Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Drug тестове на КАТ

Цялата важна информация на едно място
Семена марихуана
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

120's написа: 12 Юни 2022, 12:25 Здравейте ,има ли някой ,който е запознат с употребата на купешко CBD, дали се засича от Дръг чека?
Ето ти конкретен отговор. И как да се предпазиш. В момента се опитват по този начин да оневинят оня де уби Милен Цветков, че бил ползвал CBD продукти сега пак се излива помия върху канабиса, а удобно се забравя, че беше употребил няколко вида синтетика. Ако господин син на майка си го оправдаят на тази база ви предлагам всички да почнем да си носим по една CBD паста за зъби и капки в жабките. :D и да се позоваваме на съдебната практика по случая.

Дръг тест 5000 дава „Да“ (положителен) при употреба единствено на CBD

Това е много сериозен недостатък на машината. CBD (Канабидиол) е легален продукт в целия Европейски съюз и се използва от милиони граждани, включително и в България. Той не е психоактивен и не е част от Забранителния списък. Категорично от него не могат да настъпят никакви психотропни, упойващи или други ефекти, които да нарушат качеството на шофиране.
Според техническата спецификация на машината и тест касетите STK IVD, които използват МВР, тази машина трябва да отчита и CBD.

Единствено не беше ясно, дали наличието само на CBD е достатъчна причина Дръг тест 5000 да покаже „Да“ за канабис (или както неточно пише на самата машина – THC). Оказа се, че да.
Проведохме две проби върху човек, който не е пушил THC трева, нито е приемал CBD от 6 месеца. Дадохме му еквивалента на дневна доза (10 мг) CBD, разтворена в зехтин и правеща директен контакт с устната му кухина и лигавица. 30 минути по-късно същото лице даде „Да“ за THC канабис при проба с Дръг тест 5000. 2 часа по-късно и след обстойно измиване на устата с паста и четка за зъби, резултатът отново беше положителен.
Това убедително доказва, че потребители на съвършено легална хранителна добавка и козметичен продукт са пряко застрашени от присъда до 3 години затвор за шофиране „след употреба на наркотични вещества“.
Ако вашият случай е такъв, най-доброто Ви действие е да отидете на кръвен тест, където липсата на метаболити на делта9-ТХК да опровергае тези резултати, но в месеците, в които се бави резултата от лабораторния анализ, Вие ще сте без книжка и без номера на колата . Честито!
Можете да се опитате да си докарате отрицателен тест, като поглъщате маслото, поставено в капсула, без по никакъв начин да прави контакт с устната кухина. Не сме го тествали само със CBD масло (но сме го тествали с THC масло и работи!!!), но със сигурност очакваме подобрен резултат.
Тази информация също е полезна и за производители и дистрибутори на CBD продукти – определено би било добре да препоръчвате на активните водачи продукти, чиято употреба не налага пряк контакт на активното CBD с устната кухина.

Ако поглъщате THC масло, без да има контакт с устата Ви, ще дадете отрицателна проба

Изненадващо, но факт. Дадохме THC масло на лице, което не беше употребявало от една седмица. Маслото беше поставено в капсула от други хранителни добавки и беше погълнато, без да прави контакт с устната кухина. Учудващо, но по време на пика на ефектите от маслото лицето даде отрицателен резултат. Повторен тестът 12 часа след първия отново даде отрицателен резултат.
Това е особено полезна информация за хората, които използват масло от канабис за медицински цели, независимо дали е с ТХК или само с Канабидиол. Ако използват маслото, без то да прави контакт с устата им, това дава голяма вероятност за отрицателен тест с Дръг тест 5000. Разбира се, нуждаем се от повече проби, за да сме категорични в твърдението си, но засега резултатите ни показват потенциал.
Източник: https://liberty420.org/2019/04/03/mohno_acab/
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Получаването на фалшиво положителна проба за наркотици е сред често срещаните причини за образуване на наказателни производства срещу водачи на моторни превозни средства.

Проверките за управление на моторни превозни средства след употреба на наркотични вещества се извършват от органите на Министерството на вътрешните работи чрез използването на тестове DrugCheck3000 и DrugTest5000, както и чрез химико – токсикологични лабораторни изследвания на кръв и урина. DrugCheck3000 и DrugTest5000, обаче, се оказват прекалено чувствителни и често пъти от тях се получава или фалшиво положителна проба за наркотици, или отчитане на положителен резултат за осъществена няколко дни преди проверката употреба.

Независимо дали се касае за фалшиво положителна проба за наркотици или за положителен резултат, получен при употреба няколко дни преди проверката, Наказателният кодекс предвижда наказание лишаване от свобода от една до три години и глоба от петстотин до хиляда и петстотин лева. Във всички случаи, едновременно с наказанията лишаване от свобода и глоба се налага и наказание лишаване от право на извършителя да управлява моторно превозно средство за определен срок.

