Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

CBD

Канабидиол – канабис, но не като наркотик, а като лекарство
Правила на форума
Това е форум, което означава, че "съветите" и информацията, обсъждани тук, понякога се създават от непрофесионалисти.

Информацията в този форум е предоставена само с информационна цел и не трябва да се тълкува като медицински съвет или указание, нито да заменя съветите, предоставени от медицински специалист.
Описаните продукти/вещества в този форум не са предназначени да диагностицират, лекуват или предотвратяват болести. Нищо в този форум не е предназначено за медицинска диагноза или лечение. Винаги се консултирайте с вашия медицински специалист относно възможни усложнения, преди да използвате даден продукт/вещество. По никакъв начин информацията във форума не заменя консултация с компетентен медицински специалист. Не може да бъде дадена никаква гаранция за точността или пълнотата на информацията в този форум под каквато и да е форма – текст, снимки. Информацията може да включва технически грешки, печатни грешки, пропуски или неточности. Собствениците на форума не поемат отговорност за диагноза или лечение, направени въз основа на информацията в този форум. Читателя поема пълна отговорност за правилното използване на информацията в този форум.
Не диагностицираме, предписваме, нито лекуваме болести. Не се опитваме да даваме медицинските съвети. Не сме здравнни и/или медицински специалисти или лекари, и не се преструваме, че сме такива. Не лекуваме и не се грижим за медицински случаи.

Моля, винаги се консултирайте със съответния специалист в случай на заболяване, самолечение или промяна на лечението. Не вярвайте на всичко, което е в Интернет. За съжаление, чудодейни лекарства не съществуват.
Семена марихуана
radva4
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Сеп 2021, 23:42
Been thanked: 1 time

Здравейте, моля ви да ми препоръчате марка cbd, която е добра, чист продукт и качествена.
Тъй като на пазара е пълно с този продукт, съм доста объркана. Става въпрос за моята майка, която е в тежко състояние, със съмнения за лаймска хронична. Благодаря ви предварително...😔
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

radva4 написа: 20 Сеп 2021, 00:04 Здравейте, моля ви да ми препоръчате марка cbd, която е добра, чист продукт и качествена.
Тъй като на пазара е пълно с този продукт, съм доста объркана. Става въпрос за моята майка, която е в тежко състояние, със съмнения за лаймска хронична. Благодаря ви предварително...😔
Не съм запозната с марките, но макс висока концентрация е по-добре. Само че по високата концентеация е съответно доста скъпа. Допълнително ако си набереш малко дивак от полето и си го накиснеш в олио от конопени семена/зехтин ще ти свърши същата, а може би и по-добра работа и ще ти струва много по- малко. Аз дори бих използвала силна марихуана с ТХЦ, тя върши работа и за това, но хваща трябва да се има предвид като се пие.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

radva4 написа: 20 Сеп 2021, 00:04 Здравейте, моля ви да ми препоръчате марка cbd, която е добра, чист продукт и качествена.
Тъй като на пазара е пълно с този продукт, съм доста объркана. Става въпрос за моята майка, която е в тежко състояние, със съмнения за лаймска хронична. Благодаря ви предварително...😔
Съжелявам за майка ти. Тук не сме лекари и най-добре консулация със специалистни, но все пак, какви симптоми има? Хроничната лаймска болест може да има 200 различни симптома. (при различните хора се отключват различни, но има и сходни).
CBD-то със сигурност няма да навреди. Ina добре те е посъветвала ако можеш вземи възможно по–висок процент на съдържанието. Най-чистите и качественни продукти стават, когато сам си ги направиш, но нямате време за това.

Цялостно трябва да промени начина си на живот и да се обърне към чистата и полезна храна. Повече досег с Природата.
Към CBD-то обмислите да й подсилите иммунната система с гъбена комбинация (Майтаке, Рейши и Шийтаке), както и с Пасифлора (счита се за натурално лечение), Котешки нокът ( растението Uncaria tomentosa), чесън, цитруси и много други неща.
Котешки нокът ( растението Uncaria tomentosa) е много ефективно при лаймска болест.

CBD-то, промяна в храненето и котешкия нокът, както и гъбената комбинаци (Рейши, Майтаке и Шийтаке) няма да навредят, могат само да помогнат.

Също така може да опита да Медитира и да прави Йога. Медитацията и Йогата имат изключително лечебни свойства познати на човечеството от хиляди години. Най-малкото ще й облекчат симптомите и ще може да игнорира болките.

