Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Време за легализация?

Всичко останало
Семена марихуана
Аватар
mravkatrevoman
Градинар
Градинар
Мнения: 267
Регистриран на: 12 Окт 2020, 20:45
Has thanked: 641 times
Been thanked: 371 times

Sofia Cannabis написа: 14 Дек 2021, 21:59
iKAR написа: 14 Дек 2021, 21:42
Sofia Cannabis написа: 14 Дек 2021, 21:26 Знам че всички тук са най-засегнати от темата за отглеждане. Но не всеки може или иска да отглежда.

Ще ви дам пример зa медицински цели, RSO от $10-15/грам сега е $40-80/грам.
Това заради задължителни quality control check-ове ли се получава? Защото ако е така, това съм си го разсъждавал много пъти. От другата страна уж конкуренцията между диспансерите би трябвало да прави цената по-ниска, а качеството по-добро за крайния потребител, но то е ако си имат гилдия и отгоре седят строги правила, реално става така както ти казваш, нещата поскъпват, под претекст че всичко е проверено и ти гарантират най-високо качество (което пак не е сигурно, ако нямаш свободна база за сравнение).
Много дълга тема но основното е че държавата трябва да си вземе таксите/данъци.



За жалост с всяко нещо е така –един път ни гърбят от работодателя директно и втори път като отидеш да пазариш в магазина .
:roll:
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

Легализацията на канабис трябва да се случи все някога и в бг, въпросът е как да се случи. Аз си мисля че както със всички други печеливши бизнеси ( ТОК, БАНКИ, ХАЗАРТ и още куп ) трябва да са държавни, и да се контрулират изключително добре. Ясно че ерптата и други бизнеси не могат да се одаржавят, ама поне с марихуаната се надявам да го почувства всеки 1 български гражданин. Защото става така, че шепа хора, собственици на много печелифши монополни бизнеси са си облагодетелствани трупат $€£¥, а са в същото време са стиснати и в тях седят камарите с пари. А предвид това че сме и популярна туристическа дестинация и без легализация само за алкохолен/спа туризъм с легализация и правилни стратегии за развитието на конопения бизнес можем да правим изключително много мангизи. И ще е по добре за туризма. Абе само да не направят както ерптата и хазарта. Националната лотария толкова пари изчезнаха покрай нея че ... , няма да коментирам. Друг е въпроса че хората копуват и копуват. И сега с тея доставчици на ток, дето допълнително оскъпяват за крайния потребител цената. Бизнесът с марихуаната трябва да е държавен, и да отиват парите за пенсии болници и младите. Да се стимулира раждаемостта, на родители който децата им ходят на училище, и ще са бъдещия двигател на нашата икономика. И да се качи нивото на образование.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3191
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7124 times
Been thanked: 4750 times

Sofia Cannabis написа: 14 Дек 2021, 21:26 Знам че всички тук са най-засегнати от темата за отглеждане. Но не всеки може или иска да отглежда.

Ще ви дам пример зa медицински цели, RSO от $10-15/грам сега е $40-80/грам.
Тук може би ще трябва овреме да се измисли как да стане по подходящ начин. Ние във форума може да си направим една тема от гледна точка на гледачите, малки и големи как ще е добре и справедливо да се случи. Адвокати нямаме тук май, но може да се набележат някои точки. Например по колко да е позволено свободно да се отглежда, бройка ли, грамаж ли някакъв, на семейство ли, и аз не знам как е най-удачно?!Ти можеш да споделиш по-подробно какво не е в ред с тамошната легализация и ако можеш да предложиш други решения, които на теб биха ти допаднали да приемат? Защото ние гледаме малко през розови очила на легализацията като цяло и на легализацията в други държави.... 🙂Но сега както е тук е много гадно, мен например за няколко мижави стръка в един тъп гардероб ще ми съсипят живота направо,то дела, то изгъзици, адвокати, пари!!!!! дори не знам как си го позволявам и това и понякога доста ме хваща страх и доста ми разваля спокойствието и удоволствието от градинарството! Мисля си, че всичко би било по добре от както е в момента, но все пак когато ще се решава да се реши най-добре.
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 658
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 967 times
Been thanked: 1558 times

