Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

MicroGrow 1.0

Публикувай отговор
Семена марихуана
Immnumerouno
Градинар
Градинар
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:03
Has thanked: 98 times
Been thanked: 158 times

Здравейте,
Успоредно с големия проект, реших да започна и едно предизвикателство за мен, да отгледам в "кутия от компютър", надявам се с ваша помощ, визирам хора с опит с микро гроуове.

Бокса, ще е с размери 22х40 см, височината е все още под въпрос с оглед на това, че не съм избрал все още осветлението. Вариантите са да използвам малки, но много на брой цфл, голяма цфл, лед спотове, коб или лед панел.
Харесал съм лед панел с размери 16х16х8 см с PAR 771 на 30 см, но за него ще ми трябва по-голяма височина, та все още не съм взел решение за осветлението.

Бокса, ще е фазер, вентилатор от комп, почва стара налична от гроуове + нова ал микс, пълна орханика, торове на калонг и бетер органикс и някои други бактериални.

Ще се постарая да описвам всеки един етап в процеса на изработка на бокса, както и самия проект в последствие.

Със сигурност пропускам доста неща, но за сега е това. Скоро ще пиша отново след като започна сглобката.
Ще съм благодарен за коментари относно осветлението.

Поздрави
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 669
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 973 times
Been thanked: 1567 times

Immnumerouno написа: 22 Ное 2021, 15:12 Здравейте,
Успоредно с големия проект, реших да започна и едно предизвикателство за мен, да отгледам в "кутия от компютър", надявам се с ваша помощ, визирам хора с опит с микро гроуове.

Бокса, ще е с размери 22х40 см, височината е все още под въпрос с оглед на това, че не съм избрал все още осветлението. Вариантите са да използвам малки, но много на брой цфл, голяма цфл, лед спотове, коб или лед панел.
Харесал съм лед панел с размери 16х16х8 см с PAR 771 на 30 см, но за него ще ми трябва по-голяма височина, та все още не съм взел решение за осветлението.

Бокса, ще е фазер, вентилатор от комп, почва стара налична от гроуове + нова ал микс, пълна орханика, торове на калонг и бетер органикс и някои други бактериални.

Ще се постарая да описвам всеки един етап в процеса на изработка на бокса, както и самия проект в последствие.

Със сигурност пропускам доста неща, но за сега е това. Скоро ще пиша отново след като започна сглобката.
Ще съм благодарен за коментари относно осветлението.

Поздрави
Ехх спомени....Такъв ми беше един от първите гроучета,в бракуван компютър от даскалото ми :lol: Главното нещо ,с което трябва да внимаваш е температурата според мен. Аз лично изпържих моето растение :lol: :lol: престарах се с лампите, бях сложил две големи ЦФЛки. То растението не умря ,направи добри глави на размер ама нямаше много кристал по тях и беше супер спекло, абсолютен жмелтак стана. :lol:
Дори и да е нормална температурата в бокса ти докато свети леда , не позволявай да пада много в тъмния период, това води до стрес. Аз обичам 23-26 докато свети и 17-18, когато е тъмно.
Keep on growing :stone:
Immnumerouno
Градинар
Градинар
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:03
Has thanked: 98 times
Been thanked: 158 times

Spiral написа: 22 Ное 2021, 23:16
Immnumerouno написа: 22 Ное 2021, 15:12 Здравейте,
Успоредно с големия проект, реших да започна и едно предизвикателство за мен, да отгледам в "кутия от компютър", надявам се с ваша помощ, визирам хора с опит с микро гроуове.

Бокса, ще е с размери 22х40 см, височината е все още под въпрос с оглед на това, че не съм избрал все още осветлението. Вариантите са да използвам малки, но много на брой цфл, голяма цфл, лед спотове, коб или лед панел.
Харесал съм лед панел с размери 16х16х8 см с PAR 771 на 30 см, но за него ще ми трябва по-голяма височина, та все още не съм взел решение за осветлението.

Бокса, ще е фазер, вентилатор от комп, почва стара налична от гроуове + нова ал микс, пълна орханика, торове на калонг и бетер органикс и някои други бактериални.

