Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Проблеми със сайта

Предложения и въпроси за Grysty.com
Семена марихуана
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 919
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1869 times

Здравейте, приятели

Изминалата седмица беше тежка за нашата малка общност тук в Гръсти, голяма част от вас усетиха липсата на сайта за няколко дни, но с огромна доза късмет и една щастлива случайност сайта вече е на линия и цялата (почти) информация е непокътната.

Ето и какво се случи
Сутринта на 28 август, приблизително в 6 часа сутринта (13:00 BG TIME), лице с доставчик на услуга на трета страна използва своя привилегирован достъп до системите на нашият хостинг провайдър, за да се свърже с един от порталите за управление на техният център за данни и без упълномощаване инициира последователност от действия, с които буквално занулява информацията в 12 сървъра за споделен хостинг (Над 10 000 сайта) и в допълнение на това и техните резервни копия. Работата по възстановяване на информацията започва веднага, но се установява, че 4 от 12-те сървъра са силно засегнати (един от тях сем и ние) и се дава малко надежда за възстановяване на информация и дори да е възможно, ще отнеме над 2 седмици. Към днешна дата работата по възстановяването на данните продължава, като вече се дават високи надежди с 95% цялост на данните (тоест със загуби), като най-рано резултат, може да се очаква в средата на септември.

В световен мащаб подобни инциденти са изключителна рядкост (говоря конкретно за клауд и хостинг услугите) и верочтноста да паднеш със самолет е доста по-висока. Подобни системи са двойно, а понякога тройно подсигурени в случай на инцидент (пожар, земетресение, наводнение) и се предполага, че информацията ни е на сигурно място. Това беше и една от причините да не правим ръчни бекъпи на сайта, а другата беше, че сайта е над 37GB което затруднява трансфера на данни.

Една щастлива случайност спаси сайта и всички нас. Бувално две седмици преди инцидента беше извършена миграция от един сървър на друг и благодарение на тази миграция, резервни копия на нашият сайт са запазени на старият сървър. Резервните копия бяха с 2 седмици по-стари, но това си е истинско чудо в сравниение с това да започнем от 0.

Взехме си поука от тази случка и приложихме мерки, с които това никога повече няма да се повтори.
Мерките: Към момента сайта се бекъпва на 4 места - на първото се прави бекъп на всеки 24ч., а на другите 3 на всеки 7 дни, като 2 от тях се съхраняват в клауд, а 4-тия на оффлайн сторидж.
Подсигурен е резервен хостинг в случай на подобен инцидент, като ще можем да реагираме буквално за няколко часа и сайта отново, ще бъде онлайн.
Сайта работи с 2 домейна grysti.com & grysty.com, като са закупени още 2 в случай на проблем с първите два.

При евентуален бъдещ инцидент, ще откриете новини относно сайта в нашите канали за комуникация в социалните мрежи.

Facebook https://www.facebook.com/grysticom
Instagram https://www.instagram.com/bulgariancannabis/
YouTube https://www.youtube.com/channel/UCApyxI ... FMTqu8COeg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Здрасти, колеги! Няма да пускам нова тема, а ще пиша тук. Вече споменах на едно място, че имам проблем с http error при качването на снимки. Проблемът продължава, всъщност не мога да кача почти нито една снимка от тел, освен в редките случаи, когато успее да качи една произволна, не знам по какво ги избира?!!!! Чакам, чакам и хем не е много бързо, хем накрая супер ме дразни като ми даде отгоре черна лента http error. Фактически почти нищо не мога да кача, чудя се нещо при мен ли е или е в сайта?!Казахте, че сте запознати с този проблем?
А имам и друг проблем. От вивакомски уай фай не ми дава да вляза в сайта. Пробвах с браузъра на телефона ми, както и с друг(Опера) , дава че няма връзка с този сайт. А като превключва на мобилния ми от А1, ме свързва?! Но и там пак го има http error-а.....
Аватар
Don Marijuan
Градинар
Градинар
Мнения: 286
Регистриран на: 12 Фев 2020, 18:52
Has thanked: 10 times
Been thanked: 579 times

Снимки над 500 kb не ще да ги качи.Аз нали затова си играя да ги режа някои от моите(повечето).
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 919
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1869 times

Здравейте,

Проблемът в хттп еррор ми е известен, но за него няма фикс освен да минем към по ниска версия на PHP. Почивните дни, ще се заема да потърся решение на проблема.
С Виваком имаме проблем от доста време, ще проверя и там какво се случва. Ще ми бъде от полза ако имам IP-адреса от който не може да се отвори сайта.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

WDScorpio написа: 03 Май 2022, 19:21 Здравейте,

Проблемът в хттп еррор ми е известен, но за него няма фикс освен да минем към по ниска версия на PHP. Почивните дни, ще се заема да потърся решение на проблема.
С Виваком имаме проблем от доста време, ще проверя и там какво се случва. Ще ми бъде от полза ако имам IP-адреса от който не може да се отвори сайта.
Ще ти пиша на лично значи. В тази връзка да споделя, че не за пръв път ми се случва да избера по-малък или квартален доставчик на Интернет, от който съм доволна и в даден момент да се озова при Булсатком/Виваком не по мое желание, а защото са глътнали въпросните доставчици. 😒
Аватар
Zafor19
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 354
Регистриран на: 19 Окт 2019, 09:53
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 855 times

Здравей СЕО (WDScorpio). Аз от телефона гледам форума и не знам от компа дали е същото, но от известно време ми липсва навигацията къде сме в сайта. По-точно Форум/подфорум/тема/подтема. Може ли да се активира опцията, за по-лесна навигация и ориентиране
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 919
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1869 times

Zafor19 написа: 04 Юни 2022, 12:08 Здравей СЕО (WDScorpio). Аз от телефона гледам форума и не знам от компа дали е същото, но от известно време ми липсва навигацията къде сме в сайта. По-точно Форум/подфорум/тема/подтема. Може ли да се активира опцията, за по-лесна навигация и ориентиране
Здравей, Зафор19!

Breadcrumbs както се наричат въпросната навигация е спряна, защото изглеждаше много грозно, но ще видя какво мога да направя, за да я подкарам на мобилни устройства.

Поздрави
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

не мога да изпращам съобщения и разглеждам профили, може ли админ да го оправи.
NewHobby
Градинар
Градинар
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Сеп 2021, 21:33
Has thanked: 33 times
Been thanked: 14 times

При мен също е така, а вече съм минал определен брой постове в теми.
eatmysword
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Авг 2023, 14:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Здравейте, има ли как да се свържа с админ, защото чакам вече 2ти за удобрение на пост/коментар
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения, Въпроси и Проблеми свързани със сайта”