Бъдещ дневник

Публикувай отговор
Семена марихуана
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

DeutschBuds написа: 16 Дек 2021, 22:00 Имаш турбинен филтър, вземи си един филтър и си готов.Аз филтъра го изкарах извън бокса, а вентилатора го оставих вътре да дърпа топлото от лампата. в твоя случай може да го оставиш вентилатора и филтъра отвън.
Така ще е :) ще кача снимки да покажа
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

Здравейте гръсти 😁😁 днес си направих едно шише с коприва по следния начин
На 6-7 л. вода(престола) съм сложил 5 пакета ядлива коприва купена от пазара от 1 баба (около 400гр-500гр)
1 пакет съм я пуснал без да я режа без нищо 2 пакета нарязана с нож на 2 на 3
2 пакета пасирана (изглежда като песто ама по зелено)
Ще я оставя така малко на тъмно и топло (с отворена капачка ще е шишето) и след седмица мисля да и сложа малко меласа за ферментацията?
Какво ще кажете?
Прикачени файлове
IMG_20211217_205133.jpg
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1446 times
Been thanked: 832 times

SmokeMachine написа: 17 Дек 2021, 21:12 Здравейте гръсти 😁😁 днес си направих едно шише с коприва по следния начин
На 6-7 л. вода(престола) съм сложил 5 пакета ядлива коприва купена от пазара от 1 баба (около 400гр-500гр)
1 пакет съм я пуснал без да я режа без нищо 2 пакета нарязана с нож на 2 на 3
2 пакета пасирана (изглежда като песто ама по зелено)
Ще я оставя така малко на тъмно и топло (с отворена капачка ще е шишето) и след седмица мисля да и сложа малко меласа за ферментацията?
Какво ще кажете?
Затвори капачката на бутилката и да 1 лъжица меласа ще помогне за по бърза ферментация...аз правя следното направил съм си една бутилка вода с пх6.5 и вътря пълня листата от растението...тъкмо не се изхвърлят листа на боклука и няма опасност някой да ги види...и колкото пъти мина покрай бутилката я разклащам хубаво след което отварям да излезе налягането.
Аватар
BG Sun_Rise
Градинар
Градинар
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Апр 2021, 11:15
Has thanked: 103 times
Been thanked: 352 times

Аз що споделя моят опит. Макар, че торя с минерални торове имам и пасирани листа от растенията, пасиран спанак имах и пасирана коприва, но я подарих на една колежка. Какво правя аз - оставям листата накиснати за 24 - 48 часа и след това ги пасирам и оставям да преседява в бутилка със затворена капачка. Разклащам всеки ден отварям капачката да излезе газировката и пак затварям. Смърди отвратително от лиснатата, но.... След 2 седмици е готова за употреба, но доста разредена
Искаш да пушиш качество - отгледай си го сам! :weed4:
https://instagram.com/growbgsun?utm_medium=copy_link
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

BuTaMuH написа: 17 Дек 2021, 23:22
SmokeMachine написа: 17 Дек 2021, 21:12 Здравейте гръсти 😁😁 днес си направих едно шише с коприва по следния начин
На 6-7 л. вода(престола) съм сложил 5 пакета ядлива коприва купена от пазара от 1 баба (около 400гр-500гр)
1 пакет съм я пуснал без да я режа без нищо 2 пакета нарязана с нож на 2 на 3
2 пакета пасирана (изглежда като песто ама по зелено)
Ще я оставя така малко на тъмно и топло (с отворена капачка ще е шишето) и след седмица мисля да и сложа малко меласа за ферментацията?
Какво ще кажете?
Затвори капачката на бутилката и да 1 лъжица меласа ще помогне за по бърза ферментация...аз правя следното направил съм си една бутилка вода с пх6.5 и вътря пълня листата от растението...тъкмо не се изхвърлят листа на боклука и няма опасност някой да ги види...и колкото пъти мина покрай бутилката я разклащам хубаво след което отварям да излезе налягането.
И аз я клатя но само 1 2 пъти през деня че съм на работа , ще сложа меласа и ще затворя капачката, че съм сложил кърпа на гърлото за да може да излизат газовете и да влиза въздух. Колко време готовия тор може да се съхранява без да му стане нищо ? че аз ще почвам да ги гледам след нова година ??
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

BG Sun_Rise написа: 18 Дек 2021, 08:22 Аз що споделя моят опит. Макар, че торя с минерални торове имам и пасирани листа от растенията, пасиран спанак имах и пасирана коприва, но я подарих на една колежка. Какво правя аз - оставям листата накиснати за 24 - 48 часа и след това ги пасирам и оставям да преседява в бутилка със затворена капачка. Разклащам всеки ден отварям капачката да излезе газировката и пак затварям. Смърди отвратително от лиснатата, но.... След 2 седмици е готова за употреба, но доста разредена

2 седмици не ели малко ? аз мислех и помпа за рибки да взема и да я държа в мазата на хладно с отворена капачка и да пусна помпата и да покрия гърлото с някоя кърпа ? мислех около 1 седмица да я държа така и после да и дам меласата и помпата за рибки да вкарва въздух ? греша ли някъде :)

Бблагодаря много за мнението и за опита който споделяш :) Мир
Аватар
BG Sun_Rise
Градинар
Градинар
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Апр 2021, 11:15
Has thanked: 103 times
Been thanked: 352 times

Не е малко даже е добре и не ти трябва помпичка
Искаш да пушиш качество - отгледай си го сам! :weed4:
https://instagram.com/growbgsun?utm_medium=copy_link
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

BG Sun_Rise написа: 18 Дек 2021, 18:17 Не е малко даже е добре и не ти трябва помпичка
Мерси за мнението :) сега ще сложа меласата тогава ( 1 кафена лъжичка) и ще я раздрусам хубаво пак (3 път за 2 часа ) и я оставям тогава и утре сутринта ще я раздрусам пак и така 2 седмици от днес и така :)
А можеш ли да ми кажеш след това ако го прецедя през технзух и да го прибера в друга туба такава чиста ( от мин. вода ) колко време мога да го съхранявам и как ( при какви условия )

Много благодаря пак (ставам банален и досаден) но найстина искам да си отгледам хубави цветя със такива неща изцяло :)

:weed: :weed5:
Аватар
BG Sun_Rise
Градинар
Градинар
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Апр 2021, 11:15
Has thanked: 103 times
Been thanked: 352 times

За мен няма смисъл да я цедиш. Раздрусваш разреждаш следиш ЕС да не предобриш нещата и даваш
Искаш да пушиш качество - отгледай си го сам! :weed4:
https://instagram.com/growbgsun?utm_medium=copy_link
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

Малко ъпдейт:
Здравейте отново :)
Днес дойдоха лампата и филтъра, лампата като казах на Mars Hydro ts1000 и карбонов филтър 420 м3 на час... Ето така ще изглежда





Саксийте са 19 литра геотекстил ама ми се струват бая големи за тоя бокс? Какво ще кажете
Прикачени файлове
IMG_20211221_101647.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”