Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Помогнете със съвети за вътрешно гледане!

Предложения и въпроси за Grysty.com
Семена марихуана
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1873 times

Това с водната мъгла не става, защото ще изгори листата на растенията. Не ти трябва някакъв мега овлажнител... трябва ти обикновен за 70-80лв и него, ще го използваш само първите 3 4 седмици, а след това се маха, ще имаш по голяма драма с влагата през цъфтеж, но ако имаш хубава вентилация това не трябва да те притеснява и следователно "обезвлажнители" е излишно да се взима, ще ти бъде нужен само ако гледаш с СО2
1000W HPS с Wing рефлектор се слага на всеки 120х120см така че можеш сам да сметнеш колко, ще ти трябват, като трябва да имаш място за обслужване на тези растения

Използва се Mylar Отразително фолио, но е една шапка с пари и разликата с това да си боядисаш стените бели е много малка при такива мащаби на стаята.
Обикновеното алуминиево фолио предизвиква Hot Spots който може да изгорят листата на растението.
Барбароса
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Юли 2021, 15:42
Has thanked: 1 time

Ей, хора много сте полезни благодаря ви за помощта! Сега ще се заема с вентилацията,Както вече писах имам хубав и мощен климатик който смятах да ползвам, но явно не е достатъчен за това ще купя допълнително още 2 вентилатора. С това се надявам че ще реша проблема с вентилацията.А така както смятам ще ми трябват 15 лампи? Ухаааа...
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

15 лампи вика. :D Трябват ти 4 лампи, написал съм ти го. Климатика ще ти е достатъчен, а и както писах не можеш да ползваш хем климатик, хем изкарващи вентилатори.
Барбароса
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Юли 2021, 15:42
Has thanked: 1 time

Ами смятах точно както си ми написал, че една лампа покрива 120*120 и това прави 1,44м.кв. Добре няма да са 15,но при тези размери ще ми трябват точно 11 лампи за 20кв.м. стая. Ок климатика няма да го ползвам, въпреки, че мога да го наглася да духа на 25 градуса и то не постоянно. Но, както написах няма да го ползвам. Просто си мислех на глас
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1873 times

Приятелю, един гроу в такива размери има много съпътстващи проблеми, непредвидени трудности, усложнения и то за хора с опит при вътрешно отглеждане. Нагазваш в дълбокото без ботуши и дори не го осъзнаваш, защото както си го замислил си е направо рецепта за провал. Ако сложиш 10 лампи в 20кв ще направиш сауна, защото тези лампи греят повече от Раховец. За това помещение повече от 4 до 5 лампи, аз не бих сложил. Друг проблем е че това е ужасно много ток и ще светнеш веднага предвид това, че не сме в месеците в висока консумация на енергия, а дори да сме пак е много ток.
Вероятно, ще е нужна отделна вентилация само за осветлението, за да не топли толкова и да може да се поддържа по-лесно температурата.
Това което ти обяснявам е само върхът на айсберга.
Съветът ми към теб е да изгледаш десетина клипа в тубата за това как се конструира една подобна стая и поне да добиеш представа как се правят нещата и едва чак тогава можеш да опиташ един гроу с една лампа, за да видиш как стават нещата.
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Барбароса написа: 19 Юли 2021, 19:46 Ами смятах точно както си ми написал, че една лампа покрива 120*120 и това прави 1,44м.кв. Добре няма да са 15,но при тези размери ще ми трябват точно 11 лампи за 20кв.м. стая. Ок климатика няма да го ползвам, въпреки, че мога да го наглася да духа на 25 градуса и то не постоянно. Но, както написах няма да го ползвам. Просто си мислех на глас
Не мислиш много-много ми се струва. Нали трябва да можеш да обикаляш около растенията. Аз съм гледал с 4 лампи в стая 3.6 на 3.6 метра, което е 13 квадрата и се измъчих много. Плюс това от моите наблюдения една лампа може да обхване повече от 120 на 120 сантиметра, но мен пространството ми беше проблем и не съм пробвал. Трябва да измислиш тия растения върху какво ще стоят и как ще се поливат. Щото ако са на земята директно ще е ад. Дори и да имат автоматично поливане няма да има къде да се оттича водата излизаща отдолу. Аз бях със сковани от мен маси на колела.

Климатика не каза защо не мислиш да го ползваш?
Барбароса
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Юли 2021, 15:42
Has thanked: 1 time

Здравей, Кот! Благодаря ти за вниманието! Найстина нагазвам в мътни води, знам, че ще има трудности, но съм се захванал. Вече купих филтър с който мисля, че проблема с миризмата е решен, купих 2 вентилатора с който мисля, че вентилацията ще е добра, за поливането знам и направих скари който съм ги вдигнал на 30см.от пода и съм купил пластмасови тави в който да се оттича. А покрива на къщата от едната страна е с фотоволтанични панели. С тях ще компенсира част от тока. Мисля, че няма да се отрази очевидно на месечната сметка. Сега търся да купя овлажнител. Лампи още не съм купил защото не мога да реша какви ще са най-бобре да избера. Тези дни ще взема решение и за тях. Ако искаш дай ми съвет! Благодаря на всички.
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Пак не отговори за климатика?!

С тия тави ще ти е тежко май-май, много често ще трябва да махаш водата от тях. Помисли и как ще поливаш, че там е прибиване.

Сметката за тока в България не е проблем, не знам защо този мит продължава да се тиражира във форума, не сме САЩ или Англия. Аз съм плащал по 600 лева ток юни и юли и никой не ме е питал що така. Ако те питат казваш, че копаш криптовалути, но ЕРПтата ги интересува само печалбата, боли ги фара канабис ли гледаш или кво правиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения, Въпроси и Проблеми свързани със сайта”