Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Бъдещ дневник

Публикувай отговор
Семена марихуана
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

Виж Mary's diary indoor. Палатката ми е 70 на 70, и гледах 1, следващия ми гроу, ще е с 2 по 18 върха. За твоята палатка макс 2! Все пак ако правиш SOG, може и повече зависи от начинати на гледане, но смятам че по разумното за мънички палатки е SCROG.
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

Здравейте отново сори за въпросите но ще се радвам ако споделите мнения и дадете акъл... Все още не знам на къде да поема с торове те... В момента ферментирам коприва но явно няма да е достатъчна та искам да знам ако си поръчам к+ Амино и био флорет на бетър органикс дали ще е достатъчно или ще трябва още нещо? Имам и меласа и ще покълвам семена от коноп и ечемик...
Моля за вашите мнения че не искам да избързва и да прецакам всичко
Благодаря много ✌️
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1446 times
Been thanked: 832 times

SmokeMachine написа: 22 Дек 2021, 21:10 Здравейте отново сори за въпросите но ще се радвам ако споделите мнения и дадете акъл... Все още не знам на къде да поема с торове те... В момента ферментирам коприва но явно няма да е достатъчна та искам да знам ако си поръчам к+ Амино и био флорет на бетър органикс дали ще е достатъчно или ще трябва още нещо? Имам и меласа и ще покълвам семена от коноп и ечемик...
Моля за вашите мнения че не искам да избързва и да прецакам всичко
Благодаря много ✌️
Торовете трябва сам да си избереш коя марка искаш ако питаш Фърст ще ти каже Бетер органикс, ако питаш София кана....адвансед. Така че сам трябва да вземеш тозк избор аз примерно схм с дъч формула...всеки както свикне.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Най-важното е да си купиш първо основите както ти е обяснил iKar, с екстра добавките не са достатъчни за отглеждане от начало до край.
Като цяло всичко с изключение на БиоБизз - изглеждат евтини но за да работят повечето случаи трябва да използваш 2-3 пъти от препоръчаното и цената тогава не е толкова привлекателно защото свърщват бързо.

Ако не знаеш кое е основата на някой продукт пирай и ще ги погледна.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

:signw:
BuTaMuH написа: 22 Дек 2021, 21:21
SmokeMachine написа: 22 Дек 2021, 21:10 Здравейте отново сори за въпросите но ще се радвам ако споделите мнения и дадете акъл... Все още не знам на къде да поема с торове те... В момента ферментирам коприва но явно няма да е достатъчна та искам да знам ако си поръчам к+ Амино и био флорет на бетър органикс дали ще е достатъчно или ще трябва още нещо? Имам и меласа и ще покълвам семена от коноп и ечемик...
Моля за вашите мнения че не искам да избързва и да прецакам всичко
Благодаря много ✌️
Торовете трябва сам да си избереш коя марка искаш ако питаш Фърст ще ти каже Бетер органикс, ако питаш София кана....адвансед. Така че сам трябва да вземеш тозк избор аз примерно схм с дъч формула...всеки както свикне.
От прочетеното във форума видях само хубави отзиви и се спрях на тях(Бетър Органикс) . Че ще свършват бързо е ясно и че цената няма да е тая която очаквам, но все пак са органични,много хубави неща говорят за тях и реших да пробвам... Идеята е следната:
Първите 2 седмици няма да торя (заради почвата) и след това мисля да давам К+Амино и коприва ( ще ги редувам 1 поливане с К+Амино : 1 поливане вода:1 поливане коприва + пасирани кълнове ( конопено семе + ечемик) след това пак вода само и пак К+ Амино и така мисля да ги редувам във вегитация
Във цъфтеж когато са мисля да ги поливам 1 био флорет, 1 път чиста вода, след това 1 път с меласа и после пак само с вода.. Мислите ли че ще се получи с тоя план?
Благодарности
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

