика, която после е продължила да се практикува от самурай и знатни родове, а сега ги купуват богати градски хора.

Иначе им се кефя и гледам много клиповете на една японка, която цял живот с това се занимава й е потомствен бонсай майстор. Разгледай в Youtube има много видеота по темата. Но същото растение в земята е Уау и няма нужда от такова подържане. Енергията е съвсем друга.

Ако ще се захващаш с бонай си подготви много пространство, защото тия растения трябва да ги прибираш Зимата.

Ако питаш мен си купи 1-2-3 или колкото можеш декара на село и си прави нормална градина с плодни дървета, ядкови, домати, пипери, картофи и каквоти други зеленчуци се сетиш и 1 барака която става за живеене. ( малко му трябва на човек) В оранжерия до бараката и бонсай можеш да си гледаш. :D Това ще ти начеши крастата много повече, а е и много яко, като начин на живот е скромно, но е разкошно.

Ти какви бонсай имаш?
The Tree
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Дек 2021, 13:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

firstcitizen написа: 25 Дек 2021, 02:51
The Tree написа: 24 Дек 2021, 13:40 Здравейте.Ако решите, че тази тема не е за този форум е изтрийте.

За мен сезона приключи с момчета с качулки в гората,прокурори , 24 часа , 72 часа , адвокати доста пари назад и много бели косми (мога от първо лице да кажа как стоят наказателно нещата при фал с пребирането на реколтата, и какво трябва да се направи , за да се разминат нещата възможно най-леко 8-) ) .

Сега по същество. За напред аз няма да мога да се занимавам с хобито ми . Трябва да призная , че ми е доста мъчно от този факт , защото като се замисля колко много безсънни нощи имам в търсене на информация и ми става доста тъпо. Реших малко да изкривя нещата , и да започна да отглеждам Бонсай от съмото му начало. Ще си направя домашна почва, ще търся дървета от фиданки , и ще ги обучавам. Наясно ми е че се захващам с нещо , за което е нужно много търпение , но ще се заредя с него. Ако темата бъде одобрена , ще ви запозная как и с какво си направих подходящи субстрат за Бонсай , с какви купешки бонсай разполагам , и с мойте проекти. Засега Весела Коледа , и бъдете здрави!
Здравей, съжелявам че така са се развили нещата при теб, но важното е че си успял да се разминеш възможно най-леко.

Добре си решил да преобразуваш умението си. Съветите ми са да почнеш от семка/костилка. Плодните дървета са по-ценни, екзотични и скъпи. Можеш да си събереш жълъди от гората по това време на годината. Можеш да намериш и много млади издънки на по 1-2 години около стволо на майчиното дърво.
Можеш да ги привързваш и усукваш във форми с тел. Можеш да ги стимулираш с лед диоди да ги насочваш. Можеш просто да ги подкастряш.
Като инструменти ти стигат й подръчни неща (хубави ножици, лопатка, нож, гребло за разравяне на корени, трион, четка, клещи-резачи, тесла, канап, тел и т.н.)
Можеш да си купиш екзотични семена приерно от баобаб , японски клен, японска вишна, екзотични плодни дървета, маслина, лози и много други. Както и декоративен мъх.
Между другото в момента е пододящ сезона за събиране на горски мъх, които е много добър за декорация.
Но и нашенски дървета стават например бял бор, смърч, дрян, кестен, чинар и габър.
От всяко дърво можеш да си направиш бонсай. Имал съм дървета, които съм гледал бонсай и после съм ги засаждал в градината.
Тенологията можеш да я прилагаш не само за дървата, а и за други растения.

Красиви ми са, но за мен е вид осакатяване на потенциала на дървото. Да, дава енергия, зеленина и свежест, и пречиства помещението, но същото растение вместо да е джудже в контейнер, може да бъде величествен гигант. Също така ако са на много години ако няма нужната духовна практика около тях ще акумилират страдание. Започват, като древна дзен будитска монашеска практика, която после е продължила да се практикува от самурай и знатни родове, а сега ги купуват богати градски хора.

Иначе им се кефя и гледам много клиповете на една японка, която цял живот с това се занимава й е потомствен бонсай майстор. Разгледай в Youtube има много видеота по темата. Но същото растение в земята е Уау и няма нужда от такова подържане. Енергията е съвсем друга.

Ако ще се захващаш с бонай си подготви много пространство, защото тия растения трябва да ги прибираш Зимата.

Ако питаш мен си купи 1-2-3 или колкото можеш декара на село и си прави нормална градина с плодни дървета, ядкови, домати, пипери, картофи и каквоти други зеленчуци се сетиш и 1 барака която става за живеене. ( малко му трябва на човек) В оранжерия до бараката и бонсай можеш да си гледаш. :D Това ще ти начеши крастата много повече, а е и много яко, като начин на живот е скромно, но е разкошно.