И тъй като случаите на фалшиво положителна проба за наркотици, както и на положителен резултат при употреба, осъществена няколко дни преди проверката, са все по – често срещано явление, днес ще поговорим за това предвижда ли законът средства за защита в подобни случаи.

ФАЛШИВО ПОЛОЖИТЕЛНА ПРОБА ЗА НАРКОТИЦИ. КОГА Е ВЪЗМОЖНО ДА СЕ ПОЛУЧИ?
Използваните от българската полиция тестове за установяване употребата на наркотични вещества или техни аналози засичат наличието на определени групи наркотични вещества в слюнката на проверявания.

С DrugCheck3000 може да се установява употребата на кокаин, опиати, амфетамин, метаамфетамин и канабис/марихуана. С DrugTest5000 може да се установява употребата, освен на посочените вещества, но и на бензодиазепин, метадон и кетамин.

Обичайно, проблеми възникват по отношение на опиатите, бензодиазепините и кетамина и това е така, поради няколко обстоятелства.

Първото такова обстоятелство е, че опиати се използват в множество различни лекарствени продукти и най – вече при различните видове болкоуспокояващи. В самата листовка, макар и да е записано наименованието на съответния опиат, не е отбелязано, че той представлява наркотично вещество и шофирането след употребата му е престъпление.

Един от най – често използваните опиати е кодеинът, който се съдържа в някои сиропи за кашлица, както и в редица лекарствени средства срещу главоболие, които се продават в аптеките без рецепта. Именно употребата на лекарства за главоболие е сред често срещаните причини за получаване на фалшиво положителна проба за наркотици.

Практиката показва също така и че фалшиво положителна проба за наркотици с резултат „опиати“ може да бъде получена и след употреба на енергийни напитки.

Второто такова обстоятелство е, че бензодиазепините са клас психоактивни вещества, които се използват широко в медицината и се съдържат в редица лекарствени продукти, прилагани при леки разстройства, като разстройства на съня и депресия. При тях отново в листовката е посочено съдържанието на бензодиазепин, но не е посочено, че това е вид наркотично вещество и шофирането след употребата му съставлява престъпление.

Кетаминът също е вид наркотик от категорията „рискови вещества“. Той се използва при производството на лекарствени продукти, които се прилагат при депресия и като болкоуспокояващи. Подобно на вече изброените вещества, използвани в медицината, в листовката е отразено обстоятелството, че конкретното лекарство съдържа кетамин без да се посочва, че шофирането е забранено под страх от ангажиране на наказателна отговорност.

Казаното до тук касае случаите, в които водачът е употребил наркотично вещество с някое от приеманите от него лекарства без да знае това.

Възможно е, обаче, да бъде получена фалшиво положителна проба за наркотици и без такива изобщо да са употребени.

В практиката на кантората съществуват случаи на фалшиво положителна проба за наркотици – „марихуана“ при употребени енергийни напитки, „опиати“ при употребени медикаменти за главоболие, „метаамфетамини“ по неизвестни причини и много други. Във всички тези случаи кръвната и уринна проба за били отрицателни, респ. наказателните производства – прекратени.

ЗАЩИТА ПРИ ФАЛШИВО ПОЛОЖИТЕЛНА ПРОБА ЗА НАРКОТИЦИ
И така, по една или друга причина по време на проверката се получава фалшиво положителна проба за наркотици. Какво следва?

Първото действие на полицаите е да свалят регистрационните номера на автомобила и да отнемат свидетелството за управление на моторно превозно средство на проверяваното лице.

Второто им действие е да задържат проверявания за срок до 24 часа.

ВАЖНО!!! Много често, полицейските служители или изобщо не изясняват на проверявания, че има право да даде биологична проба за химико – токсикологично лабораторно изследване, или го убеждават, че няма смисъл да дава такава проба. Най – често срещаната причина за това поведение е нежеланието за изпълнение на задължението за придружаване на проверявания до лечебно заведение. Практиката на кантората показва, че също сред често срещаните причини проверяваните лица да не са дали кръвна проба е това, че полицаите са ги убедили, че кръвната проба може да покаже употреба за месец назад и ще стане „по – лошо“. Това твърдение е невярно.

Даването на биологична проба е единственото средство за защита срещу фалшиво положителна проба за наркотици.

Това е така, поради две обстоятелства.
Първо, полицейските тестове са много по – чувствителни, а химико – токсикологичното лабораторно изследване осигурява точни и обективни резултати.

