Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Конопено олио(масло) и олио от конопени семена

Дискусия за медицинските употреби на канабис!
Правила на форума
Това е форум, което означава, че "съветите" и информацията, обсъждани тук, понякога се създават от непрофесионалисти.

Информацията в този форум е предоставена само с информационна цел и не трябва да се тълкува като медицински съвет или указание, нито да заменя съветите, предоставени от медицински специалист.
Описаните продукти/вещества в този форум не са предназначени да диагностицират, лекуват или предотвратяват болести. Нищо в този форум не е предназначено за медицинска диагноза или лечение. Винаги се консултирайте с вашия медицински специалист относно възможни усложнения, преди да използвате даден продукт/вещество. По никакъв начин информацията във форума не заменя консултация с компетентен медицински специалист. Не може да бъде дадена никаква гаранция за точността или пълнотата на информацията в този форум под каквато и да е форма – текст, снимки. Информацията може да включва технически грешки, печатни грешки, пропуски или неточности. Собствениците на форума не поемат отговорност за диагноза или лечение, направени въз основа на информацията в този форум. Читателя поема пълна отговорност за правилното използване на информацията в този форум.
Не диагностицираме, предписваме, нито лекуваме болести. Не се опитваме да даваме медицинските съвети. Не сме здравнни и/или медицински специалисти или лекари, и не се преструваме, че сме такива. Не лекуваме и не се грижим за медицински случаи.

Моля, винаги се консултирайте със съответния специалист в случай на заболяване, самолечение или промяна на лечението. Не вярвайте на всичко, което е в Интернет. За съжаление, чудодейни лекарства не съществуват.
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7116 times
Been thanked: 4750 times

Набързо да отбележа разликата,защото често се бъркат,Конопеното олио(или масло,така ги разграничавам по-лесно) е екстракт от растението и цветовете,който би могъл и "да хваща",защото в него може да има и THC,CBD и тн,то е смола,извлечена по различни начини. Олиото от конопени семена е продукт,направен от студенопресовани конопени семена(подобно на други мазнини,извлечени чрез студено пресоване) и не съдържа упойващи вещества,може да се намери в био и хранителните магазини и е много полезно само по себе си.:)
В тази тема ще смеся двете в малки количества в едно бурканче(най-добре да се правят малки количества и да се изразходват за да си запазят максимално качествата,тъй като олиото от семена не трябва да стои дълго отворено,съхранява се на студено след отваряне)за да мажа една бенка,която съм мазалка и преди ,нос прекъсвания.За съжаление не разполагам с никакви данни за пропорции,така че аз ще си определя пропорциите и ще експериментирам с тях....Освен това давам и на свекърва ми да си маже ръцете,което и помага срещу артрит и остеопороза(има ги и двете накуп).По нейни наблюдения(тя не употребява никакви забранени или упойващи вещества,възрастна жена е,затова не посмя да пие по лъжичка,от страх)подуването на ставите и нощните ревматитни болки изцяло са изчезнали,макар че състоянието и беше много тежко,сега пръстите и са много по-малко схванати и доста по-подвижни!
Аз ще го изполвам за мазане на една бенка,която вече съм мазала няколко пъти(за съжаление с прекъсвания,защото не винаги имах олио,тъй като го раздадох,но ефект определено се наблюдава,остава да разберем какво ще с случи и позитивно ли ще е то хаха),но с цветове и листа,накиснати в конопено олио от семена. Засега ще събера повече материали и след като(ако постигна успех)ще публикувам тук целия опит.Този път реших да проведа експеримента без прекъсване и да използвам РСО(Рик Симпсън оил или конопено олио)смесено с това от семената,наместо да накисвам листа и цветове в мазнината.Струва ми се,че ще е по-концентрирано така.Започвам да мажа вечерно време по веднъж от тази вечер-21.012019г.Може да добавя и сутрешно мазане.
Разполагам с лични свидетелства за спиртна тинктура от марихуана(именно марихуана,а не коноп,но може би би могло да се използва и диворастящия братовчед) при бронхопневмония,които също бих искала да споделя подробно,но тук ще е за бенката и за какво друго може да се ползват тези две неща-маслото и олиото или микса между тях(който аз намирам за най-удачен и по-лесно усвоим ако трябва да се нанася върху кожата или да се яде).
Прикачени файлове
IMG_5584.JPG
IMG_5583.JPG
IMG_5582.JPG
IMG_5581.JPG
IMG_5580.JPG
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7116 times
Been thanked: 4750 times

