Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Акари

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

Мога ли да помоля за снимки на растения заразени с акари. Искам да видя за какво става въпрос.
Благодаря предварително
Iliq
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Юли 2023, 20:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Здравейте.Имам проблем с рязтенията ако може да ми помогнете.Имат нещо на листата отгоре са бели а отдолу са с пайжени и нещо като черни точки също.Както се вижда не снимките.Благодаря ви🙂🙂
Прикачени файлове
IMG_1287.jpeg
IMG_1288.jpeg
IMG_1289.jpeg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Iliq написа: 28 Юли 2023, 22:56 Здравейте.Имам проблем с рязтенията ако може да ми помогнете.Имат нещо на листата отгоре са бели а отдолу са с пайжени и нещо като черни точки също.Както се вижда не снимките.Благодаря ви🙂🙂
Акари са, да. И то доста са налазили. Ако не цъфтят и имаш възможност да ги измиеш с душ на силна струя или да ги почистиш и слвд това пръскаш за акари. Ако цъфтят е по-сложно, не може с отрови, но в начален етап на цъфтеж може с нийм оил, а за краен може с люта чушка и тютюн. Трудно се махат, трябва да се действа при първи оетънца и като цяло всичко, което покзваш, както и мястото се мие с препарати преди да се слагат цветя. Също и слвд тези непременно обеззарази, преди да гледаш следващи.
Iliq
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Юли 2023, 20:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Благодаря ти за информация.Можеш ли да ми кажеш как да ги изчистя по-добре и какво да направя защото вече са бая в пайжени по тях.И също така цъфтят вече.🙂🙂
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Iliq написа: 28 Юли 2023, 22:56 Здравейте.Имам проблем с рязтенията ако може да ми помогнете.Имат нещо на листата отгоре са бели а отдолу са с пайжени и нещо като черни точки също.Както се вижда не снимките.Благодаря ви🙂🙂
В коя седмица цъфтеж са ? Акарите са много упорито нещо, могат да съсипят цялата реколта !
Аз винаги отглеждам органично, но понякога нещата излизат извън контрол, ако не се прилагат правилните грижи. Моя съвет е, ако са в началото на цъфтежа и на вън, ползвай Данитрон 5 СК, това е силна химия ! Хубаво е поне два пъти през 10-на дни. Пръскай и околната растителност, ако става въпрос за Outdoor.

Био вариант е Натуралис + Нийм Азал, това е маслото от нийм, за което каза Ина, продуктите са на Аматица. Прочети за повече инфо в техния сайт.
Ако акарите са много разпространени и си в началото на цъфтежа, по добре с химията.
Iliq
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Юли 2023, 20:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Благодаря ти много за оделеното време.Ми в 5-6 седмица на цъфтеш са.И бая вече са ги натиснали главите са целите в пайжени човек.Иначе са вътрешни разтения.Ако може да ми дадеш малко повече съвети какво да направя с тях
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Много си напред, не става за пръскане, Натуралис е биологичен препарат, вкарва гъба която колонизира в различните насекоми, може да се полива с него. Но когато всичко е в паяжини, просто няма какво да се направи.
Iliq
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Юли 2023, 20:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Начи нямам вече какво да направя ли човек.Трябва да ги режали и да ги хвърлям.Немога ли по-някъв начин да
Ги оправя сега.Благодаря ти 🙂🙂
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Iliq написа: 31 Юли 2023, 10:42 Начи нямам вече какво да направя ли човек.Трябва да ги режали и да ги хвърлям.Немога ли по-някъв начин да
Ги оправя сега.Благодаря ти 🙂🙂
Трябвало е веднага щим видиш нещо следички, петънца да действаш. Пак щеше да е трудно, но поне да не стават чак с паяжини. Много си почакал или късно си ги забелязал. Люта чушка/сухо чили и тютю от цигари или насипен тютюн във вряла вода се накисват за час, два, може и лук и подобни. аз съм ползвала без да навреди в цъфтеж, даже подхранва. Но доколко ше ги избиеш вече от това ниво на зараза..... Да ти кажа аз бих ги измила със струя на душа преди това, няма какво много да загубиш. Изваждаш всяко едно,махаш каквото и колкото можеш, също жълти листа с акари (като това най фобре да го запалиш на двора или унищожиш) миеш по възможност с душ(някои ги дърпат с финна прахосмукачка ако имаш) и ги пръскаш едно по едно. И мястото където се намират цялото го минаваш с белина или друг преоарат. После ги връщаш там напръскани и поне ще намалеят нещата, но да се махнат вече изцяло ще е почти невъзможно.Цялото нещо може след няколко дни пак да го повториш. И пак да повторя преди следващи цветя всичко дезинфекцирано, саксии, място и нова почва, старата я разкарай. Също огледай другите ти цветя в къщи ако имаш, може и тях да обработиш. Тези гадинки тръгват или от градината, домашни цветя или от прахове и боклуци, матраци из къщи, затова трябва внимателно да си пипаш цветята и около тях да няма такива неща, също да си пазиш ръкавите от цветята.
Iliq
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Юли 2023, 20:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Благодаря ти много за съвета.Ако можеш да ми кажеш само с какво е най-хубаво да изчистиш стаята след това и сичко друго в нея.Благодаря ти пак 🙂🙂
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”