BuTaMuH #2

Заключено
Семена марихуана
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1446 times
Been thanked: 832 times

Забелязох на едно листо пайжинка като го огледах имаше буби...какво препоръчвате 40 ден цъфтеж съм и цвтята изглеждат в добра форма
Прикачени файлове
20211204_231516_copy_1024x1820.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

BuTaMuH написа: 04 Дек 2021, 23:30 Забелязох на едно листо пайжинка като го огледах имаше буби...какво препоръчвате 40 ден цъфтеж съм и цвтята изглеждат в добра форма
Кофти

Най-доброто нещо което може да се направи е да започнеш отначало. Това съм го писал и обяснил на много места, защо го препоръчвам.

Ако решиш да се бориш с тях има много варианти и нито един от тях няма да реши проблема на 100%.
Аз лично предпочитам продукти на основата на Neem Oil.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1446 times
Been thanked: 832 times

Sofia Cannabis написа: 05 Дек 2021, 00:41
BuTaMuH написа: 04 Дек 2021, 23:30 Забелязох на едно листо пайжинка като го огледах имаше буби...какво препоръчвате 40 ден цъфтеж съм и цвтята изглеждат в добра форма
Кофти

Най-доброто нещо което може да се направи е да започнеш отначало. Това съм го писал и обяснил на много места, защо го препоръчвам.

Ако решиш да се бориш с тях има много варианти и нито един от тях няма да реши проблема на 100%.
Аз лично предпочитам продукти на основата на Neem Oil.
Видях ги на едно листо от долните и се чудя ако ги пръсна по долните листа с ним ойл като се стремя да избегна пръскането по главите?
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

BuTaMuH написа: 05 Дек 2021, 01:17
Sofia Cannabis написа: 05 Дек 2021, 00:41
BuTaMuH написа: 04 Дек 2021, 23:30 Забелязох на едно листо пайжинка като го огледах имаше буби...какво препоръчвате 40 ден цъфтеж съм и цвтята изглеждат в добра форма
Кофти

Най-доброто нещо което може да се направи е да започнеш отначало. Това съм го писал и обяснил на много места, защо го препоръчвам.

Ако решиш да се бориш с тях има много варианти и нито един от тях няма да реши проблема на 100%.
Аз лично предпочитам продукти на основата на Neem Oil.
Видях ги на едно листо от долните и се чудя ако ги пръсна по долните листа с ним ойл като се стремя да избегна пръскането по главите?
По-скоро там само си ги видял, навсякъде са, не се самозаблуждавай. Neem Oil e сравнително тежко масло и indoor не се разгражда толкова бързо, на мен лично не ми пречи на вкус ако не го използвал по-малко от две седмици преди бране. Пръска се всичко и най-вече от долната страна на листата.

Neemazal работеше по-добре при мен от чисто Neem oil, но ще трябва да намериш подобен продук при теб. Не съм го виждал в online магазините.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1446 times
Been thanked: 832 times

Sofia Cannabis написа: 05 Дек 2021, 01:56
BuTaMuH написа: 05 Дек 2021, 01:17
Sofia Cannabis написа: 05 Дек 2021, 00:41

Кофти

Най-доброто нещо което може да се направи е да започнеш отначало. Това съм го писал и обяснил на много места, защо го препоръчвам.

Ако решиш да се бориш с тях има много варианти и нито един от тях няма да реши проблема на 100%.
Аз лично предпочитам продукти на основата на Neem Oil.
Видях ги на едно листо от долните и се чудя ако ги пръсна по долните листа с ним ойл като се стремя да избегна пръскането по главите?
По-скоро там само си ги видял, навсякъде са, не се самозаблуждавай. Neem Oil e сравнително тежко масло и indoor не се разгражда толкова бързо, на мен лично не ми пречи на вкус ако не го използвал по-малко от две седмици преди бране. Пръска се всичко и най-вече от долната страна на листата.

Neemazal работеше по-добре при мен от чисто Neem oil, но ще трябва да намериш подобен продук при теб. Не съм го виждал в online магазините.
И аз те подведох с ним азал разполагам...казваш да не ги щадя и да ги пръскам обилно?утре сутрин ще пръскам тогава че вече ги отървах и заспаха....
Прикачени файлове
20211205_085524_copy_600x1067.jpg
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

BuTaMuH нямаш време за губене, възможно по-скоро ги пръскай, ако ще ги пръскаш, че после няма да има смисъл вече да ги пръскаш. Ползвам Neemazal и е добър продукт, но в някой случай не помага. В твоята ситуация бих откъснал това листо с паежината и най-засегнатите листа за да "намаля разпространението". След грола задължителна стерилизация на техниката, бокса и около него. Новата реколта можеш да й направиш превентивно пръскане с Ниймазал през вегетацията за всеки случай. Превенцията излиза много по-евтино и лесно от лечението.
Много бавят и мъчат растенията.

Допълнително можеш да застудиш и да повишиш влагата в бокса, защото гада обича сухо и топло... Също така можеш да ги обдухваш директно с вентилатора.

Ако намериш калинки можеш да ги пуснеш в бокса.

