Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

iKAR ˟ Bubblegummer ˟ LED ˟ 2021

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

MasterBlaster написа: 11 Дек 2021, 19:20 много ще се радвам ако някой във форума си е правил точно прясно мляко да сподели как го приготвя.
Заповядай:
https://grysti.com/community/viewtopic ... %B0#p20314
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Inna написа: 11 Дек 2021, 18:38 Една идея. От всичкия трим около главите изсушен, стрит и накиснат в хубав зехтин/друга полезна мазнина ще стане супер полезно мазило. В едно бурканче го заливаш, бъркаш и оставяш. Става и за салата и за вътрешна употреба и за мазане и мисля, че ще ви бъде от полза. Само ако пийнеш повечко може да хваща😆👌Дори по- големи листа и малки клечки от глави могат да се добавят.
Благодаря, Ина! Тримът от известно време обмислям какво ще го правя, и то засега вариантите са ми два: или зехтин дето викаш да си имам за всякакви цели (за мазането външно ми стана много интересно и ще взема да прочета) или едно хубаво селско краве масло и после на бисквити, браунита, а защо не и една спейс баница. За зехтина се замислих сега, че при този вид извлек няма процес на "декарбоксилиране" на канабиноидите, защото няма никаква термична обработка, и всъщност дали това е причината ТХЦ да не е активирано до степен, че зехтинът да си хваща стабилно.. В тази връзка, съм се решил, живот и здраве, малко по-напред във времето, да събера пари и да "подаря" на жената един Decarboxylator ARDENT*, защото след много гледане и четене, осъзнах, че хората са го измислили великолепно, и иначе няма шанс в домашни условия да се постигне такава чистота и прецизност на продукта. А в нашия случай (с който помня, че си запозната), и с CBD сортовете, които ще гледам, ми се струва, че ще е много смислена инвестиция.

*https://ardentcannabis.com/
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3208
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7144 times
Been thanked: 4763 times

Ами не съм имала такова. Сигурно е яко, измислено е специално. Не е най-важната инвестиция де. можеш да го опечеш на 100гр във фурната,отгоре с фолио и ще стане пак вид декарбоксилиране.... . А и дори така си е лековито, аз сегашното не съм го пекла. Не съм го и пила де. Например мажа на мъжа ми колената, кръста ми, кучето съм мазала, детето... 😆👌свекърва ми си маза миналата зима ръцете за остеопороза и артрит в едно.... И направо си и помогна👍Тогава беше трим в олио от конопено семе, всичко конопено. Помага за какво ли не. А може и за едно ядене с масло, да. Но олиото ще бъде за по-дълго.
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

С колената, кръста и артритите ме спечели, и определено ще заложа на олиото вместо масло. Иначе знам че тая джаджа не е най-важната и съвсем спокойно може и без нея, но пък с лечебните CBD цветя и плана ми да си станем дългосрочни самопроизводители на този цяр, мисля че ще ни е много полезна. С прецизната температура на процеса ще се активират максимален брой канабиноиди с минимални загуби и прегаряне, а и функцията направо да си налееш олиото и да извадиш готов продукт след 10 минути, ще ми спести часове наглеждане и бъркане на водна баня (защото тия нашите лечебни масла, така се извличат за най-ефективно). Затова ми се върти идеята в някакъв момент да ги инвестирам тия пари. Ама чакай сега да видим какво ще стане с БъбълГъмъра, пък има време, животът е пред нас :)
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Аз не правя flush на органик.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3208
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7144 times
Been thanked: 4763 times