Ти какви бонсай имаш?


Чудя се от къде да започна с от отговора ми :D

За фиданки ще изчакам , защото доста видове дървета са в покой , и незнам да ли ще се получат нещата. В момента покълвам орех , лимон , портокал и грейпфрут. Тези дни ще се пусна да събера малко мъх , макар че гледам как пръскат с нещо почвата за мъх. Ще потърся и разни малки издънки , с крив корен .Имам няколко лед панели Osram 50w . Ще кача снимка на тях. От вчера имам няколко проекта , които ги "обучавам" с тел. И на тях ще кача снимки . Иначе си прав. Има мен ми става жал като ги подрежда , и ги увия целите в тел, Но когато започне да придобива вид ми става готино. Аз имам магазин , и в момента там ще ги държа. Иначе има 6-7 декара на село и ми е мечта това за което спомена , но ми е рано още. Нямам 35 години още , а тепърва деца ще трябва да отглеждам :D :D . Само като го спомена като идея , и родата ме изяжда. Живот и здраве на старини след 15-20 години. Взимам една кравичка , малко кокошки да има за тор , и ги почвАм.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

The Tree написа: 25 Дек 2021, 20:08
firstcitizen написа: 25 Дек 2021, 02:51
The Tree написа: 24 Дек 2021, 13:40 Здравейте.Ако решите, че тази тема не е за този форум е изтрийте.

За мен сезона приключи с момчета с качулки в гората,прокурори , 24 часа , 72 часа , адвокати доста пари назад и много бели косми (мога от първо лице да кажа как стоят наказателно нещата при фал с пребирането на реколтата, и какво трябва да се направи , за да се разминат нещата възможно най-леко 8-) ) .

Сега по същество. За напред аз няма да мога да се занимавам с хобито ми . Трябва да призная , че ми е доста мъчно от този факт , защото като се замисля колко много безсънни нощи имам в търсене на информация и ми става доста тъпо. Реших малко да изкривя нещата , и да започна да отглеждам Бонсай от съмото му начало. Ще си направя домашна почва, ще търся дървета от фиданки , и ще ги обучавам. Наясно ми е че се захващам с нещо , за което е нужно много търпение , но ще се заредя с него. Ако темата бъде одобрена , ще ви запозная как и с какво си направих подходящи субстрат за Бонсай , с какви купешки бонсай разполагам , и с мойте проекти. Засега Весела Коледа , и бъдете здрави!
Здравей, съжелявам че така са се развили нещата при теб, но важното е че си успял да се разминеш възможно най-леко.

Добре си решил да преобразуваш умението си. Съветите ми са да почнеш от семка/костилка. Плодните дървета са по-ценни, екзотични и скъпи. Можеш да си събереш жълъди от гората по това време на годината. Можеш да намериш и много млади издънки на по 1-2 години около стволо на майчиното дърво.
Можеш да ги привързваш и усукваш във форми с тел. Можеш да ги стимулираш с лед диоди да ги насочваш. Можеш просто да ги подкастряш.
Като инструменти ти стигат й подръчни неща (хубави ножици, лопатка, нож, гребло за разравяне на корени, трион, четка, клещи-резачи, тесла, канап, тел и т.н.)
Можеш да си купиш екзотични семена приерно от баобаб , японски клен, японска вишна, екзотични плодни дървета, маслина, лози и много други. Както и декоративен мъх.
Между другото в момента е пододящ сезона за събиране на горски мъх, които е много добър за декорация.
Но и нашенски дървета стават например бял бор, смърч, дрян, кестен, чинар и габър.
От всяко дърво можеш да си направиш бонсай. Имал съм дървета, които съм гледал бонсай и после съм ги засаждал в градината.
Тенологията можеш да я прилагаш не само за дървата, а и за други растения.

Красиви ми са, но за мен е вид осакатяване на потенциала на дървото. Да, дава енергия, зеленина и свежест, и пречиства помещението, но същото растение вместо да е джудже в контейнер, може да бъде величествен гигант. Също така ако са на много години ако няма нужната духовна практика около тях ще акумилират страдание. Започват, като древна дзен будитска монашеска практика, която после е продължила да се практикува от самурай и знатни родове, а сега ги купуват богати градски хора.

Иначе им се кефя и гледам много клиповете на една японка, която цял живот с това се занимава й е потомствен бонсай майстор. Разгледай в Youtube има много видеота по темата. Но същото растение в земята е Уау и няма нужда от такова подържане. Енергията е съвсем друга.

