Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Проект "Бонсай"

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Семена марихуана
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

The Tree написа: 26 Дек 2021, 20:41 Градска или селска , все е слива дейбА :D
Ще се пусна като имам малко време в гората. Макар че след случката която ми се случи в гората последния път , и яките момчета с качулки който изскочиха от храстите ми е останала травма. : :roll:
И аз го гледам тоя пич. Ти го каза. Има духовност в тая работа , и този пич го доказва.
Виждам, че го споменаваш често и ми е интересно (предполагам и на доста хора от групата) какво точно се е случило и как са разбрали. Напоследък доста започнаха да качват, че са заловили и си е опасно. Ако може да дадеш повече инфо може да помогне и на някои от форума да се предпази. Поздрави!!
The Tree
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Дек 2021, 13:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

DeutschBuds написа: 26 Дек 2021, 22:17
The Tree написа: 26 Дек 2021, 20:41 Градска или селска , все е слива дейбА :D
Ще се пусна като имам малко време в гората. Макар че след случката която ми се случи в гората последния път , и яките момчета с качулки който изскочиха от храстите ми е останала травма. : :roll:
И аз го гледам тоя пич. Ти го каза. Има духовност в тая работа , и този пич го доказва.
Виждам, че го споменаваш често и ми е интересно (предполагам и на доста хора от групата) какво точно се е случило и как са разбрали. Напоследък доста започнаха да качват, че са заловили и си е опасно. Ако може да дадеш повече инфо може да помогне и на някои от форума да се предпази. Поздрави!!
Ами то си е за споменаване. Голям екшън беше. Скоро ще разбера точно какво е станало. Но за сега версиите са две. Март месец докато подготвях градинката ме издебнаха двама ловджии. Колата ми беше спряна близко до мястото , и може да са ми записали номера , и да са го казали на полицията. Другата моя версия е че имат някакво инфо от някъде другаде , и са ми гледали клетката на телефона къде ходя. Намерих ново място и го подготвих за сезона. В деня в който ги обрах тръгвам си аз от гората . Беше тъмно към 20:30 , и колата ми беше паркирана на 3 км на вътре в гората от мястото. Както си вървя аз с 14 чувала малко преди да стигна до колата изведнъж от тъмното изкачат 3 коли цивилни , и от храстите още 7,8 човека. Общо към 16 човека с маски. Малко насиране от моя страна , и много смях и радост за момчетата с маските. Не са ме били , защото се познавах с някой от тях. Направиха обиск в нас , но нищо не намират. Искаха да ги закарам до мястото на което гледам . Обмислих ситуацията , и прецених че няма на къде да стане по зле работата и ги закарах. Там имах още 16 чувала. След 24/72 часа ме пуснаха , защото прокурора разбра че съм съдействал , като съм ги закарал до мястото. Ако не го бях направил вероятно щях да съм си вътре до делото. След това говорих с адвоката ,който ми каза че няма значение да ли ще те хванат с 0,500 кг , 1 кг. , Или 12 кг както мен. Всичко е под един член. Разпространение. Мен ме хванаха с 12 кг мокро на място , и още 15-16 кг мокро в градинката. С добър адвокат съм , и ми е първо провинение. Борим се за една година условно , с три изпитателен срок , или 3 години условно с 5 изпитателен срок. Това че съм съдействал , че работя и имам постоянен адрес много влияе. Само да вметна че Zkittle и White widow на Seedsman са много сериозни чукачки :D .
Другото което мога да кажа е, че ако че ако те хванат с трева с пазарна стойност над 70 000 лв което около 11-12 кг там вече няма отърваване.

Изводи: Не носете никога телефон с вас. Поне не включен. ВСе пак в гората винаги може да се наложи да се обадиш на някой ако се случи нещо.

