Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Акари

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Севт
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Окт 2021, 19:47
Been thanked: 1 time

Някой можели да сподели ефективен начин за справяне с червен акар
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Здрасти! Обикновено ползват neem oilили нещо на такава база. Аз съм се оправя Ла добре в начален стадий като измия всичко, където са /което е при цветята с белина и самите цветя ако не са в цъфтеж е по-лесно, направо на душа листата ги мия, след което добре ги напръсквам със люта чушка, тютюн, лук, може трите заедно и чистя всичко наоколо и бърша. Прах, парцали, складове, те се въдят в тях. По дрехи също. От други домашни цветя. Трябва някаква бърза реакция, защото не трябва да се чака нито ден с акарите, много скапват. Особено в цъфтежа избягвай силните, отровни акарициди.
Когато довършиш гроуа всичките ти консумативи и стаята се дезинфекцират с препарат,не слагаш нови растения докато не си сигурен, че няма.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Севт написа: 15 Ное 2021, 17:00 Някой можели да сподели ефективен начин за справяне с червен акар

Може да пръскаш с всичко органично което е за акари и всички ще помогнат но няма да решат проблема.
Единственият начин да се справиш на 100% и да не се появят пак след 2 месеца е да махнеш всички растения и да стерилизираш всичко 3-5 пъти.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Севт
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Окт 2021, 19:47
Been thanked: 1 time

Благодаря за отговорите Да започна от там че два грола съм хвърлил и то още във вегетация Историята накратко дадоха ми клонинги който е имало акари и така съм заразил палатката Сега изчистих много добре палатката и имам растения на седем дена кога мога да напръскам превантивно и с какво
Аватар
bezoloven
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 109
Регистриран на: 11 Дек 2018, 10:03
Has thanked: 72 times
Been thanked: 260 times

Всички Био методи ,които съм пробвал не подействаха при мен.Затова бой със Данитрон и Валмек,но не в цъфтеж.Последните 3 гроуа ми бяха със акари и със химийката мисля ,че ги махнах най после.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Ако ги хванеш рано или е само превантивно се минава без химии. Но ако са налазили яко.... При теб как е положението, има ли, много ли са? Докато са с по-малко листна маса е по лесно да се махнат, но могат да избият пак отнякъде.Затова си унищожава цели реколти, защото на голям гроу с големи и много растения е много трудно, да не кажа невъзможно да ги почистиш. Не се чуди дни, ами действай веднага с нещо, било то и химия, за дни могат да станат и хиляди.
Когато ти дават клонинги ги огледай добре и може превантивно да се пръснат с нещо преди да ги прибереш при теб.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Севт написа: 16 Ное 2021, 22:19 Благодаря за отговорите Да започна от там че два грола съм хвърлил и то още във вегетация Историята накратко дадоха ми клонинги който е имало акари и така съм заразил палатката Сега изчистих много добре палатката и имам растения на седем дена кога мога да напръскам превантивно и с какво
Има два варианта.

Не си изчистил добре или пак си взел клонинги с Акари.

За да изчистиш палатката си купи 99.9% спирт и пръскаш да го намокриш много доволно колитество. Това го правиш 3-пъти, след като всичко е сухо и всичкият алкохол се е изпарил измиваш с белина няколко пъти. Алкохол и белина не трябва да се смесват в НИКАКЪВ случай.

Всичко което използваш за отглеждане трябва да се измие по-този начин с изключение на лампата ( дори и LED да е, е прекалено гореща за Акарите да оцелеят продължително време).
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Севт
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Окт 2021, 19:47
Been thanked: 1 time

Аз не живея в България и тук химия не може дасе купи дори по Амазон Иначе да измих със спирт и после белина а рефлекторите с спирт
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Севт написа: 17 Ное 2021, 16:20 Аз не живея в България и тук химия не може дасе купи дори по Амазон Иначе да измих със спирт и после белина а рефлекторите с спирт
Само дадох пример с палатката, всичко което се използва за отглеждане трябва да се измие по-същият начин + трябва да се почистят всички помещения в които си влизал след като си имал контак с Акарите.

Ако подовата ти настилка е ламиран паркет е сравнително лесно, но ако е килим или мокет ще е трудно и щя трябва да го изпереш с пара.

Също така ХИМИЯ не работи безкрайно време и дори да спасиш един grow ако не искаш постоянно да я използваш и да си я пушиш трябва да изчистиш както ти обясних.

Помни че червени акари са сравнително големи и са едни от най-лесните за изчистване.

Russet mites, broad mites - е почти невъзможно да махнеш.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Севт
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Окт 2021, 19:47
Been thanked: 1 time

Аз май имам Russet mits
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”