Две свидетелства за лишей на кожата на куче-излекувано с мазане!;)Едното беше на моето куче малко петънце,което оплешивя постепенно(за съжаление пропуснах да снимам),но само с няколко мазания спря и след известно време порастна козина,сега не се наблюдава никакъв белег.Другото беше на кучето на една приятелка,някаква гъбичка,която се предизвиква от вода и не и даваха да го мокри ,защото отново се появяваше периодично,въпреки лечението.Казвам "появяваше",защото го няма вече изобщо след мазането на петното с конопено олио от семена ,смесено с цветове.

Лишей на ръката на детето ми,за който ми предписаха кортикостероиди(като лекарката ме предупреди,че не мога да ги използвам повече от седмица,тъй като са вредни за други неща и ако не се оправи до тогава да ги заменим с друг крем).Аз ги купих от страх,но преди да ги употребя реших да опитам да мажа с маслото,само му добавих 3,4 капки лавандула(самата лавандула е много ефективна за всякакви гъбички и лишеи)за по-сиг.Може и двете да са оказали влияние,не съм сигурна,но във всеки случай кортикостероидния крем си седи някъде в старото ми жилище неразпечатан(както и антибиотика за бронхопневмония).Излекува се за ден два и не се появи повече този лишей.Сега за да не подскочат уплашени майки християнки срещу дрогата искам да подчертая,че детето само съм му мазала кожата,което не само че не е вредно,но е дори страхотно полезно за кожата,а и както можах да заключа-далеч по-ефективно от предписаното ми официално лечение.На всичко отгоре при официалното лечение ставаше дума за 10 дни и повече третиране и евентуална смяна на лечението ако не помага?!Докато с маслото се оправи за няма и три дни?!!!!Бих искала дерматолог да коментира по-нататък!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7116 times
Been thanked: 4750 times

От тези наблюдения на реакцията на кожните заболявания си вадя извода,че това масло ще помогне и за други кожни заболявания ,свързани с гъбички или дори би излекувало псориазис ако се комбинира пиене и мазане на засегнатите участъци от кожата.
Аватар
Zafor19
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 354
Регистриран на: 19 Окт 2019, 09:53
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 855 times

Здравейте,
Ще ви разкажа за един малко негативен ефект. Това лято отгледах 9 аутота, които не порастнаха много големи. Дадоха ми общо 60гр заедно със листата. Допълних с още 140гр от диви, горе-долу добри диваци, поне лепнеха като ги пипам по цветовете и направих масло. Описано е в другия форум ето линк. Стана прилично масло, върши някаква работа.



След това ми хареса и реших да направя само от диваци, викам си кво толкова, все ще работи. Направих от 220гр изсушени дивачки, заедно с листата и стеблата. Голяма грешка. Извлезе се много хлорофил. Маслото, т.е. произведението стана гъсто и тъмно, но люти много здраво. Все едно е пълно с чушки, има щипещ вкус. За хващане- не хваща, нито първото нито второто.
Викам си с него ще се мажем с него. Намазах на жена ми брадата да я разкрася малко, ноооо........ майко мила........ Тя взе, че се изприщи, ама много здраво направо релефно изприщено, все едно удрано с нокът, така подуто, щеше да ме убие :cry: . Много се уплаших, мазахме я с цинков мехлем 2 седмици. Накрая утихна. :mrgreen:
Ама не си научих урока от първият път, викаме си то не може да е от "маслото" и след още 1 седмица ѝ викам "дай пак да видим дали е било от това". Този път на друго място, намазах ѝ един лишей под мишницата така мако по-голям колкото цигарена кутия. Нооооооо на другия ден ухааааа -сърбел и дръгнене здраво. Направо подлудя от сърбеж. Е оказа се от "маслото". Мисля, че е от многото хлорофил и че го хаправих с листата и стеблата. Сега пак мажем с нещо там за сърбел и подуто Фенисти гел... Егати работата...
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7116 times
Been thanked: 4750 times