Абе и на едно растение да мога да отглеждам пак ми стига...даже ще е голяма крачка дори и само да категоризираме наркотиците като леки и тежки. И да те хванат, да ти налагат глоби, както е в Испания примерно, не да ти съсипват живота. Получаваш си глобата до седмица в пощата и това е. Няма досие, няма нищо.
Keep on growing :stone:
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ако позволят по едно растение, ще топираме като луди хахахахахах Иначе съм съгласен с Ина, че каквото и да се промени в тая посока, колкото и да е малко, ще е много по-добре от сега. Онзи ден това си разсъждавахме с жена ми, как сега могат да ме изпратят в затвор, понеже в собстената си къща отглеждам цвете, което не възнамерявам да изнасям от нея някога. Трагикомично е положението.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3191
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7124 times
Been thanked: 4750 times

iKAR написа: 15 Дек 2021, 15:37 Ако позволят по едно растение, ще топираме като луди хахахахахах Иначе съм съгласен с Ина, че каквото и да се промени в тая посока, колкото и да е малко, ще е много по-добре от сега. Онзи ден това си разсъждавахме с жена ми, как сега могат да ме изпратят в затвор, понеже в собстената си къща отглеждам цвете, което не възнамерявам да изнасям от нея някога. Трагикомично е положението.
Тамън щях да питам едно, ама колко голямо?! 😆
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Inna написа: 15 Дек 2021, 10:35
Sofia Cannabis написа: 14 Дек 2021, 21:26 Знам че всички тук са най-засегнати от темата за отглеждане. Но не всеки може или иска да отглежда.

Ще ви дам пример зa медицински цели, RSO от $10-15/грам сега е $40-80/грам.
Тук може би ще трябва овреме да се измисли как да стане по подходящ начин. Ние във форума може да си направим една тема от гледна точка на гледачите, малки и големи как ще е добре и справедливо да се случи. Адвокати нямаме тук май, но може да се набележат някои точки. Например по колко да е позволено свободно да се отглежда, бройка ли, грамаж ли някакъв, на семейство ли, и аз не знам как е най-удачно?!Ти можеш да споделиш по-подробно какво не е в ред с тамошната легализация и ако можеш да предложиш други решения, които на теб биха ти допаднали да приемат? Защото ние гледаме малко през розови очила на легализацията като цяло и на легализацията в други държави.... 🙂Но сега както е тук е много гадно, мен например за няколко мижави стръка в един тъп гардероб ще ми съсипят живота направо,то дела, то изгъзици, адвокати, пари!!!!! дори не знам как си го позволявам и това и понякога доста ме хваща страх и доста ми разваля спокойствието и удоволствието от градинарството! Мисля си, че всичко би било по добре от както е в момента, но все пак когато ще се решава да се реши най-добре.
Най-важното е да се промени класификацията/категорията. Всичко останало ще стане както искат големите играчи
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Споделям лично мнение и не ангажирам, че е правилно, а просто, как аз си ги представям нещата, че трябва да се случат според мен легализацията и законовите изменения трябва да има следният вид:

Легализация за медицински и рекриативни цели за пълнолетни граждани на Република България.

Разрешени безкрайни бройки за отглеждане. Това означава, че всеки може да отглежда колкото растения желае.
Защото ограничение в бройки примерно 4-5-6 или колкото и да са бройките това ще ощети градинарите, гражданите (които ще получат облаги от данъците и крайният потребител, и ще защити инересите на монополи и картели. Нали се сещате, че ако имате право да отглеждате само 1-7 растения на човек, че хора, като Пеевски, Доган и други ще станат най-големите производители и регулаори на канабиса в България. Това ли искаме наистина? Хора, като Пеевски да контролира и ръководи легализацията в България? :D


Защо без ограничения в бройките? Това ще доведе до голяма конкуренция, до подобряване на качеството и до смъкване на цената за крайният потребител.
Също така всеки има различни нуждни и капацитети. Примерно един човек живее на 7-ят етаж и има само малко остъкление, където може да отглежда 2 саксии за себе си. Друг има 10 или 100 декар земя на село, еми много ясно, че ще отглежда много повече растения. Защо трябва да възпираме и ограничаваме хората от това да се развиват?
Ще видите, че това веднага ще върне много хора по селата и селата ще живнат.

Също така трябва да се направи и следното:
За онкоболни, болни от множествена склероза и други тежко болни да получават безплатно THC масло от здравната каса.
За диабетици и други сходни заболявания да получават безплатно CBD масло по здравната каса, а THC маслото да е им със сериозна отстъпка.
Не съм лекар и не мога да кажа кои заболявания с какво масло да се третират и точно къде какви отстъпки да се дадът на хората. Но вярвам, че при тежки заболявания държавата трябва да осигурява канабис масло за гражданите си, защото не всички от тях имат уменията, времето или силите да отглеждат канабис. По-добре е да имат някакво сигурно количество на месец за да могат да се фокусират върху лекчението и възсановяването си, а ако преценят или имат нужда от още количество винаги могат да си отгледат допълните от собствени растения или приятел да го направи вместо тях.