Ако ви се случи нещо такова преценете ситуацията. Аз прецених да съдействам , а не да се правя на отворко , и това беше в моя полза.
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

Man, какво правиш с толкова матрял :). Според мен е от това, че гледаш в промишлени количества. Инъче за клетките и засичането си прав. Също бих добавил, ако се звъни на съмнителни номера и когато се пазаруват лампи и торове също трябва да се внимава. Също впн когато се браузва нета ... Всичко може да се следи. Мойто си е за лична, ама законите и мене ще ме изкарат Ескобар.
The Tree
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Дек 2021, 13:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

MixedGreens написа: 27 Дек 2021, 08:59 Man, какво правиш с толкова матрял :). Според мен е от това, че гледаш в промишлени количества. Инъче за клетките и засичането си прав. Също бих добавил, ако се звъни на съмнителни номера и когато се пазаруват лампи и торове също трябва да се внимава. Също впн когато се браузва нета ... Всичко може да се следи. Мойто си е за лична, ама законите и мене ще ме изкарат Ескобар.
Грешно си разбрал. Четири добре отгледани борчета , заедно със стъбла ,листа и плод мокри излезнаха 12 кг. От тях изчистено ще излезе горе-долу 1,5 , и зависи как ще го изсушиш. А в градинката имах още 5 растения. Jack Herer е страшно смолисто растение. А Zkittle имаше огромни глави. Оборската и пилешката тор в комбинация от пепел, и гуано правят чудеса.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

The Tree написа: 26 Дек 2021, 23:22
DeutschBuds написа: 26 Дек 2021, 22:17
The Tree написа: 26 Дек 2021, 20:41 Градска или селска , все е слива дейбА :D
Ще се пусна като имам малко време в гората. Макар че след случката която ми се случи в гората последния път , и яките момчета с качулки който изскочиха от храстите ми е останала травма. : :roll:
И аз го гледам тоя пич. Ти го каза. Има духовност в тая работа , и този пич го доказва.
Виждам, че го споменаваш често и ми е интересно (предполагам и на доста хора от групата) какво точно се е случило и как са разбрали. Напоследък доста започнаха да качват, че са заловили и си е опасно. Ако може да дадеш повече инфо може да помогне и на някои от форума да се предпази. Поздрави!!
Ами то си е за споменаване. Голям екшън беше. Скоро ще разбера точно какво е станало. Но за сега версиите са две. Март месец докато подготвях градинката ме издебнаха двама ловджии. Колата ми беше спряна близко до мястото , и може да са ми записали номера , и да са го казали на полицията. Другата моя версия е че имат някакво инфо от някъде другаде , и са ми гледали клетката на телефона къде ходя. Намерих ново място и го подготвих за сезона. В деня в който ги обрах тръгвам си аз от гората . Беше тъмно към 20:30 , и колата ми беше паркирана на 3 км на вътре в гората от мястото. Както си вървя аз с 14 чувала малко преди да стигна до колата изведнъж от тъмното изкачат 3 коли цивилни , и от храстите още 7,8 човека. Общо към 16 човека с маски. Малко насиране от моя страна , и много смях и радост за момчетата с маските. Не са ме били , защото се познавах с някой от тях. Направиха обиск в нас , но нищо не намират. Искаха да ги закарам до мястото на което гледам . Обмислих ситуацията , и прецених че няма на къде да стане по зле работата и ги закарах. Там имах още 16 чувала. След 24/72 часа ме пуснаха , защото прокурора разбра че съм съдействал , като съм ги закарал до мястото. Ако не го бях направил вероятно щях да съм си вътре до делото. След това говорих с адвоката ,който ми каза че няма значение да ли ще те хванат с 0,500 кг , 1 кг. , Или 12 кг както мен. Всичко е под един член. Разпространение. Мен ме хванаха с 12 кг мокро на място , и още 15-16 кг мокро в градинката. С добър адвокат съм , и ми е първо провинение. Борим се за една година условно , с три изпитателен срок , или 3 години условно с 5 изпитателен срок. Това че съм съдействал , че работя и имам постоянен адрес много влияе. Само да вметна че Zkittle и White widow на Seedsman са много сериозни чукачки :D .
Другото което мога да кажа е, че ако че ако те хванат с трева с пазарна стойност над 70 000 лв което около 11-12 кг там вече няма отърваване.

Изводи: Не носете никога телефон с вас. Поне не включен. ВСе пак в гората винаги може да се наложи да се обадиш на някой ако се случи нещо.