Ще се постарая да описвам всеки един етап в процеса на изработка на бокса, както и самия проект в последствие.

Със сигурност пропускам доста неща, но за сега е това. Скоро ще пиша отново след като започна сглобката.
Ще съм благодарен за коментари относно осветлението.

Поздрави
Ехх спомени....Такъв ми беше един от първите гроучета,в бракуван компютър от даскалото ми :lol: Главното нещо ,с което трябва да внимаваш е температурата според мен. Аз лично изпържих моето растение :lol: :lol: престарах се с лампите, бях сложил две големи ЦФЛки. То растението не умря ,направи добри глави на размер ама нямаше много кристал по тях и беше супер спекло, абсолютен жмелтак стана. :lol:
Дори и да е нормална температурата в бокса ти докато свети леда , не позволявай да пада много в тъмния период, това води до стрес. Аз обичам 23-26 докато свети и 17-18, когато е тъмно.
Да, това ме притеснява основно на цфл-ките, но с леда мисля, че ще ок. Ще я нагласим температурата. Повече ме притеснява, влажността, със сигурност, ще е под 45-50 дори и по-ниска.
Днес ще поръчам лампата и утре запретвам ръкави с бокса.
Дори се чудя дали да не стартирам с рандом семка да тествам светлината и условията, както и лст или мини мрежа да плясна.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

А защо точно в компютър, бил той и от по големите? В такова нещо може да се подкарат бебета или малки клонинги, но за цъфтеж направо бих си го спестила. Ако имаш възможност за нещо по-височко и широчко? И аз гледам в някаф скапан гарьероб, но с компютър не бих се занимавала. Иначе е любопитно но да купуваш неща за да го обзавеждаш него, по-добре направо нещо по-голямо. ЦФЛ е отживелица, дори започват да изчезват от пазара, каквото и да е, но да е лед....
Immnumerouno
Градинар
Градинар
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:03
Has thanked: 98 times
Been thanked: 158 times

Inna написа: 23 Ное 2021, 12:27 А защо точно в компютър, бил той и от по големите? В такова нещо може да се подкарат бебета или малки клонинги, но за цъфтеж направо бих си го спестила. Ако имаш възможност за нещо по-височко и широчко? И аз гледам в някаф скапан гарьероб, но с компютър не бих се занимавала. Иначе е любопитно но да купуваш неща за да го обзавеждаш него, по-добре направо нещо по-голямо. ЦФЛ е отживелица, дори започват да изчезват от пазара, каквото и да е, но да е лед....
Лед ще бъде, панел 16х16 см 75w.
Правя го заради занимавката, искам да видя дали ще се справя в такива условия с храненето, лст и т.н. Всичко ми е налично освен осветлението.
Голям бокс вече има и е зареден, скоро ще цъфтят на 600 хпс, имам и един среден отново с лед ,но той почива в момента.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Аз съм отглеждал в малък хладилник с 250 Watt CFL, използвах стелажите за мрежа да го държа ниско. Все пак е много по-голямо от това което ти се замисли. Ще следя темата с нитерес.
Знам че има много видеота - Vader OG e breeder който много харесвам и прави същият grow като теб за разнообразие.

https://www.youtube.com/watch?v=L5dGul-ykLA
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Ще следя проекта с интерес. Вярвам, че ще се справиш. Успех :)
Immnumerouno
Градинар
Градинар
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:03
Has thanked: 98 times
Been thanked: 158 times

Ето го и батко, струва ми се малко силничък за тези размери на бокса, и май ще се наложи да го направя по-висок от колкото ми се искаше, ориентировъчно около 65-70 см.
И е време да запретвам ръкави
Immnumerouno
Градинар
Градинар
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:03
Has thanked: 98 times
Been thanked: 158 times

Бокса е почти готов, остана само да изрежа дупките за вентилация и да вържа инсталацията. Утре надявам да успея да го завърша и да стартирам проекта.
Ето го и панелчето.
Прикачени файлове
20211124_172428.jpg
20211124_172017.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Интересно как свети?Намаля ли се? Изглежда доста добре! Също колко струва е интересно?
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”