Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Акари

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Севт
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Окт 2021, 19:47
Been thanked: 1 time

Как да кача снимки
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 832 times

Севт написа: 12 Дек 2021, 20:37 Как да кача снимки
С ей туй чудо ги мачкам снимките и така ги качам.
Прикачени файлове
Screenshot_20211212-210949_Google Play Store.jpg
Севт
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Окт 2021, 19:47
Been thanked: 1 time

Здравейте за много години.Отново имам russet mites не съм успял да изчистя отново кажете ми някой деистваща химия и съотношение белина вода като чистя
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Ако има russet mites няма спасение. Всичко което е имал допир до тях трябва да се измие/дезинфекцира 5-7 пъти.
Spider mites - 3-5 пъти
Относно белина 10% е достатъчно 100мл концентрат на 1л вода.

Никога не смесвай белина със спирт като тук искам да поясни дори и последователно чистене белина след това спирт едно след друго не се прави. Използваш едното или другото.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

Sofia Cannabis написа: 17 Ное 2021, 17:41
Севт написа: 17 Ное 2021, 16:20 Аз не живея в България и тук химия не може дасе купи дори по Амазон Иначе да измих със спирт и после белина а рефлекторите с спирт
Само дадох пример с палатката, всичко което се използва за отглеждане трябва да се измие по-същият начин + трябва да се почистят всички помещения в които си влизал след като си имал контак с Акарите.

Ако подовата ти настилка е ламиран паркет е сравнително лесно, но ако е килим или мокет ще е трудно и щя трябва да го изпереш с пара.

Също така ХИМИЯ не работи безкрайно време и дори да спасиш един grow ако не искаш постоянно да я използваш и да си я пушиш трябва да изчистиш както ти обясних.

Помни че червени акари са сравнително големи и са едни от най-лесните за изчистване.

Russet mites, broad mites - е почти невъзможно да махнеш.
Не съм забелязал нищо, но по какво се разбира за тия Акари? Сори за тъпия въпрос.
Поздрави
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

SmokeMachine написа: 24 Мар 2022, 09:05
Sofia Cannabis написа: 17 Ное 2021, 17:41
Севт написа: 17 Ное 2021, 16:20 Аз не живея в България и тук химия не може дасе купи дори по Амазон Иначе да измих със спирт и после белина а рефлекторите с спирт
Само дадох пример с палатката, всичко което се използва за отглеждане трябва да се измие по-същият начин + трябва да се почистят всички помещения в които си влизал след като си имал контак с Акарите.

Ако подовата ти настилка е ламиран паркет е сравнително лесно, но ако е килим или мокет ще е трудно и щя трябва да го изпереш с пара.

Също така ХИМИЯ не работи безкрайно време и дори да спасиш един grow ако не искаш постоянно да я използваш и да си я пушиш трябва да изчистиш както ти обясних.

Помни че червени акари са сравнително големи и са едни от най-лесните за изчистване.

Russet mites, broad mites - е почти невъзможно да махнеш.
Не съм забелязал нищо, но по какво се разбира за тия Акари? Сори за тъпия въпрос.
Поздрави
Най-добре виж снимки и клипове, защото така да се обяснява...... Spider mites damage Marijuana или някак си го формулирай в Гугъл(знаете как се търси с ключове думи) . Тъй като тук не знам дали имаме снимки какво причиняват и представляват. Ако някой така и така е бил налазен е хубаво да пуска снимки в тези теми. Това, което е казал София кана само ще повторя-всичко, саксии, консумативи се мие с вряла вода, спирт или белина преди употреба, защото е седяло в складове и тн, пакетите с почва се държат затворени и се внимава къде се съхраняват, такива неща за превенция. Цветята не се слагат върху книги и разни неизмити неща от къщи, домашните растения не се смесват с тях и също се преглеждат да нямат насекоми, въшки и акари.
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Ще използвам темата, за да споделя опит, макар и не точно с акари. Вероятно защото съхранвявам почвата на балкона, вътре са се навъдили малко мухички, нямам идея как им е латинското название. Знам, че не е препоръчително да се съхранява на балкона, но ми се струва по-добър вариант от мазето, където съм виждал много повече мухички. Първия гроу го нямах този проблем, но сега почти от началото винаги като започна да поливам, от почвата излизат по няколко мухички. Досадно е, но не съм забелязал да са повлияли лошо на цветята. Още в началото имах едно наядено листо, но това беше още повреме на ранната вегетация и оттогава не съм забелязвал нищо такова. Та въпросът ми е освен, че са досадни, вредят ли съществено тези мухички според вас?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

MasterBlaster написа: 24 Мар 2022, 10:54 Ще използвам темата, за да споделя опит, макар и не точно с акари. Вероятно защото съхранвявам почвата на балкона, вътре са се навъдили малко мухички, нямам идея как им е латинското название. Знам, че не е препоръчително да се съхранява на балкона, но ми се струва по-добър вариант от мазето, където съм виждал много повече мухички. Първия гроу го нямах този проблем, но сега почти от началото винаги като започна да поливам, от почвата излизат по няколко мухички. Досадно е, но не съм забелязал да са повлияли лошо на цветята. Още в началото имах едно наядено листо, но това беше още повреме на ранната вегетация и оттогава не съм забелязвал нищо такова. Та въпросът ми е освен, че са досадни, вредят ли съществено тези мухички според вас?
Еми и аз ги държа на терасата, само в 0 температури ги прибрах да не би да им загинат нещо организмите... . Трябва да са добре затворени. Също още при първи мушици в палатката, даже и да няма не е лошо да се сложи от тези жълтите лепенки, те помагат доста за тях. Защото мушици има няколко вида. Аз миналата година бях налазена от мушици, които образуват листни въшки(отвън имам рози и др и по двора, които вечно нещо ги наказва и държа прозорец отворен или бебета по прозорците и стават грешки) и беше доста досадно, макар и не неспасяемо, но ми навреди в един гроу докато се оправя. Като цяло има и едни винарки(по кръглички такива), които не са чак толкова опасни, но съм чела че пък в почвата вредят ларвите им, те се размножават при висока влага и поливки. Най добре да има лепенки и никакви насекоми на индора.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Fungus gnats най-вероятно. Основната причина да не харесвам Organic indor. Не са нещо което ще ти съсипе отглеждането но са изключително досадни особенно ако не вземеш жълтите лепенки за които Ина ти каза.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Sofia Cannabis написа: 24 Мар 2022, 14:49 Fungus gnats най-вероятно. Основната причина да не харесвам Organic indor. Не са нещо което ще ти съсипе отглеждането но са изключително досадни особенно ако не вземеш жълтите лепенки за които Ина ти каза.
Сега с купените органики и почви като внимавам не са се появявали никакви, но иначе да, с някои домашни неща и естествени/оборски торове съществува тази опасности сега пролетта ще се увеличи.... Като цяло по тази причина избягвам да използвам вече неща отвън за индор, макар че имам доста и хубави, компост и прочее. Използваната почва отива само навън, не обратно!
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”