Второ, химико – токсикологичното лабораторно изследване, за разлика от полицейските тестове, дава количествени резултати, т.е. показва концентранцията на наркотичното вещество в кръвта и урината. А тази концентрация се определя според времето, което е изминало от последната употреба. Казано по – просто, чрез биологичната проба може да се установи, макар и с относителна точност, преди колко време е употребено наркотичното вещество, а оттам и бил ли е водачът под неговото въздействие, когато е шофирал.

В случаите, в които е налице фалшиво положителна проба за наркотици без да е употребено наркотично вещество изобщо или пък е употребено лекарство, съдържащо такова вещество, в първия случай резултатът от биологичната проба ще бъде отрицателен, а във втория – той или ще бъде отрицателен, или ще може да се определи конкретното вещество, довело до положителния резултат, респективно ще може да се изгради адекватна линия на защита в наказателния процес, която да доведе до оправдателна присъда.

В ЗАКЛЮЧЕНИЕ
На пръв поглед, при получена фалшиво положителна проба за наркотици, защитата изглежда трудна, а понякога и почти невъзможна. С особена сила това касае случаите, в които проверяваният действително е употребил наркотични вещества няколко дни преди проверката и се е поддал на заблудата, поддържана от страна на полицейските служители, че даването на биологична проба ще му донесе повече неприятности, отколкото ползи.

Както видяхме по – горе, обаче, даването на кръв и урина е от изключително значение за опровергаване на фалшиво положителна проба за наркотици, както поради липса на употреба изобщо, така и поради употреба няколко дни преди проверката.

Едновременно с това, ангажирането на правна помощ от опитен адвокат по наказателно право още на етап полицейско задържане може да изиграе решаваща роля при по – нататъшното развитие на ситуацията.

___________________________________________________________________

Още интересни теми, свързани с правата и задълженията на обвиняемите и подсъдимите за извършени престъпления, можете да намерите в секцията „Наказателно право“.
Източник: https://petkovalegal.com/%D1%84%D0%B0%D ... %82%D0%B8/

В заключение и аз да дам няколко насоки, като човек, на който са му правили безброй тестове за алкохол и наркотици. Системата си работи за статистиката и за кешовицата + да не забравяме морално и умствено деградиралите служители от системата, които се готови да вкарат всеки човек в капан, само и само за да изкарат някой лев.
- Независимо че резултата от теста е положителен, бил той за наркотици, бил той за алкохол винаги, ама винаги искайте биологична проба ! Имал съм случай, в който катаджия ми е саботирал теста за алкохол, и директно минаваше със заплахите "2000 лева глоба, 2 години без книжка ", при което му се изсмях (болшинството са със самочувствие, че знаят закона а у, сиреч гледат да ви заплашват при всяка възможност и т.н. ) търсят удобна възможност за рушвет, да ви пречупят, НО когато видят, че са тръгнали с гол г*з таралеж да мачкат са разочаровани и туй то....
- ВИНАГИ искайте сами да си разпечатате лентите и мундщуците, немалко полицаи пазят стари положителни ленти и мундщуци иначе горите!
- Съд и жалби срещу МВР до дупка! (има едно нещо, на което му се вика граждански иск за пропуснати ползи )
P.S. Цялата картина е трагикомична. Абсолютно несведущи във фармакологията (милиционерите) тестват с негоден уред хора, които за да се защитят (въпреки презумпцията за невинност) трябва да познават фармацевтиката, инструментите за засичане на различни органични съединения и възможните грешки при това. Когато сте сигурни във вашата невинност, задължително при най-близкия ви адвокат! Ама задължително!