Ако ще се захващаш с бонай си подготви много пространство, защото тия растения трябва да ги прибираш Зимата.

Ако питаш мен си купи 1-2-3 или колкото можеш декара на село и си прави нормална градина с плодни дървета, ядкови, домати, пипери, картофи и каквоти други зеленчуци се сетиш и 1 барака която става за живеене. ( малко му трябва на човек) В оранжерия до бараката и бонсай можеш да си гледаш. :D Това ще ти начеши крастата много повече, а е и много яко, като начин на живот е скромно, но е разкошно.

Ти какви бонсай имаш?


Чудя се от къде да започна с от отговора ми :D

За фиданки ще изчакам , защото доста видове дървета са в покой , и незнам да ли ще се получат нещата. В момента покълвам орех , лимон , портокал и грейпфрут. Тези дни ще се пусна да събера малко мъх , макар че гледам как пръскат с нещо почвата за мъх. Ще потърся и разни малки издънки , с крив корен .Имам няколко лед панели Osram 50w . Ще кача снимка на тях. От вчера имам няколко проекта , които ги "обучавам" с тел. И на тях ще кача снимки . Иначе си прав. Има мен ми става жал като ги подрежда , и ги увия целите в тел, Но когато започне да придобива вид ми става готино. Аз имам магазин , и в момента там ще ги държа. Иначе има 6-7 декара на село и ми е мечта това за което спомена , но ми е рано още. Нямам 35 години още , а тепърва деца ще трябва да отглеждам :D :D . Само като го спомена като идея , и родата ме изяжда. Живот и здраве на старини след 15-20 години. Взимам една кравичка , малко кокошки да има за тор , и ги почвАм.
Можеш и сега да ги вземеш докато са в покой, нали все пак ще ги внесеш вътре после и ще са вътрешни. Сега има много хубав зелен мъх, които можеш да си събереш. Мъха трябва да се пръска редовно с вода без хлор за да се захване за почвата докато се захване, че иначе изсъхва, но захване ли се после е лесно и по-малко се подържа.
Семки пускай от възможно по-чисти източници. Ще видиш, че някой дървета имат по-слаба кореннова система от други, но това при бонсай не е толкова от значение, но е интересно и полезно за наблюдение развитието на корените.
Надъха ме и ще пусна нещо екзотично за похаване за бонсай.

Защо трябва да се мъчиш и да чакаш 15-20 години, като можеш да започнеш още през новата година? Живота е кратък и човек трябва да прави това, което обича колкото се може по-скоро.
Деца на село се отглеждат много по-добре, много по-лесно, много по- качественно и евтино отколкото в града. На село детето има детство, които модерните градските деца трудно биха имали. Играе си по поляните, горите, в двора и с животните. На село имат различен тип движение, което развива различен тип мислене. Едно е да бъде отглеждано в замърсеният голям град и да го водиш до парка, и от детската градина във вкъщи. Да живее между 4ри стени на 50-150 кв. м. и да гледа екрана във всеки възможен момент. Съвсем друго е да е отглеждано на чист въздух на село. С къща към която има двор 6 декара. Детето да тича, да скара и да си играе на въздух, това развива мускулите, моторно двигателните функции и мозъка. На 6 декара можеш да произведеш много неща.
На детските градини даваш една камара пари и се надяваш на някой друг да се грижи и възпитава за детето ти. Което не винаги е толкова качественно, колкото се надяваш ти. Има и много хубави детски градини с отношение към децата, но са малко и всеки се опитва да запише детето си в тях. Незнам, как е в другите градове, но в София е ад да намериш държавна детска градина или частна на разумна цена. Цените на частните или колперативите обиновенно са над 1, а понякога и над 2 минимални заплати на месец за детска градина за 1 дете. ( а понякога и повече но това зависи от възможностите и амбициите на родителите )
В тоя ред на мисли 1 тон пясък е 20 лева, Две греди и 12 дръжки от метли или лопати (според желания размер дали ще е за деца или възрастни), 1 боркорона, няколко видии и шведската стена е готова, с още 2-3 греди, въже, шкурене и детския кът е готов и ще е по-як от тоя пластмасовия на детската градна . Сега си представи, какво можеш да направиш с труд и със спестените пари от месечната такса за детската градина.
На детето му трябва игра, храна, чист въздух, природа и подържане здравословно и хигиена.
Много е важно детето да си играе с родителите си, защото това изгражда връзката и доверието между тях.
По двора можеш да го научиш на по-яки и полезни неща отколкото на нещата, които ги учат в детската градина.

За разликата в домашната храна и тази от столовата да не говори.

