Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Летящи гадинки

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Аватар
ManuGinobili
Градинар
Градинар
Мнения: 52
Регистриран на: 19 Юли 2019, 17:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 86 times

тия неща не могат ли да се преборят чрез био-агенти?

Знам, че за акари е много по-добре така да се чистят отколкото с Нийм ойл.

https://amiti.org/3-bio-agenti

аз съм голям фен на био агентите.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Интересен сайт!Предполагам,че може, аз с пръскане се оправям с домашни неща,просто в тази ми градина неглижирах малко ,тя не е с марихуана,а просто двор и затова не взех кой знае какви мерки.Но интересно кое би ги изяло иначе от изброените?
Аватар
ManuGinobili
Градинар
Градинар
Мнения: 52
Регистриран на: 19 Юли 2019, 17:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 86 times

Inna написа: 07 Авг 2019, 18:55 Интересен сайт!Предполагам,че може, аз с пръскане се оправям с домашни неща,просто в тази ми градина неглижирах малко ,тя не е с марихуана,а просто двор и затова не взех кой знае какви мерки.Но интересно кое би ги изяло иначе от изброените?
Ей тия зерглинги ти трябват.

https://amiti.org/bio-agenti/210-eretmo ... micus.html
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Inna написа: 07 Авг 2019, 16:42 Да и аз като разглеждах на белокрилки най-прилича.Яко налазване.Ами аз не се погрижих много добре,бях пръскала,сега гледам само на смокинята най-вече са останали,но доста?!Ще с е пробвам да ги разкарам и тях.Дърветтаа в целия квартал са ужас от тези гадини и пада лепкаво вещество от тях по всички коли.......А гледам,че пчелите им харесва и цялата смокиня е в пчели,като че сока от тези ги привлича?!
Това не са белокрилки, които пада мазно по колите, а въшки.

Иначе при мен тази година не съм пръскал с нищо домата, но за разлика от други години няма белокрилки, няма и други гадове. Егати кефа. :)
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Мисля,че отрих в един форум з а цветя точно какво е-инвазивна цикада!Не е белокрилка сега като го сравнявам,единствената прилика е,че бебетата са му бели.И също пише,че пуска сок,то е! metcalfa pruinosa му е името(бяла цикада).
Последно промяна от Inna на 07 Авг 2019, 20:20, променено общо 1 път.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

От това ,което пада по всички листа от тях пчелите правели страшен,специален мед?!!!А на мен цалата ми смокиня е в пчели в момента,къде ли го складират?!:DСтрашно ги кефи сока,толкова пчели на едно място в града скор не съм виждала,има и от дебелите,има и нормални?!https://healthywithhoney.com/what-is-metcalfa-honey/
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

ManuGinobili написа: 07 Авг 2019, 18:15 тия неща не могат ли да се преборят чрез био-агенти?

Знам, че за акари е много по-добре така да се чистят отколкото с Нийм ойл.

https://amiti.org/3-bio-agenti

аз съм голям фен на био агентите.
Като чуя или прочета за Амитица и се хващам за главата. Тея препродават препартите с многократна надценка. Особено нематоди и някакви такива био-агенти. Най-тъпото, че повечето най-ценните неща ги нямат налични, а и не ги съхраняват както трябва. При поръчка ти ги поръчват от Гърция, които пък ги вземат от Италия. За което плащаш ти тая доставка от Италия до Гърция до България до твоя адрес. Освен тази завишена доставка плащаш надценак в пъти от цената на препарата. Нещо, което струва 5 евро и реалната му директна доставка е 2-3 евро, да ти го продават примерно за 60 лв + 20 лв доставка си е дране от всякъде!


Отделно живите агенти трябва да са живи, което ще рече че трябва при транспортиране да идват в термо опаковка в която температурата е около 7-8 градуса. Те италианците я изпращат с термо опаковка + 1 блокче за лед, но като пътува от Италия до Гърция, а след това от Гърция до България, това 1 термо блокче е разтопено още на първите 24 часа и био-агентите ти пристигат сготвени.

Не говоря за препарти с нийм или нещо такова. Говоря за препарати с живи агенти в тях, с живи микроби, с живи нематоди и т.н. .. За какво хем да плащаш повече, хем по-голяма доставка и хем да пристигат нещата сготвени и да не ти свършат работа?

Язък, че са фирма на толкова години.