Мога да ви разкажа за доста по-агресивн методи за лечение със забранение вещества, но по-добре първо опитайте това. (Не Ви агитирам или стимулкирам за употребата на каквото и да е )

Също така всяко нещо преди да започнете да го правите го консултирайте с вашият лекар. Както и ако видите, че някой от нещата не ви се отразяват добре, спирате ги и търсите лекарска помощ.


Опита на друг човек:
https://www.youtube.com/watch?v=W2iIXlKlRBk


Изследвания свързани с по-агресивните лечения :
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23116713/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6629596/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21570953/

https://bjm.ui.ac.ir/article_19604_ef6c ... e89e4e.pdf

https://www.hindawi.com/journals/bmri/2015/727304/

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 9112604523
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

❤️❤️❤️ успех!!!!!!!!
Да, лошото е на домашните, че не им знаеш точното съдържание, фул спектрум са, зависи от вида марихуана, ама точно съотношение.....Можете да подбере те да гледаш такива сортове специално упоменати, че стават за подобни проблеми. .Дивака няма никакво ТХЦ..... Според мен е същото като някои СВД сортове, но не мога да твърдя, знам, че маслата повечето се правят от хемп т. е. дивак или коноп за индустриални цели. Иначе такива полета има много за бране покрай селата. Но сега е късно за полето, Дивака премина. Аз ги давам като вариант, защото знам че шишенцата са скъпи, а да не се прекъсва лечението. Можете да си направите и от твоите треви, само че сигурно ще хваща.
Дръж ни в течение и поздрави на Мишел! Според мен е избрала правилната тактика, поне аз бих постъпила като нея!
MariaPetrovaInk
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Яну 2022, 00:40
Been thanked: 4 times

Бързо и успешно оздравяване на Мишел.

Наскоро мой близък беше с тумор на яйчниците, за жалост изгуби битката. Тогава не знаехме за CBD ... но от това което съм чела в момента има доста излседвания правени от университети и т.н., които доказват неговите ползи. Интересното е че има още много какво да се проучва в канабидолите, които се съдържав в марихуаната.

Бързо оздравяване и най-важното е подкрепата към човека !!!
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

iKAR написа: 12 Окт 2021, 19:13 Здравейте! Реших да споделя с вас моя (въсщност е на Мишел) скромен опит с CBD.

