Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

MicroGrow 1.0

Публикувай отговор
Семена марихуана
Immnumerouno
Градинар
Градинар
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:03
Has thanked: 98 times
Been thanked: 158 times

Sofia Cannabis написа: 10 Дек 2021, 15:43
Immnumerouno написа: 10 Дек 2021, 09:06
Sofia Cannabis написа: 10 Дек 2021, 00:36

Това samples ли са?
Нещо такова, точно за един гроу от 7 литра е, реших да ги тествам и ако ми харесат, ще ги ползвам и за другия бокс.
Може ли да опишеш как мислиш да ги използваш? Ще правиш различни слоеве в саскията с разлияни добавки (нещо като Super soil) или ще храниш отгоре като добавяш?
Seaweed и 80% от компоста, ще ги смеся с почвата за пресаждането. 20-те процента, които ще останат, ще ги давам на чай в комбинация с grow fertilizer по време на вегетацията, макар, че смятам, че няма да имам нужда от торене през нея. Floweringa вероятно и него сух и на чай с компоста. Вероятно, ще добавя и някои от наличните ми торове, може би Nano Breath и Media Balance на Better Organix, Complate organix на Kalong отново на чай и Bud Candy.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

За всички останали които все още не са осъзнали колко много знания има Immnumerouno сега е момента. Ако някой има въпроси да се възползва от възможността да ги зададе.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Immnumerouno
Градинар
Градинар
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:03
Has thanked: 98 times
Been thanked: 158 times

Малката добре се развива, изглежда, ще стасне ниска и сбита, започва да оформя следващ чифт листа. Корените вече се забелязват около чашката, но ще изчакам още два дни за да излязат още повече за по-добър контакт с микоризата и я пресаждам.
Малко и от големия бокс в началото на цъфтежа.
Прикачени файлове
foto_no_exif3.jpg
foto_no_exif2.jpg
foto_no_exif1.jpg
foto_no_exif.jpg
Immnumerouno
Градинар
Градинар
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:03
Has thanked: 98 times
Been thanked: 158 times

От снощи сме на уютно, определено му харесва новата почва, има осезаема разлика за последните 24 часа, жалко, че на тази светлина се вижда ужасно. Пота събра около 5 литра, но остана място и ще допълня поне още 1 литър, тепърва ще уляга.
В общи линии микса се състои от стара почва (която ползвам от години само с органика и е постоянно обогатявана с какво ли не), нова почва all mix, земя от гъби, компост, seaweed, микориза и малко перлит и зеолит. За дренаж, ситен керамзит. Вече нямам търпение да дръпне и да започна да топирам :D :bong:
Прикачени файлове
789.jpg
456.jpg
123.jpg
Immnumerouno
Градинар
Градинар
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:03
Has thanked: 98 times
Been thanked: 158 times

Марулата започва да откача, все по-голям кеф ми става да се занимавам с този проект. За последните 24 часа след поливка, успя да си удвои размера на втория чифт листа и да пусне следващ. Ако задържи този темп, скоро, ще ми се наложи да топирам.
Прикачени файлове
foto_no_exif2.jpg
foto_no_exif.jpg
Immnumerouno
Градинар
Градинар
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:03
Has thanked: 98 times
Been thanked: 158 times

Привет на вички и честито Рождество !

Марулата се движи добре, до преди няколко дни се се изложих с доста сериозно преполиване и се позабави, добавих и обдухващия вентилатор, които много помогна за инцидента и вече всичко е наред и напредва с всичка сила. В момента си давам сметка, че направих голяма грешка, като го засадих в единия край, а не в средата. Правех сметка да прилагам лст към другия и бях предвидил повече място да израстне на височина, но остана много ниско и сбито.
Отстраних първите две разклонения и в последствие го фимнах. В момента има 4 разклонения и чакаме да излязат още две от фимването. Вероятно, всеки от 6-те връхчета, ще бъде топиран, до нови две, като гоним между 8-12 връхчета на мрежа. Но всичко, ще се преценява в движение според развитието.

