Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Летящи гадинки

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Време е да ги спомена и тях. Имах фунгус гнат още в началото. Минимално . С добра вентилация и добре съхнеща почва проблема изчезна. Бях ползвал и ниим. Но след якото застудяване направиха една седмица без да си изпият водата седяха влажни и на новото място след като ги преместих (по топло) и влажно първите дни - веднага се появиха. Пръскане и каквито и да е намеси било то и нийм са абсурд. Наскоро ми обясниха защо точно портокалово масло/есенция може да се използва с вода против тях - ще пробвам може би -ако се появят пак ама надали..
Решението - след недоверието в началото - LOCK Down Pads.Може да има други аз взех тези. Излязоха ми около 15 лв 8 бройки и с 2 от тях си реших проблема за под 48 часа. Дори от тях разбрах че е имало и мини стартираща популация белокрилки(и те споделиха същата съдба) всичко съм го докарал аз имам и още 2 стаи едната с болни портокали лимони и като цяло спасителна и едната с други растящи да кажем - навсякъде помогна.
Дойде ми на ум че може веднага да съм ги оправил но все пак да имат популация. И ползвах съвет на опитен анти-пръскач. Нарязох картофи на кръгли резенчета и ги оставих на повърхноста на саксиите за 24 часа.. Огледах ги после нищо.. освен на най-малкото растенийце(което лошо се наклони на една страна и със сигурност скъса коренчета при наместване на останалите забравих че е там долу сгушено). Явно всичкото фунгус е снесло там , защото е снесло ларвички да хапват загнили корени.. та не се появиха повече никакви летящи вече 20тина дни - пиша ги ефективни тия LDP. Останаха ми още 6 - 2 от които ще ми гарантират следващия гроу не само да не ги мисля - но и ако стартира нещо такова да разбера веднага. Ето как изглежда след като го махнах от китките и го закарах и по другите места - лимоните и портокалите .. С 2 такива квадрата обрах популациите 2 в големи помещения + при китките за под 48 часа. Сега съм оставил да висят няколко чисти ако има да видя - седят чисти .
Прикачени файлове
20190118_075311.jpg
20190118_074343.jpg
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Фунгус гадовете са много гадни гадинки. :D

Аз ползвам подобни жълти лепки, но от ибей. 10 броя за 3 долара с доставката.

Кокоса не трябва да изсъхва, нали знаеш.

Аз от време на време разбърквам отгоре кокоса в саксиите и ако има гадинки почват да летят. Сега съм намерил гнездо в една и съм сложил лепките отгоре за да се лепят гадинките излитайки от почвата.

Иначе от препаратите Нуреле работи перфектно срещу фунгус гнатс.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Нурелето е много брутал,по-добре нещо био:)Аз ще пръскам сега всички цветя преди да сложа марихуана да расте,мисля и аз с някакви етерични масла,може да опитам пак с домашните бъркочи с чесън и лют пипер/чушлета.....Даже мисля да ги измия тях на чешмата преди чистенето и пръскането,защото не ги мисля толова като специалните хахаПреди съм пръскала с тютюн,черен пипер и всичко,което се сетя,ч е не го обичат насекомите,но да не вреди на цветята.И за капак мисля да сложа някоя такава лепка и аз.:)
А иначе нанасят ли и какви вреди тези мушици?Аз не съм забелязала,но не знам ларвите им.....Че са досадни едно на ръка,но навреждат ли на самите цветя/корени?За мен само са индикация,че прекалявам с поливането или че почвата ми задържа твърде много влага(тя не е кокос обаче).....
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Няма брутал тука. Война кожицата им. Така казано най- брутално ми звучи да им разтвориш екзоскелета с витамин С от етерично масло от портокал(кредит1). Обаче това е през вегетацията - напреднал цъфтеж няма място за пръскане и това ми е очевадно особенно вътре. Та каквото ги убива според зависи кога е, Лепките са супер. Проблем са фунгите - точно заради ларвите - доколкото разбирам обичат позангило или счупено ама могат да минат на здрави коренчета. Определено ако има ларви ще ги снесат където е проблем с корените .
При поливане разравяйки почвата най - горния слой ларвите излизат на повърхноста и се забелязват.
Pazuzo
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 07 Юни 2019, 16:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 82 times