Жена ми, която наричам Мишел, е с предполагаем тумор на надбъбречна жлеза. Казвам предполагаем, защото след години по всякакви специалисти се отказахме окончателно да продължаваме с напрягащото, разточително и изключително трудно потвърждаване на диагнозата. А тя така или иначе щеше да ни донесе основно негативни емоции, и не особено надежни варианти за справяне с проблема. Болестта се нарича Синдром на Кушинг или хиперкортицизъм. Накратко: жлезите бълват ненужно количество кортизол без причина. Симптомите са натрупване на мазнини в горната част на тялото, подпухнало розово лице, високо кръвно, проблемна кожа, слаби кости и мускули, внезапна умора, спад и промени в настроението. За щастие тези видове тумори много рядко са карциноми и се развиват сравнително неагресивно. Полседствията идват бавно, но са кофти. Сериозни сърдечни проблеми, диабет, остеопороза.. Лечението, което се "предлага" е стандартното западно по конвенционалната пътека: рязане, радиация, хормони, кортикостероиди. Първо образуванието се отстранява оперативно и след това нивата на кортизол се поддържат насилствено подтиснати с медикаменти (от чиито странични ефекти човек могат да го побият тръпки само докато ги чете) за период от 1-2 години, докато се следи тумора да не рецидивира Ако се върне, радияция и още хапчета.. здравей живот! Същият вид тумори и синдромът на Кушинг се среща и при кучетата, където се прилага същото лечение + една натурална алтернатива... CBD! Защо? Макар връзката между CBD и значителното свиване или пълна регресия на огромен спектър от тумори да е все още научно непотвърдена, хората, които със сълзи в очите се кълнат че са победили рака благодарение на CBD (както и THC, за което ще кажа няколко думи по случая по-надолу) са обнадеждаващо много. Отделно от това CBD научно доказано подтиска производството на кортизол, регулира хормоналните нива, понижава кръвното налягане, подпомага кожата и костите. Поговорих надълго и широко с Мишел, която беше пушила трева най-много 10 пъти в живота си. И след като изслуша всичко, което бях синтезирал, каза "ще опитам, звучи като нещо съвсем различно, нещо смислено, което реално може и да ми помогне". Констатирахме, че не разполагаме с достатъчно вещо и либерално медицинско лице, което да се наеме да проведе подобно "лечение" и решихме да го направим на принципа "помогни си сам, за да ти помогне и Господ".. След няколко месеца обстойно четене на журнали, изследвания, статистики, свободни разкази на хора, калкулатори и всякакви неща свързани с тумори и канабиноиди, съставихме програмата за действие. И така започна всичко. В началото взехме едно масло с пипета 500мг. (full spectrum) и една опаковка от 20 капсули Cannabin Omega пак 500мг. full spectrum (по 25мг в капсула). Количество, което да приеме горе долу за 2-3 седмици. Идеята беше Мишел да се ориентира кое работи по-добре за нея и кое й е по-удобно като прием. Да успее да си намери правилното дозиране и дневен прием (нещо, което, както знаете е от ключово значение при CBD терапиите). И най-важното: да види изобщо дали и как ще й повлие маслото, ще усети ли някакво подобрение, било то на конкретен симптом, било то цялостно.
Ето как протече този период: най-първият прием беше направо УААУ. Скромна доза от може би 10мг. (по спомен) масло изтреля Мишел в приповдигнато, почти еуфорично настроение, което трая през целия ден. Разясних й, че това вероятно няма да се повтори и не е ефекта, който попринцип има веществото. На втория ден с 2 приема по толкова, ефектът беше много "по-спокоен" така да се каже. На третия съвсем по-отслабен. Така през следващите 2 седмици с увеличаването на дневния прием масло и разучаването на разликите между капките и капсулите, между ударните и малките дози, между ефекта сутрин, обед и вечер, Мишел премина всякакви фази от "това явно не работи изобщо", "има нещо, но не съм сигурна", "така сега май ми е добре", през "ох, вече усещам как ефекта отслабва, и май ще си взема още малко преди да изляза", "както е тръгнало ще ми трябват по 1000мг дневно за да ми е добре, дори не знам дали ми действа" , та чак до "остават ми само за 2 дни, моля те поръчай ми". В тоя момент вече едно нещо беше пределно ясно: CBD опрделено имаше ползотворно действие! Мишел, която отчасти си е с такъв характер и допълнително заради по-високия кортизол, попринцип е импулсивен човек. Когато нещо не й харесва, не би се поколебала да се противопостави остро. Сега обаче някакси неусетно се беше превърнала в някакво супер благо същество, което не трепваше нито при незначителни, нито при наистина дразнещи обстоятелства. Един ден дори ми каза "сега усещам кои са нещата, които попринцип ме дразнят яко, обаче веч просто в мене няма желание да им се ядосам, и общо взето ми се струват дреболии". На този етап Мишел беше достигнала до дневен прием от 100мг. CBD, разпределен през целия ден в 4 капсули от 25мг. Капките някакси не й допаднаха и предпочете да продължи приема само с капсулите Cannabin Omega. Терапията все още е в начална фаза, и досега са изминали едва месец и половина от началото. Какво друго позитивно забелязахме за това време? Има все още леки, но очевидни подобрения в кожата на лицето, която изглежда по-жизнена, розовият цвят започна леко да отстъпва пред естествения цвят на кожа, пъпките са по-малко, нови почти не излизат. Кръвното й налягане, което не се ангажираме да мерим твърде често, е значително по-ниско и пoвечето пъти в норма. Драстичен спад в килограмите все още няма, но мастните натрупвания около шията и горната част на гърба са намалили обема си леко и са омекнали. Преди началото на терапията бяха някакси като капсулирани и по-твърди буци, сега започват да се усещат "по-жлембави" като нормална сланина. Слабостта в костите и мускулите все още си я има, но не става по-зле от ден на ден, каквато тревожна тенденция беше забелязала Мишел преди около половин година. При конвенционалния метод на лечение на това заболяване, симптомите започват да изчезват постепенно след около половин-една година, това е след като образуванието се отстранни оперативно изцяло наведнъж и се поддържа нивото на хормона ниско с тежки медикаменти. Поради това вярвам, че е още твърде рано целението с чудодейната билка да даде драстични видими резултати. Днес е точно месец и половина от както взима масло, което е нищо време, спрямо предполагаемите повече от 5 години, през които го е имала проблема, макар да се е