Казано е още в древните книги: "По добре хиляда ненаказани виновни, отколкото един наказан невинен"!
Аватар
n1mbu5s
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Окт 2023, 23:17
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Датата е 25.12.2022г. Часът е около 4:00. Дядо коледа се катери по покривите на търновските къщи, а аз се прибирам с колата от работа (барман съм), возейки двама приятели, които бяха в заведението. След като изминавам по-малко от половин километър бивам спряна от патрулка. Всичко е нормално. Искат моите документи, документите на колата и документите на пасажерите. Връщат се в патрулката, за да си направят проверката в системата. Когато идват отново до колата, искат да направя тест за алкохол (дрегер). Съгласявам се, знаейки, че не съм пила. Излиза отрицателен. След което те искат да ги последвам до РПУ-то, за да направя и тест за наркотици. Хубаво. Губят ми от времето, но няма смисъл да отказвам и да получавам колусални наказания за което. Последвах ги с колата (по-точно карах пред тях до там). Когато стигнахме, аз и приятелите ми слязохме под зоркия поглед на полицаите. Мен ме вкараха в една вуняща на мухал стая, я тях оставиха в предверието. Смуках онова приличащо на голяма клечка за уши нещо, докато не се оцвети в синьо. Напъхаха го в буботещата машинка и след 5-10 минути ми съобщиха новината, че съм употребила марихуана. Няма смисъл да се правя на невинна. И доста по-сериозни неща съм взимала през годините. Но от последното ми пафкане бе изминал повече от месец. Така аз не се съгласих с резултата. Заведоха ме в "МОБАЛ Д-р Стефан Черкезов" или както я наричаме в града "Нова болница". Там дадох кръв и урина. Не беше най-приятното преживяване. Върнаха ме в РПУ-то. Там направиха тараш на приятелите ми, а след това и на мен, когато дойде техен представител от женски пол. Освободиха приятелите ми, а мен ме отведоха в Горна Оряховица, където да изтърпя 24 часово задържане, което всъщност продължи около 8 часа. Това беше с цел на следващият ден да направят тараш и на стаята ми в студентското общежитие, в което пребивавах. Така и направиха. След това бях освободена, казвайки ли че до месец кръвната ми проба ще е готова, а книжката ми остана при тях. Минаха 9 месеца през които аз проверявах грижливо за излезли резултати на всеки две седмици, ходейки пеша до КАТ (не е на най-достъпното място за пешеходец). Най-сетне резултатите ми излязоха. Кръвта ми беше чиста, а в урината имаше следи от вещества, използвани в най-елементарни болкоуспокоителни, които са лесно достъпни без рецепта. От КАТ-Велико Търново ме изпратиха в КАТ-Плевен, за да си взема книжката, тей като аз съм родом от градче в област Плевен и свидетелството ми за управление на МПС е издадено там. Отидох. Но там ми поискаха постановление от прокуратурата за отхвърляне (демек че няма да ме наказват). Върнах се до Търново. Отидох в Прокуратурата. От там ми отказаха да ми дадът копие на съответния документ, защото не съм в "списъка с осведомените лица". Били изпратили копие на съответните власти, тоест КАТ-Велико Търново. Трябвало да го искам от там. Изкачих мъчните баири до там и обясних какво ми трябва. Те казаха, че този документ им трябва и трябва да стои при тях. Обадих се на КАТ-Плевен и те казаха, че в такъв случай, трябва от КАТ-Велико Търново да оттегляд заповедта за задържането на книжката и талона ми. Съгласиха се. Върнах се в Плевен. Там те ми казват, че дължа 593 лева и 68 стотинки -такса за направената ми кръвна експертиза. При което аз се стъписвам. Дори не знаех, че това се плаща, пък камоли толкова много пари. Разберете ме. Правят ми тест, той греши. Аз оставам без книжка за 9 месеца, без да съм нарушила закона и накрая ми искат пари. По какъв друг начин аз трябваше да покажа, че не съм шибан престъпник?!!! При което искат от мен да платя в брой (кой е чувал някога в КАТ да се плаща в брой?!!! Та те самите са ми отказвали такова нещо за глоби и други неща, защото нямали право да взимат пари в брой, а вличко чрез ПОС терминал) и дори отказват да ми издадат бележка с печат и подпис, а само някаква изкусана хартийка, която мога и аз да си принтирам у дома. Естествено, че не платих. Най-малкото, аз съм момиче на 20 година възраст. Да не съм побъркана да се разхождам с 600 лева в джоба?! А най-близкият банкомат беше на 2км. А и върви докажи че си ги дал тези пари, като не ти дават нищо в замяна. Та така. Последните неща се случиха днес. Петък е. В понеделник имам среща с адвокат, а след това ще видя, как ще се разрешава този казус. Но дорк да ги осъдя, така се обричам да ме спират под път и над път и всеки път да се заяждат за нещо. Явно правилно решение няма, но все пак ще опитам да го намеря. Късмет, хора и се пазете от тестове! :drugn: :drugn:
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 369
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 338 times