Също така да може в собствен частен имот да подаряваш и разменяш канабис. Сам си го отгледал, на собствен имот си и имаш право да го разменяш или подаряваш. Какво е направила държавата в случея?
Давам пример: идват ти гости еми много ясно, че ще им подариш 10 грама, бисквитки, масло или каквото и колкото си прецениш.
Или госта ти ще ти даде от неговата продукция (било канабис, било тикви, било краставици) и ще си размените това, което искаш ти да дадеш. НО ДА НЯМАШ ПРАВО ДА ПРОДАВАШ!!!! За продажба без разрешително тежки наказания. Разменяти си каквото искате стоки и продукти, но не и материал за пари.

Искаш да продаваш, добре, но минаваш качествен контрол и анализи.Получаваш БДС стандарт и продаваш легално с касови бележки и данъците отиват в хазната.

Кофишоповете смятам, че трябва да са "държавни". По-точно държавата да продава квоти. Примерно държавата отпуска 100 квоти за цяла България за отваряне на кофишопове. Явяваш се на търги играеш за квота в определено населено място. Печелиш търга, плащаш си и си отваряш кофишопа. Хубаво е даже квотите да са за повече от 1 година, примерно да са за 3 или 4 години, и да са на държавен терен. Плащаш и символична такса за ползването на държавният терен. (наблягам на символична такса, и колкото да не е частна собственост)

За шофирането:
Незнам колко е възможно, но трябва да се въведе толеранс, като при алкохола. До 0.5 промила ок, над това наказания, но да се приложи с канабиса. До определено количество thc в тялото ок, но след това количество да попадаш под ударите на закона. Ако няа ПТП да не те закачат. При ПТП се изеснява на виновния, защото някоя баба може да те блъсне и докато си паркирал. При приченена смърт или тежки осакатявания при ПТП без облекчения и компроси. Да на много хора не им пречи да карат напушени заради толеранса и това, че са свикнали, но истината е че ако окупаш 3-4 силни коза почваш да ставаш по-сънлив и с по-бавни рефлекси. Много често напушените карат по-внимателно, защото знаят, че са напушени, но ако прекалиш с пушенето ставаш сънлив, което си е предпоставка за произшествия.
Също така употрябващите канабис редовно, които шофират да се наложи да минават курс на 6 месеца за каране напушени. Нещо като допълнителен "зелен" талон, без които да нямаш право да караш употребил канабис. Това ще е допълнителен контрол и безопасност на пътя, а и ще вкара пари в хазната на държавата. Искаш да караш напушен, добре, но ще пушиш умерено за да си безопасен на пътя и ще си плащаш такса за това за да могат да се подържа инфраструктура с тия пари от таксите.

Идеята е да можеш да пушиш умерено количество канабис и да шофираш, но да не шофираш напушен на дроб. Ако искаш да се напушиш на животно, ок, но вечерта след работа, когато си във вкъщи и като няма да шофираш повече. В работно време и докато си много активен на пътя да можеш да си направиш някое умерено пушване.

Идеята е да можеш да пушиш във вкъщи, в кофишопа и сред природата на открито (на плажа, в планината, в парка и т.н.), но на други обществени места не. Нито по пътя, нито пред магазина, нито пред дискотеката, нито пред училището, нито пред обществени сгради и т.н.. Това щ

Бих вадел финансова субсидия и данъчни облекчения за земеделски производители отглеждащи thc канабис. Това ще мотивира и много хора да станат земеделски производители.Като субсидията да е на базата качество и количество. Защо? В момента субсидиите в земеделието са на декар и много от зърнарите правят схеми за субсидията и не ги ебе за добива и качеството. Това трябва да се промени това независимо дали е за зърно или канабис трябва да се търси качество и добив. По-високи котировки на био и еко продуктите. Няма как химията и екото да са на една цена, защото при еко отглеждане има много повече ръчен труд и по-скъпи препарати.
Канабиса произвежда кислород, чисти CO2, но разлика от житото или царевицата е че канабиса регенерира почва и я пречиства от радиация и тежки метали.

БДС стандарт и стриктни анализи на продукцията, която е за продан. Да няма прекаляване с торове или неодобрени препарати за пръскане (такива които са много вредни или с дълъг карантинен период, или такива с бавен разпад)
Според мен БДС стандарт трябва да се въведе във всички сектори и продукти. Трябва качествен контрол, защото сега всеки си прави, каквото иска .