Ако ви се случи нещо такова преценете ситуацията. Аз прецених да съдействам , а не да се правя на отворко , и това беше в моя полза.
Разказвал ли си на хора за това, че отглеждаш канабис, черпел ли си, а продавал ли си? (От продаване и доноси е най-лесно да изгориш) Щом си сменил локацията на градината, как са те хванали? Горски път а толкова много коли... Никой няма да се занимава да ти следи клетките на телефона и да те чакат 16 човека цяла нощ, ако нямат сигурна информация не биха си мръднали пръста, защото това са документи и ресурс. Щом са действали се знаели. Ако те следяха от месеци щеше да забележиш. По-скоро се огледай около познаните си и следи поведението им. Най-вероятно някой е пуснал сигнал или донос за теб. Някой твой познат, които е задържан скоро? Да си продавал на някой или да си се срещал с криминален контингент? Понякога следят други криминално проявени хора и покрай тях могат да се закачат и за теб.
Ако имаш връзки или познати в службите можеш да разбереш повече подробности за случея ти, дори и кой ти е пуснал сигнал ако е такъв случея ти. Най-добре си намери човек и разпитай.

Грешка е да им съдействаш, който е съдействал е ял дървото от прокуратурата или е станал агент. Изиграли са те с "приятелско поведение" на което много хора се подават следствие на адреналина. По-добре да те бяха пребили от бой и дори да им беше "помогнал" в боя, като сам се спънеш и се ударяш сериозно в ръба до разбиване и кръв. После съдебен лекар и такова писане щеше да им отвориш, че щеше да им се отели вола на всички маскирани и е било възможно дори да ти се смегчи делото и да ги осъдиш за телесни повреди и прекомерна употреба на сила. Нещата не са като едно време в комунизма, вече сме в Европейския Съюз и има съд в Страсбург, както и европейска харта за правата на човека. Нещата се протакват по-дълго, но със сигурност си заслужават и дори можеше да "касираш едни пари" от случея.

Щом си нямал нищо във вас е трябвало да отричаш всичко, че не е твое или че сега си го намерил и отиваш към полицията. :D
Когато не е в частната ти собствено е много трудно доказуемо, че са твой растенията.

Най-вероятно ще постигнеш това за което се бориш (1 година условно с 3 години изпитателен срок и парична глоба), но според мен е много тежко наказание за твоят случай особено при първо провинение и адвока ти е трябвало повече да се бори. Според мен си наеми 2-ри адвокат по-сериозен и по-известно име. Защото вече ще бъдиш осъждан и при проверка ще им излизаш с код и ще те тарашат по-често при спиране. Ако си в малко населен град ще почнат да те бройкат много.

Незнам, колко ти е добър адвоката, но при положение, че не е било във вас адвоката ти не си е свършил работата.

Не си прав за закона. До 200 гр се води с една наказателна отговорност, над 200 грама друга наказателна отговорност, а над 70 000 лева влизаш в особено големи размери. ( изчисляват го на на базата брой минимални работни заплати )
Оценката едва след анализ могат да я дадът, а обикновенно им отнема няколко месеца за "анализа"...

Прокуратурата винаги се бори за максимална присъда. Но в твоя случай с наистина добър адвокат можеше да се отървеш без никакви последствия освен едни пари за адвоката, което щеше да си струва при всички положения.

Да, те го мерят мокро и със стебла и листа, което е много кофти, но от 2020 заради европейска деректива са задължени по друг начин да го теглят, така че ще го изсушат и ще го преизчислят без клечките. Задължение на адвоката ти е да настоява за дерективата.

Спри да пушиш или се пази, защото отново ще ти направят проверка. Било то дръг тест спрян докато шофираш, било то втори обиск във вас, или от прокуратурата могат да изискват кръвна проба. Важно е да нямаш нищо във вас, и при бъдещ дръг тест или кръвен да покаже негативен, че си чист.

Много бързо и лесно са те пуснали от 24/72 часа.

Според мен от самото начало е трябвало да пледираш не виновен и да си наемеш мощен адвокат.
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Братле как със включен тел към градината!!!!????....Малки му тва е правило номер 2 аа 1 не казвай на Никой!!!!!!!
The Tree
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Дек 2021, 13:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

