Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Домашни кръстоски

Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Здравейте приятели! В тази темичка ще си пробвам домашните аутота, които съм си миксирала преди време и искам да видя:
1)аутота ли са
2)хубави ли са
3)евентуално да си направя още семки ако има мъжки
Планът ми е да сложа 15 семки в кофички 500мл и своевременно да ги пресаждам, като се надявам преди последните 7 литрови саксии да съм разбрала и отстранила мъжките.И да се надяваме да останат макс 10 броя, а мин-6,8 в идеалния случай. 😆Местенцето ми е ограничено, слагам доста бройки, но имам предвид, че може и по малко от половината да са женски и затова стартирам 15. Пък каквото излезе, а може и да не тръгнат всички, защото не са съвсем пресни.
Знам, че принципно аутото не е желателно много да се пресажда, но ще пробвам така-500мл/2 литра/7литра примерно.
Евентуалните видове са Пърпъл Мазар ауто (нещо като F2 мои) и Горила глу ауто х Пърпъл Мазар ауто, понеже може би ще си приличат на размер и бързина?! . Оригиналите на тези видове бяха бързички аутота, надявам се и домашните да са запазили това качество.
Осветление:двете ми 150 вата Марсчета, като почвам с едно намалено, другото към цъфтежа ще добавя.
Хранене:домашни, събирани, гуано, пепел и тн, най-вече в сухо състояние в почвата. Започвам ги с една по-слаба, уж бебешката ми почва, има само малко тор от червей и доста перлит добавен. 🙂
Останалите условия са далеч от идеални, така че няма да ги изреждам, бе гардероб хаха
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Кофичките, бебешката почва(намокрена, затова не личи, но е с допълнителен перлит) и гардероба, който трябва да почистя🙂
В сряда слагам семки или в петък като се върна от там, където ще ходя.Ако ги сложа в сряда до петък няма да ме има, но мога да ги сложа и директно в почвата, чудя се и аз.......
Прикачени файлове
20210914_110618.jpg
20210920_164144.jpg
20210913_131914.jpg
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1446 times
Been thanked: 832 times

Inna написа: 20 Сеп 2021, 17:28 Кофичките, бебешката почва(намокрена, затова не личи, но е с допълнителен перлит) и гардероба, който трябва да почистя🙂
В сряда слагам семки или в петък като се върна от там, където ще ходя.Ако ги сложа в сряда до петък няма да ме има, но мога да ги сложа и директно в почвата, чудя се и аз.......

Ако не друго...ползваме една и съща кофа за забъркване на сместта :D
Прикачени файлове
20210920_180028_copy_600x1067.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

BuTaMuH написа: 20 Сеп 2021, 18:05
Inna написа: 20 Сеп 2021, 17:28 Кофичките, бебешката почва(намокрена, затова не личи, но е с допълнителен перлит) и гардероба, който трябва да почистя🙂
В сряда слагам семки или в петък като се върна от там, където ще ходя.Ако ги сложа в сряда до петък няма да ме има, но мога да ги сложа и директно в почвата, чудя се и аз.......

Ако не друго...ползваме една и съща кофа за забъркване на сместта :D
Да, примерно🙂Иначе почвата е някаква от Баумакс, има и от Лидъла, защото не ми достигна. 😁
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1446 times
Been thanked: 832 times

Ти май необичаш да даваш пари за почва😀 аз се заредих и скоро трябва да ги объркам с перелит и чкч..
Прикачени файлове
20210920_182439_copy_600x1067.jpg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

BuTaMuH написа: 20 Сеп 2021, 18:31 Ти май необичаш да даваш пари за почва😀 аз се заредих и скоро трябва да ги объркам с перелит и чкч..
Почвата Bio Canna не случайно няма перлит в нея! Вместо него има Кокос и не е нужно да се добавя.
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1446 times
Been thanked: 832 times

Vetrushka написа: 20 Сеп 2021, 18:43
BuTaMuH написа: 20 Сеп 2021, 18:31 Ти май необичаш да даваш пари за почва😀 аз се заредих и скоро трябва да ги объркам с перелит и чкч..
Почвата Bio Canna не случайно няма перлит в нея! Вместо него има Кокос и не е нужно да се добавя.
Пффф много имам да уча още...това пък вобще не го знаех и си взех 100л перелит... ше му добавя по малко за бог да прости
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Тези почви естествено са си специализирани и са по качествени,така че за тези основни неща си заслужава да дадеш. Вижда се и по други гроуове, че стават успешно нещата като купиш свестни почви, торове и осветление и тн. На сигурно🙂👌
Аз обичам да експериментирам просто с тези от хипермаркетите, която и да хвана да стане добра. 😁А впрочем има доста свястни..... Чета отзад какво пише и си добавям по моя преценка разни неща..... При всички случаи да мога да отгледам и с подръчни почви и събирани неща трябва да мога навсякъде. Това се опитвам.
Иначе ако правя мащабен гроу вероятно ще вложа за сигурни продукти.
Сложи и перлит като така и така го имаш, няма да навреди.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

BuTaMuH написа: 20 Сеп 2021, 19:18
Vetrushka написа: 20 Сеп 2021, 18:43
BuTaMuH написа: 20 Сеп 2021, 18:31 Ти май необичаш да даваш пари за почва😀 аз се заредих и скоро трябва да ги объркам с перелит и чкч..
Почвата Bio Canna не случайно няма перлит в нея! Вместо него има Кокос и не е нужно да се добавя.
Пффф много имам да уча още...това пък вобще не го знаех и си взех 100л перелит... ше му добавя по малко за бог да прости
Кокоса не е хранителен, ако се гледа само в кокос е безпочвено отглеждане. Перлита също не дава хранителни в-ва с добавянето на перлит ще и свалиш ЕС стойността. Почвата е сметната и обогатена за техните торове. По този начин, трябва да познаваш растенията, кога и какво искат. Не е грешно, но е по трудно :)
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Това са миксовете, като Шампанско х Пърпъл Мазар може да излязат по едри и малко по-дълги, тъй като Шампанското беше супер ауто и затова засега ще го пропусна. Имала съм и от оригиналния Сноу райдър, ще го сложа него, заедно с два вида други, единия ще е чист Пърпъл Мазар от по дребния и бърз фенотип(предполагам, така съм ги разделила очевидно), а другия вид мисля да е Горила глу ауто х Пърпъл Мазар или Сноу райдър х Пърпъл Мазар.
Интересното е, че прохабих два Сноу райдъра някога на аутдор и така и не съм го пробвала него, нито чист, нито в микс.....
Използвах Пърпъл Мазар възможно по бързия за баща на всички, защото е стабилен авганистански, бърз, ауто лендрейс(уж, така пишеше, че вида е взет директно от там без много пипане от брийдъри) и много ми допадна за стабилен баща. Хубаво сортче, доколкото успях пак навън да видя.... Други мъжки не оставих, защото щеше да настъпи объркване кой е бащата🤭
Дано и да тръгнат, защото не са съхранявани в хладилник, а само на сухо и хладно в хартия. Иначе ще се наложи някакви врътки за стари семки, но и по стари са ми тръгвали.....
Прикачени файлове
20210921_103856.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”