n1mbu5s написа: 06 Окт 2023, 23:53 Датата е 25.12.2022г. Часът е около 4:00. Дядо коледа се катери по покривите на търновските къщи, а аз се прибирам с колата от работа (барман съм), возейки двама приятели, които бяха в заведението. След като изминавам по-малко от половин километър бивам спряна от патрулка. Всичко е нормално. Искат моите документи, документите на колата и документите на пасажерите. Връщат се в патрулката, за да си направят проверката в системата. Когато идват отново до колата, искат да направя тест за алкохол (дрегер). Съгласявам се, знаейки, че не съм пила. Излиза отрицателен. След което те искат да ги последвам до РПУ-то, за да направя и тест за наркотици. Хубаво. Губят ми от времето, но няма смисъл да отказвам и да получавам колусални наказания за което. Последвах ги с колата (по-точно карах пред тях до там). Когато стигнахме, аз и приятелите ми слязохме под зоркия поглед на полицаите. Мен ме вкараха в една вуняща на мухал стая, я тях оставиха в предверието. Смуках онова приличащо на голяма клечка за уши нещо, докато не се оцвети в синьо. Напъхаха го в буботещата машинка и след 5-10 минути ми съобщиха новината, че съм употребила марихуана. Няма смисъл да се правя на невинна. И доста по-сериозни неща съм взимала през годините. Но от последното ми пафкане бе изминал повече от месец. Така аз не се съгласих с резултата. Заведоха ме в "МОБАЛ Д-р Стефан Черкезов" или както я наричаме в града "Нова болница". Там дадох кръв и урина. Не беше най-приятното преживяване. Върнаха ме в РПУ-то. Там направиха тараш на приятелите ми, а след това и на мен, когато дойде техен представител от женски пол. Освободиха приятелите ми, а мен ме отведоха в Горна Оряховица, където да изтърпя 24 часово задържане, което всъщност продължи около 8 часа. Това беше с цел на следващият ден да направят тараш и на стаята ми в студентското общежитие, в което пребивавах. Така и направиха. След това бях освободена, казвайки ли че до месец кръвната ми проба ще е готова, а книжката ми остана при тях. Минаха 9 месеца през които аз проверявах грижливо за излезли резултати на всеки две седмици, ходейки пеша до КАТ (не е на най-достъпното място за пешеходец). Най-сетне резултатите ми излязоха. Кръвта ми беше чиста, а в урината имаше следи от вещества, използвани в най-елементарни болкоуспокоителни, които са лесно достъпни без рецепта. От КАТ-Велико Търново ме изпратиха в КАТ-Плевен, за да си взема книжката, тей като аз съм родом от градче в област Плевен и свидетелството ми за управление на МПС е издадено там. Отидох. Но там ми поискаха постановление от прокуратурата за отхвърляне (демек че няма да ме наказват). Върнах се до Търново. Отидох в Прокуратурата. От там ми отказаха да ми дадът копие на съответния документ, защото не съм в "списъка с осведомените лица". Били изпратили копие на съответните власти, тоест КАТ-Велико Търново. Трябвало да го искам от там. Изкачих мъчните баири до там и обясних какво ми трябва. Те казаха, че този документ им трябва и трябва да стои при тях. Обадих се на КАТ-Плевен и те казаха, че в такъв случай, трябва от КАТ-Велико Търново да оттегляд заповедта за задържането на книжката и талона ми. Съгласиха се. Върнах се в Плевен. Там те ми казват, че дължа 593 лева и 68 стотинки -такса за направената ми кръвна експертиза. При което аз се стъписвам. Дори не знаех, че това се плаща, пък камоли толкова много пари. Разберете ме. Правят ми тест, той греши. Аз оставам без книжка за 9 месеца, без да съм нарушила закона и накрая ми искат пари. По какъв друг начин аз трябваше да покажа, че не съм шибан престъпник?!!! При което искат от мен да платя в брой (кой е чувал някога в КАТ да се плаща в брой?!!! Та те самите са ми отказвали такова нещо за глоби и други неща, защото нямали право да взимат пари в брой, а вличко чрез ПОС терминал) и дори отказват да ми издадат бележка с печат и подпис, а само някаква изкусана хартийка, която мога и аз да си принтирам у дома. Естествено, че не платих. Най-малкото, аз съм момиче на 20 година възраст. Да не съм побъркана да се разхождам с 600 лева в джоба?! А най-близкият банкомат беше на 2км. А и върви докажи че си ги дал тези пари, като не ти дават нищо в замяна. Та така. Последните неща се случиха днес. Петък е. В понеделник имам среща с адвокат, а след това ще видя, как ще се разрешава този казус. Но дорк да ги осъдя, така се обричам да ме спират под път и над път и всеки път да се заяждат за нещо. Явно правилно решение няма, но все пак ще опитам да го намеря. Късмет, хора и се пазете от тестове! :drugn: :drugn:
Не съм правист, но да си споделя моя опит и коментар , относно твоя случай, като човек, който са го тествали и за щастие нищо не е показал теста. Колкото пъти са ме тествали, толкова пъти съм бил сам в колата. Когато съм бил с някого, или с повече хора или не ме спират или са по-ниски от тревата. Най-големия ви коз , е че сте били трима, 2ма свидетели си имала с теб, твои. Един да беше изкарал телефона да им снима мурафетите, да бяхте се изрепчили да ви докарат парти буса да те тестват на място, да ги бяхте контрирали и полицаите да се тестват, да се бяхте обадили на 112 че са неадекватни и да дойдат да ги тестват,много бързо щяха да се кротнат. Тия не са ви приятели, гледат варианти да те изпързалят. Закарали са те районното да те тестват, в няква стаичка, отделена от твоите приятели, приятелите са ти били най-големия коз. На техен терен, в тяхна стаичка с техни тестове. Те търсят лесното, да върви надника и статистиката, видяли са ви , че сте деца, лесна плячка и са решили да се гаврят.
Като беше в стаята за тестване държаха ли се унизително с теб, заплашваха ли те, ако ти е неудобно не споделяй!Разопакован ли беше тестът?Как е съхраняван тестът?
После за кръвна проба като те водиха, как се държаха, беше ли с белезници?
При тараша какво се случи, окепазиха ли ти имущество?
Трябваше да потърсиш адвокат още след тараша на стаята ти, щеше да си спестиш от тази документална порнография! Гледай на въпросите ми като опорни точки и ги обсъди с адвоката си! Хубаво си направила, че не се им дала пари на тия изедници.
Съди ги до девета дупка! Ти си едно момиче, решило да остане в България, решило да учи в България , работи да се издържа, и накрая кво лепят ти етикета престъпник! Спокойно можеше да си обереш крушите и на Запад. Като не ги съдиш, означава, че си съгласна с тава , което правят. Момиче, тия хора мрънкат за заплати, за пенсии и за какво бе - да вкарват момиченца като теб по арестите. Най-малкото точно господата полицаи се жалват тях като ги тестват с тия тестове, а иначе на спокойно си тормозят останалите граждани с тези тестове от близо 10 години. Като теб са още десетки хиляди души.
Колкото за страха , че ще те спират а у, да не те плаша но в системата им дълго време ще седи това твое петно, тъй че осъди ги, мои познати, потърпевши, ги осъдиха, после даже шефът на районното им идва на крака да им се извинява. ;) Прочети тази тема, и темата "пазете се колеги".Дръж ни в течение , и ако нещо друго те вълнува, питай!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

