Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

iKAR ˟ Bubblegummer ˟ LED ˟ 2021

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Привет на всички от поредния ентусиазиран новобранец :) Реших се!
Ще се опитам да водя този дневник по достатъчно описателен и информативен начин, за да мога аз да си следя нещата оптимално и всички вие да ми помагате в евентуалните несгоди!
Започвам със спецификация:

Пространство: 60X60x150cm
Осветление: LED Mars Hydro TS1000
Изкарващ вентилатор с 2 степени: 145mᶟ/ч и 187mᶟ/ч
Филтър: 240mᶟ/ч
2 циркулационни вентилатора: 1 на земята, 1 на щипка
Цветя: 2 броя (фем. фото.) Bubblegummer на Female Seeds
Почва: Canna Terra Pro
Налична храна и добавки: няколко пакетчета микориза за пресажданията, живо алое от саксия, коприва на 6 месеца, Cal-Mag, K+Amino, Bio Breathe, Bio Floret, меласа.

Семките са покълнати в салфетка с дехлорирана вода и 2 капки K+Amino, 6.5ph
След около 36 часа и двете бяха показали коренче. Едната обаче малко по-малко.

Ден 0
Посадени са в биоразградими саксии 500ml. в чиста почва (без нищо добавено от мен).
Лампа на 25% 60см., с тенденция да увеличавам или намалявам и двете според цветята. Поляти с дехлорирана вода 6.5ph.

Ден 1
Показване над почвата.

Ден 14
Лампа 50% - 60см
Температура 26° дневна до 22° нощна
Влажност успявам да поддържам 60-65% през повечето време, но е трудно.


Цветята се развиват, но лявото продължава да се движи по-бавно. 4.5см е спрямо другото 6см., и освен това е малко по-светло с жълтеене по листата. Има и едно петънце, изглежда като изгорено, не знам дали не е паднала капка вода там. Струва ми се, че на 50% лампа (вдигал съм постепенно с мъничко силата всеки ден и поддържам 60см дистанция, препоръчано разстояние от производителя) им е добре. Така са от около 4 дни и не съм увеличавал повече силата. През изминалите 2 седмици поливам с чиста вода 6.5пх на око и усет, около 150мл на саксийка може би. Тези кашонени саксий сякаш ме е страх да ги накисна хубаво, защото имам чувството, че ще се разпаднат. И тъй като уж ги поливам добре 30 минути след като светне, и на другия ден ги заварвам доста сухи, поливам всеки ден по толкова, като на 2 или 3 пъти прескочих по един ден поради съмнение Преди два дни дадох на лявото вода с пасирано листо алое в нея, поради някаква си моя приумица да му помогна на корените и да настигне Вчера ми се стори, че е една идея по-добре и затова дадох и на двете от водата с алое.
2.jpg
1.jpg
Относно влажността:

Работят само вентиралора на земята на ниска степен и изкарващият пак на по-ниската.
Ползвам един „измислен“ USB овлажнител, приличащ на поничка, който съм поставил в отрязана туба, пълна студена вода. Изпарява, но е слабичко явно за въздухопотока, който се случва. Поддържам трудно 60, макс 65%, понякога обаче има мизерии до 40% и това ме притеснява малко. Ако спра изкарващия, нещата бързо излизат от контрол, над 80% и се спарява въздуха, което не е вариант. Днес проснах една хавлиена кърпа на земята, за да видя ще помогне ли поне малко.

Относно храната:

Кога да започна с нея? Почвата я дават заредена за 2 седмици (предполагам е много условно). На 5 разклонения съм планирал топиране и пресаждане в 3,6л. (11л. мисля да са финалните)
В момента според вас имат ли нужда да им дам нещо. Както съм написал по-горе имам К+Амино, Кал-Маг (на биобиз) и коприва? Алоето смислено ли е, да продължа ли да го давам?
Благодаря предварително на отзовалите се!
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Допълнение:
Почвата мисля сега да я подготвя с К+Амино и евентуално да я разредя с още малко перлит. Малко се забавих с това, но шанс. Можете ли да ми кажете какво количество от аминото и от перлита е добре да сложа за общо 22 литра почва. Също не знам дали не се прецаках с тия разградими стартови саксии, защото вчера се сетих, че ако все пак не извадя растенията от тях при пресаждането няма как да поръся корените с микоризата :(
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ден 15