проявявал по-леко. Не знаем и какво е реалното й състояние и степен на заболяването, затова просто работим с търпение и обич към тялото, душата и духът. Мишел направи своя избор, поне една година от началото на терапията да не посещава болнични заведения и лаборатории и да се концентрира върху това просто да бъде добре, а не върху това да открият какво точно й има и дали тумор е причината за хиперфункцита на жлезата. Дори по логиката на конвенционалната медицина, ако образуванието се свие до незначителни размери, или изчезне напълно, а производството на кортизол бъде обуздано и нивата му поддържат в норма, симптомите постепенно ще отминат и пациентът ще се възстанови почти напълно (почти, защото зависи какви поражения вече е имал допреди да се започне стопиране на процеса и премахване на източника). Към това сме се устремили! Сега две думи за THC (обещавам това наистина да е по-кратко). Докато проучвах CBD, се натъкнах на няколко любопитни статии и видеа за синергичното му взаимодействие с THC. Обширна материя, но с прости думи: CBD "умиротворява" (не отнема) ефекта на THC, а THC "усилва" ефекта на CBD. Правилните пропорции между двете са много условни и индивидуални, и с тях няма да ви занимавам сега, но в условията на нашето начинание THC е винаги поне неколколкратно по-малко от CBD, то е само "подложка". Да кажем, че ако CBD може да лекува, то CBD, подкрепено от THC би лекувало ПО-АКТИВНО! Освен в някакви специфични индивидуални невъзможности за прием на THC, основният проблем се явява неговият нелегален статус в много държави включително нашата. Това и една от причините абревиатурата THC да присъства значително по-рядко от CBD в медицинските журнали и изследвания, макар че и двете вещества имат голям потенциал за различни неща. Както споменах, Мишел не пуши марихуана, защото ефектите не й допадат (но тя е пушила 10 пъти преди повече от 10 години някаква незнайна трева, и не съм сигурен доколко може да е сигурна, че не й допада ефекта генерално). Живеейки с любител на марихуаната, тя няма нищо против употребата и след като говорихме, се реши сега успоредно с CBD-то да започне и прием на THC. Вече 2 седмици вечер пуши с мен. Аз си се напушвам стандартно, а тя си дърпа колкото прецени. В началото се смазваше зверски, но вече свикна с ефекта и преценява по-добре колко да си дръпа, за да не прекали. По думите й "не ми е любимото да се напушвам, но вече не ми така неприятно, и поне храната е адски вкусна". Хубавото (понякога това не е хубаво де) е че и CBD и THC имат свойството да се натрупват в организма при достатъчно време системна употреба. Защо го казвам? Мишел няма да има нужда да увеличава дозата постоянно, и макар че напоследък си говорим, че би й било приятно да вдигне още мъничко тези 100мг дневен прием, към които се придържа от един месец, те реално си работят за нея през цялото това време. За съжаление в момента нямаме финансовата възможност да увеличим месечния прием, тъй като купешкото CBD масло е изключително скъпо, както знаете. Идеята да си направим наше масло е абсолютно заложена, но все още е "на чертеж". Познанията ми в отглеждането са все още много скромни, а опитът ми - почти нулев (в момента водя дневник в раздел индор с първия си гроу в живота и той не е CBD сорт). Ина беше писала по-нагоре "да си набереш дивак от полето и да го накиснеш в мазнина". Добре де, ама къде е това "поле" дето ще отидеш и без проблеми просто да си набереш в сакче? Също не е ли по-добре да разполагаш с цвят от семка с хубава генетика, с високо съдържание на CBD? Има и CBD сортове, които са THC-free, те кажи речи същото нещо ли са като дивака или? На купешкото пише, че е извлечено от Cannabis Sativa L., каква е идеята да не е от Indica? Също домашното масло би следвало да е абсолютен full-spectrum, нали така, тоест няма нищо изолирано и каквито канабиноиди е имало в цветето, такива се разтварят в базовата мазнина? Ако е CBD цвете с ниско THC, маслото ще е с ниско THC, но не с нулево както купешкото, нали? Предстои ми все още много да изчета по тая тема за домашните екстракти, но да мисля го. Та, общо взето това е за сега.. След обикаляне по всевъзможни доктори за кожата, за костите, за задържането на вода, за хормоните и прочее, но без особен успех, сега се придържа основно към CBD самолечението, и за момента нещата изглеждат обнадеждаващо. Освен маслото, Мишел започна прием на витамини A, B комплекс, C, D и E, магнезии. Скоро може би ще включим и гъби Шийтаке, Майтаке и Рейши. Спря бялата захар и бързите въглехидрати и набляга основно на непреработени храни богати на протеин и полезни мазнини. За десерт плод. Ежеседмично правим 24 часови гладувания. Гледаме да се забавляваме колкото се може по-често. Поянкога правим дихателни практики. Интензивното спортуването за момента е сложно заради слабите й кости и мускули и заради високото кръвно, но прави разтягания и изобщо леки раздвиващи упражнения, плюс разходките навън и ежедневното търчане по детето. Минало е твърде малко време, за да мога да кажа "CBD излекува жена ми напълно", но вярвам, че това ще се случи. Вероятно всички гореспоменати промени в живота ще имат своя принос за победата, но само за месец и половина CBD върна доброто настроение и усмивката на жена ми. И за нищо друго да не й помогне (което е почти невъзможно), и по 5000 лева на ден да излиза (а когато започнем да си правим маслото сами, разходът вероятно ще спадне драстично), за мен си заслужава. Няма по-голямо щастие от това да виждаш, че тези които обичаш са щастливи!
Извинявам се на всички, които са прочели дотук и са усетили този разказ твърде тромав, ненужно обстоятелствен, написан с твърде дълги изречения или емоционално обременен. Опитах се максимално да не бъде такъв. Не искам също да се ангажирам с достоверността на всичко това, което съм определил като "научно доказано". Така съм го прочел някъде си и така съм го разбрал, силно вероятно е да греша за много неща. Не отричам и плацебо ефекта, но предпочитам ако действително има такъв, да извлека ползите от него, а не да разклащам вярата си и тази на Мишел в ефекта на веществото. Вярата според мен е много важно нещо! Тя е ключът, който превръща съществуването в живот!
И така, мили хора, на края на този ужасно дълъг коментар слагам списъка с нещата, които започват с буквата С и са в основата на терапията на Мишел, но биха били ползотворни за всеки:
CBD
Сън
Смях
Секс
Слънце
Спорт
Самоирония
Смирение
Сила