Успех и ни дръж в течение, как се развиват нещата с борбата.
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1446 times
Been thanked: 832 times

firstcitizen написа: 05 Дек 2021, 09:31 BuTaMuH нямаш време за губене, възможно по-скоро ги пръскай, ако ще ги пръскаш, че после няма да има смисъл вече да ги пръскаш. Ползвам Neemazal и е добър продукт, но в някой случай не помага. В твоята ситуация бих откъснал това листо с паежината и най-засегнатите листа за да "намаля разпространението". След грола задължителна стерилизация на техниката, бокса и около него. Новата реколта можеш да й направиш превентивно пръскане с Ниймазал през вегетацията за всеки случай. Превенцията излиза много по-евтино и лесно от лечението.
Много бавят и мъчат растенията.

Допълнително можеш да застудиш и да повишиш влагата в бокса, защото гада обича сухо и топло... Също така можеш да ги обдухваш директно с вентилатора.

Ако намериш калинки можеш да ги пуснеш в бокса.

Успех и ни дръж в течение, как се развиват нещата с борбата.
Благодаря Фърст,сега напръсках съседния бокс там съм във вегетация и не се притеснявам толкова...но тук ми се свиди да напръскам главите с този продукт...още повече след съветите на София канабис да храня по-обилно и резултатите започнаха да се подобряват значително...и сега ако им лепна този продукт всичко ще полепне по пистилите,как ще се пуши после? Предполагам до края на гроуа имам най много 4 седмици..вътре в бокса в светъл период е 22-23...тъмен период 18-19.. влажност 55....
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

BuTaMuH написа: 05 Дек 2021, 12:32
firstcitizen написа: 05 Дек 2021, 09:31 BuTaMuH нямаш време за губене, възможно по-скоро ги пръскай, ако ще ги пръскаш, че после няма да има смисъл вече да ги пръскаш. Ползвам Neemazal и е добър продукт, но в някой случай не помага. В твоята ситуация бих откъснал това листо с паежината и най-засегнатите листа за да "намаля разпространението". След грола задължителна стерилизация на техниката, бокса и около него. Новата реколта можеш да й направиш превентивно пръскане с Ниймазал през вегетацията за всеки случай. Превенцията излиза много по-евтино и лесно от лечението.
Много бавят и мъчат растенията.

Допълнително можеш да застудиш и да повишиш влагата в бокса, защото гада обича сухо и топло... Също така можеш да ги обдухваш директно с вентилатора.

Ако намериш калинки можеш да ги пуснеш в бокса.

Успех и ни дръж в течение, как се развиват нещата с борбата.
Благодаря Фърст,сега напръсках съседния бокс там съм във вегетация и не се притеснявам толкова...но тук ми се свиди да напръскам главите с този продукт...още повече след съветите на София канабис да храня по-обилно и резултатите започнаха да се подобряват значително...и сега ако им лепна този продукт всичко ще полепне по пистилите,как ще се пуши после? Предполагам до края на гроуа имам най много 4 седмици..вътре в бокса в светъл период е 22-23...тъмен период 18-19.. влажност 55....
Neemazal и висчки продукти които се пръскат също като водата се изпаряват,разпадат и разлагат от атмососферните услови. UV лъчите от лампата много помагат за тези процеси. Да със сигирност има нещо осатанало, но не си мисли че е всичко което пръскаш а по-скоро много малка част.

Промените във температурата и влагата (ден/нощ) също помага много. Затова всички продукти които не са системни трябва да се прилагат доста често.

На всичко това отгоре ако искаш можеш да добавиш и half-life който е сравнително къс за Neem Oil, да те успокой малко.

"It also rapidly breaks down on plant leaves; the half-life is 1 - 2.5 days. The remaining components of neem oil are broken down by microbes in most soil and water environments."
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1446 times
Been thanked: 832 times

Ден 42 някъде 12/12 Дамите изглеждат добре като изккючим бубите..и на сутринта преди да заспят ще напръскам листата с ним азал като се стремя да не пръскам главите и да се надявам,че трихомиите ще помагат за разпространението на гадините...качам малко снимки но според мен има поне 4 седмици
Прикачени файлове
20211205_200053_copy_1024x576.jpg
20211205_200107_copy_1024x576.jpg
20211205_200158_copy_1024x576.jpg
20211205_200202_copy_1024x576.jpg
20211205_200128_copy_1024x576.jpg
20211205_200716_copy_576x1024.jpg
20211205_200721_copy_576x1024.jpg
20211205_200735_copy_576x1024.jpg
20211205_200851_copy_1024x576.jpg
20211205_200832_copy_1024x576.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Всъщност е точно обратното, веднъж като стигнат до главните нещо го привлича там и става зле положение.

Ако имаш други растения със mites в близост дори и в разлика стая ако са в същия апартамент, къща или в каквото отглеждат всичко трябва да се махне - дезинфекция 3-5 пъти и може да започнеш отначало.

Ако не почистиш няма спасение.

Знам че звучи много крайно и изглежда като голяма загуба в момента, но ако не го направиш и започнеш борба с пръскане ще видиш колко повече ще загубиш. Качество на продуктите , време и разходи за препарати. Нервите дори не ги включвам.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Заключено

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”