SmokeMachine написа: 23 Дек 2021, 10:04 Първите 2 седмици няма да торя (заради почвата) и след това мисля да давам К+Амино и коприва ( ще ги редувам 1 поливане с К+Амино : 1 поливане вода:1 поливане коприва + пасирани кълнове ( конопено семе + ечемик) след това пак вода само и пак К+ Амино и така мисля да ги редувам във вегитация
Във цъфтеж когато са мисля да ги поливам 1 био флорет, 1 път чиста вода, след това 1 път с меласа и после пак само с вода.. Мислите ли че ще се получи с тоя план?
Никъде няма фосфор в тия неща, които си планирал. Затова ти казвам, че ти трябва BioVeg в комбинация с BioFloret. Направих същото нещо, което си описал и се наложи да добавям гуано и ЧКЧ, за да могат растенията да получат необходимият им фосфор. Моят съвет е или да вземеш BioVeg и BioFloret заедно с К+Аминото, или да си вземеш серията от 4 пордукта на BioCanna (Veg, Flores, Rhizotonic и Boost). Ето един много полезен и съвсем пресен клип на SofiaCannabis, който дава добри насоки при избора на органични торове --> https://www.youtube.com/watch?v=GgqdiZrsC_w. Почвата и храните на Canna (BioCanna) според мен ще ти улеснят цялото гледане значително. Иначе ако не вземеш цялата серия на някой производител, ще има липсващи основни неща за растенията, ще трябва да ги добавяш чрез друга храна (било то домашна или купешка), а така рискуваш да създадеш дисбаланс в необходимите за съответната фаза вещества, и нещата стават по-сложни, особено когато нямаш практика.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Можеш да видиш точно същата схема в дневника на iKAR, ясно се вижда че им трябва доста повече торене от самото начало, имаш iKAR който все още преминава през този опит и ти казва че това което искаш да направиш не работи добре и ти казваш че това си решил.

Някой неща трябва да се преживеят предполагам.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

iKAR написа: 23 Дек 2021, 12:12
SmokeMachine написа: 23 Дек 2021, 10:04 Първите 2 седмици няма да торя (заради почвата) и след това мисля да давам К+Амино и коприва ( ще ги редувам 1 поливане с К+Амино : 1 поливане вода:1 поливане коприва + пасирани кълнове ( конопено семе + ечемик) след това пак вода само и пак К+ Амино и така мисля да ги редувам във вегитация
Във цъфтеж когато са мисля да ги поливам 1 био флорет, 1 път чиста вода, след това 1 път с меласа и после пак само с вода.. Мислите ли че ще се получи с тоя план?
Никъде няма фосфор в тия неща, които си планирал. Затова ти казвам, че ти трябва BioVeg в комбинация с BioFloret. Направих същото нещо, което си описал и се наложи да добавям гуано и ЧКЧ, за да могат растенията да получат необходимият им фосфор. Моят съвет е или да вземеш BioVeg и BioFloret заедно с К+Аминото, или да си вземеш серията от 4 пордукта на BioCanna (Veg, Flores, Rhizotonic и Boost). Ето един много полезен и съвсем пресен клип на SofiaCannabis, който дава добри насоки при избора на органични торове --> https://www.youtube.com/watch?v=GgqdiZrsC_w. Почвата и храните на Canna (BioCanna) според мен ще ти улеснят цялото гледане значително. Иначе ако не вземеш цялата серия на някой производител, ще има липсващи основни неща за растенията, ще трябва да ги добавяш чрез друга храна (било то домашна или купешка), а така рискуваш да създадеш дисбаланс в необходимите за съответната фаза вещества, и нещата стават по-сложни, особено когато нямаш практика.
Благодаря за съвета :) ще се в слушам..
Спрях се на биокана и ще ги поръчам 4те неща и няма да си играя с коприва кълнове и прочие... В крайна сметка са 100лв + почвата 150лв... И това ще е...
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

Sofia Cannabis написа: 23 Дек 2021, 16:22 Можеш да видиш точно същата схема в дневника на iKAR, ясно се вижда че им трябва доста повече торене от самото начало, имаш iKAR който все още преминава през този опит и ти казва че това което искаш да направиш не работи добре и ти казваш че това си решил.

Някой неща трябва да се преживеят предполагам.
Разбрах че няма да стане както си мислех... Ще си купя целия сет на биокана + тяхна почва :) Благодаря за мнението :weed5: мир
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Не взимай малкия Canna Bio Boost 0,25L няма а ти стигне а и не ти трябва докато си във Veg. изчакай до началото на цъфтеж спести ако трябва и си вземи цял 1 литър.

За малък grow Canna Bio Flores 1L, Canna Bio Vega 1L и Canna Bio Rhizotonic 0,25L ще ти стигнат но Canna Bio Boost за да имаш ефекта който те описват се използва в техните максимални дози и малко повече ( до 50% повече което ще е 40-60мл на 10Л)

Също ако използваш Canna Bio Boost планувай да използваш по-високи дози Canna Bio Flores от препоръчаните. Грубо от това което гледам ще е 5-6 мл на литър, спрямо техните препоръки 3-4мл на литър
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”