Ще съм много благодарен на всеки, който има желание да отдели част от тази секунда, и в мислите си да пожелае на Мишел бързо и успешно оздравяване! Всякакви други съвети, акъли или въпроси също са добре дошли!
Благодаря ви! Бъдете здави!
Изчетох историята ти на един дъх! Изключително трогателно, романтично и не знам още какви други суперлативи да използвам, за да го опиша..... Ще вляза малко в ролята на Фънки, който все кусури намира :lol: , плодовете ги яжте преди яденето, не за десерт, с това ми се изчерпват препоръките към вас!
P.S.И не забравяй да ни държиш в течение за състоянието на Мишел! :weed:
mariag
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Авг 2022, 02:01

radva4 написа: 20 Сеп 2021, 00:04 Здравейте, моля ви да ми препоръчате марка cbd, която е добра, чист продукт и качествена.
Тъй като на пазара е пълно с този продукт, съм доста объркана. Става въпрос за моята майка, която е в тежко състояние, със съмнения за лаймска хронична. Благодаря ви предварително...😔
Препоръчвам испански марки, това са две много добри марки на добра цена от Испания отгледани и произведени в Испания:
CANNPO
https://sensimall.com/product/cannpo-5-10-ml/
THE CBD SIDE
https://sensimall.com/product/cbd-%d0%b ... ide-10-ml/

Ако имаш въпроси ще се радвам да споделя :)
УСПЕХ!
Аватар
Zafor19
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 354
Регистриран на: 19 Окт 2019, 09:53
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 855 times

iKAR написа: 12 Окт 2021, 19:13 Здравейте! Реших да споделя с вас моя (въсщност е на Мишел) скромен опит с CBD.