Фунгус гнясовете са голяма напаст, пробвал съм и с масло от ниим, и с кислородна вода и какво ли не, но след преполиване веднага се появяват пак. Сега съм взел бактериален концентрат с Bacillus Thuringiensis от Амити, дано щампа им е същия който ги убива.
Ако не ги избие ще пробвам с нематода Steinernema feltiae (Срещу:Трипс, сциаридни мухи и други насекоми) .
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Pazuzo написа: 08 Юни 2019, 23:44 Фунгус гнясовете са голяма напаст, пробвал съм и с масло от ниим, и с кислородна вода и какво ли не, но след преполиване веднага се появяват пак. Сега съм взел бактериален концентрат с Bacillus Thuringiensis от Амити, дано щампа им е същия който ги убива.
Ако не ги избие ще пробвам с нематода Steinernema feltiae (Срещу:Трипс, сциаридни мухи и други насекоми) .
Амити са на пазара от много години, но продават препакетирани продукти от чужбина. Абсолютно същите неща в оригиналните опаковки можеш да си ги купиш от държави в Евро Съюза на 3-ти по-ниска цена. Нематоди от България не бих купил. Защото повечето фирми в България за биологична защита нямат на склад нематоди понеже нематодите са специфичен и рядко търсен продукт и ще те накарат да чакаш за да ти ги поръчат от чужбина. Ще чакаш да ги пратят от Италия до Гърция, а след това от Гърция до България, но не е въпроса, че чакаш 1 седмица и плащаш доставка и завишени цени на продукта, като поп, а проблема е в това, че нематодите пристигат мъртви. При нематодите е изключително важно преди употреба да са правилно съхранявани на температура между 7-8 градуса. Докато пристигнат от Италия през Гърция до Българият нематодите пристигат сварени, въпреки това, че италинците ги слагат в термо стиропорена кутия + охладител за хладилна чанта. Колко време да издържи 1 ледено блокче за хладилна чанта преди да сте стопли и втечни ? 24-48 часа ?

Когато нематодите са в почвата за много издържливи, но като са в пакетче са много претенциозни от към температури.

Защо да давам в пъти повече пари на посредници? Тука говорим буквално за препродажба на продукти. Изключваш посредника и пазаруваш директно от източника (производителя). При това, защо да пазаруваш нещо, което няма да ти свърши работа, защото пристигне при теб сготвено?

Нематодите струват 3 евро пакета сложи ги 5 евро, че по-лесно се смята. Още 5 евро доставка (доставката е по-малко, но 5 евро по-лесно се смята). 5 евро нематоди + 5 евро доставка (завишени цени) и всичко ти пристига за под 20 лева. Амити за същите нематоди от Италия ще ти искат 60 лева за нематоди и 20 лева за доставка. Говорим за няколко милиона нематода, които стигат за около 200 кв. м, а ти 200 кв. м. с коз няма да гледаш най-вероятно.

Все пак избора си е твой.
Pazuzo
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 07 Юни 2019, 16:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 82 times

firstcitizen написа: 09 Юни 2019, 20:03
Pazuzo написа: 08 Юни 2019, 23:44 Фунгус гнясовете са голяма напаст, пробвал съм и с масло от ниим, и с кислородна вода и какво ли не, но след преполиване веднага се появяват пак. Сега съм взел бактериален концентрат с Bacillus Thuringiensis от Амити, дано щампа им е същия който ги убива.
Ако не ги избие ще пробвам с нематода Steinernema feltiae (Срещу:Трипс, сциаридни мухи и други насекоми) .
Амити са на пазара от много години, но продават препакетирани продукти от чужбина. Абсолютно същите неща в оригиналните опаковки можеш да си ги купиш от държави в Евро Съюза на 3-ти по-ниска цена. Нематоди от България не бих купил. Защото повечето фирми в България за биологична защита нямат на склад нематоди понеже нематодите са специфичен и рядко търсен продукт и ще те накарат да чакаш за да ти ги поръчат от чужбина. Ще чакаш да ги пратят от Италия до Гърция, а след това от Гърция до България, но не е въпроса, че чакаш 1 седмица и плащаш доставка и завишени цени на продукта, като поп, а проблема е в това, че нематодите пристигат мъртви. При нематодите е изключително важно преди употреба да са правилно съхранявани на температура между 7-8 градуса. Докато пристигнат от Италия през Гърция до Българият нематодите пристигат сварени, въпреки това, че италинците ги слагат в термо стиропорена кутия + охладител за хладилна чанта. Колко време да издържи 1 ледено блокче за хладилна чанта преди да сте стопли и втечни ? 24-48 часа ?