Единствено е важно да имаш поминък на село и на близо да има град в който можеш да пазаруваш и да има болница. Но работиш ли по градината, ще имаш какво да ядеш. Благодарение на технологичният прогрес и автомобилите, това е все по-достъпно за повече хора. С развитието на компютрите и криптовалутите това е още по-възможно за повече хора.

Докато чакаш годините минават. Какво чакаш? Ако имаш сериозна и любяща жена до себе си. По-трудни времена ще стават, по-малко физическа сила ще имаш. Ако се роди, когато си на 35, като стане на 20 ти ще си на 55, като стане на 40 ти ще си 75. Според мен е полезно мъжа на 30-35 да се задоми и да продължи поколението или да приеме някаква форма на монашество. Детето много те трансформира и няма описване, единствено се изживява. Невероятна радост, привилегия и отгвороност е. Трябва да се раждат българи.
The Tree
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Дек 2021, 13:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Съгласен съм за нещата които писа. Не е случайност това , че заможните хора бягат на село.И аз съм от голям град , а големия град супер много обременява. Но в момента развивам бизнес с цветя , и трябва да съм тук. Независимо от това днес ходих да взема мерки за един малък парник на село. Търся да начин да развия идеята си. Сега ще те запозная с някой мои проекти , които са в зародиш.
Screenshot_2021-12-26-15-32-07-717_com.miui.gallery.jpg
взел съм 6 такива лед панела по 50 w
Screenshot_2021-12-26-15-31-35-175_com.miui.gallery.jpg
това са малки Кипариси , които обучавам с тел.
Screenshot_2021-12-26-15-32-21-661_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-12-26-15-32-38-821_com.miui.gallery.jpg
това е набързо забъркана почва от мен. Микс от иглолистни , и широколистно кори от дървета , едър пясък , ситен пясък , малко торф , перлит ,хумус и оборска тор. Поляти са с Байкал , Supertrive , Pure enzyme na Plagron.
The Tree
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Дек 2021, 13:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Това събрах днес. Мисля че е синя слива. Избрах нея заради формите и. Утре взимам гела за клониране и засявам. Една част ще засея в biobizz light mix , и ще полея с power roots plagron , Байкал и малко pure enzyme. Друга част ще засея кокос , който има две водни бани по 24 часа с cal-mag 1,8 EC и PH 6,5. На кокоса ще му сложа и малко power roots. Това са просто експерименти.
Прикачени файлове
Screenshot_2021-12-26-16-17-20-859_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-12-26-16-16-50-761_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-12-26-16-16-35-350_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-12-26-16-16-16-557_com.miui.gallery.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

А защо всъщност се увиват така? Каква е целта? А клоните ще ги вкореняваш, така ли?Дали ще стане, малко са дебели? Мен ми е интересно по принцип и обичам и други цветя.......
може също да се вземе някое дъбче или нещо, което така и така е поникнало между плочките или другаде, където няма да го бъде в перспектива.... Аз имам едно такова дъбче..... Може да се покълца и поогъне и не му пречи, стига човек да не ги малтретира излишно. 🙂Е, ограничават се, но пък са красиви и така имат своя принос пак.
The Tree
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Дек 2021, 13:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

С увиването се постига желаната посока , и форма на растението за напред. Азиатците правят точно това за което ти спомена. Взимат малко фиданки , които растат на всевъзможни места ,и ги обучават от малки как да е растат. А тези изрезки съм ги взел за покълнване. Права си. Доста са големички , но те са просто за проба. Ще видим какво ще стане.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

The Tree написа: 26 Дек 2021, 16:30 Това събрах днес. Мисля че е синя слива. Избрах нея заради формите и. Утре взимам гела за клониране и засявам. Една част ще засея в biobizz light mix , и ще полея с power roots plagron , Байкал и малко pure enzyme. Друга част ще засея кокос , който има две водни бани по 24 часа с cal-mag 1,8 EC и PH 6,5. На кокоса ще му сложа и малко power roots. Това са просто експерименти.
Много е дебело и трудно ще се вкорени. Това е по-скоро за присаждане/ашладисване, но наистина има красива и разчупена форма Селски калем дали се прихваща на градска слива? :D

По-добре почни от семка. В гората е пълна с малки покълнали орехи и жълъди.

Гледам му клиповете от бая време, релаксиращо ми действа. :D

https://www.youtube.com/watch?v=B6yCkaP5YPoa
The Tree
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Дек 2021, 13:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Градска или селска , все е слива дейбА :D
Ще се пусна като имам малко време в гората. Макар че след случката която ми се случи в гората последния път , и яките момчета с качулки който изскочиха от храстите ми е останала травма. : :roll:
И аз го гледам тоя пич. Ти го каза. Има духовност в тая работа , и този пич го доказва.
Публикувай отговор