n1mbu5s написа: 06 Окт 2023, 23:53 Датата е 25.12.2022г. Часът е около 4:00. Дядо коледа се катери по покривите на търновските къщи, а аз се прибирам с колата от работа (барман съм), возейки двама приятели, които бяха в заведението. След като изминавам по-малко от половин километър бивам спряна от патрулка. Всичко е нормално. Искат моите документи, документите на колата и документите на пасажерите. Връщат се в патрулката, за да си направят проверката в системата. Когато идват отново до колата, искат да направя тест за алкохол (дрегер). Съгласявам се, знаейки, че не съм пила. Излиза отрицателен. След което те искат да ги последвам до РПУ-то, за да направя и тест за наркотици. Хубаво. Губят ми от времето, но няма смисъл да отказвам и да получавам колусални наказания за което. Последвах ги с колата (по-точно карах пред тях до там). Когато стигнахме, аз и приятелите ми слязохме под зоркия поглед на полицаите. Мен ме вкараха в една вуняща на мухал стая, я тях оставиха в предверието. Смуках онова приличащо на голяма клечка за уши нещо, докато не се оцвети в синьо. Напъхаха го в буботещата машинка и след 5-10 минути ми съобщиха новината, че съм употребила марихуана. Няма смисъл да се правя на невинна. И доста по-сериозни неща съм взимала през годините. Но от последното ми пафкане бе изминал повече от месец. Така аз не се съгласих с резултата. Заведоха ме в "МОБАЛ Д-р Стефан Черкезов" или както я наричаме в града "Нова болница". Там дадох кръв и урина. Не беше най-приятното преживяване. Върнаха ме в РПУ-то. Там направиха тараш на приятелите ми, а след това и на мен, когато дойде техен представител от женски пол. Освободиха приятелите ми, а мен ме отведоха в Горна Оряховица, където да изтърпя 24 часово задържане, което всъщност продължи около 8 часа. Това беше с цел на следващият ден да направят тараш и на стаята ми в студентското общежитие, в което пребивавах. Така и направиха. След това бях освободена, казвайки ли че до месец кръвната ми проба ще е готова, а книжката ми остана при тях. Минаха 9 месеца през които аз проверявах грижливо за излезли резултати на всеки две седмици, ходейки пеша до КАТ (не е на най-достъпното място за пешеходец). Най-сетне резултатите ми излязоха. Кръвта ми беше чиста, а в урината имаше следи от вещества, използвани в най-елементарни болкоуспокоителни, които са лесно достъпни без рецепта. От КАТ-Велико Търново ме изпратиха в КАТ-Плевен, за да си взема книжката, тей като аз съм родом от градче в област Плевен и свидетелството ми за управление на МПС е издадено там. Отидох. Но там ми поискаха постановление от прокуратурата за отхвърляне (демек че няма да ме наказват). Върнах се до Търново. Отидох в Прокуратурата. От там ми отказаха да ми дадът копие на съответния документ, защото не съм в "списъка с осведомените лица". Били изпратили копие на съответните власти, тоест КАТ-Велико Търново. Трябвало да го искам от там. Изкачих мъчните баири до там и обясних какво ми трябва. Те казаха, че този документ им трябва и трябва да стои при тях. Обадих се на КАТ-Плевен и те казаха, че в такъв случай, трябва от КАТ-Велико Търново да оттегляд заповедта за задържането на книжката и талона ми. Съгласиха се. Върнах се в Плевен. Там те ми казват, че дължа 593 лева и 68 стотинки -такса за направената ми кръвна експертиза. При което аз се стъписвам. Дори не знаех, че това се плаща, пък камоли толкова много пари. Разберете ме. Правят ми тест, той греши. Аз оставам без книжка за 9 месеца, без да съм нарушила закона и накрая ми искат пари. По какъв друг начин аз трябваше да покажа, че не съм шибан престъпник?!!! При което искат от мен да платя в брой (кой е чувал някога в КАТ да се плаща в брой?!!! Та те самите са ми отказвали такова нещо за глоби и други неща, защото нямали право да взимат пари в брой, а вличко чрез ПОС терминал) и дори отказват да ми издадат бележка с печат и подпис, а само някаква изкусана хартийка, която мога и аз да си принтирам у дома. Естествено, че не платих. Най-малкото, аз съм момиче на 20 година възраст. Да не съм побъркана да се разхождам с 600 лева в джоба?! А най-близкият банкомат беше на 2км. А и върви докажи че си ги дал тези пари, като не ти дават нищо в замяна. Та така. Последните неща се случиха днес. Петък е. В понеделник имам среща с адвокат, а след това ще видя, как ще се разрешава този казус. Но дорк да ги осъдя, така се обричам да ме спират под път и над път и всеки път да се заяждат за нещо. Явно правилно решение няма, но все пак ще опитам да го намеря. Късмет, хора и се пазете от тестове! :drugn: :drugn:
Ооо, тия са се опитали да те пръжнат с тия 600 лева със сигурност! Ако го няма това официално, документи, изобщо нищо не им плащай, даже и това трябваше да се запише, че ти ги искат на ръка. Сега всяка институция ти предлага само с карта вече да платиш, дори махнаха гишетата от всякъде именно за да не се плаща с кеш. А те-точно обратното. Това е някаква измама. Да, още при пъреа възможност-адвокат. Даже доста си изчакала. Да се надяваме, че на тези твои приятели може да се разчита да свидетелстват. Ужас! Но нали все пак кръвната проба ти е отрицателна, тоест си невинна, така че би трябвало да излезеш победител най-накрая?!!! Баси тормоза! Успех и казвай как върви!
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 369
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 338 times