100% е донос. Явно са ме следяли и слушали от много време , защото останах шокиран от неща които знаят. Адвоката ми е доста добър. Но няма как да пледираме невинен , след като ме хващат на място . Имам няколко познати , които са осъдели държавата , и след това не им се е случило нищо хубаво. За най-малкото ядът дървото. Влизаш в един списък , където не е хубаво да си. Каквото станало-станало. Да минава делото , и за напред могат само "бонсая" да ми хванат. :D Никой не е застрахован , и ако искат да те хванат , ще те хванат. Това ми стана пределно ясно . Иначе съм спрял пушенето. Промених си изцяло начина на живот. Може и да е било за добро. Взех да гледам по друг начин на живота. Малко живнах , и се опитвам да излезна от зоната на комфорт. Започнах още един бизнес , чакам дете замислям се повече за живота.... А когато бях опиянен от зелената фея друго ми беше. :D Гледам да извлекат поука от всичко това .
The Tree
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Дек 2021, 13:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Сега отново по темата. Вчера сложих малко орехи да видя да ли ще покълнат.измих ги добре , и в острата им част направих дупки. Сложих ги в буркан за 24 часа с вода и няколко капки Байкал. Утре ще ги сложа в хартия , ще ги пулверизирам , и в кутия и на тъмно място за месец , като през това време ще подържам влага.
Прикачени файлове
Screenshot_2021-12-28-17-36-58-881_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-12-28-17-36-43-470_com.miui.gallery.jpg
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

The Tree написа: 28 Дек 2021, 17:31 100% е донос. Явно са ме следяли и слушали от много време , защото останах шокиран от неща които знаят. Адвоката ми е доста добър. Но няма как да пледираме невинен , след като ме хващат на място . Имам няколко познати , които са осъдели държавата , и след това не им се е случило нищо хубаво. За най-малкото ядът дървото. Влизаш в един списък , където не е хубаво да си. Каквото станало-станало. Да минава делото , и за напред могат само "бонсая" да ми хванат. :D Никой не е застрахован , и ако искат да те хванат , ще те хванат. Това ми стана пределно ясно . Иначе съм спрял пушенето. Промених си изцяло начина на живот. Може и да е било за добро. Взех да гледам по друг начин на живота. Малко живнах , и се опитвам да излезна от зоната на комфорт. Започнах още един бизнес , чакам дете замислям се повече за живота.... А когато бях опиянен от зелената фея друго ми беше. :D Гледам да извлекат поука от всичко това .
Да, ако ги съдиш или осъдиш влизаш в черен списък и те тормозят. Не можеш да се качиш спокойно в колата си и не само, но ако продължиш да ги съдиш или дори само да пускаш жалби за нарушения, престъпления, корупция и излизаш от списъка и влизаш в един друг списък в който спират да те закачат. От по-висока инстанция се свързват с началника на районото и му чукат канчето, как е допуснал това, както и на прокуратурата, а след това началника на районото чука канчето и на полицая извършил ареста. Никой не обича да му се карат независимо дали е начилник или обикновенно служител. Като им се обеснява да се кротнат иначе ще си изгубят работата, защото държавата не обича да я съдят, да губи пари, да й пускат жалби, да я злепоставят публично и т.н.. Ако случайно полицая се направи на чукнат и продължи с тормоза в един момент си ритва трудовата книжка, защото нито шева на районото ще го пази, нито оня по-горе в следствените служби, нито в прокуратурата, защото винаги изгаря най-дребният в случеят полицая извършил ареста. Така, че много зависи от ситуацията и много зависи от адвоката ти с какви възможности е, защото самото дело може да отпадне заради бюрокрация и грешки в протоколите и заради начина на арест, както и много зависи самият ти с какви връзки и приятели си. Защото структурата има йерархия и ако познаваш някой на горните етажи, каквато команда спусне на долу това се случва.

Браво за детето. Важно е майката да е спокойна докато е бременна, а и след това. Подсигурявай изобилие от храна и спокойствие. Твоят комфорт си го нарушил отдавна. Живот и здраве, когато се роди рязко се променят нещата, но е голяма радост.
Това с бонсай ти е хоби, недей да разчиташ на него, ще минат няколко години преди да ти стане бизнес ако ти стане изобщо. Най-малкото трябва време, търпения и растения докато ги направиш нещатата. Старите бонсай са по-красиви и по-скъпи, а за това трябва време.

Орехите ги извади от водата и ги покрий с малко пръст или шума от листата под дървото. От дупки няма смисъл. То в шумата има и покълнали орехи само ровене в листата трябва.
The Tree
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Дек 2021, 13:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Това сътворих на бързо. Едната саксия мъхът ще го пулверизирам с престояла вода , а другата superthrive , vita race , и Alga mix ( екстракт от водорасли) . Ще гледам за разлика
Прикачени файлове
Screenshot_2021-12-30-15-25-31-575_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-12-30-15-25-59-488_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-12-30-15-26-14-972_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-12-30-15-26-27-587_com.miui.gallery.jpg
Публикувай отговор