Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Помогнете със съвети за вътрешно гледане!

Предложения и въпроси за Grysty.com
Семена марихуана
Барбароса
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Юли 2021, 15:42
Has thanked: 1 time

Здравейте на всички който четат темата ми!
До сега винаги съм гледал на открито, но сега имам възможност да гледам вътре защото наследи имот който е много подходящ. Едната стая е 20 кв.м а другата е 15кв.м.бихте ли ми дали съвет с какво е най-добре да оборудвам стаята която е 20 кв.м. Какво осветление и колко панела, ще са нужни, какви филтри и колко и дали вместо вентилатори мога да ползвам климатик защото го имам. Не искам палатка защото един познат беше гледал и знам, че много се оплакваше от влажността, много висока била. Благодаря ви!
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравей, може да се гледа и в цялата стая, но това е доста голямо начинание, особено за човек, който не е гледал вътре, най - вече от гледна точка на безопасност. Имаме колеги от форума, които са гледали в така наречената "запечатана стая" , но тогава трябва да се ползват допълнителни уреди. Влагоабсорбатор, овлажнители, система за Co2. Климатика е задължителен при това положение.
Не е лошо да кажеш с какъв бюджет разполагаш и какъв резултат искаш. Цените са много различни, спрямо различните марки и не може да се каже точно. Има панели, които струват 300 долара, а и такива които струват 2000, за една и съща площ.
Барбароса
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Юли 2021, 15:42
Has thanked: 1 time

Благодаря за вниманието!Точно това ми е идеята да запечата стаята.Като бюджет както се казва колкото и да имаш все не стигат, но в случая знам, че икономията няма да е в моя полза, за това искам да я оборудвам както трябва. Ако не звучи смешно между 10 до 15 хиляди ще похарча,за това бих се радвал ако споделите мнения как да ги похарча най-добре за качествено оборудване. А какво очаквам честно казано за първи път ще гледам вътрешно и ще имам нужда от много съвети и помощ от всички вас, но това по нататък. И все пак очаквам хубави и качествени глави.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Аз не мога да ти бъда полезен за този тип отглеждане, не съм го правил и каквото и да ти кажа, ще те подведа.
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Не са нужни 10-15к, освен ако не взимаш най-скъпите неща. Четири лампи по 1000 вата HPS ти трябват, там електронните дросели са много скъпи, но обикновените не са. Един овлажнител, един или два много мощни обезвлажнителя, система за CO2 с бутилка, четири обдухващи вентилатора. Трябва да измислиш как ще ги поливаш, ръчно не е оферта.
Harvester
Градинар
Градинар
Мнения: 69
Регистриран на: 24 Сеп 2020, 21:24
Has thanked: 221 times
Been thanked: 223 times

Също не съм оборудвал стая и нямам опит но мога да споделя какво мисля по въпроса. Температурата и влагата са ти основния приоритет както ида получиш добра светлинна плътност по цялата повърхност на растенията. С климатик можеш да регулираш температурата но не го ползвай за вентилатор. Студения въздух директно върху растенията няма да е ок, затова намери начин да миксисираш топлия и студения въздух предварително, без да имаш насочен студен поток. Трябва да можеш да изкараш целия обем от въздух в стаята за 5-10 мин. Т.е. така оразмеряваш изкаващи и вкарващи вентилатори. Няколко миксиращи вътре с опция за автоматично въртене на посоката им. И да не са на най-силната скорост за да не се прекалява с обдухването. При избора на осветление ще е от значение дали мислиш да гледаш целогодишно или само веднъж в годината. HPS освен, че отделя доста топлина, която ще е добре през зимата и лошо през лятото, защото разходите за охлаждане ще са доста по-големи от охлаждане на LED система, също консумира и повече електроенергия. Например 1000 вата HPS заместваш с 650 вата фул спектър LED с подсилени спектри за фотосинтеза. Замисли добре разположението на растенията така, че да е лесно да ги обслужваш и да използваш рационално наличната площ и съответното осветление. Предварително трябва да имаш план чертеж, за да съобразиш всички монтажи и необходими кабели и отвори. Изходите на въздуха да са горе а входовете на срещуположния край и долу. Филтрите са задължителни при толкова много растения. Колегите по-горе са споменали някои важни моменти, които няма да преповтарям. Сигурен съм, че ще се появят много допълнителни въпроси но се надявам, че тук с общи усилия, ще разбереш основните моменти, с които да се съобразиш. Успех и мисли за сигурността.
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Harvester, или се ползва климатик или вентилатори, които да изкарват топлия въздух, но не може да се ползват и двете заедно. Или може, но трябва лампите да са в култюб и става сложно. Миризмата не е проблем ако се гледа с климатик, все пак не излиза навън нищо и не е нужен филтър.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Барбароса написа: 14 Юли 2021, 15:30 Здравейте на всички който четат темата ми!
До сега винаги съм гледал на открито, но сега имам възможност да гледам вътре защото наследи имот който е много подходящ. Едната стая е 20 кв.м а другата е 15кв.м.бихте ли ми дали съвет с какво е най-добре да оборудвам стаята която е 20 кв.м. Какво осветление и колко панела, ще са нужни, какви филтри и колко и дали вместо вентилатори мога да ползвам климатик защото го имам. Не искам палатка защото един познат беше гледал и знам, че много се оплакваше от влажността, много висока била. Благодаря ви!
Какъв климатик имаш?
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Барбароса
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Юли 2021, 15:42
Has thanked: 1 time

Благодаря ви хора много сте полезни!Климатика в стаята е HAIER и е достатъчно мощен, вече купих един карбонови филтър за 820лв. Can Inline Filter 3000 проточен (3000m3) и фланец 315mm.12,2kg. е теглото на активния въглен. Мисля че, е достатъчно за да няма никаква миризма. Гледам вентилатори и съм, се спрял на един модел който го продават в кутия обезшумен за 550лв.парамвтрите са следните:Softbox 1200m3/h центробежен вентилатор и има 2 степени на на обдухване. Мисля да купя 2 пък ако трябва ще купя още 1.Също гледах овлажнители, но те са или с контейнер за вода или се връзват към водата и създават паежина от микроскопични капчици вода незнам дали такъв овлажнители ще е подходящ. А други не намирам. А пък сега ще почна да търся и обезвлажнители. Може и да не е лесно но ще намеря и ще търся нещо качествено. А с тези лампи тотално се омотах има много модели и нямам идея на какво да се спра. Също така стаята мислех да я облепя цялата във алуминиево фолио но тук някъде мярнах колега беше написал че не е много удачно защото се получавали някъкви петна и не отразява светлината добре когато се получи такова петно,и това малко ме притеснява защото аз освен с фолио с друго не съм чувал да се прави. Даже беше споделил че е по добре да се боядисва стаята чисто бяла. Ако някой знае нещо ще съм благодарен ако сподели опит или идея!
Барбароса
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Юли 2021, 15:42
Has thanked: 1 time

Здравейте отново, искам да попитам за 20кв.м стая колко лампи приблизително ще ми трябват?
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения, Въпроси и Проблеми свързани със сайта”