n1mbu5s написа: 06 Окт 2023, 23:53 Датата е 25.12.2022г. Часът е около 4:00. Дядо коледа се катери по покривите на търновските къщи, а аз се прибирам с колата от работа (барман съм), возейки двама приятели, които бяха в заведението. След като изминавам по-малко от половин километър бивам спряна от патрулка. Всичко е нормално. Искат моите документи, документите на колата и документите на пасажерите. Връщат се в патрулката, за да си направят проверката в системата. Когато идват отново до колата, искат да направя тест за алкохол (дрегер). Съгласявам се, знаейки, че не съм пила. Излиза отрицателен. След което те искат да ги последвам до РПУ-то, за да направя и тест за наркотици. Хубаво. Губят ми от времето, но няма смисъл да отказвам и да получавам колусални наказания за което. Последвах ги с колата (по-точно карах пред тях до там). Когато стигнахме, аз и приятелите ми слязохме под зоркия поглед на полицаите. Мен ме вкараха в една вуняща на мухал стая, я тях оставиха в предверието. Смуках онова приличащо на голяма клечка за уши нещо, докато не се оцвети в синьо. Напъхаха го в буботещата машинка и след 5-10 минути ми съобщиха новината, че съм употребила марихуана. Няма смисъл да се правя на невинна. И доста по-сериозни неща съм взимала през годините. Но от последното ми пафкане бе изминал повече от месец. Така аз не се съгласих с резултата. Заведоха ме в "МОБАЛ Д-р Стефан Черкезов" или както я наричаме в града "Нова болница". Там дадох кръв и урина. Не беше най-приятното преживяване. Върнаха ме в РПУ-то. Там направиха тараш на приятелите ми, а след това и на мен, когато дойде техен представител от женски пол. Освободиха приятелите ми, а мен ме отведоха в Горна Оряховица, където да изтърпя 24 часово задържане, което всъщност продължи около 8 часа. Това беше с цел на следващият ден да направят тараш и на стаята ми в студентското общежитие, в което пребивавах. Така и направиха. След това бях освободена, казвайки ли че до месец кръвната ми проба ще е готова, а книжката ми остана при тях. Минаха 9 месеца през които аз проверявах грижливо за излезли резултати на всеки две седмици, ходейки пеша до КАТ (не е на най-достъпното място за пешеходец). Най-сетне резултатите ми излязоха. Кръвта ми беше чиста, а в урината имаше следи от вещества, използвани в най-елементарни болкоуспокоителни, които са лесно достъпни без рецепта. От КАТ-Велико Търново ме изпратиха в КАТ-Плевен, за да си взема книжката, тей като аз съм родом от градче в област Плевен и свидетелството ми за управление на МПС е издадено там. Отидох. Но там ми поискаха постановление от прокуратурата за отхвърляне (демек че няма да ме наказват). Върнах се до Търново. Отидох в Прокуратурата. От там ми отказаха да ми дадът копие на съответния документ, защото не съм в "списъка с осведомените лица". Били изпратили копие на съответните власти, тоест КАТ-Велико Търново. Трябвало да го искам от там. Изкачих мъчните баири до там и обясних какво ми трябва. Те казаха, че този документ им трябва и трябва да стои при тях. Обадих се на КАТ-Плевен и те казаха, че в такъв случай, трябва от КАТ-Велико Търново да оттегляд заповедта за задържането на книжката и талона ми. Съгласиха се. Върнах се в Плевен. Там те ми казват, че дължа 593 лева и 68 стотинки -такса за направената ми кръвна експертиза. При което аз се стъписвам. Дори не знаех, че това се плаща, пък камоли толкова много пари. Разберете ме. Правят ми тест, той греши. Аз оставам без книжка за 9 месеца, без да съм нарушила закона и накрая ми искат пари. По какъв друг начин аз трябваше да покажа, че не съм шибан престъпник?!!! При което искат от мен да платя в брой (кой е чувал някога в КАТ да се плаща в брой?!!! Та те самите са ми отказвали такова нещо за глоби и други неща, защото нямали право да взимат пари в брой, а вличко чрез ПОС терминал) и дори отказват да ми издадат бележка с печат и подпис, а само някаква изкусана хартийка, която мога и аз да си принтирам у дома. Естествено, че не платих. Най-малкото, аз съм момиче на 20 година възраст. Да не съм побъркана да се разхождам с 600 лева в джоба?! А най-близкият банкомат беше на 2км. А и върви докажи че си ги дал тези пари, като не ти дават нищо в замяна. Та така. Последните неща се случиха днес. Петък е. В понеделник имам среща с адвокат, а след това ще видя, как ще се разрешава този казус. Но дорк да ги осъдя, така се обричам да ме спират под път и над път и всеки път да се заяждат за нещо. Явно правилно решение няма, но все пак ще опитам да го намеря. Късмет, хора и се пазете от тестове! :drugn: :drugn:
Така не знам къде се запиля и как се развива казуса, ето ти това което ти написах, само че юридически издръжано https://kk-law.eu/otkaz-ot-proba-za-nar ... -abtomobil
Така ще цитирам само една точка, другото ще си го прочете Проверката с тест се осъществява на мястото на извършване на контрола. Това означава, че всяка "покана" за придружаване на полицейските служители до районно управление на полицията с цел извършване на тест, е незаконосъобразна.