Имам въпрос за нещо, което имам при всеки гроу по потовете. Предполагам са колонии на някаква бактерия която се развива по тях, когато са влажни и спира когато изсъхне. Не съм имал проблеми от него до сега и съм сигурен, че не е мухъл. Та ако някои има представа, ще ми е любопитно да разбера.
Прикачени файлове
foto_no_exifw.jpg
foto_no_exif3.jpg
foto_no_exif2.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

Immnumerouno написа: 29 Дек 2021, 19:14 Привет на вички и честито Рождество !

Марулата се движи добре, до преди няколко дни се се изложих с доста сериозно преполиване и се позабави, добавих и обдухващия вентилатор, които много помогна за инцидента и вече всичко е наред и напредва с всичка сила. В момента си давам сметка, че направих голяма грешка, като го засадих в единия край, а не в средата. Правех сметка да прилагам лст към другия и бях предвидил повече място да израстне на височина, но остана много ниско и сбито.
Отстраних първите две разклонения и в последствие го фимнах. В момента има 4 разклонения и чакаме да излязат още две от фимването. Вероятно, всеки от 6-те връхчета, ще бъде топиран, до нови две, като гоним между 8-12 връхчета на мрежа. Но всичко, ще се преценява в движение според развитието.

Имам въпрос за нещо, което имам при всеки гроу по потовете. Предполагам са колонии на някаква бактерия която се развива по тях, когато са влажни и спира когато изсъхне. Не съм имал проблеми от него до сега и съм сигурен, че не е мухъл. Та ако някои има представа, ще ми е любопитно да разбера.
На мен лично това ми прилича на Salt - измити торове от почвата събрани по-дъното на саксията. - Органичните торове също могат са се измият ако се полива с много изтичаща вода.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Immnumerouno
Градинар
Градинар
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:03
Has thanked: 98 times
Been thanked: 158 times

Sofia Cannabis написа: 29 Дек 2021, 20:01
Immnumerouno написа: 29 Дек 2021, 19:14 Привет на вички и честито Рождество !

Марулата се движи добре, до преди няколко дни се се изложих с доста сериозно преполиване и се позабави, добавих и обдухващия вентилатор, които много помогна за инцидента и вече всичко е наред и напредва с всичка сила. В момента си давам сметка, че направих голяма грешка, като го засадих в единия край, а не в средата. Правех сметка да прилагам лст към другия и бях предвидил повече място да израстне на височина, но остана много ниско и сбито.
Отстраних първите две разклонения и в последствие го фимнах. В момента има 4 разклонения и чакаме да излязат още две от фимването. Вероятно, всеки от 6-те връхчета, ще бъде топиран, до нови две, като гоним между 8-12 връхчета на мрежа. Но всичко, ще се преценява в движение според развитието.

Имам въпрос за нещо, което имам при всеки гроу по потовете. Предполагам са колонии на някаква бактерия която се развива по тях, когато са влажни и спира когато изсъхне. Не съм имал проблеми от него до сега и съм сигурен, че не е мухъл. Та ако някои има представа, ще ми е любопитно да разбера.
На мен лично това ми прилича на Salt - измити торове от почвата събрани по-дъното на саксията. - Органичните торове също могат са се измият ако се полива с много изтичаща вода.
Не го отхвърлям като вариант да са соли, но по-скоро е нещо живо. Не е само отдолу, а и от страни и набъбва когато потовете са влажни. Върху почвата също съм срещал, предполагам и тук, ще се появи, само да отрасне и падне сянка в/у нея. Може би някакви гъби... де да знам и аз...
Immnumerouno
Градинар
Градинар
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:03
Has thanked: 98 times
Been thanked: 158 times

Фимнах неуспешно и разполагаме с 4 връхчета за сега, ще изчакам още няколко дни да дръпнат и ще ги топирам и тях. Почвата ми се струва все още доста силничка и нищо не съм и давал.
Прикачени файлове
foto_no_exif5.jpg
Immnumerouno
Градинар
Градинар
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:03
Has thanked: 98 times
Been thanked: 158 times

Такаа, вчера топирах всички връхчета и смятах днес да добавя един пръст нова почва с малко сухи добавки и да полея с малко микро (медиа баланс), но отпадна и реших да разчистя малко. Връхчетата в момента са 12, надявам се че ще успея да ги побера вътре. До няколко дни, ще добавя мрежа и не след дълго, ще го пускам да цъфти.
Прикачени файлове
foto_no_exif2.jpg
foto_no_exif.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”