След два дни без вода, саксиите бяха стабилно олекнали и днес полях обилно с по 250мл. на саксия. Ще търся количеството, с което да поливам поне през ден.
Общо 500мл 6.3пх за двете, в които сложих 0.2ml К+Амино, 0.1ml. Cal-Mag и едно дебело листо от алоето пасирано.
Сега ше проследя до утре как ще реагират.
Влажността от както сложих кърпата държи 70-75%
Към средата или края на тази седмица ще топирам и ще пресадя, евентуално може би ще опитам да накисна биоразградимите хубаво и после да ги отстраня внимателно за да мога да сложа микоризата. Наиграх се малко с тия саксии..
*Бележка за следващия гроу - пластмасови стартови саксии!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4758 times

iKAR написа: 05 Сеп 2021, 12:46 Ден 15

След два дни без вода, саксиите бяха стабилно олекнали и днес полях обилно с по 250мл. на саксия. Ще търся количеството, с което да поливам поне през ден.
Общо 500мл 6.3пх за двете, в които сложих 0.2ml К+Амино, 0.1ml. Cal-Mag и едно дебело листо от алоето пасирано.
Сега ше проследя до утре как ще реагират.
Влажността от както сложих кърпата държи 70-75%
Към средата или края на тази седмица ще топирам и ще пресадя, евентуално може би ще опитам да накисна биоразградимите хубаво и после да ги отстраня внимателно за да мога да сложа микоризата. Наиграх се малко с тия саксии..
*Бележка за следващия гроу - пластмасови стартови саксии!
Тия разградимите единствено за аутдора да ги изкарам без да връщам саксии, иначе и аз спрях да ги ползвам, също могат и да мухлясват..... Принципно като ги заровиш корените минават през тях по някое време, навън не пречат много. И микоризата може и по тях да бъде, в следващата саксия, но ако могат да се махнат може би най добре да ги разкараш.....
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Искам да помоля за малко помощ. Казусът е следния:
Вентилатор TT Extractor FAN Cornwall 100mm
Филтър Prima Klima EcoLine 100mm
Не влиза за малко, иначе си правех сметка да го нанижа и само лепенка да ползвам.. та.. Моля кажете, какво ми трябва, за да ги свържа?
foto_no_exif.jpg
Аватар
BG Sun_Rise
Градинар
Градинар
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Апр 2021, 11:15
Has thanked: 103 times
Been thanked: 352 times

С pvc фланеца не става ли?
Искаш да пушиш качество - отгледай си го сам! :weed4:
https://instagram.com/growbgsun?utm_medium=copy_link
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Shevica написа: 09 Сеп 2021, 09:20
Свръзката между филтъра и вента е това на картинката което е ПВЦ фланец , той трябва да бъде в колплекта с филтъра , закрепя се на филтъра и после влиза във вента. Залепваш да уплътни с алуминиева лента или нещо друго за лепене.
Нямаше фланец към филтъра :( Дойде само опакован и вътре лист със спецификации. Тия дни ще купя един и се надявам да стане точно толкова лесно, колкото си го описал. Благодаря за бързия отговор!
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ден 20
Лампа 50% - 50см.
(преди пресаждането беше 55см., от днес съм я пуснал още 5см. надолу, с надеждата цветята да "вдигнат ръцете")
Температура - 23°-26°
Влажност 60-65% (на снимката е някакъв рядък пик от 70%)

Вчера (ден 19) растенията са поляти с
0,6мл. K+Amino
0,3мл. Cal-Mag
30 мл. коприва
Шепичка пасирани свежи листа от алое
в 600мл. изворна вода pH 6.5

Пресадени са в 3,6 литрови саксии, отделени от кашонените, с поръсена микориза по корените.

Лявото си расте по-бавно като цяло, и с по-малко издължаване между разклоненията. Най-долните му листа си останаха жълти, но новите като че ли се възстановяват и на зеленина са почти равни с тези на дясното растение. При следващата или по-следващата поливка, според както се движат нещата, планирам да ги топирам, или поне дясното, ако продължава да върви така добре и видя 5 здрави и жизнени разклонения. Планирам да редувам поливка вода, с поливка храна в ниски дози.

Всякакви акъли и съвети са добре дошли :roll:

foto_no_exif.jpg
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ден 23
Лампа 50% - 50см
Температура 24°-26°
Влажност 65%

Поляти с по 600мл. вода 6.5pH на растение с:
0,3мл. Cal-Mag
40мл. коприва за голямото и 60мл. за малкото
1,2мл. Bio Canna Rhizotonic

Саксиите са допълнени с почва.

Имат някакво жълтеене по средата около жилките на листата, надявам се да е дефицит на желязо, и копривата да помогне до ден-два. Поизправиха се няколко часа след поливката днес, че бяха поолекнали стабилно. И на ризотоника възглагам големи надежди, макар че доста закъснях с даването му.

foto_no_exif.jpg
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Като гледам цвета на листата могат да понесат малко по-силни дози торове.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”