Пример:
Искаш да продаваш бисквитки с масло от канабис? Добре, но минаваш през държавна лаборатория, плащаш такса и за БДС ( Български Държавен Стандарт) ако си одобрен, брандиаш и чак след това имаш право да го пуснеш за продан в кофишопа. Също така ти се правят периодични анализи на 2-3 месеца на бисквитките. То е ясно, че всяка партида ще е с различно качество, но да се държат нещата под контрол за да няма злоупотреби с вредни вещества.
В тоя ред на мисли бих забранил палмовото масло и много други гадости в храната.

Да имаш право да носиш в себе си до 1 кг суха маса канабис или масло равно на това количество. Над 1 килограм да се изисква пътен лист и печат от точка А до точка Б. (като при дървесината) Таксата за пътният лист да е символична ( примерно 20 лева).
При деклариране на пренос на над 100 кг да получаваш ескорт от полицията, но да заплащаш среден разход пробега на патрулката/те които те ескортират.

Държавата да има единственна възможността за изкупуването на канабис в големи размери. Държавата да започне да продава канабис на съседните държави. :D

На затворниците бих предложил работа на канабис полетата. Хем да получават нормална надница, хем получават 2 дни за 1, хем са на Слънце на отркито, хем градинарството има възпитаващ и регенерираш ефект върху човека, хем държавата ще печели от тях. В момента един затворник е -500 лева на месец на данакоплатеца за издръжата му. Защо вместо да е - 500 лева, труда му на канабис поле ще покрие разходите му и примерно ще вкарва +1000 лева на месец в държавната хазна. Като излезе от затвора ще има 1 умение да отглежда канабис и храна, което малко или много може да му е от полза.


Не е най-доброто, със сигурност има по-разумни варианти, но такива са мойте виждания и разсъждения, как трябва да се случи легализацията. Аз съм никой, така че от мен нищо не зависи, не мога да изисквам нищо, но мога да си мечтая :D :roll:


Както каза Sofia Cannabis "Най-важното е да се промени класификацията/категорията. Всичко останало ще стане както искат големите играчи"

#БГКоноп
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Написано изглежда ок, дано стигне до новите законодатели. Ако не друго поне, с тия тестове за наркотици, трябва да се направи сериозна реформа, било то с по-бързо излизане на експертизите и т.н. Не може за това, че си пил хапче за грип/за глава ,сироп за кашлица да ти се лепи етикета - "наркоман","дилър","обществена заплаха" и т.н., това пък от своя страна да е основание за полицейски произвол и пр.... Няколко месеца да държат вас и близките ви ту в огън, ту в лед, да доказвате пред обществото, че нямате сестра.... По сегашната формулировка на закона всеки е потенциален наркоман..... Писал съм го и в раздела - "Пазете се колеги", пиша го и тук. Но явно пак потърпевшите трябва да почнат да завеждат дела срещу институциите, както беше , когато спираха от движение за 20леа неплатена глобичка, че да им дойде акъла на управляващите....
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

Да аз никога не карам напушен, обаче направи ли ми се тест с дръг чек 3000 ли каквото е там ми взимат колата.

Аз съм си мислил, какво правим в случаите, когато съм пътувал до Чехия, Испания, Холандия, Германия ( soon ) или някъде другаде където е легално и се върна в БГ и ме спрат и покаже. Аз знам за случай където хората отиват на почивка и съвсем легално употребяват. След това като се върнеш в БГ трябва да трепериш да не правят тестове, че разправии, съдения и т.н.

В парламента, трябва да се работи и в тази насока. Защо не вземат да се огледат по света какво става и да вземат да изпреварят бъдещето ? Аз съм сигурен, че на Европейско ниво ще се легализира или поне декриминализира, но защо трябва да го чакаме още 10 г. Има много страни с добре развити икономики в които си е легално. Да видят при тях как е и да се измисли най-добрата формула и да действат.

Преди 1 месец някъде четох, че г-н Заев очаква 250 милиона евро приходи в хазната след легализацията за 1 година.

Отнова да наблегна на факта че на улицата се продават всякакви пумии, на лапета да пафкат ( бъдещото поколение и двигател на икономиката, от личен опит го казвам защото знам много добре какво пуша сега и това което съм си вземал от улицата, и разликата е от небето до земята ). Вътре с цялата Менделеева таблица и бонуси.
Публикувай отговор