Казвам го за теб, ако недай си Боже пак те спрат да си изиграеш картите както трябва, но и за всички останали във форума. Просто хем ме е яд на тебе, хем те съжалявам. Просто тия хора ви стъжняват животите за тяхно лично удоволствие и облаги, не им уйдисвайте на акъла!
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 369
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 338 times

:x Това вече е извън пътя! Толкова тормоз върху човечеца, няма да коментирам как Бахов води интервюто, това заключение неговото накрая, едва ли не каза с половин уста , че всичко е точно .....
https://www.youtube.com/watch?v=hEXkj6cYf0k

Междувременно , малко по на юг:
Полицай от Дупница е дал положителна проба за наркотици, след катастрофа със служебен автомобил, съобщи Варна Нюз.

Инцидентът е от понеделник вечерта, когато лек автомобил се удря леко в полицейска патрулка в Дупница. При удара няма пострадали. Назначени са незначителни материални щети на служебния автомобил.

На двамата водачи са направени тестове за употреба на алкохол и наркотици. И двата теста за алкохол са били отрицателни. Полевият наркотест на полицая обаче е дал положителен резултат за наркотично вещество.

Пред колегите си полицаят казал, че ползва фитнес добавки. По случая е образувано досъдебно производство.

Източник: https://dariknews.bg/regioni/kiustendil ... ci-2374944

Трети такъв случай от началото на годината, говорим за такива достигнали до медиите...
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”