Аз като съм правила за проба е било еднократно яко вода, цветето повдигнато да изтича и като изсъхне напълно-бране. Пожълтяваха доста, понеже и без това не храня много и е био, но пък пускаха цели нови кичури със свежи близала като за последно. Сега не го правя, защото не знам дали си заслужава труда и водата, малко е все тая. Е, по фолни глави може да се поразпухнат за последно.... Иначе когато торях с минерални накрая поливах последните няколко пъти да поизтече обилно и само с вода, но пак не много дълги седмици и не чак флъш. Ако е било преторявано може би ще е хубаво, не знам, но за био и аз си мисля че може да се мине без това. Ама пък може да пробваш на едното последната поливка да е такава някаква като флъш, да видим какво ще стане🙂
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Sofia Cannabis написа: 12 Дек 2021, 05:06 Аз не правя flush на органик.
Sofia Cannabis напълно съм съгласен с теб. Аз също не правя flush на органиката.
iKAR написа: 11 Дек 2021, 20:08
Inna написа: 11 Дек 2021, 18:38 Една идея. От всичкия трим около главите изсушен, стрит и накиснат в хубав зехтин/друга полезна мазнина ще стане супер полезно мазило. В едно бурканче го заливаш, бъркаш и оставяш. Става и за салата и за вътрешна употреба и за мазане и мисля, че ще ви бъде от полза. Само ако пийнеш повечко може да хваща😆👌Дори по- големи листа и малки клечки от глави могат да се добавят.
Благодаря, Ина! Тримът от известно време обмислям какво ще го правя, и то засега вариантите са ми два: или зехтин дето викаш да си имам за всякакви цели (за мазането външно ми стана много интересно и ще взема да прочета) или едно хубаво селско краве масло и после на бисквити, браунита, а защо не и една спейс баница. За зехтина се замислих сега, че при този вид извлек няма процес на "декарбоксилиране" на канабиноидите, защото няма никаква термична обработка, и всъщност дали това е причината ТХЦ да не е активирано до степен, че зехтинът да си хваща стабилно.. В тази връзка, съм се решил, живот и здраве, малко по-напред във времето, да събера пари и да "подаря" на жената един Decarboxylator ARDENT*, защото след много гледане и четене, осъзнах, че хората са го измислили великолепно, и иначе няма шанс в домашни условия да се постигне такава чистота и прецизност на продукта. А в нашия случай (с който помня, че си запозната), и с CBD сортовете, които ще гледам, ми се струва, че ще е много смислена инвестиция.

*https://ardentcannabis.com/
ARDENT-та изглежда супер яко и ще е интересно да споделиш мнение ако си вземеш. Със сигурност са го измислили много добре. Не съм използвал такъв уред и не мога да споделя впечатления, изглежда яко, но според мен можеш да постигнеш същото нещо в домашни условия с неща които ги има в кухнята ти и с подръчни материали. Да ще е ти отнеме време да свикнеш и ще отиде материал в учене, което също са разходи, но и ще придобиеш много повече опит. Ако бях на твое място на първо време вместо ARDENT за тези пари бих си взел по-голям бокс за THC растения, а тоя да го оставя за CBD бокс или за вегетационен бокс. :D Ако имаш 2 бокса, като 1 вегитационен и 1 цъфтежен можеш да изкарваш много бързо реколти и да ги застъпваш. Така ще имаш повече материал и масло. Можеш да се научиш да вземаш клонинги и това ще ти спести пари от бъдещо купуване на семена, а е и интересно, и полезно умение.

viewtopic.php?f=3&t=162


#БГКоноп
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Съгласен съм с всичките неща, които си написал, Фърст. За маслото наистина ще е добре да направя поне веднъж по домашния трудоемък метод, за опитност. Пък ARDENT-а е просто едно наистина голямо улеснение, което ми допадна. Определено втори бокс и лампа са най-приоритетното нещо за ъпгрейд при мен сега. Много по-голям нямам къде да го сложа, но съм заформил следния план. Взимам една палатка MarsHydro 70x70 и една лампа или пак TS1000 или по-малката TS600. Сегашният панел TS1000 отива в голямата палатка, а ако взема малкък TS600 той остава в настоящата палатка (60x60) за вегетация и клонинги. Ще трябва да се науча да клонирам със сигурност, и може би ще пробвам още на идния грол. Благодаря на всички за отделеното време и полезните съвети!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3208
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7144 times
Been thanked: 4763 times

ТС1000, защото се намалява и е голям+това. ТС600 е същата, 150 вата, но си свети на фул само. Не е по-малък. При мен ползвамTS1000 първо намелено, а тази ТС 600 я добавям в цъфтежа и тя няма как да се намали. сбърках че не взех и двете да са еднакви,ТС600 беше една идея по-евтина и затова.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Клониране е лесно не го бави. Първите няколко опита няма да се хаванат всички, но след това много рядко ще има някое без корени.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”