Inna написа: От това ,което пада по всички листа от тях пчелите правели страшен,специален мед?!!!А на мен цалата ми смокиня е в пчели в момента,къде ли го складират?!:DСтрашно ги кефи сока,толкова пчели на едно място в града скор не съм виждала,има и от дебелите,има и нормални?!https://healthywithhoney.com/what-is-metcalfa-honey/
Тези дебелите пчели се наричат земни пчели и правят "кошер"в дупки в Земята. Ако си забелязвала дупчици в земята с обиколка малко по-едра от телцата им, там живеят. Много са красиви, дебелички и чернички, но са страшно работливи и ценни. Буквално 1 такава земна пчела може да ти опраши цялата градина. Те са едни от основните опрашители в природата. Тъжното е че, като се пръска с пестициди, фунгициди и хербициди се нарушават местообитанията им.

В града има много диви ройове на нормалните медоносни пчели, които правят кошери в ламарини, дървени постройки или където си харесат. Такива ройове могат да бъдат хванати с примамка след което да бъдат вкарани в кошер. Намираш къде им е дивия "кошер" и до него слагаш твоя кутия вечерта, когато е хладно и пчелите са се прибрали в кошера. Изключително важно е да е вечерта защото така няма да те нападнат. Като съндъка го мажеш с билки (примерно лимонена трева) и малко мед за да привлечеш пчелите, или ползваш хормони. Има такива спрейчета с хормони за привличане на пчелите. Буквално ако им сложиш съндък или кутия и направиш тия неща, роят ще го намери и ако му хареса ще "вдигнат майката" и ще я занесът на новото място и буквално си хващаш "див рой" и си имаш пчелно семейство за което можеш да се грижиш, да храниш, обслужваш, а след което ако искаш можеш и от меда да им вземеш.

В градове, като Париж има кошери в града, като кошерите ги слагат на покривите на държавни сгради (университети, научни институти и други). След което събират меда от кошерите и го продават на много по-висока цена, защото във Франция го смятат за по-чист мед. Буквално, защото в градовете се ползват по-малко пестициди, фунгицид и хербици за това го смятат за по-чист мед, защото в провинцията се пръска много здраво. Франция има силна традиция в земеделието особено в ползването на какви ли не вещества. Не случайно във Франция има много производители на хибридни семена и препарати за растителна защита.

Прави си сама сметката за какво пръскане става на въпрос щом в града го смятат за по-чисто, от колкото в гората, полетата или селата...
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Мен обаче ме е страх от пчели,е не чак толкова,но не бих им търсила кошера!:)Затова пък обичам мед,бих го пробвала този вид.Просто много любипитни новости изведнъж видях,много интересно и си обясних какво се случва при мен.Нлазват едни,други им пият сока,каква връзка!Четох,че в морската градина във Варна имало някакъв проект за справяне с тези пеперудки,използвали някакъв вид малка оса....Тези гадини в последните 10 години са станали по-голям проблем тук,преди това не били много разпространени.....Да бе в града ако е по-чисто за ядене от на село- ужас!до къде я докарахме,пък в Китай опрашват с метличка ръчно,защото пчелите в някои райони измрели,баси тъпотията,допълнителен идиотски труд!Човека обърква всичко,пренася видове от едно място на друго,където няма какво естествено да ги спре,после пръска,те свикват...…………...
А да,и за опрашването наблюдавам сега,че черитата са много повече,миналата година не съм виждала почти никакви пчели и доматите ми бяха изключително само храсталаци,тук там някой.Понеже в близост никой не гледа домати.Те черитата по принцип си имат повече,но сега и чепатото ГМО черно чери е пуснало,миналата година го имах на друго място и не направи нито едно доматче,даже и сега мислех да го махна,само расте нагоре,но го оставих,то е точно под тази смокиня и сега има!:)То си е ГМО де,няма да го разпространявам,но искам да видя черно доматче най-сетне!:)Със сигурност пчеличките са замесени!То чак мис е навират в косата толкова са много.Но ще трябва да пръсна за гадинките и сигурно и на тях няма да им хареса.
Аватар
ManuGinobili
Градинар
Градинар
Мнения: 52
Регистриран на: 19 Юли 2019, 17:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 86 times

Един приятел си купи от Амитица Phytoseiulus persimilis и остана много доволен.

Има ли друга фирма от която да си купиш био агенти в бг?
zelen4uk
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Сеп 2019, 16:59
Has thanked: 2 times

Хора, моето цвете има от тези гадини, но поражения по растението май няма. С какво да пръскам според Вас?
Прикачени файлове
1 (3).jpg
1 (2).jpg
1 (2).jpg (161.73 KiB) Преглеждано 1792 пъти
1 (1).jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”