Когато нематодите са в почвата за много издържливи, но като са в пакетче са много претенциозни от към температури.

Защо да давам в пъти повече пари на посредници? Тука говорим буквално за препродажба на продукти. Изключваш посредника и пазаруваш директно от източника (производителя). При това, защо да пазаруваш нещо, което няма да ти свърши работа, защото пристигне при теб сготвено?

Нематодите струват 3 евро пакета сложи ги 5 евро, че по-лесно се смята. Още 5 евро доставка (доставката е по-малко, но 5 евро по-лесно се смята). 5 евро нематоди + 5 евро доставка (завишени цени) и всичко ти пристига за под 20 лева. Амити за същите нематоди от Италия ще ти искат 60 лева за нематоди и 20 лева за доставка. Говорим за няколко милиона нематода, които стигат за около 200 кв. м, а ти 200 кв. м. с коз няма да гледаш най-вероятно.

Все пак избора си е твой.
Благодаря ти за изчерпателния коментар.
За съжаление за пореден път се убеждавам че в България нещата не са много добре и е по добре да си набавяш нужните ти продукти от чужбина.
Сподели къде ги намери тези нематоди по 3€ ? Аз под 25-30 на пакет не видях, при това при поръчка от 1 кутия(5 пакета) ?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Аргх!!!!!!!!!!!Цялата ми градска градина е абсолютно налазена от тази подскачаща гад?!Щом ги пипна и те се разпръсват навсякъде,ужас е,дори по мен скачат,направо отврат!Става после сива пеперудка и прецаква смокинята,така че смокинките и падат:(А пада от дърветата извън двора,така че борбата е почти невъзможна и все пак ще пръскам с нещо!Има го в целия квартал,рози ,всичко......Всичко остава с лепкави петна от тази проклетия и яко се размножава след дъждовете.:(Смятам,че е вид цикада,поне прилича като порасне на такова.
Прикачени файлове
P1010307.JPG
P1010305.JPG
P1010304.JPG
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Inna написа: 12 Юли 2019, 15:14 Аргх!!!!!!!!!!!Цялата ми градска градина е абсолютно налазена от тази подскачаща гад?!Щом ги пипна и те се разпръсват навсякъде,ужас е,дори по мен скачат,направо отврат!Става после сива пеперудка и прецаква смокинята,така че смокинките и падат:(А пада от дърветата извън двора,така че борбата е почти невъзможна и все пак ще пръскам с нещо!Има го в целия квартал,рози ,всичко......Всичко остава с лепкави петна от тази проклетия и яко се размножава след дъждовете.:(Смятам,че е вид цикада,поне прилича като порасне на такова.
Точно белокрилки са си. Не е само при теб, а е в цялата страна и по градовете и по селата, тази година им е бум. Нещо страшно е наистина, но пък аз лесно се отървах от тях. В началото на годината имах на няколко места в двора и реших проблема много лесно. На едното пръсках с домашната отвара и след 3 пръскания през 1 ден всяко и повече ги нямаше. На другото място ги отмих с чиста вода от маркуча и направо го измих, така се наложи 5 дни подред да ги мия с макуча растенията, но се махнаха.
Накрая ми се появиха на едно клонче и тях ги опърлих със запалката, след опърлянето повече не се появиха. Имаше още няколко дни остатъчни индиви, които съм пропуснал, но като цяло си набиха чукалата. Сега буквално гадовете са до ръба на оградата, но не ходят по мой растения. Насякъде другаде е пълно с белокрилките и цапат много.

Имаше бум и на гъсеници, но и тази година го реших проблема, като миналата, като още в началото изрязах клонките с гъсеници и ги разкарах.Така в двора гъсеници нямам, но в съседните дворове и по улицата има голи дървета... ,защото гъсениците са изпасали всички листа.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Да и аз като разглеждах на белокрилки най-прилича.Яко налазване.Ами аз не се погрижих много добре,бях пръскала,сега гледам само на смокинята най-вече са останали,но доста?!Ще с е пробвам да ги разкарам и тях.Дърветтаа в целия квартал са ужас от тези гадини и пада лепкаво вещество от тях по всички коли.......А гледам,че пчелите им харесва и цялата смокиня е в пчели,като че сока от тези ги привлича?!
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”