Жена ми, която наричам Мишел, е с предполагаем тумор на надбъбречна жлеза. Казвам предполагаем, защото след години по всякакви специалисти се отказахме окончателно да продължаваме с напрягащото, разточително и ричам и плацебо ефекта, но предпочитам ако действително има такъв, да извлека ползите от него, а не да разклащам вярата си и тази на Мишел в ефекта на веществото. Вярата според мен е много важно нещо! Тя е ключът, който превръща съществуването в живот!
,.........
..........
........
И така, мили хора, на края на този ужасно дълъг коментар слагам списъка с нещата, които започват с буквата С и са в основата на терапията на Мишел, но биха били ползотворни за всеки:
CBD
Сън
Смях
Секс
Слънце
Спорт
Самоирония
Смирение
Сила

Ще съм много благодарен на всеки, който има желание да отдели част от тази секунда, и в мислите си да пожелае на Мишел бързо и успешно оздравяване! Всякакви други съвети, акъли или въпроси също са добре дошли!
Благодаря ви! Бъдете здави!
iKAR братле, направо ме разплака с тази истина за съпругата ти. Искрено се надявам вече да е много по-добре и ви изпращам усмивки и любов където и да се намирате.
Също като ефект който лично съм забелязал: прясното мляко засилва двойно ефикта на THC. Вечерно време когато си взема масло и пия Две, три глътки прясно мляко, на другият ден ме върти до 10 часа, а иначе без млякото още в 8ч съм ок. Народният лечител Петър Димков има много хубава рецепта, 2-3гр коз ги вариш в прясно мляко 25-30 минути на слаб огън и после когато изстине пиеш по 2 глътки през 2-3 часа. Аз така се спасявам вече няколко пъти от синузит и Корона вируса.
Много поздрави и здрве от мен на всички които четат и почитат тази божествена билка
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Приятели, дойде време за кратък ъпдейт (кратък, понеже от известно време хвърча между болницата, детето, другите ангажименти, че и градината).. Операцията на Мишел премина успешно!!! Лекарите бяха скептични, че нещата ще се случат само с една опарация, защото на ЯМР-то излезе тумор с размер 3см. върху хипофизата, която е едва 1 см. Явно е бил там поне 5-6 години, бавничко, но упорито е растял и те очакваха да се е оплел яко в заобикалящите го нерви и кръвоносни съдове. Точно тук според мен е едната главна роля, която маслото изигра, хирурзите успяха да извадят цялата гадина отведнъж, очудващо лесно дори за тях! Все пак операцията беше тежка и продължителна (над 4 часа). През това време и после докато Мишел беше в реанимация, едно CBD вейпче ме съхрани и мен да не рухна от притеснение! Последва едно очаквано усложнение с изтичане на гръбначно мозъчна течност, тъй като "раната" в главата е доста голяма, за щастие ситуацията вече изглежда стабилизирана, а момичето ми вече дори става да се разхожда и е все по-жизнена и бърборлива. Направиха й хормонални тестове, тъй като след такава интервенция на хипофизата, се очаква нивата на хормоните да са напълно "полудели" а самата жлеза да не функционира изобщо и да не произвежда нищо, съответно неминуемо ще трябва да се започне подаване на изкуствени хормони за известно време. Тук според мен е втората ключова роля, която маслото изигра! Хормоналната картина изглежда сравнително добре, почти в норма с някои малки изключения. Ендокриноложката каза, че за момента не смята за нужно да й се дават допълнителни хормони и е по-добре да се изчака да се възстанови още известно време и пак да се направи тест. Вероятно ще се наложи все нещичко да й се дава и лошото е, че тези изкуствени хормони са напълно несъвместими с прием на CBD. Съответно ще трябва да се направи няколко месеца почивка от вълшебното масло! Преминахме един ключов и много тежък етап от оздравяването на Мишел, и без да мога да подкрепя твърдението си с каквито и да е научно доказани факти, смятам че CBD помогна много! Предстоят още доста неща, изследвания, напасвания и промени в начина на живот, но всичко това е в името на доброто! Сърдечно благодарим на всеки тук, който е отделил от ценното си време за да изпрати позитивна мисъл за Мишел! Нашата битка продължава, но вече се вижда и заветната светлинка в далечината! Бъдете здрави и ведри!
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Радвам се за вас! Тук ми изниква един въпрос, макар че е свързан и с много други състояния, и е много широк като аспект. Като предприемаме лечение с ЦБД/ТХЦ или и двете спираме ли употребата на медикаментите които са ни изписали срещу въпросното състояние?
Публикувай отговор

Обратно към “CBD Канабидиол (Cannabidiol)”