А разтворихте ли го в нещо,мазнина?нито става за ядене,нито за мазане чисто според мен...…..Това трудно се разтваря,то е като смола,все едно да намажеш кожата със смола от бор:)Или да изядеш топче смола....Разредете съвсем малко от маслото в зехтин или друга мазнина студено пресована,трябва да е нещо като 30% от цялото най-много.При мен такъв ефект поне не се е случвал?!Но и не го ползвам чисто никога,просто като му гледам консистенцията и се сещам по пътя на логиката,че това нещо нито ще попие лесно,нито ще се разтвори лесно в организма.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7116 times
Been thanked: 4750 times

А и още нещо ми хрумва,да не би пък жена ти да е алергична?
Аватар
Zafor19
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 354
Регистриран на: 19 Окт 2019, 09:53
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 855 times

Да, разтворихме го в студенопресовано олио от конопено семе и то доста. Може би 50%. Но тя се мажеше три дена по 2 пъти на ден под устата около брадата и тогава се получи сърбежа.
kukuk
Градинар
Градинар
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Яну 2019, 07:31
Has thanked: 78 times
Been thanked: 23 times

Zafor19 написа: 24 Окт 2019, 21:57 Здравейте,
Ще ви разкажа за един малко негативен ефект. Това лято отгледах 9 аутота, които не порастнаха много големи. Дадоха ми общо 60гр заедно със листата. Допълних с още 140гр от диви, горе-долу добри диваци, поне лепнеха като ги пипам по цветовете и направих масло. Описано е в другия форум ето линк. Стана прилично масло, върши някаква работа.



След това ми хареса и реших да направя само от диваци, викам си кво толкова, все ще работи. Направих от 220гр изсушени дивачки, заедно с листата и стеблата. Голяма грешка. Извлезе се много хлорофил. Маслото, т.е. произведението стана гъсто и тъмно, но люти много здраво. Все едно е пълно с чушки, има щипещ вкус. За хващане- не хваща, нито първото нито второто.
Викам си с него ще се мажем с него. Намазах на жена ми брадата да я разкрася малко, ноооо........ майко мила........ Тя взе, че се изприщи, ама много здраво направо релефно изприщено, все едно удрано с нокът, така подуто, щеше да ме убие :cry: . Много се уплаших, мазахме я с цинков мехлем 2 седмици. Накрая утихна. :mrgreen:
Ама не си научих урока от първият път, викаме си то не може да е от "маслото" и след още 1 седмица ѝ викам "дай пак да видим дали е било от това". Този път на друго място, намазах ѝ един лишей под мишницата така мако по-голям колкото цигарена кутия. Нооооооо на другия ден ухааааа -сърбел и дръгнене здраво. Направо подлудя от сърбеж. Е оказа се от "маслото". Мисля, че е от многото хлорофил и че го хаправих с листата и стеблата. Сега пак мажем с нещо там за сърбел и подуто Фенисти гел... Егати работата...
Егати работата ...
От 9 растения да получиш 60 грама е провал... Следващият път не се хвърляй на толкова много бройки. Отгледай 2 растения, но както трябва. От 1 добре отгледано растения можеш да получиш над 60 гр. Тия 60 гр дето си ги получил от 9 автомата са били пълен жмел.

После тотално си насрал маслото, като си добавил и дивака. Най-вероятно си го държал и много време, което е извлякло и хлорофил и други ненужни неща, Натровила се е със шлаките, а може и алергия да има към растението.
Аватар
Zafor19
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 354
Регистриран на: 19 Окт 2019, 09:53
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 855 times

Така е провал стана. Станаха малки защото като малки бяха на сух въздух и беше горещо. Не съм държал много, два пъти по три минути в спирт, но диваците сложих с листата и стеблата и от там се извлече много хлорофил
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7116 times
Been thanked: 4750 times

Малко РСО. Аз си го мажа на листчето отвътре, защото ми е слаб коза😆Якичко е, като хашиш.... Но иначе не е за пушене. Така да го яде човек обаче много трудно се разтваря в организма и е отврат, затова за ядене препоръчвам 1 дозичка такова, разтворено в 3 части подходяща мазнина, например зехтин или конопено олио. Както съм го правила по нагоре.....
Прикачени файлове
20220115_190913.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Медицинска марихуана - Лечение с канабис”